Telecomanda fara baterii

Cronica TV: Sfarsitul lumii pe Antena 3

de Mantzy     HotNews.ro
Marţi, 9 septembrie 2008, 21:35 Life | Acasă

Cronica TV
Cativa membri si simpatizanti ai Partidului Conservator s-au adunat astazi, in Piata Universitatii, si au scandat “Vine apocalipsa!”, ingrijorati de iminenta punere in functiune a acceleratorului de particule LHC. De asemenea, reprezentanti ai partidului lu’ Felix picheteaza sediul Comisiei Europene din Bucuresti, cerand sistarea experimentului. In primul rand, pe mine, daca as fi membru sau simpatizant PC, nu m-ar deranja ca vine sfarsitul lumii. L-as privi ca pe o eliberare.

Totusi, fiti cu ochii pe Antene azi, caci iata ce cred eu ca vom auzi:

Valentin Stan: “Tradatorul de tara Basescu si-a montat un accelerator de particule la VW-ul Golf proprietatea personala. Deja isi construieste cateva gauri negre in garaj, pe care le va planta in toaletele din Palatul Victoria! Domnuuuu Gadea, as vrea sa-i dedic o melodie lui Basescu. Ia asculta aici, ba, Basescule: (cu voce subtiata) Gooovernments have come and passed / The corruption can neeeever laaast / Waaaake me uuup when the wooooorld ends!

Mircea Badea: “Acceleratorul de particule e de rahat. Daca acceleratorul de particule e smecher, sa vina sa ne batem. Acceleratorul de particule are penisul mic. Acceleratorul de particule are audienta mai mica decat a mea. Acceleratorul de particule nu poate fi contracarat decat de marele Dan Voiculescu, geniul tutelar care a inventat frana de particule.”

Gabriela Vranceanu Firea: “Stephen Hawking e un porc impotent! Dar ii vom acorda dreptul la replica!”

Mihai Morar: “V-am spus ultima gluma cu acceleratorul de particule? Cica se duce acceleratorul de particule intr-un bar si vrea sa agate o particula-manechin, dar aceasta il refuza. Enervat, acceleratorul de particule ii zice: <<hai, ia viteza!>> Ha-ha-ha!”

Mihaela Radulescu: “Oare Stephen Hawking e bogat? Stiu ca Gabi Firea zice ca-i impotent, dar stim cu totii ca, la un barbat, conteaza ce-i in interior. In interiorul contului.”

Ion Cristoiu: “Din ce-am citit eu, acceleratorul de particule este un factor destabilizator care poate duce la rasturnari spectaculoase in ordinea normala a lucrurilor pe Terra. Voi fi inalt! Puteti sa ma dati afara, domnu’ Felix, dar eu sunt de partea lui. Abia astept sa-si faca acceleratorul de particule trust de presa!”

mantzy.wordpress.com
























6654 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Sfarsitul lumii pe Antena 3 (Marţi, 9 septembrie 2008, 21:57)

    stefan sala [anonim]

    Bune opiniile de pana acum. Nu am avut nimic de comentat. Dar de ce trebuia sa participi si tu la lupta tampita intre trusturi? Sunt unul care se uita la Badea, la Gadea, dar asta nu ma impiedica sa citesc "Academia Catavencu" sau sa-l ascult pe Dobro dimineata. Cum zicea unul intr-un film din anii '70 : "...unul spune una, altul spune alta, adevarul e undeva la mijloc..."
  • 0 (0 voturi)    
    o catastrofa planetara ar fi complet anticonstitut (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:16)

    monica L [anonim]

    Propun pichetarea gaurilor negre; ca romani, ginditi-va ce dezastre ni s-ar intimpla daca, Doamne fereste... Mona Musca ar ramine necercetata pentru declaratii false, s-ar aleg praful de milionul ala de euro strins cu greu din munculiza membrilor cotizanti PNL (pentru campanie), Base nu-si incheie mandatul si nici nu-l incepe pe-al doilea - ala in care vin tiganii acasa -, Nastase va ramine pururi agatat de un termopan, precum un ascet stilit in desert, realitatea tv ar bate audienta antenelor ca doar ei vor transmite in direct "gaurirea" colisderului genevez, Gusa nu va fi cistigat si el ceva in niste alegeri...brrr, nici nu vreau sa ma gindesc...
  • +1 (1 vot)    
    Stephen Hawking deasemenea ? (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:42)

    Tr@nsnistreanu' suparat [anonim]

    Stiu ca Putin este un porc impotent dar
    si Stephen Hawking deasemenea ?

