La 102 ani... o britanica s-a lasat de fumat 

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 17 septembrie 2009, 10:00 Life | Fun

Winnie Langley, locuieste intr-un cartier de la periferie in sudul Londrei. De cateva zile, numele ei este prezent in presa britanica pentru ca a decis sa se lase de fumat. Pana aici nimic interesant, am putea spune. Dar, femeia are 102 ani si a renuntat la viciu dupa 95 de ani.

Decizia nu a luat-o din motive medicale cum am putea crede ci pentru ca nu-i mai facea nicio placere sa fumeze.

Pana acum ea nu s-a imbolnavit de cancer si cu atat mai putin exista acest risc de acum inainte, spune unul dintre stranepotii sai.

Femeia a fumat inca din anul ...1914, aproximativ cinci tigari pe zi. Ea spune ca nu s-a imbolnavit pentru ca nu inhala fumul.






















2793 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    1+1=2 in cele ami multe cazuri (Joi, 17 septembrie 2009, 10:17)

    a dracu matematica [anonim]

    s-a apucat la 7 ani !!!

    precoaca domne' precoaca
    • +3 (3 voturi)    
      da (Joi, 17 septembrie 2009, 10:34)

      jools [anonim] i-a raspuns lui a dracu matematica

      s-a nascut in 1907. 1914 (la 7 ani) a inceput sa fumeze, iar acum 2009 are 102 ani.

      simplu
    • +1 (1 vot)    
      95 de ani de pufait :| (Joi, 17 septembrie 2009, 10:51)

      obnoxious [utilizator] i-a raspuns lui a dracu matematica

      daca intelegi asta se explica si varsta precoaca la care s-a apucat si faptul ca nu a mierlit-o dupa atata timp din cauza fumatului :))
  • +2 (2 voturi)    
    reclame (Joi, 17 septembrie 2009, 10:27)

    ion [anonim]

    Asta e reclama mascata la tigari, adica nu a patit nimic atitia ani, asa ca fumati si voi, ca poate faceti suta...
    • +3 (3 voturi)    
      statistici (Joi, 17 septembrie 2009, 10:56)

      nashu_mare [utilizator] i-a raspuns lui ion

      Undeva pe lumea asta exista si oameni care castiga la Loto dar asta nu inseamna ca am si eu sanse reale de castig.
  • 0 (2 voturi)    
    corectie (Joi, 17 septembrie 2009, 11:02)

    dan [anonim]

    cu precizarea clara c anu a tras fumul in plamani si a fumat doar 5 tigari pe zi. practic nue fumatoare.
  • +3 (3 voturi)    
    clip (Joi, 17 septembrie 2009, 12:25)

    the [utilizator]

    O echipa de tv trebuia sa faca un clip publicitar.
    Afla ca intr-un sat traieste un om de 80 de ani care timp de 70 de ani a fumat numai marca cutare.
    Il gasesc.
    "Domnule, e adevarat ca fumati de 70 de ani tigari marca cutare ?"
    "Da, adevarat !"
    "Sunteti de acord sa faceti un clip tv, cu contract, banii jos, pe urma primiti si interese la fiecare difuzare pe canale, etc ?"
    "Daca iese leul, cu placere !"
    "Atunci semnam contractul si va asteptam, maine dimineata la ora 9.00 la studio !"
    "Aaaa, la noua n-o sa pot ! Pâna la prânz tushesc !"
  • +2 (2 voturi)    
    ce si-o fi zis? (Joi, 17 septembrie 2009, 12:27)

    daniel [anonim]

    S-o fi gandit ca nu e cazul sa exagereze cu fumatul, poate ii va afecta sanatatea.
    • +2 (2 voturi)    
      Exact... (Joi, 17 septembrie 2009, 13:09)

      H_B [anonim] i-a raspuns lui daniel

      Intocmai. A auzit ca fumatul scurteaza viata, asa ca s-a decis sa nu riste o moarte prematura.