Corespondenta dintre Mirciulica si Mos Craciun. Pamflet.

de Dan Popa     Dan Popa's Weblog
Duminică, 13 decembrie 2009, 5:02 Life | Fun

"Draga Mos Craciun, vreau sa iti multumesc pentru ca m`ai facut Presedinte, chiar daca la o asociatie de proprietari. Nu ai putea totusi sa mergem un pas mai departe si sa faci sa dez-anulam vreo 80.000 de voturi?
Mircea.
Draga Mircea, esti tampit sau te faci? Nu am cum sa stric acum vraja promisa lui Traienel ca asta imi ia locul in maxim doua saptamani daca isi pune asta in cap. Bucura`te ca te`am ajutat cu Presedintia Asociatiei de Locatari. Vorbim peste 5 ani. Idiotule!
Mos Craciun", scrie Dan Popa pe blogul lui.


Citeste mai multe despre   



















5200 vizualizari

  • -5 (13 voturi)    
    Destul de pueril (Duminică, 13 decembrie 2009, 5:20)

    Ion [anonim]

    Chiar si pentru un pamflet; ... si nu, nu sunt pentru Rostanac, dar mi s-a parut mult prea copilaresc.
    • +6 (6 voturi)    
      era asa ca sa-l inteleaga si geonel (Duminică, 13 decembrie 2009, 12:33)

      XTribut [utilizator] i-a raspuns lui Ion

      pai era pe intelesul lui geonel,intelege-ma-i
  • +8 (12 voturi)    
    super (Duminică, 13 decembrie 2009, 5:30)

    mirciulica [anonim]

    excelent, hahahaha. felicitari!
  • -3 (7 voturi)    
    Da, pueril... (Duminică, 13 decembrie 2009, 7:41)

    flor_venenosa [anonim]

    ... si mai rau de atat. Chiar si in persiflarea adversarului trebuie pastrate niste limite ale decentei. Cei infranti nu sunt totusi presuri de sters pe jos.
  • +5 (7 voturi)    
    a ajuns de rasul lumii (Duminică, 13 decembrie 2009, 8:15)

    mihaela [anonim]

    Excelent! M-a facut sa rad in hohote.Daca vreti continut elevat,mergeti la Academia Romana(apropo,aceasta l-a sustinut pe prostanac),daca nu ramaneti pe hot news unde sinceritatea e la maxim.
    • -1 (1 vot)    
      O propozitie care spune tot! Bravo! (Luni, 14 decembrie 2009, 7:36)

      Garett [utilizator] i-a raspuns lui mihaela

      "Daca vreti continut elevat,mergeti la Academia Romana". O propozitie care defineste exact sustinatorii carmaciului si explica de ce a castigat alegerile! "Valorile" a 50% din romani sunt mistocareala ieftina, "i-am tras-o", "i-am ciuruit" si nu in ultimul rand, evident, manelele! De ce sa vrem continut elevat in discutii sau comentarii cand ne putem mult mai bine injura sau "lua la misto"? Va urez sa va "luati la misto" in continuare plini de veselie, "sa va manelizati bine" in timp ce tara se prabuseste in jur. La asa tara, asa conducator! Succesuri!
      • 0 (0 voturi)    
        Ca sa-ti raspund in stilul tau... (Luni, 14 decembrie 2009, 11:38)

        Ana [anonim] i-a raspuns lui Garett

        "Almanahe"... asta e a PSD-ului, nu? "Mici si bere" electorali +manele, sa se bucure poporu', parca tot PSD, nu? Sau... o fi fost numit Vanghelie membru al Academiei si eu n-am aflat ?(si totusi, nu m-ar mira, nu ma mai mira nimic in tara asta). Si Iliescu, e in PSD, nu? Credeam ca e "mai prieten" cu minerii decat cu studentii sau intelectualii (huo huliganii!).
        Las-o mai moale cu "profiling-ul" si generalizarile de acest tip. Nu demonstrezi decat ca ai o minte ingusta. Voturile s-au impartit aproape 50-50. Daca cineva avea tot electoratul mistocaro-manelsito-incult, lua cel putin 80%, deci electoratul de care vorbesti s-a regasit atat in tabara PD-L, cat si in cea PSD.
  • -6 (6 voturi)    
    Foaie verde matraguna (Duminică, 13 decembrie 2009, 8:21)

