Hillary Clinton, despre scandalul Monica Lewinsky: "Au fost sentimente de furie si rusine"

de D.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 19 ianuarie 2008, 10:59 Life | Life


"Ai impresia că înnebuneşti, te enervezi şi esti profund dezamăgit". Acestea sunt trairile pe care Hillary Clinton le-a avut in urma cu zece ani, atunci cand sotul sau - fostul presedinte american,  Bill Clinton - a fost implicat in scandalul Monica Lewinsky.
Fosta prima doamna a acceptat sa vorbeasca despre criza prin care a trecut atunci, intr-un interviu difuzat la FoxTv si preluat de Times.

Analistii considera ca Hillary a acordat acest interviu tocmai pentru a atrage voturile femeilor. Declaratiile au fost date publicitatii cu o zi inainte de alegerile primare din Nevada, unde Hillary se va confrunta din nou cu Barack Obama.

"Nu m-am indoit niciodata ca Bill ma iubeste", a adaugat Hillary, mentionand ca scandalul din 1998 a fost "profund jenant" pentru ea. "A trebuit sa ma hotarasc ce am de facut...sunt atatea momente in viata in care trebuie sa te asculti pe tine", a mai precizat Hillary, care a recunoscut ca a trebuit sa lupte impotriva sentimentelor de "furie si jena"  
























3025 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Cita fatarnicie.... (Sâmbătă, 19 ianuarie 2008, 12:13)

    Claude [anonim]

    Cum adica s-a gindit ce are de facut? Pai daca vroia sa mai pupe politica in continuare era musai ca trebuia sa taca si sa inghita (si ea). Ceea ce a facut pentru ca, nu-i asa, politica e ca si Monica L.
  • 0 (0 voturi)    
    care politica .... (Sâmbătă, 19 ianuarie 2008, 13:48)

    gina [anonim]

    dar daca nu erau implicati in politica, hotarirea ei de a ramane alaturi de partenerul de viata era de apreciat, nu? fatarnici mai suntem si noi, cei care o facem pe spectatorii dramelor altora.
  • 0 (0 voturi)    
    Dansul satanei (Sâmbătă, 19 ianuarie 2008, 14:46)

    Andrei [anonim]

    Sotul o inseala si ce daca. Moralitate e un moft pentru prosti. Ea e desteapta inghite si merge mai departe. Asa poate ajunge presedinte.
    Oricum valorile traditionale: familie, credinta, morala ... s-au dus la cosul de gunoi. Face fiecare orice vrea pentru putere si bani. Sa vedem cat o mai putem tine asa.
    • 0 (0 voturi)    
      dansul satanei....... (Luni, 21 ianuarie 2008, 4:52)

      hoinar [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      subscriu in totalitate .
  • 0 (0 voturi)    
    vai!!!! (Sâmbătă, 19 ianuarie 2008, 18:38)

    Barack Obama [anonim]

    Vai s-amar de capu' nost' daca ajunge asta presedinte. Gina scumpa, aia-i alta chestie daca Tanase de la bloc o insala pe Rozicuta cu Mimi, iar Rozicuta alege sa ramana cu el, fiindca "nu s-a indoit niciodata ca o iubeste", dar in cazul cu domnisoara Lewinski a fost vorba atat de faptul ca l-au prins pe ditamai presedintele cu nadragii aruncati prin Biroul Oval, cat si de faptul ca acelasi presedinte a mintit fara sa clipeasca tot poporu' (adica pe fraierii care l-au votat) sustinand ca "I never had sex with this woman.....Miss Lewinski". Si dupa toate acestea, snoaba naibii de Hillary se pune sa danseze "foarte romantic" in fata camerelor de luat vederi, ca sa demonstreze "trainicia" relatiei cu iubitul ei sot. Io nu mai pot de admiratie, zau!!!
  • 0 (0 voturi)    
    teatru (Sâmbătă, 19 ianuarie 2008, 23:00)

    R2 [anonim]

    In viata e important sa joci bine. Si jocul are reguli dar si premii. Si femeile se pricep de minune sa joace, mai ales teatru in lumea barbatilor. Caci "Ei" gandesc mai mult cu sabiuta.
  • +1 (1 vot)    
    Atac politic PE FATA! (Duminică, 20 ianuarie 2008, 2:12)

    Doru BARBU [anonim]

    Nu trebuie sa suferi de paranoia ca sa iti dai seama ca toata povestea siropoaso-erotica dintre Bill CLINTON si Monca LEWINSKY a fost cusuta cu ata alba. Ipocritii s-au grabit sa dea cu pietre, vezi Doamne, ei, moralisti de duminica seara. Ceea ce a fost insa si mai interesant a urmat dupa declaratia lui Bill CLINTON cum ca nu a avut relatii sexuale cu Monica LEWINSKY. Practic MIZA ACESTUI "SCANDAL", MAI PARERISTILOR, A FOST ACUZATIA DE SPERJUR, MULT MAI GRAVA DECAT "PREACURVIA" si nicidecum faptul ca, vezi Doamne, ditamai presedintele i-ar fi tras-o Monicai. Sa fim seriosi, Senatul nu poate sa il demita pe presedinte pentru "infidelitate in cuplu", insa sperjurul era o acuzatie in toata regula. Ori scenaristii "scandalului" pe asta au mizat: ca Bill nu va recunoaste (desi faptele erau evidente), si atunci il vor prinde la inghesuiala cu acuzatia de SPERJUR! Asta e,,,,
    Vai lasati, ca ma emotionez..La cate infidelitati se dedau oamenii (in general) si "americanii" (in special)...Ce sa mai spun..De vazut rata divortialitatii in SUA!
    QED, ca in demonstratiile matematice!