    Incredibil !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Cu si despre ANTENE (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:58)

    GoPo [anonim]

    Da, e mai frumoasa viata cand avem de cine rade. Atunci cand vrei sa fii ceea ce "natura" nu-ti permite, ajungi de rasul lumii.
    Acesti prezentatori si invitati ( alesi pe sprinceana ) nu-s decat niste copii ce au primit "o inghetata" si au fost pusi sa scuipe in stanga si dreapta ... dar, poate vor crea o noua natiune ...parca americanii mestecau tutun si scuipau "la tinta" si uite unde au ajuns :).
    Da, o seara buna tuturor.
  • +1 (1 vot)    
    F aproape de adevar (Marţi, 9 septembrie 2008, 22:59)

    andrey [anonim]

    Desi ai ziso pe un ton cat se poate de glumet ,sa stii ca previziunile tale se vor adeveri in proportie de peste 50% ,cel putin alea a lui Stan si Morar se vor adeveri in proportie si mai mare ... chiar in seara asta ma uit la Badea sa vad dak scapa vreo chifla si va zic
  • +4 (4 voturi)    
    buun (Marţi, 9 septembrie 2008, 23:10)

    Cristi [anonim]

    Citesc cu placere toate aceste cronici, sunt inteligente, ironice si nimeresc bine tinta.
    Succes in continuare.
  • +2 (2 voturi)    
    Ne auzim Joi (Marţi, 9 septembrie 2008, 23:28)

    UnAltOm [anonim]

    Ne auzim joi dragilor.Lasati pe cei din partidul conservator sa zbiere ca li s-au format gauri negre,pe fizicienii si avocatii din instante sa se certe pentru motivul in a fi periculos sau nu,pe cei de pe messenger sa dea massuri disperati ca vine sfaristu lumi,si traiti viata in continuare ca nu moare nici porcu si nici balena willy din ocean.
    Apropo,celor care cred ca maine este sfaristu lumi,le indic sa faca un dus inainte,sa nu mirosim totusi.
  • -5 (5 voturi)    
    penibil (Marţi, 9 septembrie 2008, 23:31)

    george [anonim]

    foarte penibil!
    care este rostul si scopul?
    care e stirea?
  • 0 (0 voturi)    
    Neahhh (Marţi, 9 septembrie 2008, 23:45)

    OneOfTheSonOfGod [anonim]

    Pacat ca poate vor murii oameni pt stiinta, ceea ce nu merita !
  • +3 (3 voturi)    
    adaugire (Miercuri, 10 septembrie 2008, 1:41)

    Nobody [anonim]

    Adaugire la paragraful cu Mircea Badea: "Acceleratorul de particule nu a facut sex cu top-modela intr-un hotel de 5 stele din Buxeless" :-)
  • +1 (1 vot)    
    NOUL! (Miercuri, 10 septembrie 2008, 2:13)

    dedeiu [anonim]

    De cate ori nu ne-am trezit in situatia cand trebuie sa schimbam ceva? Am vazut destui oameni incomodati de schimbare, de ideea ca se poate si altfel poate mai eficient(caci asta e ideea). BOR evident ca tipa ca din gura de sarpe ca la tampiti ca cica asta e lucrarea diavolului, pentru aceasta pana si extraterestri sunt, asadar hai sa radem. Care apocalipsa? Fiecare moment este o apocalipsa: 1999, 2000 si mai nou 2012 pentru simplul fapt ca maiasii nu au mai avut, poate, chef sa calculeze. Hai sa radem din nou.
    • 0 (0 voturi)    
      hai ca esti dashtept foc! (Joi, 11 septembrie 2008, 11:51)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

      adica tu sustii ca nu exista aliens? in ciuda celor enshpe mii de dovezi? las-o balta, nu te ajuta bibilica deloc
  • 0 (0 voturi)    
    UITATE (Miercuri, 10 septembrie 2008, 8:06)

    andrey [anonim]

    UITATE LA "NEATA CU RAZVAN SI DANI ,CEL MAI JENANT MOMENT
  • 0 (0 voturi)    
    . (Miercuri, 10 septembrie 2008, 13:54)

    TRnonline [anonim]

    voi inca va mai uitati la Tv?!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Joi, 11 septembrie 2008, 11:53)

    modrogan [anonim]

    daca PC era din gashca lui Base tot asa ati fi prezentat (respectiv bascaluit) inepta lor iesire publica? asta ma deranjeaza, lipsa de obiectivitate, standardele multiple, exact ceea ce compromite jurnalismul si il transforma in propaganda jegoasa