    Marius [anonim]

    Foaie verde matraguna
    Veselia nu-i a buna!
    Cu un shef prin frauda pus
    Na-am mutat in Belarus!
    Tot cu vechiul aparat
    Am ajuns tzara lui Borat!
    • +3 (3 voturi)    
      Replica din Caragiale(Caldura mare) (Duminică, 13 decembrie 2009, 13:10)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui Marius

      "Amice,esti idiot!"
  • -2 (2 voturi)    
    (Mai) Draga (Duminică, 13 decembrie 2009, 11:35)

    x [anonim]

    Draga (inca) domnule Dan Popa,
    Ai umor, ai talent, seria cu bancile mi-a placut mereu (chiar daca altora nu), scrii mult, e greu sa ai mereu subiecte, ...
    Dar nu trebuie sa sari calul.
    Intre gluma si batjocura e, totusi, o oarecare diferenta.
    La tine se pare ca, marcat puternic de subiectivism, bariera asta ai ignorat-o (acum).
    OK, tzii cu Base; si eu am tzinut (nu inseamna ca tzin cu Geoana; chiar deloc).
    Dar o minima politetze puteai sa ai.
    Jurnalismul si jurnalistul au menirea SI de a educa pe cel ce citeste.
    "Glumele" acestea nu au fost deloc educatie; au fost, sint si vor va ramine o batjocura, o grosolanie.
    Totusi ... la nobles oblij (ca sa mai zimbesc si eu un pic).
    • -1 (1 vot)    
      exact... (Luni, 14 decembrie 2009, 0:46)

      flor_venenosa [anonim] i-a raspuns lui x

      E perfect corect ce spui, exact la limita dintre gluma si batjocura ma refeream si eu (in conditiile in care nici eu nu sunt o sustinatoare a lui Geoana).
      E vorba de un minim respect aici, nu de altceva.
      Genul asta de ironii nu-l mai coboara pe Geoana in ochii nimanui, il coboara pe autorul lor, asta-i problema. Evident (ah! ce minunat) sunt o ocazie de defulare in grup pentru cei care il injurau oricum birjareste din toate pozitiile.
      Iar pentru mihaela de mai sus: N-om fi noi la Academia Romana, nici vorba, dar nici pe maidan nu suntem totusi.
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri (Duminică, 13 decembrie 2009, 14:15)

    Gheorghe Pop [anonim]

    Atentiune! Vorbirea in limba romana cu " rrr" pe anumite criterii neuro-fiziologice constituie un handicap!; Povestea cu minerii, psd-fsn, excesul de rromi asistati social, un parlament supradimensionat pentru o tara ca Romania, excesul de functionari si servicii speciale sunt o povara pentru Patrie!; Provocarea cu steaguri rosii si psd la Timisoara a fost o chestie de Gaga, de ceva ce tine de un bun simt politic elementar! Cand te duci " ca la Inalta Poarta (vezi la rusi)" si esti in "alta barca" (NATO), asta deja miroase a tradare a intereselor Patriei. Este o greseala enorma! Ori a staff-ului de campanie, ori cineva a facut aceasta manevra in mod intentionat pentru a favoriza celalalt candidat. Existau si persoane ceva mai dotate cum de exemplu a fost Ioan Rus sau fostul ministru de externe Diaconescu care sunt ceva mai charismatici. Oricum un om cu experienta Dlui Traian Basescu in materie de a conduce oameni si in privinta cunoasterii foarte bine a legilor si-a spus cuvantul foarte clar in momentul confruntarii. Marile functii de conducere cum ar fi cea de presedinte si/sau de prim-ministru trebuie sa fie detinute de persoane care au experienta in munca de conducere in care sunt implicati un mare numar de oameni. Cei mai potriviti ca profesie avuta anterior ar fi militarii de cariera cu grade superioare, aviatorii, marinarii si nu in ultimul rand cei din domeniul informativ. O alternativa ar fi persoane care indiferent de profesia anterior avuta au o charisma deosebita. In concluzie Basescu is the best!
  • +1 (1 vot)    
    :-) (Duminică, 13 decembrie 2009, 15:17)

    Trojan.H [utilizator]

    :-)