Sindromul NATO: apatie, mers greoi :))

de M.Z.     HotNews.ro
Miercuri, 2 aprilie 2008, 16:57 Life | Fun

Nimeni nu se indoieste de faptul ca summit-ul NATO ne-a dat viata peste cap de cateva zile: strazi inchise, internet care nu merge, telefoane inutile. Un cititor HotNews.ro are insa o alta problema: "De cateva zile, cam de sambata, de cand au inceput pregatirile nato, ma simt foarte slabit, apatic, cu greutate mare la mers. E neobisnuit".

"Mai experimenteaza cineva asemenea stari?", intreaba cititorul Gigi, cuprins de un evident sindrom NATO.




















3483 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    sindromul NATO (Miercuri, 2 aprilie 2008, 17:10)

    jojo [anonim]

    si eu aceleasi stari dar nu cred ca sunt datorate Summit-ului Nato. Poate trecerea la ora de vara ne-a dat programul peste cap...
  • +1 (1 vot)    
    E o chestie trecuta si viitoare .... (Miercuri, 2 aprilie 2008, 17:14)

    C [anonim]

    Ei, si tu acum. Nu e decat astenia de primavara.
  • +2 (2 voturi)    
    Da, si eu (Miercuri, 2 aprilie 2008, 17:17)

    marius [anonim]

    Si au am o lene asemanatoare. Ma simt slabit de la exccesul de tigari, sunt apatic din cauza ca mai este o saptamana pana la leafa si am greutate mare la mers pentru ca nu m-am mai dat jos din masina de mult.
  • +1 (1 vot)    
    lol (Miercuri, 2 aprilie 2008, 17:47)

    liviu [anonim]

    lenea astenia de primavara stresu hai sa fim seriosi
    daca n-a mai explodat vreun reactor in uccraina sigur e una de mai sus
  • +3 (3 voturi)    
    E posibil (Miercuri, 2 aprilie 2008, 17:47)

    vlad [anonim]

    ca aceste simptome sa se datoreze masturbarii excesive. Adica, nu stiu sigur, asa am auzit :))
  • +1 (1 vot)    
    A, la mine e si mai grav (Miercuri, 2 aprilie 2008, 18:17)

    Adrian [anonim]

    Pe mine ma doare-n fund! Dar rau de tot! Nu stiu ce poate fi, dar ma doare rau in ...
    • +1 (1 vot)    
      hemoroizi :D (Miercuri, 2 aprilie 2008, 18:35)

      ady [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      boala hemoroidala
      • 0 (0 voturi)    
        ...doare rau.... (Joi, 3 aprilie 2008, 0:53)

        bolnaviorul [anonim] i-a raspuns lui ady

        ....si eu simt niste junghiuri la incheietura dintre brat si antebrat cand aud de summit-ul asta.... da' rau de tot....
  • -1 (1 vot)    
    CURIOS....... (Miercuri, 2 aprilie 2008, 19:32)

    xxxx [anonim]

    mi se pare foarte curios...... "cititorul GIGI" a postat mesajul sau in comentariile la articolul despre intreruperea comunicatiilor,,,,,, de acolo a disparut si a aparut ca si "articol" aici.... insa cu un continut trunchiat.... in mesajul sau original, mi se pare mie ca GIGI spunea ceva despre..... unde radio in gama 12-16 KHz...... aici nu mai scrie de ele.... si mesajele postate mai sus par a fi scrise de acelasi om.... culmea este ca daca dai un search pe google dupa "12-16 KHz" gasesti chestii..... chiar interesante..... si ce e mai interesant..... chiar exista activitate pe 12 KHz in Bucuresti..... cine poate sa probeze.... poate incerca....
  • 0 (0 voturi)    
    oboseala (Miercuri, 2 aprilie 2008, 20:39)

    anonim [anonim]

    Asta cu oboseala chiar pare sa fie un sindrom. Nu stiu cui se datoreaza dar toti oamenii cu care vorbesc se plang de aceleasi simptome. Fie o astenie de primavara super sincronizata, fie altceva... :D
  • 0 (0 voturi)    
    Draga Gigi, (Miercuri, 2 aprilie 2008, 21:12)

    Andreea [anonim]

    Ai incercat sa iesi din casa?
  • 0 (0 voturi)    
    Hardware failure (Joi, 3 aprilie 2008, 10:05)

    Radu [anonim]

