Bancurile anului 2007

de A.M.     HotNews.ro
Vineri, 21 decembrie 2007, 17:12 Life | Fun

1. Cainele rau
Intr-o zi, Tache se hotaraste sa-i faca o vizita prietenului sau, Mache. Ajungand la casa acestuia, vede o placa mare la poarta: "Caine rau! Intrati pe propria raspundere! Mai aveti timp sa va razganditi!"

Usor intimidat, intra in curte. De caine, nici urma. La usa casei vede alta placa: "CAINE RAU! Daca tineti la viata, intoarceti-va acum!"

Speriat de-a binelea, deschide usor usa si paseste in hol, unde il intampina amicul Mache.

Intr-un colt, un caine apatic.
- Salut, Mache! Dar ce-i cu toate avertismentele astea, vad ca dulaul tau zace cat se poate de pasiv. Parca ziceai ca-i rau?!

- E rau, e foarte rau, raspunde Mache, dar se consuma in el…


2. Atentie la ce-ti doresti...
Sotul ei o conduce la aeroport si ii ureaza "Drum bun!" Sotia ii multumeste si il intreaba ce vrea sa-i aduca. Sotul rade si spune ca vrea o italianca. Femeia a tacut si a plecat. Peste doua saptamani sotul se duce sa o ia de la aeroport si o intreaba cum a fost calatoria. Apoi intreaba ce s-a intamplat cu cadoul lui. Ea il intreaba:"Ce cadou?" "Cel pe care ti l-am cerut! O italianca!" "O, acela.", a raspuns ea. "Am facut tot ce am putut, acum trebuie sa asteptam noua luni sa vedem daca e fata."


3. Intotdeauna comunicarea rezolva totul...
Un barbat se intoarce seara tarziu de la o bauta cu pretenii. Intra in casa...nervos bate cu pumnu-n masa si rage la nevasta-sa: - "Femeieee...cine e sef in casa?" Femeia scurt ii scapa un dos de palma peste gura. Barbatu resemnat: - "Da' ce? Nici macar sa intreb n-am voie?"


4. Cizmulite cu probleme
Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis: "Doamna, dar sunt puse invers..."

Intr-adevar, erau pe picior gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand cizmulitele erau  din nou incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia. Insa atunci baietelul a zis:

"Cizmulitele astea nu sunt ale mele!!"

In loc sa strige la el, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:

"Sunt cizmulitele fratelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi."

Acum ea nu mai stia ce sa faca...Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:

"Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!"

"Le-am bagat in cizmulite ca sa nu le pierd..."


5. Un american la Bucuresti
Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe lânga guvern:
-Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam în 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!!!
Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma’ de an!
- Mult… la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!!!





















15556 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    trist (Vineri, 21 decembrie 2007, 18:00)

    lucian [anonim]

    bancurile astea sunt atat de slabe incal la anul mai bine renuntati la rubrica aceasta! sau angajati pe cineva mai capabil...
    • 0 (0 voturi)    
      merge (Luni, 31 decembrie 2007, 10:42)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui lucian

      nu sunt prea bune bancurile,dar mi se par super originale, cele de pe siturile de bancuri ii rasuflate de mult
      keep up the good work boys
  • +2 (2 voturi)    
    prost alese (Vineri, 21 decembrie 2007, 20:09)

    john [anonim]

    Citesc bancurile de pe hotnews de cand am descoperit site-ul.
    Probabil cel care le-a ales i-a fost lene sa citeasca toata arhiva.
    Astea nu sunt nici pe departe cele mai bune, doar ca au aparut in ultima luna.
    Este valabil si pt. celelalte 2 topuri(poze si clipuri)
  • 0 (2 voturi)    
    ntz (Vineri, 21 decembrie 2007, 20:32)

    veseloma [anonim]

    Clar... persoana care a facut selectia e ... femeie
    • 0 (0 voturi)    
      clar....exista si blonzi. (Duminică, 30 decembrie 2007, 14:55)

      ginela [anonim] i-a raspuns lui veseloma

      Clar.... exista si blonzi.
  • 0 (2 voturi)    
    bancuri tari (Sâmbătă, 22 decembrie 2007, 10:16)

    Mihai [anonim]

    Parerea mea este ca acest top s-a facut, probabil in urma numarului de accesari. De asemenea, cred ca bancurile care au intrat in calcul sunt DOAR cele care au aparut de la schimbarea designului, cand fiind altfel organizata informatia din site au putut face automat acest top.
  • 0 (0 voturi)    
    sectiunea "bancuri" sucks! (Sâmbătă, 22 decembrie 2007, 11:14)

    bogdan [anonim]

