Olandezii au inventat un numar de telefon la care trimit mesaje pentru Dumnezeu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 7 martie 2009, 14:01 Life | Fun

Olandezii pot suna, de sambata, la un numar de telefon unde pot lasa mesaje pentru Dumnezeu. Potrivit BBC, ideea i-a apartinut unui plastician olandez, Johan van der Dong, care afirma ca numarul de telefon mobil este absolut necesar, care spune ca Dumnezeu trebuie sa poata fi gasit oriunde si oricand.

Doritorii, care vor trebui sa formeze numarul 06 - 4424 - 4901 (sau +316 - 4424 - 4901, pentru amatorii din strainatate), vor putea auzi urmatorul mesaj: "Acesta este glasul lui Dumnezeu. Pentru moment, nu va pot raspunde, dar va rog sa lasati un mesaj".

Asa cum era de asteptat, ideea lui van der Dong a starnit numeroase controverse, criticii vazand in numarul de telefon catre Dumnezeu o modalitate de a lua in deradere credinta religioasa.


Citeste mai multe despre   





















1845 vizualizari

  • -2 (8 voturi)    
    acum rad ei de Dumnezeu, maine va fi invers (Sâmbătă, 7 martie 2009, 14:08)

    Mihai Chirigut [anonim]

    Aroganta aceasta ii va costa pe cei care iau Numele Domnului in batjocura.

    Dumnezeu nu are nevoie de telefoane ca sa poata fi gasit. Biblia ne spune ca EL este aproape de fiecare dintre noi si ne cunoaste atat de bine, incat, nici macar nu apuca sa ne ajunga cuvintele pe limba si Dumnezeu le stie intru totul.
    • -2 (6 voturi)    
      ... (Sâmbătă, 7 martie 2009, 17:19)

      Bitu T [utilizator] i-a raspuns lui Mihai Chirigut

      ... foarte bine zis...
      ... un foarte mare adevar...
    • -1 (3 voturi)    
      ........... (Duminică, 8 martie 2009, 10:03)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Mihai Chirigut

      Daca si Dumnezeu are telefon chiar ca lumea asta se duce naibi :)) maine poimaine o sa apara vreunu la tv si o sa aiba emisiune in direct cu D-zeu si noi o sa putem sa intram in direct sa vb cu El. Asta e cea mai tare stire . Era de asteptat sa vina din partea unui olandez .:)))))
  • -1 (5 voturi)    
    Alo, da? Ce e mă Ioane, iar vrei să te iert? (Sâmbătă, 7 martie 2009, 16:06)

    Adrian [anonim]

    Să vedeți show când și-o citi Dumnezeu mesajele și i-o suna înapoi pe indivizi :)

    Eu aș fi făcut o linie de telefon unde să-i poți povesti lui Dumnezeu păcatele și aș fi conectat-o la poliție :)
    Măcar foloseam religia într-un scop ... nobil???! Tăiați "nobil"..... trebuie să găsesc alt cuvânt... bwahahaha

    Adi
  • -2 (6 voturi)    
    Anonim (Sâmbătă, 7 martie 2009, 17:28)

    Marius Ludusan [anonim]

    Sai vezi cand vor suna ei la poarta lui Dumnezeu si va zice : e deja tarziu , si ca au avut timp mai dinnainte sa sune (Usa e deja inchisa)
    VAI SI AMAR VA FI DE EI !!!!!!!!!!
  • -2 (2 voturi)    
    telefon (Duminică, 8 martie 2009, 10:42)

    ion [anonim]

    0+6=6
    4-4+2+4=6
    9-4+0+1=6
    Nr. tel=666
    • +3 (3 voturi)    
      rationamentul corect... (Luni, 9 martie 2009, 12:44)

      IlianM [utilizator] i-a raspuns lui ion

      0+6+4-4- 2+4+4-9+0+1=4
      0+6+4-4- 2+4+4-9+0x 1=3
      0+6+4-4- 2+4+4-9+0+1=4
      0+6+4-4- 2+4+4-9+0 -1=6
      0+6+4-4+2+4+4-9+0+1=8

      vom obtine prin urmare numarul 43468 care pe tastele telefonului mobil corespunde adjectivului "IDIOT", adjectiv ce se potriveste ca o manusa celor care pot lua drept valid un rationament de tipul celui prezentat mai sus
      • +2 (2 voturi)    
        foarte ingenios (Luni, 9 martie 2009, 13:38)

        ha ha [anonim] i-a raspuns lui IlianM

        Chiar nu stiam cum s-o spun asa de bine.Felicitari !! Supertareee.