Multumim Alin

Bancul zilei: Culmea ghinionului

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 18 februarie 2009, 5:11 Life | Fun

Un tip firav statea intr-un bar, ganditor, cu o bere in fata. La un moment dat apare in bar un interlop, ii da doua palme, ii ia berea si o da pe gat. Omul nostru incepe sa se vaite, sa se tavaleasca pe jos disperat...

- Ce ai, ma? il ia in ras smecherul. Plangi pentru o bere? Ce barbat esti tu?
- Cum sa nu plang? Azi dimineata m-a parasit nevasta, mi-a golit contul din banca si mi-a luat tot din casa. Pe la pranz am fost concediat de la slujba...

Disperat, am incercat sa ma arunc in fata trenului, dar asta a luat-o pe alta linie; am incercat sa ma spanzur, dar s-a rupt funia; am incercat sa ma impusc si s-a blocat pistolul. Acum, seara, cu ultimii bani, imi cumpar o bere, torn otrava in ea si vii tu si mi-o bei!...


NOTA: Ai un banc, un clip, o poza funny? Vrei sa le impartasesti si celorlalti cititori? Atunci asteptam propunerile tale pe adresa fun@hotnews.ro


Citeste mai multe despre   























12515 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    continuare (Miercuri, 18 februarie 2009, 7:40)

    hasliu ion [anonim]

    pentru ca nu am ce face, m-am gandit sa scriu o continuare la acest banc. Sa incep cu deci...deci, interlopul in cauza, cand aude asa mare grozavie, se albeste la fata, cade si spune cu ultima rasuflare : ma doare-n p.....iept...
    • 0 (0 voturi)    
      cont (Vineri, 20 februarie 2009, 11:58)

      kalinix [anonim] i-a raspuns lui hasliu ion

      eh... o nimica toata... m-au ciuruit
  • 0 (0 voturi)    
    Despre continuare (Miercuri, 18 februarie 2009, 10:26)

    Gia [anonim]

    f faina continuarea :)
  • 0 (0 voturi)    
    :o) Bancul cu Pepenii - mi-a popuit in minte (Miercuri, 18 februarie 2009, 11:15)

    Trent [utilizator]

    nu stiu daca a fost pe-aici bancul cu pepenii , dar asta mi-a sarit in minte cand am citit bancul asta.
    un om avea o crescatorie de pepeni, si, la un moment dat , satul ca i se tot furau pepenii , pune o inscriptie langa terenul pe care il cultiva : " unul dintre pepeni este injectat cu otrava" . a doua zi , vine sa isi vada pepenii , si vede langa inscriptia lui o alta inscriptie " acum sunt doi".
    • 0 (0 voturi)    
      :)))) (Miercuri, 18 februarie 2009, 11:36)

      brigantes [anonim] i-a raspuns lui Trent

      crescatorie de pepeni....asta da banc :))))))))

      cred ca avea si o ferma de casatraveti si o livada de oi....
      • 0 (0 voturi)    
        Vai scuza-ma amice. (Miercuri, 18 februarie 2009, 12:26)

        Trent [utilizator] i-a raspuns lui brigantes

        Iarta-ma. Dar oricum - tipic romanesc te-ai manifestat.
        • 0 (0 voturi)    
          pai da... (Miercuri, 18 februarie 2009, 14:05)

          brigantes [anonim] i-a raspuns lui Trent

          pai daca sunr roman, cum ai fi vrut sa ma manifest, tipic american, amice?
          • 0 (0 voturi)    
            In care varianta santem? (Miercuri, 18 februarie 2009, 15:42)

            Un taran [anonim] i-a raspuns lui brigantes

            O pisica fugarea un sorece sa-l prinda si sa-l manance. alergand intra in grajd, unde da peste o vaca pe care oroaga sa-l scape de pisica . Aceasta ii spune sa se dea la spatele ei si face pe el o balega pentru al ascunde, dar ii ramane un varf din codita afara.Cand apare pisica vede sfarcu de coada ,il scote pe soricel si-l mananca MORALA( in mai multe variante ) Nu oricine te baga in cacat iti vrea raul .Nu orcine te scoate din cacat iti vrea binele si daca intri in cacat intra de tot.
  • 0 (0 voturi)    
    Multumesc, fratilor! (Miercuri, 18 februarie 2009, 21:58)

    Croco [anonim]

    Ei, m-ati facut sa ma simt bine citind postarile voastre! Sunteti cu totii de gasca! Multumesc si... sa fiti sanatosi!!!