    .
    • 0 (0 voturi)    
      Chiar asa!!!! (Duminică, 23 decembrie 2007, 17:08)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      Chiar asa cine a ales aceste bancuri si pe ce baza. Am citit bancuri f. bune aici de-a lungul anului. Unde sunt? Poate un moderator ne raspunde si asa ne vom da seama cum a fost facut topul. Poate un plus sau minus de-a lungul anului dat de catre cititori ar fi o varianta mai corecta si mai realista de a intocmi astfel de topuri.
      Astept raspuns.
  • 0 (0 voturi)    
    PENIBIL (Duminică, 23 decembrie 2007, 16:45)

    Florin [anonim]

    PENIBIL!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu m-am prins (Marţi, 25 decembrie 2007, 19:00)

    George [anonim]

    Chiar nu m-am prins la ultimul banc...
    • 0 (0 voturi)    
      banc (Miercuri, 26 decembrie 2007, 10:35)

      D [anonim] i-a raspuns lui George

      Nu pot sa cred!
  • 0 (0 voturi)    
    Caz unic in istoria Hotnews! (Miercuri, 26 decembrie 2007, 12:17)

    Chris [utilizator]

    Am reusit sa fim O DATA cu totii de acord!
    Nu trebuie ignorata contraperformanta siteului care a reusit sa provoace consensul total.
  • 0 (0 voturi)    
    Raspunsuri... (Joi, 27 decembrie 2007, 9:51)

    Ove [anonim]

    Ati reusit ! Foarte bine ! Dar in continuare acelasi "ton" la raspunsuri.Posibile probleme personale cu adm. rubricii, probleme de educatie sau si una si alta."Consensul" in rautati.Este "total".
  • 0 (0 voturi)    
    penibil (Joi, 27 decembrie 2007, 18:58)

    duca [anonim]

    Bancuri mai penibile nici ca se puteau citi.Chiar cum au fost alese.?
  • 0 (0 voturi)    
    cretino-tocilari (Vineri, 28 decembrie 2007, 9:53)

    lalaiat [anonim]

    topu asta sigur a fost facut de vreun tocilar la viata lui de student, vreunu din politehnica sau de la cibernetica, cretinoizi din aia care rad cu hohte la un banc de genu :" doi profesori numarau o absenta" intre ghilime a fost un banc...credeti-ma sunt multi tocilari cu cape patrate fara un orizont largit care rad cu hohote la bancu asta...daca il putem numi banc..., unu din asta o fi si gigel asta de a facut topu asta...
    • 0 (0 voturi)    
      Re: (Luni, 7 iunie 2010, 16:17)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui lalaiat

      E chiar misto bancul asta. M-am ras mai bine decat la cel cu numaratul bilei.
  • 0 (0 voturi)    
    eee! (Sâmbătă, 29 decembrie 2007, 21:22)

    aiu [anonim]

    eee, acum sunteti prea carcotasi!
  • 0 (0 voturi)    
    HANDICAPATI (Luni, 31 decembrie 2007, 16:12)

    ecstasy [anonim]

    CITIND BANCURILE TREBUIE SA SI RADEM SAU SA PLANGEM??? NU AM CITIT BANCURI MAI PROASTE CA ASTEA IN VIATA MEA !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Bancuri (Miercuri, 2 ianuarie 2008, 10:28)

    Bebe [anonim]

    Spre dezamagirea celor care au avut o parere proasta si f. proasta despre bancurile afisate, eu le apreciez ca bune ! Ca nu sunt dintre cele piperate este evident, dar acelea se spun acolo unde-si au locul si timpul potrivit!
    • 0 (0 voturi)    
      Lui BEBE (Miercuri, 2 ianuarie 2008, 19:49)

      Bula [anonim] i-a raspuns lui Bebe

      Corect spus. Ca unii sunt blonzi si nu pricep, asta e. Populatia in crestere, inteligenta fiind o constanta... Apropos, de ce se oxigeneaza brunetele (acum si unii bruneti)? Raspunsul este : De... blonde.
      Umorul englezesc e cel mai greu de priceput...
  • 0 (0 voturi)    
    praf.. (Luni, 14 ianuarie 2008, 22:21)

    cosmin [anonim]

    nu sunt cine stie ce..cel mai mult mi-a placut ala k amerikanu..in restre toate sunt praf!!!pey din cate bancuri sunt pe net.a-ti ales cele mai praf..nu cele mai bune..!!asta e:-s dezamagire completa///ati facut romania de ras:)):)):)))))!!!