Cluj: Cinci vrajitoare dezleaga blestemul flacarii violet abatut asupra Parlamentului Romaniei

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 5 februarie 2010, 22:14 Life | Fun

Cinci vrajitoare au inceput, vineri seara, la Cluj-Napoca, un ritual care va dura noua zile si noua nopti, prin care vor sa desfaca blestemul flacarii violet despre care spun ca s-a abatut asupra Parlamentului Romaniei, scrie Mediafax. Vrajitoarele, din Cluj, Buftea si Bucuresti, sustin ca vor face descantece atat pe malul Somesului, cat si in padurea si cimitirul din comuna Baciu.

Adunate intr-o camera dintr-un bloc din Cluj-Napoca, si stand asezate in semicerc pe un cearceaf violet, vrajitoarele fac incantatii asupra unui ceaun in care arde focul, rotind deasupra cate o scoica sau un bat de lemn. Toate au pe cap cate un batic de aceeasi culoare si fiecare spune, pe rand, un descantec.

Potrivit acestora, ritualul inceput vineri seara va dura noua zile si noua nopti, perioada in care cele cinci vrajitoare se vor lupta sa "alunge farmecele si blestemele din Parlamentul Romaniei".

Vrajitoarele au comentat si declaratiile Mihaelei Geoana privind imprejurarile in care Mircea Geoana a pierdut alegerile prezidentiale. "Ne-am consultat si, intr-adevar, a fost folosita flacara violet, in secret. Am constatat ca familia Geoana a fost lovita de fortele malefice, ale raului si nu le merge rau numai pe plan profesional, ci si pe alte planuri", precizeaza una dintre vrajitoare.


Citeste mai multe despre   



















1915 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    . (Vineri, 5 februarie 2010, 22:52)

    radukku [utilizator]

    si pentru asta o sa vrea ceva bani de la Prostanac family, nu? Primitivi si vorba lui ilici - needucati!
    • 0 (0 voturi)    
      0.1% (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 1:09)

      Oreste [anonim] i-a raspuns lui radukku

      Magharilor ezista a shasea vrajzitoare, shi lucra ieftin.
      Addica e vorba ca: violet provine din 3 trandafhiri a la Iliesco: nuntxza a la Fireste +Prostanac
      S-a decoperit laleaua neagra: Ponta+Cohrlateanu. + mitici
    • +1 (1 vot)    
      LOL (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 1:43)

      tito [anonim] i-a raspuns lui radukku

      Geoana nu se da batut!!! :))))
  • +6 (6 voturi)    
    Pt hotnews (Vineri, 5 februarie 2010, 22:54)

    esenin [anonim]

    Cred ca drumul mediocritatii in media este ocupat deja, dar mai este loc pentru multi. Sper ca totusi hotnews sa ramana un site de stiri si informatii reale si nu dezbateri despre vrajitorii. Daca voiam o stire de genul asta, citeam ''libertatea''. Voi sunteti diferiti?
  • +5 (5 voturi)    
    yes! (Vineri, 5 februarie 2010, 22:56)

    clujean [anonim]

    dl.Geoana a fost lovit paranormal, fortele malefice ii aduc ghinion iar dujmanii vor sa-i ia beregata politica! a pierdut alegerile pt. Cotroceni din cauze oculte, iar avantajul semnificativ pe care-l avea in fata lui Basescu s-a evaporat in 3 zile doar pt.ca vrajitoarele portocalii i-au aruncat tucalul violet in crestet! Jesus, ce natie...
  • +2 (4 voturi)    
    Daca avetz numaru lor, va rog din suflet.. (Vineri, 5 februarie 2010, 22:58)

    Domnu Mirciulica G. [anonim]

    deci daca avetz cumva numaru la femeile alea il vreau si io ca am o mare problema, de soacra.. si nici nu mai gasesc portofelu in care am pus 2 milioane euro de la parti.. de la niste pretenashi care ma ajutat. multumesc si jos flacara, scanteia e mai buna, stiu de la un domn, ion i., care a cunoscut pe toti pacolo, bun, ma duc ca iar isi dau la moace tigan..niste domni de la ilfov care ii am in vizita..
  • +2 (2 voturi)    
    si in satul meu natal... (Vineri, 5 februarie 2010, 23:02)

    IoanB [utilizator]

    acum 40 de ani era un om care zilnic, timp de ani de intregi, a luptat impotriva avioanelor si rachetelor rusesti si americane utilizand strigate si gesturi largi de amenintare sai incantatii si soapte. Dar pe vremea aia lumea era mult mai inapoiata si nu-l intelegea, bietul luptator starnind doar hazul copiilor si mila adultilor. Dar acum vad ca ziare foarte serioase se ocupa de colege de ale lui.
    Ce fericite trebuie sa fie acele "cinstite" meseriase ca traiesc in tara care era cat pe ce sa-l puna pe geoana presedinte! Pai se cheama ca au de lucru nene... Unde mai gasesti un procent de 49,67% sa-ti voteze in mod democratic un idiot? Si a carui sotie sa fie tot atat de tampita sa apara pe sticla sustinand hotarata aceleasi ineptii?
  • +1 (1 vot)    
    Natie românâ trezeste-te ! (Vineri, 5 februarie 2010, 23:03)

    Cristian [anonim]

    ...obscurantism tipic evului mediu !refuz sa cred ca romanii in marea lor majoritate aproba asemenea practici smintite.
    Suntem în secolul XXI,în Europa celor 27, în curand cu scutul anti-rachetâ deasupra capetelor noastre...dragi compatrioti.
  • -3 (3 voturi)    
    E o confuzie totala! (Vineri, 5 februarie 2010, 23:20)

    valens [anonim]