    Sindromul Nato m-a afectat psihic foarte puternic... mi s-a ars placa video de la laptop.
  • 0 (0 voturi)    
    Nato Live - lt. Sulmeu Peni corespodencing (Joi, 3 aprilie 2008, 10:37)

    nicollaeb [anonim]

    sa traiti,
    domnilor permiteti-mi sa raportez! situatiunea pe teren este de o normalitate exemplara. astfel ca, toate elementele ce puteau provoca o iesire din aceasta normalitate au fost reglementate cu ajutorul dispozitivelor din dotare, respectiv: cainii fara stapan au fost preluati de pe strazi, cosurile de gunoi au fost golite si elemenate, desenele si inscriptiile de pe pereti si stapli sterse sau acopeirite cu afise de concert(Banica, la cerere), pasarelelor nuli s-a mai permis accesul in zona culoarului unic. cu regret tin sa va informez ca au avut loc si evenimente neprevazute, dar care au fost anihilate ulterior ( 50 demonstranti anti-nato - preluati de catre echipajele noastre si condusi sa viziteze subsolurile palatului parlamentului, o coloana organizata de furnici si-a facut aparitia cu 5 min. inante de trecerea coloanei oficiale, chiar pe culorul unic; acestea au fost imobilizate cu echip. din dotare, respectiv serg.Ionita nu se mai putea tine pana la veceu si s-a oferit voluntar). Precizez ca vigilenta nostra va fi marita si in zilele urmatoare si averitez elementele perturbatoare sau intamplatoare sa inghete orice activitate in acest sens. Nimeni nu misca fara sa stim noi!
    In continuare va doresc hibernare placuta si o primavara adormita(macar cat tine summitul).vorba filmului mit da perantz: ai em uacing iu! :) ha ha ha!
    Cu respect, Sa traiti lt.Peni, Sulmeu!
  • 0 (0 voturi)    
    de ce il cenzurati pe gigi? (Joi, 3 aprilie 2008, 11:07)

    tanta [anonim]

    Are dreptate un antevorbitor: i-ati sters postul lui Gigi din locul in care a fost pus initial, i-ati sters partea cu emitatorul electromagnetic pe 12-16 Hz si ati transformat totul in bascalie ieftina. e o metoda de a manipula opinia unui cititor.

    Se abera domnul Gigi? Poate... Dar ia poftim de cititi aici:
    "Psihotehnologiile presupun o combinare a mijloacelor electronice şi a ştiinţelor cognitive, vizând creierul şi capacitatea sa de analiză indirectă asupra tuturor senzorilor sistemului nervos. Cu alte cuvinte, emiţătoarele de unde electromagnetice, acustice sau a altor semnale (încă secrete) acţionează asupra sistemului nervos, influenţând emoţiile, gândirea şi acţiunea. Aceasta este esenţa. Or, evident, astfel de mijloace impun strategii adecvate şi răspund unor strategii operaţionale care vizează realizarea obiectivelor politice, fără pierderi umane şi materiale grave..
    La 31 octombrie 1989, a fost creat, în Statele Unite, un aparat auditiv (patent 4.877.027 Brunkan; Wayne B.13) care transmite sunete în creierul unei persoane cu nivelul de frecvenţă între 100 MHz şi 10.000 MHz, modulate pentru a forma un tip de undă specifică. Ea se prezintă sub forma unor impulsii de foarte scurtă durată modulate în frecvenţă. Este compusă din 10 la 20 de pulsaţii. Lărgimea fiecărei impulsii se situează între 500 nanosecunde şi 100 microsecunde. Manipularea sistemului nervos prin câmpuri electromagnetice generate de ecrane este iarăşi o preocupare în strategia mijloacelor non-letale. S-a observat o reacţie a factorului uman la stimularea pielii cu câmpuri electromagnetice cu frecvenţe situate în jurul al ½ Hz sau 1 Hz, care provoacă o rezonanţă senzorială. (extras din Principii ale razboiului si luptei armate, de gen.br.Ghe Vaduva).
    Mai mult la http://cssas.unap.ro/ro/pdf_studii/principii_ale_razboiului.pdf, pg.33-36.

    Sper sa nu cenzurati acesta postare.
  • 0 (0 voturi)    
    epidemie!!! (Joi, 3 aprilie 2008, 11:22)

    atreus [anonim]

    epidemie: De prin 1989 (exceptand exceptiile) toata populatia romaniei este apatica, cu mers greoi, uneori impleticit, cu caderi pe spate si pe fata, spre est sau vest, mai rar in picioare. Oboseala este clar explicata de astenia de primavara care tine de prin martie pana in decembrie, dupa care urmeaza hibernarea.
  • 0 (0 voturi)    
    si eu... (Joi, 3 aprilie 2008, 12:07)

    aseris [anonim]

    si eu am aceleasi stari, dar nu cred ca de la summit... cred ca e de la whiskey-ul de aseara :)
  • 0 (0 voturi)    
    sunt curioasa ! (Vineri, 4 aprilie 2008, 4:48)

    magda [anonim]

    sunt curioasa daca vom fii tot atat de isteti si la vot .