Microsoft Surface - Service Pack 1

de Alex Sima     HotNews.ro
Marţi, 12 mai 2009, 16:41 Economie | Gadget

Microsoft Surface Service Pack 1 adauga noi abilitati si mareste uzabilitatea pentru comunitatea celor care folosesc produsul si pentru dezvoltatori, arata Devin Coldewey, cel care a testat updateul pentru Crunchgear.

Surface are acum suport de la Microsoft Update. Mai mult, echipa lucreaza pentru a stabili o serie de gesturi standardizate pentru Surface, Windows 7 si Windows 7 mobile.

Puteti urmari in clipul urmator mai multe noutati si felul in care se comporta Microsoft Surface cu Service Pack 1 instalat.

 

Alex Sima - TownPortal


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

1819 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Trist (Marţi, 12 mai 2009, 18:23)

    T1beriu [utilizator]

    Ce tare. Nu ai spus in intreaga stire ce e aia Microsoft "Surface".
    • 0 (0 voturi)    
      Asta pentru ca (Marţi, 12 mai 2009, 18:39)

      ALex [anonim] i-a raspuns lui T1beriu

      Toata lumea stie ce este Microsoft Surface. Un iPhone de dimensiunea unei mese. :)

      Acum pe bune: este un concept foarte interesant, insa momentan fara prea multa priza la public, cel putin prin Europa. Eu unul nu am vazut nici un Surface pana acum.
    • +1 (1 vot)    
      Nu chiar (Marţi, 12 mai 2009, 19:32)

      Alex Sima [utilizator] i-a raspuns lui T1beriu

      Sub articol ai cateva taguri. Daca dadeai click pe "Surface" ajungeai la un articol precedent, in care era explicat ce e "Microsoft Surface".

      Functia acestor marcaje este tocmai de a-l ajuta pe cititor sa afle date suplimentare din articole care au tratat acelasi subiect.
  • 0 (0 voturi)    
    romana ? (Marţi, 12 mai 2009, 19:59)

    adi [anonim]

    mai unde termina prietenii care "scriu" (a se citi - "forteaza limba romana" pana accepta cat de mult un articol in engleza de pe cine-stie-unde") articole ???
    UZABILIATATE (usability) ?? poate "capacitate/posibilitate de utilizare/intrebuintare"??? Mai , mai, greu de tot de facut o parafraza !!!
    • 0 (0 voturi)    
      Ai dreptate (Miercuri, 13 mai 2009, 0:01)

      Alex Sima [utilizator] i-a raspuns lui adi

      Mea culpa.

      "Utilizare" e termenul potrivit.

      Iar in contextul de fata e vorba de "usurinta de utilizare".
    • 0 (0 voturi)    
      capacitate/posibilitate de utilizare/intrebuintare (Miercuri, 13 mai 2009, 1:35)

      Ka [anonim] i-a raspuns lui adi

      Incearca "utilitate".
      • 0 (0 voturi)    
        indiferent (Miercuri, 13 mai 2009, 6:15)

        adi [anonim] i-a raspuns lui Ka

        am pus mai multe variante ca sa subliniez in cate feluri S-AR FI PUTUT, in loc de "uzabilitate"... multumesc Ka si Alex Sima ptr. sugestii
  • 0 (0 voturi)    
    hmm... (Miercuri, 13 mai 2009, 7:18)

    firestarter [anonim]

    "uzabilitate" ?!??!
    unde dumnezeu ati facut limba romana ?