Proaspata Miss Univers, angoleza Leila Lopes, ar putea sa-si piarda titlul dupa ce si-ar fi falsificat cateva documente

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 13:02 Life | Showbiz

Leila Lopes, incoronata Miss Universe 2011
Foto: Reuters
Proaspata castigatoare a titlului de Miss Univers, angoleza Leila Lopes, si-ar putea pierde coroana dupa ce noi informatii indica faptul ca ea si-a falsificat o serie de documente pentru a putea participa la un concurs de calificare din Marea Britanie, transmite ABCNews. Lopes a castigat acea competitie. Leila Lopes, Miss Angola, a fost incoronata luni Miss Univers 2011, in finala din Sao Paulo.

Potrivit informatiilor publicate de ziarul argentinian Infobae, lui Lopes i s-ar fi permis sa participe fraudulos la un concurs Miss Angola pentru cetatenii angolezi ce locuiesc in Marea Britanie, desi ea nu a trait niciodata in afara Angolei.

Infobae afirma ca un barbat pe nume Charles Mukano a ajutat-o sa-si falsifice documentele, ce o identifica pe Lopes ca studenta la o institutie de invatamant britanica din domeniul Managementului afacerilor. Cu ajutorul acestui document, Lopes a putut sa participe si sa castige competitia.

Publicatia argentiniana citeaza informatii din presa angoleza, conform carora Mukano chiar ar fi mituit membri ai juriului din Marea Britanie pentru a asigura victoria lui Lopes.

Conducerea organizatiei Miss Universe a anuntat ca investigheaza cazul.

Lopes este prima angoleza care a castigat titlul de Miss Universe. Ea a fost ulterior criticata de Miss Franta si Miss Filipine, care au acuzat-o ca nu merita coroana.

Leila Lopes, Miss Angola, a fost incoronata luni Miss Univers 2011, in finala din Sao Paulo. "Acum va trebui sa munceasc din greu si voi incerca sa raman cu picioarele pe pamant", a spus noua regina a frumusetii dupa ce a primit coroana.


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

5775 vizualizari

  • +2 (8 voturi)    
    Dintre participante nu a fost cea mai frumoasa (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 13:56)

    Geopolitica frumusetii feminine [anonim]

    Si nici cea cu calitatile intelectuale sau fizice cele mai reusite.

    De aceea, chiar dupa concurs s-a spus ca organizarea unui Miss a devenit o afacere quasi-politica, precum alegerea unei tari organizatoare de campionat mondial FIFA (pe criterii fara legatura cu fotbalul, ci geopolitice).

    Africa nu luase inca nimic si exista chiar dezbateri despre faptul ca numeroase africance incearca sa semene cu europencele, pentru ca albele sunt mai frumoase !

    De altfel, nu e intamplator ca Miss Filipine si Miss Franta au criticat alegerea acestei angoleze, fetele din concurs stiu cam cine e cu adevarat mai frumoasa..

    Daca se va dovedi ca africanca a trisat si a falsificat declarati si documente, nu numai ca i se va retrage titlul si va incepe o urmarire penala pt uz de fals si fals intelectual, dar va fi o problema de imagine pentru Africa, pt Angola, pt organizatorii concursului. Iar data viitoare vor fi suspiciuni..
    • +1 (9 voturi)    
      Fals intelectual? (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 14:35)

      Neo [anonim] i-a raspuns lui Geopolitica frumusetii feminine

      Domnule,tu vorbesti despre ,,fals intelectual,, cand nu stii pluralul la ,,declaratie,,? Ia uita-te ce-ai scris: ,,a falsificat declarati si documente,,.
      Nu cred ca a falsificat ceva,a castigat pentru ca e foarte frumoasa si naturala.Franta sa-si bage pofta-n cui,iar fata din Filipine chiar nu merita sa castige,nu are dreptul sa comenteze.
      • +2 (2 voturi)    
        subliniez... (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 17:15)

        gramaticu' [anonim] i-a raspuns lui Neo

        ...ca omul si-a dat cu parerea pe forum, unde se admit greseli intentionate sau ne--, nu a participat la un concurs de gramatica dat de dumneata.
        Se mai poate incrucisa "deshtele" uneori.
        Dar si dumnetaa il iei cu "domnule, tu vorbesti..."
        Ori e politete, ori indiferenta.
        • 0 (0 voturi)    
          Mda... (Duminică, 18 septembrie 2011, 11:53)

          Neo [anonim] i-a raspuns lui gramaticu'

