VIDEO Romania - the end of choice

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Vineri, 1 mai 2009, 10:54 Life | Fun

Vineri, 1 mai 2009, va intra in istorie ca ziua in care turismul romanesc nu va mai fi promovat prin anostul slogan Simply surprising. Ministerul Turismului promoveaza, incepand de astazi, imnul Romania, the land of choice. Si pentru ca democratia implica diversitate, HotNews.ro va ofera o varianta cel putin la fel de inspirata, intitulata Romania, the end of choice.




Citeste mai multe despre   























4349 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    ... (Vineri, 1 mai 2009, 11:12)

    gogu [anonim]

    Videoclip de promovare "low budget"... au luat poze si le-au lipit una de alta. Nici un pic de miscare... doar niste zoom in-out dupa cum i-a trasnit pe chelie producatorului. Muzica de copii oligofreni... COME TO ROMANIA!!!!
    • +3 (5 voturi)    
      Ai dreptate (Vineri, 1 mai 2009, 12:56)

      gaspy [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      Nu-mi vine sa cred! Montaje din astea faceam eu cand invatam Flash si After Effects acum 100 de ani.

      Trist este ca probabil ca s-a alocat un buget enorm pentru rezultatul asta.

      Orice pasionat de foto+video poate scoate ceva mai bun.
    • 0 (0 voturi)    
      video low budget (Sâmbătă, 2 mai 2009, 14:16)

      viorel [anonim] i-a raspuns lui gogu

      mi se pare o dovada de bun simt ca nu au dat bani si pe un clip... asta mai lipsea
  • -1 (1 vot)    
    imn (Vineri, 1 mai 2009, 18:24)

    margot [anonim]

    misto parodia, dar ceea ce voi sustineti ca e varianta originala nu e decat refrenul, care a fost "scapat" public pe post de teaser. adica ala nu e imnul oficial, ci doar o bucata din el, asta vreau sa zic.

    iar montajul de fotografii el al unui anonim, nu e videoclipul.

    mai jurnalistilor, nu mai puneti botul la tot ce e pe youtube. mai documentati-va putin si voi, ce naiba.
    • -2 (2 voturi)    
      zau? (Vineri, 1 mai 2009, 18:40)

      Cos [anonim] i-a raspuns lui margot

      "ceea ce voi sustineti ca e varianta originala"?

      si unde vezi tu in articol asa ceva? nu zice nimeni de variante originale, in afara de cei care au comentat.

      si evident ca e un video facut de un anonim
      • 0 (2 voturi)    
        cos=cosmin navadaru? (Sâmbătă, 2 mai 2009, 13:37)

        margot [anonim] i-a raspuns lui Cos

        "Ministerul Turismului promoveaza, incepand de astazi, imnul Romania, the land of choice. " - atat scrie in text despre imnul original. si este prezentat un videoclip pe care apare titlul "imnul turismului: land of choice".

        e de asteptat ca cititorii sa creada ca ala e imnul si ala e videoclipul imnului. si asta e fals.

        era greu de precizat ca la momentul scrierii articolului nu era cunsocut imnul si ca pe internet circula doar un fragment repetat de zeci de ori pe o secventa de imagini realizata de un amator? era greu. nu a fost, insa, greu, sa sari de cur in sus cand cineva a criticat.

        hotnews, n-ai nevoie de asemenea angajati: si neprofesionisti, si obraznici.
    • -1 (1 vot)    
      ... (Sâmbătă, 2 mai 2009, 23:03)

      festinalente [utilizator] i-a raspuns lui margot

      nu mai pune botul la ce iti spun altii ca scrie in articol. Invata literele ca sa poti citi singur.
  • +1 (1 vot)    
    lol (Sâmbătă, 2 mai 2009, 10:43)

    rvge [anonim]

    parodia suna mai bine decat "imnul turismului" cel putin la refren!
  • +1 (1 vot)    
    target group (Sâmbătă, 2 mai 2009, 15:23)

    monica L [anonim]

    Imnul udrei se adreseaza cu siguranta turistilor straini imbecili, imnul alternativ celor poate mai imbecili, daca pun botul la umor....
  • +1 (1 vot)    
    Dezamagitor (Sâmbătă, 2 mai 2009, 16:30)

    Nu are rost [anonim]

    Dezamagitor din toate pct de vedere. Muzica idioata si un slide ieftin facut de la nivel de copii care invata Powerpoint.
  • +1 (1 vot)    
    mai bine ziceau ... (Duminică, 3 mai 2009, 13:57)

    the dark one [anonim]

    CUM to Romania
    CUM on our girls

    :)
  • +2 (2 voturi)    
    Ridicol (Luni, 4 mai 2009, 0:07)

    Cristian [anonim]

    Mi se pare ridicol ca dupa investitii majore sa aparem cu asa ceva...adica...in primul rand...ideea cu the land of choice a mai fost folosita de Croati care dupa parerea mea se descurca mult mai bine ca noi la turism...in al 2-lea rand melodia este absolut tembela nu spune nimic si este fix o strofa care se repeta...linia melodica este plagiata probabil de undeva, adica mare greseala sa presupui ca Moga are talent...
  • +1 (1 vot)    
    Romania the land of choice.... (Luni, 4 mai 2009, 0:08)

    Cristi [anonim]

    No roads...just Romania...nu avem infrastructura fratilor...vorba lu Badea...Romania este ca o femeie neepilata...unilor le place...
  • 0 (0 voturi)    
    Vaca, Taranul si Cazinoul (Luni, 4 mai 2009, 12:09)

    mircea [anonim]

    felicitari cui a facut acest fotomontaj.
    1. Premiu special pentru poza cu doua vaci costelive pe pasune. e intr-adevar o imagine memorabila pentru pus intr-un clip de prezentare turistica a Romaniei.
    2. Premiul de popularitate: Taranul care sprijina zidul, in pozitie de smecher de dorobanti care pierde vremea.
    3. Premiul "Afara e vopsit gardul...": Cazinoul din Constanta, de afara impresionant. El de fapt e o cloaca.
  • 0 (0 voturi)    
    Varza (Luni, 4 mai 2009, 16:49)

    Daniel [anonim]

    Si unde ramane Gigi din acest "habar n-am ce=o fi asta"?Rusine...
    Nu e de mirare ca nu suntem favorizati si multi pleaca vara din romania, daca astfel se promoveaza tara
  • 0 (0 voturi)    
    porcarie (Marţi, 5 mai 2009, 11:49)

    onu [anonim]

    sa le fie rusine.....10..000 de euro pe asa o porcarie.... D-zeule e cretinism la maxim!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Copiem pana si sloganul de tara (Luni, 11 mai 2009, 12:49)

    sinho [anonim]

    Numai de curiozotate...verificati care este sloganul de tara al CROATIEI, slogan inregistrat cu aproape un an in urma. Romania...taramul plagiatului.