VIDEO 70 de ani de Chuck Norris

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 10 martie 2010, 17:48 Life | Fun

Chuck Norris
Foto: Captura Youtube.com
Actorul american Carlos Ray "Chuck" Norris a implinit miercuri, 10 martie, 70 de ani. Nascut intr-un mic orasel din Oklahoma, el a servit in anii '60 in US Air Force, fiind trimis la o baza din Coreea de Sud. In aceasta perioada, Norris devine interesat in tangsudo, devenind cu timpul expert in arte martiale si fondand propria sa scoala de lupte, Chun Kuk Do ("Calea universala").

A devenit cunoscut dupa ce a jucat in numeroase filme, printre care "Way of the Dragon" (alaturi de Bruce Lee), "The Wrecking Crew", "Missing in Action", "Good Guys Wear Black", "The Octagon", "An Eye for an Eye", "The Delta Force" etc. Intre 1993 si 2001 a jucat in seria "Walker, Texas Ranger".

De-a lungul carierei sale, a castigat mai multe titluri importante in arte martiale.

Norris este un crestin devotat si un conservator declarat, donand sume mari de bani pentru mai multi candidati republicani. In 2008, Norris l-a sustinut pe Mike Huckabee in cursa republicanilor pentru Casa Alba. El este cunoscut pentru opiniile sale conservatoare, anti-avort, anti-homosexuali, fiind un sustinator al dreptului americanilor de a detine arme de foc.

In luna martie a anului trecut, Chuck Norris a afirmat ca va candida la presedintia statului liber Texas daca "lucrurile se vor deteriora"  si a indemnat gruparile de dreapta din SUA sa se uneasca pentru "a salva natiunea".

Dupa alegerile din noiembrie 2008, Chuck Norris i-a trimis o scrisoare presedintelui ales Barack Obama in care ii cere acestuia sa respecte Constitutia, sa protejeze dreptul la viata si "sa nu faca greselile predecesorilor sai".

Ca urmare a imaginii sale de "dur", Chuck Norris a devenit personajul principal al unui adevarat fenomen online, care a debutat in 2005: "Chuck Norris facts" ii atribuie actorului diferite insusiri neverosimile.

Vezi aici Chuck Norris facts.

Sursa articolului: Wikipedia, Chuck Norris official page.

Chuck Norris in actiune.




Citeste mai multe despre   























6990 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Chuck Norris was here!! (Miercuri, 10 martie 2010, 17:57)

    2 [anonim]

    he's everywhere, anytime... .
    anybody?
    • +15 (15 voturi)    
      Fact! (Miercuri, 10 martie 2010, 18:18)

      Chuck Norris [anonim] i-a raspuns lui 2

      Chuck Norris can touch MC Hammer.
  • +14 (14 voturi)    
    Incredibil (Miercuri, 10 martie 2010, 18:09)

    anonim [anonim]

    Credeam ca e mai tanar, la 60 de ani in Walker politist texan arata de 40.
    Oricum are cati ani vrea el sa aiba.
  • +8 (8 voturi)    
    Chuck (Miercuri, 10 martie 2010, 18:12)

    ion [anonim]

    Stiti de ce doarme Chuck Norris cu lumina aprinsa? Intunericului ii e frica de el.
  • +10 (10 voturi)    
    inca una (Miercuri, 10 martie 2010, 18:34)

    adrian [anonim]

    ......sau ca Chuck Norris sa nascut intr-o casa construita de el.
    • +6 (6 voturi)    
      chuck (Miercuri, 10 martie 2010, 18:40)

      bubu [anonim] i-a raspuns lui adrian

      can slam a revolving door
      si
      can split an atom with his bare hands
    • +5 (5 voturi)    
      si inca una (Miercuri, 10 martie 2010, 19:48)

      laur [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Chuck Norris does not wear a condom. Because there is no such thing as protection from Chuck Norris.
  • +14 (14 voturi)    
    Nu e adevarat! (Miercuri, 10 martie 2010, 18:45)

    jay [anonim]

    Chuck Norris nu am implinit 70 de ani! Timpul a implinit 70 de Chuck Norris...
    • +6 (6 voturi)    
      adevarul despre Chuck Norris (Miercuri, 10 martie 2010, 19:46)

      jan [anonim] i-a raspuns lui jay

      Chuck Norris nu va face niciodata infarct. Inima nu e atat de tampita sa-l atace.
  • +5 (5 voturi)    
    Hell Yeah! (Miercuri, 10 martie 2010, 19:32)

    Alex [anonim]

    Tocmai ascult primul album Metallica... Chuck'em All.
  • +5 (5 voturi)    
    Stiati ca ... (Miercuri, 10 martie 2010, 19:50)

    daf [anonim]

    Fantomele sunt de fapt rezultatul faptului ca Chuck Norris omoara oameni mai repede decat poate Moartea sa ii proceseze.
  • +2 (6 voturi)    
    .... (Miercuri, 10 martie 2010, 19:55)

    dan [anonim]

    Bine ca Chuck Norris nu cunoaste aceast site. Daca ar l-ar stii ar sterege internetul.
  • +1 (1 vot)    
    cea mai tare (Miercuri, 10 martie 2010, 22:08)

    EDM [anonim]

    Chuck Norris can delete the Recyle Bin !!!
  • +2 (2 voturi)    
    CN (Miercuri, 10 martie 2010, 23:35)

    Cotea [anonim]

    Chuck Norris frequently donates blood to the Red Cross, just never his own!
  • +3 (3 voturi)    
    La multi ani, Chuck... (Joi, 11 martie 2010, 11:00)

    Ironfist [anonim]

    ... dovada ca inca exista oameni adevarati in SUA.
  • 0 (0 voturi)    
    Idolul generatiei '80 (Joi, 11 martie 2010, 14:07)

    Dan [anonim]

    La Multi Ani ! Chuck Norris si multumesc ca m-ai delectat in copilarie cu filmele tale !
    Copilul meu se delecteaza cu ... politist adjectiv, hartia albastra , 321 , Francesca , Lazarescu .. care cu siguranta le va uita peste 25 de ani !!
  • 0 (0 voturi)    
    Chuck (Joi, 11 martie 2010, 17:13)

    ik [anonim]

    Chuck are dreptul sa ceara dreptul la viata si nu viata are dreptul sa ceara dreptul la Chuck.
  • 0 (0 voturi)    
    Chuck (Joi, 11 martie 2010, 18:53)

    resita31 [utilizator]

    Chuck Norris a-necat, odata, un peste...
  • 0 (0 voturi)    
    Chuck (Luni, 15 martie 2010, 14:29)

    Dan [anonim]

    De ziua lui, Chuk Norris a indreptat degetul cel mare catre un avion, a racnit tare BAANGG!!! iar avionul a explodat.