          Felul in care scrii te defineste,deci,dupa greseli,imi pot da seama cam ce IQ are cineva.
          Ignoranta si subcultura e la moda acum.Uita-te si tu ce-ai scris: ,,Se mai poate incrucisa "deshtele" uneori.,, Varianta corecta e: ,,se mai pot incrucisa,, ,ca-s mai multe degete,nu una.
          Invatati sa scrieti corect,dupa care dati-va cu parerea pe forumuri,ca altfel va faceti de ras.
          Cat despre ,,sh,, ,nu exista asa ceva in abc-ul romanesc.
          L-am luat cu ,,domnule,, din cinism.Ca daca va iau cu ,,analfabeti,, ,se supara cineva. :)
          • 0 (0 voturi)    
            Nu suntem la examen (Luni, 19 septembrie 2011, 14:43)

            Razvan [anonim] i-a raspuns lui Neo

            Felul in care scrii pe un forum online al unui articol nu de definteste. Important e ca cine te citeste sa iti inteleaga punctul de vedere. Se intampla sa te mai grabesti, sa nu fii atent si uiti un "i", o virgula, nu faci acordul intre subiect si predicat. Si ce daca? Trateaza argumentul.
            Romania are mult prea multi profesori de gramatica.
            Nu o sa poti sa iti dai seama tu dupa cum scrie o persoana ce IQ are. Mare prostie ai scris. Singurul care s-a facut de ras ai fost tu. Invata sa tratezi subiectul in discutie si las-o mai moale cu aerele de profesor.
            • 0 (0 voturi)    
              TOATA VIATA E UN EXAMEN (Luni, 19 septembrie 2011, 23:44)

              NEO [anonim] i-a raspuns lui Razvan

              Mda,adevarul va deranjeaza,nu?Unde vezi tu prea multi profesori de gramatica?Avem profesori cu o pregatire indoielnica si asta se vede si in rezultatele examenelor.Ar trebui sa va fie rusine voua,romanilor,ca 90% dintre voi nu stiti sa scrieti corect!Nu aveti cultura,nu aveti demnitate,lucrati ca sclavii pentru o mana de euro prin tari straine,pentru ca nu sunteti in stare sa faceti din Romania ceea ce a fost odata,in timpul monarhiei.E vai si amar de tara asta.Si stiti ceva? Va meritati soarta pe deplin!
      • +2 (2 voturi)    
        Ora de gramatica (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 20:48)

        Eucris [utilizator] i-a raspuns lui Neo

        Importanta este idea unui comentariu si nu micile greseli de ortografie.
        • 0 (0 voturi)    
          Depinde ... (Duminică, 18 septembrie 2011, 15:07)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Eucris

          In cazul concret de mai sus, de acord ca foarte probabil greserala se datoreaza unei tastaturi uzate sau grabei. Da' is unii care comenteaza pe aici pe forum de te dor ochii din cauza gramaticii. Dupa parerea mea, pt. aia nu exista scuza, indiferent de ideea exprimata.
    • +2 (4 voturi)    
      politica corecta (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 17:01)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui Geopolitica frumusetii feminine

      Politica corecta isi arata ghearele si la miss univers. Probabil cand voi fi batran cred ca voi apuca momentul in care tehnologia va putea modifica genele oamenilor, la alegere si in mod democratic, va fi o alta era, cand africanii vor fi blonzi si cu ca suedezii. Doar atunci se va putea pune bazele unei convieturiri sanatoase pe pamant, pana atunci este o iluzie sa convingi oamenii ca pigmenii sunt la fel de frumosi ca norvegienii, pur si simplu este un fals grosolan.
    • 0 (4 voturi)    
      lol (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 18:18)

      delia [anonim] i-a raspuns lui Geopolitica frumusetii feminine

      femeile albe sunt mai frumoase????????
      lol asta de unde ai scos-o??
      nu stiu cum arata miss franta dar femeile africane,asiatice,sudamericane si este europene dau mari lectii de frumusete celor din vestul europei si asta se vede cu ochiul liber daca apuci sa te plimbi un pic prin lume...
      • -2 (2 voturi)    
        mda (Duminică, 18 septembrie 2011, 1:13)

        Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui delia

        @delia chiar ma uit la un documentar cu femei ale pigmenilor si aborigenilor, trebuie sa fii putin sucita ca sa le vezi mai frumoase.
    • +1 (5 voturi)    
      Da (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 20:53)

      Eucris [utilizator] i-a raspuns lui Geopolitica frumusetii feminine

      Exact acest sentiment l-am avut si eu cand am auzit de castigatoare. Se promoveaza tot ce vine din afara spatiului occidental.
  • +5 (7 voturi)    
    fals intelectual? (Sâmbătă, 17 septembrie 2011, 14:17)

    Daniel [anonim]