    Pe langa faptul ca Flacara Violet (FV) este un produs nobil al activitatilor spirituale inalte, prin introspectie, meditatie si revelatie, fiind denumita si Flacara iertarii/Flacara compasiunii, utilizarea ei este imposibila de romi sau alte persoane neinitiate. Mai mult, FV produce, numai prin si pentru initiati, exclusiv efecte pozitive. Deci este aberant "blestemul" FV asupra veunei persoane, institutii, cladiri etc. Intr-adevar, suntem un neam de orangutani daca putem crede astfel de ineptii.
    Chiar asa, hotnews, prin astfel de "stiri" se cufunda din ce in ce mai mult in marasmul senzationalismului manelist. Mi-e jena!
  • -2 (4 voturi)    
    flacara violet (Vineri, 5 februarie 2010, 23:20)

    offf [anonim]

    Pentru cei ce au curiozitatea sa dea o cautare pe net vor afla cu stupoare ca flacara violet este o lumina cosmica de tip spiritual care se foloseste in asa zisele ritualuri de purificare. Aberariile astea ale vrajitoarelor de 2 lei nu fac decat sa arunce si mai tare in derizoriu subiectul. Culoarea violet de pe cravata lui Bashi avea calitatea doar de a potenta unele calitati nu sa inventeze unele care nu exista, de aici si pana la magie neagra e departe... Oricine care a mai citit ceva poate spune ca fiecare culoare are un efect asupra psihicului uman, asta e toata vraja, dar de unde nu e nici Dumnezeu nu cere. Ce poa sa zica unul care a pierdut alegerile de prostanac ce e si cu greu l-au votat si suporterii infocati ai psd altceva decat ca a pierdut prin magie, si chiar ii dau dreptate, magia s-a facut la nastere cand i s-a ursit ca o sa fie un prrrrostanac toata viatza!
  • 0 (0 voturi)    
    Penibil (Vineri, 5 februarie 2010, 23:33)

    Alex [anonim]

    Chiar ma intrebam ce ar putea fi mai penibil in tara asta. Nu avem limite. bravo noua. Iar ne dau astia pe CNN.
  • 0 (2 voturi)    
    Cum ramane cu credinta in Dumnezeu ? (Vineri, 5 februarie 2010, 23:36)

    Dan [anonim]

    ...cum ramane cu credinta in Dumnezeu daca acesti politruci alearga pe la vrajitoare(adica la diavol) ? Cum ramane cu pupatul icoanei din seara alegerilor (gestul lui geoana)...cum ramane cu...mai bine nu mai intreb nimic,
    acum v-ati lamurit dragi romani pe cine era sa-l ...avem presedinte !
  • -2 (2 voturi)    
    Cam.. RUSINE... !! Hot news.. (Vineri, 5 februarie 2010, 23:52)

    G [anonim]

    pentru asemenea .. "stiri"..
    Credeam ca va respectati.. Cu siguranta insa ca aceasta este continuarea idioteniei .. violete.. , care nu intamplator ne-a fost aruncata, ca batjocorire a tot ce e romanesc.. , acum venindu-i randul .. si Parlamentului.. Unii isi inchipuie ca astfel vor batjocori : Neam, Tara, ...
    Nu inteleg dece pot fi intretinute asemenea intentii..
  • +2 (2 voturi)    
    Cind? (Vineri, 5 februarie 2010, 23:53)

    zdrang [anonim]

    ...Vrajitoare ,manelisti,regi,presedinti si alte gunoaie.Ar trebui sa facem ceva cu ei fratilor.Ne-au invadat deja si asta nu se mai termina.Cind eram mic in Vitan ii cafteam si aveau frica.Acum vad ca si marile personalitati ale Romaniei se dau cu ei.Pina cind?
  • -1 (3 voturi)    
    devine foarte clar (Vineri, 5 februarie 2010, 23:59)

    busymf [utilizator]

    Problema nostra ca si tara sunt evident drogurile usoare. Poate emite Boculet o plata de urgenta pentru vrajitoarele care ne vor da putere sa trecem peste asta
  • 0 (0 voturi)    
    Sper din toata inima (Sâmbătă, 6 februarie 2010, 2:29)

    the [utilizator]

    ca acea camera vrajitoriceasca sa fie macar la etajul cinci (ca la pentagrama)
    iar participantele la seminar sa-si ia zborul pe geam calare pe târnuri noi de nuiele
    sunt gata sa pun si ceva fonduri pentru o bena de transport la groapa de gunoaie a reziduurilor rezultate
    si o autostropitoare municipala care sa curete asfaltul
    pe locul aterizarii congresantelor
    carora le dedic melodia straveche
    violet e pentru fete !
    • 0 (0 voturi)    
      ehh (Duminică, 7 februarie 2010, 14:20)

      kretz [anonim] i-a raspuns lui the

      din pacate stau la parter ap. 1. :)))) sunt vecinele mele, habar nu aveam ca sunt asa de versate in artele magiei. de acum inainte nu cred ca o sa mai urlu la ele ca sa platim gazul la timp....daca ma pocneste din plin flacara violet ? :-s
  • 0 (0 voturi)    
    mister (Luni, 8 februarie 2010, 10:53)

    Ives [utilizator]

    Eu nu inteleg de ce s-au dus la Cluj? De ce nu au facut-o la Bucuresti? Bizar!!!
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns la mister (Luni, 8 februarie 2010, 23:48)

      STYLE [anonim] i-a raspuns lui Ives

      Vrajitoarele, din Cluj, Buftea si Bucuresti, sustin ca vor face descantece atat pe malul Somesului, cat si in padurea si cimitirul din comuna Baciu, acum intelegi de ce au ales Cj?