Intrarea unor tineri casatoriti in biserica, in pasi de dans, a devenit un viral pe internet

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 28 iulie 2009, 10:35 Life | Fun

Dansul i-a luat prin surprindere pe invitati
Foto: YouTube
"Marsul" unor tineri casatoriti spre altar a devenit un adevarat hit pe internet, atragand aproape zece milioane de vizitatori in mai putin de zece zile, dupa ce imaginile au fost postate pe YouTube, relateaza The Telegraph.



Videoclipul prezinta 'nuntasii' dansand energic pe melodia lui Chris Brown din 2008, Forever, in timp ce se indreapta spre altar.

Intregul dans a durat cinci minute si i-a luat complet prin surprindere pe invitatii care stateau pe bancile bisericii.

Mirele, Kevin Heinz, in varsta de 28 de ani, face mai multe tumbe in drumul spre altar, inainte de a-si prelua viitoarea sotie, Jill Peterson, si ea in varsta de 28 de ani, in ovatiile invitatilor.

Cei doi, originari din St Paul, Minnesota, au devenit deja adevarate vedete in Statele Unite, dupa postarea imaginilor pe internet.

Mireasa a declarat ca doar parintii stiau cum va decurge marsul spre altar, iar repetitiile au durat o ora si jumatate.

"Sunt bucuros ca nu m-am lovit", a declarat mirele, dupa ce a efectuat tumbele.

Succesul videoclipului aminteste de cuplul britanic James Derbyshire si Julia Boggio, care si-au deschis nunta pe muzica din Dirty Dancing.

Imaginile din 2005 au devenit atat de populare, atragand peste trei milioane de vizitatori, incat Patrick Swayze insusi a venit la emisiunea lui Oprah Winfrey pentru a se intalni cu cuplul.



Citeste mai multe despre   























9723 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    Absolut GENIALLLL !!! (Marţi, 28 iulie 2009, 10:59)

    Traficantu_De_Influentza [utilizator]

    :)))))))
    • 0 (0 voturi)    
      ma copii (Marţi, 28 iulie 2009, 15:49)

      Licuriciul [anonim] i-a raspuns lui Traficantu_De_Influentza

      Viralul e reclama mascata, asta e pur si simplu un film care s-a raspindit repede.

      http://en.wikipedia.org/wiki/Viral_marketing

      Of, au auzit si ei de viral....
  • -9 (19 voturi)    
    Ce rusine (Marţi, 28 iulie 2009, 12:09)

    Nimeni Altul [anonim]

    Ce rusine adusa in fata lui Dumnezeu.
    • -2 (2 voturi)    
      Chiar asa ! (Miercuri, 29 iulie 2009, 13:57)

      TNT [anonim] i-a raspuns lui Nimeni Altul

      Draga "Nimeni Altul" , oricine are dreptul sa fie prost , dar tu abuzezi de acest privilegiu !
    • +4 (6 voturi)    
      Nu-i adevarat (Sâmbătă, 1 august 2009, 22:33)

      LauraC [anonim] i-a raspuns lui Nimeni Altul

      Eu zic ca e o celebrare a vietii si a iubirii dintre cei doi. Si cred ca Dumnezeu se bucura cand iubim. Si mai cred ca fericirea tuturor acelor "nuntasi" este curata si adevarata. Dumnezeu nu s-ar intrista...
    • 0 (2 voturi)    
      Ai luat-o pe ulei. Amin (Duminică, 2 august 2009, 0:49)

      Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui Nimeni Altul

      Ai luat-o pe ulei. Amin.
  • 0 (6 voturi)    
    EXCEPTIONAL !!! (Marţi, 28 iulie 2009, 12:17)

    Dana [anonim]

    Exceptionale dansurile si ideea !!! Sant profund emotionata de acest remember al anilor 85. Multumesc Marius M . pentru acest material .
  • +5 (9 voturi)    
    Superb (Marţi, 28 iulie 2009, 13:15)

    pavel [anonim]

    Au facut ceva special.
  • -1 (3 voturi)    
    Fenomenal (Marţi, 28 iulie 2009, 14:08)

    Ionut [anonim]

    Mi se apre o idee fenomenala. Ceva neobisnuit si frumos. felicitari!
  • +1 (3 voturi)    
    :)) (Marţi, 28 iulie 2009, 14:42)

    Alina [anonim]

    foarte, foarte fain! Asta inseamna sa fii vesel, linistit, sa faci ceva de care sa nu te bucuri doar tu, ci si cei de langa tine. Daca vrei, asta cred ca inseamna sa te iubesti pe tine, pe cei din jur si pe dumnezeu, nu sa stai ghemuit, in genunchi, cu o lumanare care sa te pice cu ceara incinsa, cu dintii stransi si incrancenat sa nu cumva sa gresesti ceva din ce crezi tu ca lui dumnezeu nu i-ar placea.
  • 0 (0 voturi)    
    Atentie... clipul original este altundeva (Marţi, 28 iulie 2009, 19:43)

    Radu [anonim]

    Catre autorul articolului... adresa original a clip-ului este aici:

    http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0

    Au aparut destui "trepaduchi" care au copiat clipul si l-au postat pe "site-ul" lor YouTube pentru a-si mari traficul. Nu stiu la cele foloseste.

