Britanicii economisesc bani facand sex

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Luni, 1 decembrie 2008, 17:37 Life | Acasă

Pe masura ce criza financiara se accentueaza, britanicii prefera sa faca tot mai mult sex, considerandu-l cel mai ieftin mijloc de a-si petrece timpul liber, sustine fundatia YouGov, citata de BBC News.

Studiul, efectuat pe un esantion de 2.000 de persoane, releva ca sexul a devenit cel mai popular mijloc de petrecere a timpului liber in randul adultilor, depasind plimbatul prin magazine si mica barfa.

Scotienii se afla pe primul loc, 43% dintre respondenti declara ca, in prezent, fac mai mult sex decat inaintea crizei financiare. In Anglia, procentul este de 35%.

Fundatia de caritate isi sustine argumentatia si prin faptul ca vanzarile de prezervative au crescut sensibil in ultima perioada.

Unul din zece respondenti declara ca prefera, ca activitate care nu necesita cheltuieli, plimbatul prin magazine, in timp ce 6% spun ca, atunci cand au timp liber, aleg vizitarea unui muzeu ca cel mai ieftin mijloc de a-si petrece timpul liber.

Prioritatile sunt insa diferite in functie de sex: femeile prefera mai degraba sa stea la barfa cu prietenele, in timp ce barbatii plaseaza ferm sexul pe primul loc.




















5117 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    bravo (Luni, 1 decembrie 2008, 17:49)

    Anna [anonim]

    Bravo. Dupa ce ca o sa traim prost vom fi si mai multi...
    • 0 (0 voturi)    
      corect (Luni, 1 decembrie 2008, 18:16)

      A [anonim] i-a raspuns lui Anna

      Genial comentariu!
    • 0 (0 voturi)    
      stai linistita... (Luni, 1 decembrie 2008, 19:05)

      Matei Vlad Constantin [anonim] i-a raspuns lui Anna

      citeste atenta reportajul... "Fundatia de caritate isi sustine argumentatia si prin faptul ca vanzarile de prezervative au crescut sensibil in ultima perioada." ... nu au tras concluzii din ce li se parea lor sau din sondaje facute pa strazi, dovada clara, cresterea da vanzari la prezervative...
      • -1 (1 vot)    
        :)) (Luni, 1 decembrie 2008, 23:28)

        Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Matei Vlad Constantin

        Poate ca nu fac sex mai mult - poate se feresc mai bine sa nu aiba copii... :)))

        Ce-ti e si cu interpretarea statisticilor astora... ;)))
  • +2 (2 voturi)    
    Normal! (Luni, 1 decembrie 2008, 18:20)

    Anonymus [anonim]

    Normal!
    Poate, peste 20 de ani, o sa fie unii mai destepti ca astia de acu' (nu numai din Rominia, ci din toata lumea), ca sa ne scoata din kk-o.
    Sociologic: copii de acu' o vor duce greu, lupta pentru supravietuire va fi mai intensa, vor "cistiga" si vor invatza cei mai dotati, iar cind vor ajunge mari vor lua decizii mai bune pentru supravietuirea speciei.
  • 0 (0 voturi)    
    ofer o bomboana virtuala de ciocolata (Luni, 1 decembrie 2008, 18:48)

    pulica franaru [utilizator]

    lu artistu de la hotnews care a promovat stirea in top 3
  • +2 (2 voturi)    
    hm... sa ne intelegem (Luni, 1 decembrie 2008, 20:10)

    bibi [anonim]

    "femeile prefera mai degraba sa stea la barfa cu prietenele, in timp ce barbatii plaseaza ferm sexul pe primul loc." Considerind ca repondentii au fost 50% femei si 50% barbati, cred ca nu trebuie sa avem nici o teama fata de sporirea natalitatii, pt ca se intelege ca o buna parte dintre barbati fac sex cu alti barbati sau cu ei insisi, femeile avind alte preferinte :D
  • 0 (0 voturi)    
    waw (Luni, 1 decembrie 2008, 21:11)

    cm [anonim]

    au descoperit in sfarsit cum functioneaza sexul?
  • +1 (1 vot)    
    hm... (Marţi, 2 decembrie 2008, 0:59)

    luci [anonim]

    Era un banc... "Cand ploua, bogatul isi numara banii iar saracul face copii". Acum, daca nu mai au bani de numarat, au trecut la cealalta distractie...