SUA: ambuteiaj pe autostrada dupa ce un barbat a aruncat cu bani pe fereastra masinii

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 27 august 2009, 9:09 Life | Fun

Un barbat a provocat ambuteiaj pe o autostrada din Statele Unite dupa ce a aruncat bancnote in timp ce conducea, iar mai multi soferi s-au grabit sa-i adune. 

Zeci de persoane au inceput sa fuga pe sosea pentru a pune mana pe cat mai multe bancnote, scrie zigonet.com.

Barbatul a fost spitalizat pentru a i se face o evaluare a facultatilor sale mintale. El amenintase ca se sinucide.
























3761 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Foamea nu discrimineaza (Joi, 27 august 2009, 9:20)

    Marius [anonim]

    Nevoia de bani nici atat.
  • +4 (6 voturi)    
    ? (Joi, 27 august 2009, 9:20)

    ileana [anonim]

    Ala in SUA, a aruncat cu EURO?????????
    Hai ca-i tare!
    La ce curs i-a schimbat?
  • 0 (2 voturi)    
    Probabil vrea in UE (Joi, 27 august 2009, 9:23)

    Sectoristu' [anonim]

    Altfel nu imi imaginez de ce ar fi aruncat cu euro si nu cu dolari....
    • 0 (0 voturi)    
      iarasi EURO... (Vineri, 28 august 2009, 12:06)

      calugaru [anonim] i-a raspuns lui Sectoristu'

      mai baietzel la ce euro visez...???...unde scrie EURO,mai blondule...???...scrie ca a aruncat cu bani dar nu specifica nimic...cere-ti iertare ...altfel nu mai publici aici
      redactorul rubricii
  • +3 (5 voturi)    
    Euro? (Joi, 27 august 2009, 9:27)

    Luci [anonim]

    Pai era in SUA si arunca cu ieuroi? bine ca n-avea roni, ca atunci era clara treaba ;))
  • +2 (2 voturi)    
    LOL (Joi, 27 august 2009, 9:29)

    pfff [anonim]

    In SUA politia a recuperat 700 de EURO...
    Epic Fail!
  • 0 (0 voturi)    
    marcel (Joi, 27 august 2009, 9:39)

    ion [anonim]

    Voi chiar credeti o stire care nu are specificata nici o sursa?
    Poate nu v-ati dat seama ca de fapt era un banc...ca altfel cum de articolul este disponibil la sectiunea Life/Fun?
  • +3 (3 voturi)    
    stire (Joi, 27 august 2009, 9:44)

    liviu [anonim]

    as vrea sa citesc intr-o zi: "azi nu s-a intamplat nimic"

    chiar este nevoie sa inventati stiri, sa preluati in fuga orice zvon..orice chestie stupida?
    • +1 (1 vot)    
      Iata originalul(fara poza) (Joi, 27 august 2009, 10:47)

      IoanB [utilizator] i-a raspuns lui liviu

      Los Angeles, États-Unis – Un homme a causé un embouteillage sur une autoroute. Alors qu’il jetait des billets tout en conduisant, plusieurs personnes se sont précipitées pour s'en saisir.

      Le sergent Kurt Stormes a indiqué qu’une dizaine de personnes se sont mises à courir sur la route en essayant d’attraper des billets qu’un homme avait lancé. Si la police a réussi à récupérer 700 euros, l’homme de 56 ans qui jetait l’argent par la fenêtre de sa voiture a également été appréhendé et hospitalisé afin d'effectuer une évaluation mentale. Il aurait menacé de suicider.

      La police a demandé a toutes les personnes ayant attrapé des billets ce jour-là de les restituer au commissariat.
      • 0 (0 voturi)    
        Aha (Joi, 27 august 2009, 15:01)

        ik [anonim] i-a raspuns lui IoanB

        inteleg. Acum tradul si in romana ca sa inteleg si mai bine mai francofoano care esti ...
        Adicatelea sursa primara este in franceza ptr o stire din SUA...N-as prea crede...
  • +1 (1 vot)    
    Au luat stirea asa cum au gasit-o ... nu e vina lo (Joi, 27 august 2009, 10:53)

    YO [anonim]

    http://www.zigonet.com/homme/un-homme-cree-un-embouteillage-en-jetant-de-l-argent-par-les-fenetres_art7671.html
  • 0 (0 voturi)    
    Va amintiti imaginile (Joi, 27 august 2009, 13:04)

    gabifm [utilizator]

    de pe CNN, s.a., care aratau cum soldatii americani sau "oamenii de bine" din SUA aruncau ajutoare (ciocolata, jucarii,..) inclusiv la noi?
    Nu e bine sa razi de nimeni. Roata se intoarce.