    Oricum, este cel mai bun clip pe care l-am vazut. ! Am ris si am plins. Este celebrarea bucuriei, a iubirii, a casatoriei... Original !
  • 0 (0 voturi)    
    Adevarata America e alta! (Miercuri, 29 iulie 2009, 10:52)

    True America [anonim]

    Privitor la ce se vede din Europa despre Statele Unite pot sa afirm din experienta personala ca adevarata America este cu mult mai diferita fata de ceea ce ni se pare de departe. Sunt si extravagante si aiureli, dar astea reprezinta doar o minoritate. Restul americanilor isi vad de viata seriosi, lucratori, si... foarte religiosi. Dar partea aceasta (care e majoritara) nu reiese din mass-media, mai ales cea europeana. Pacat, caci realitatea este alta.
  • 0 (0 voturi)    
    Eh... uite ici... (Miercuri, 29 iulie 2009, 11:09)

    Koal [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=kG4rP2DJHJw
  • 0 (0 voturi)    
    inapoi in viitor (Joi, 30 iulie 2009, 14:27)

    trecator [anonim]

    oameni, schimbati setarile pentru afisarea datei si a orei cand se posteaza comentariile!
    comentariile precedente au fost postate raspoimaine!
  • 0 (0 voturi)    
    zx (Joi, 30 iulie 2009, 23:43)

    bebe [anonim]

    frumos
    http://www.youtube.com/watch?v=1-q-fsYQPZw
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=1-q-fsYQPZw">zz</a>
  • -4 (14 voturi)    
    Penibili (Sâmbătă, 1 august 2009, 21:59)

    spanac [utilizator]

    Asteptam nuntile unde vor intra mirii in fundul gol in biserica. Dansuri din astea la nunta am mai vazut dar erau in cadrul petrecerii organizate la restaurant. Asta e panarama de 2 lei.
    • +1 (7 voturi)    
      penibil esti doar tu (Marţi, 28 iulie 2009, 13:40)

      gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui spanac

      eu "asteptam" comentariile bigotilor ca tine care nu mai au loc de altii
      • +2 (8 voturi)    
        Prost gust (Marţi, 28 iulie 2009, 14:41)

        spanac [utilizator] i-a raspuns lui gigel123

        Nu vad legatura intre prost gust si religie. De fapt uitasem cati fani ai prost gustului sunt pe meleaguri mioritice. Mai funny era pt tine daca intrau baietii pe ritmuri de ceva manea, nu-i ase? Asteptatorule :)
    • -2 (4 voturi)    
      Tu esti o mică panaramă de zero lei (Duminică, 2 august 2009, 0:53)

      Tantza si Costel [anonim] i-a raspuns lui spanac

      Tu eşti o mica panaramă de zero lei şi cinci bani. (a se citi bisericoşi bigoţi)

      Nu am mai ras de mult cu asa pofta când am văzut acest video.

      Bravo lor ca au făcut o ceremonie de nuntă asa de hazlie.
      • +3 (5 voturi)    
        Vacanta mare (Marţi, 28 iulie 2009, 15:48)

        spanac [utilizator] i-a raspuns lui Tantza si Costel

        Dar nu are nimeni nimic cu tine ca ai ras. Nasol e ca numarul romanilor care rad de exemplu la glume "Vacanta Mare" este mult mai mare decat numarul celor care nu rad. Dar de aici nu se desprinde concluzia ca Vacanta Mare sunt regii comediei. Insist sa zic ca prostul gust prinde mult mai bine decat o faza elaborata.
  • 0 (8 voturi)    
    Mult prea tare (Sâmbătă, 1 august 2009, 22:27)

    Andrei [anonim]

    Haha, absolut genial!
  • -4 (6 voturi)    
    Nu prea seamana a biserica (Duminică, 2 august 2009, 0:18)

    Manolo [anonim]

    In afara crucii din spate nu prea seamana a biserica.
    Vad o femeie care nu are cum sa fie "preot" deoarece Pavel a scris clar "femeia sa nu ia cuvantul in adunare"
    O fi vreo sala in care se citesc texte religioase, club social sau ceva de genul acesta. Nu sariti in sus ca nu e cazul. Ala nu e crestinism.
    • 0 (0 voturi)    
      ei, si tu (Joi, 30 iulie 2009, 16:51)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Manolo

      anglicanii au transformat Biserica din Casa Domnului intr-o incropeala socio-politica, deci merge orice, chiar si o femeie-preot
  • 0 (6 voturi)    
    ... (Duminică, 2 august 2009, 0:40)

    Tux [anonim]

    Ce papitoi! circ adevarat :)
  • -1 (3 voturi)    
    catre cretini (Duminică, 2 august 2009, 4:25)

    Symbol [utilizator]

    oare chiar nu suportati bucuria altora?