VIDEO Un caine a fost urmarit cu girofarul pe o autostrada din SUA

de M.M.     HotNews.ro
Luni, 2 martie 2009, 17:47 Life | Fun

Un caine care alerga pe Autostrada 52, in Minnesota, a dat mari batai de cap politiei americane, oamenii legii nereusind sa prinda animalul, desi l-au urmarit inclusiv cu masinile cu girofar.

Cainele, care pare a fi un adevarat expert in evitarea arestarii, a parasit pana la urma singur autostrada, dupa 10 minute de urmarire, timp in care traficul a fost serios perturbat.



Citeste mai multe despre   





















2514 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Girofarul (Luni, 2 martie 2009, 18:08)

    TheBorg [utilizator]

    Al naibii caine, a fost urmarit cu masini cu girofar, si tot nu l-au prins.

    Probabil era un caine daltonist, care n-a observat culoarea rosie a girofarului, cu semnificatia oprire.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo! (Luni, 2 martie 2009, 18:09)

    Descapatanatorul [anonim]

    Sa ne anuntati si cand va face ....

    Nota red.
    Am transmis mesajul dvs sucursalei Banc Post de care apartineti.
  • +2 (6 voturi)    
    noi suntem mai cu mot (Luni, 2 martie 2009, 19:06)

    dan [anonim]

    In USA cainii vagabonzi sunt prinsi si eutanasiati dupa cateva zile.
    Noi le suntem superiori americanilor, noi le crutam vietile maidanezilor, ii lasam sa ne muste si asteptam rabdatori pina cand fecalele lor se transforma in praf, pentru a-l putea inhala. Suntem destepti, ce sa spun....
    • -3 (5 voturi)    
      @dan.. poti sa mergi la ambasada SUA (Luni, 2 martie 2009, 20:04)

      bac [anonim] i-a raspuns lui dan

      cu cerere pt viza! Astfel vei scapa de maidanezii de la noi care te musca pe tine si pe cei ca tine. Animalele simt cel mai bine caracterul omului din fata lui! Ia pune mana si da-le maidanezilor o bucata de paine si ti-l faci prieten pe viata. Doneaza 10 lei celor care ajuta aceste animale care au fost lasate pe strada de oameni fara D-zeu si nu te mai lamenta atata. Cand te gandesti la eutanasierea animalelor te gandesti ca au fost unii care au procedat la fel cu milioane de oameni, iar prin promovarea violentei nu crezi ca revenim la "epoca de piatra"!
  • 0 (0 voturi)    
    americani.... (Luni, 2 martie 2009, 22:12)

    nimeni [anonim]

    ....mai prosti ca un caine. Daca s-ar fi circulat cu 130 la ora ca pe A1 ar fi stat deoparte si nu s-ar fi bagat. Da` daca s-au apucat sa-l fugareasca din spate cateva zeci de masini cu 5 la ora unde sa mearga si el? In zapada ca sa poata fi prins sau inainte unde e liber si uscat? ce dobitoci...
  • 0 (0 voturi)    
    americanu (Marţi, 3 martie 2009, 1:59)

    Un agitator [anonim]

    "al mai prost om din lume e americanu" (Balanta-Lucian Pintilie)
  • 0 (0 voturi)    
    canis carpaticus (Marţi, 3 martie 2009, 3:07)

    A2 [anonim]

    Săracul câine... Probabil taman venise din România şi ştia că dacă alergi câţiva kilometri de-a lungul autostrăzii... se termină. :)
  • 0 (0 voturi)    
    problema de tehnica (Marţi, 3 martie 2009, 12:11)

    codo [utilizator]

    au facut si ei ce au putut. daca erau in texas l-ar fi prins repede cu lasoul dar asa au mers incet in spatele lui pana s-a hotarat sa iasa de pe autostrada. cei cu comentariile cu maidanezii sunteti pe dinafara problemei. vedeti rahat de caine peste tot. sa ii pupati sub coada.
  • 0 (0 voturi)    
    Rezumat (Marţi, 3 martie 2009, 19:42)

    Andreea [anonim]

    Eu m-am plictisit ingrozitor urmarind aproape 10 minute de film cu urmarirea cainelui, asa ca pentru cine nu vrea sa-si piarda vremea iata un rezumat: Un caine speriat alearga pe o autostrada, niste politisti si alti indivizi stupizi incearca sa il convinga sa se opreasca(nu se poate zice ca incearca sa-l prinda avand mainile goale si fiind evident ca nici unul nu se intinde in vreun fel sa il apuce), apoi politia merge incet in spatele cainelui si in urma lor se face coada de masini(pesemne ideea era ca participantii la trafic sa nu depaseasca masina politiei...) La un moment dat cainele trece pe sensul opus, apoi iese de pe autostrada si sta sa se gandeasca...vine politia dupa el, si cam atat, cainele scapa.Stupid!