Cum e in fata calculatorului tau? Poza cu Nastase in spatele blogului sau

de Redactia     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2009, 14:24 Life | Life

Adrian Nastase si bloggul sau
Foto: Q Magazine
Revista QMagazine publica in ultimul sau numar un pictorial cu Adrian Nastase in fata calculatorului, in calitate de blogger. Asezat picior peste picior la biroul sau de lucru, fostul premier scrie cu tastatura pe genunchi. Langa calculator se poate observa o stiva de dosare iar fundalul infatiseaza o imagine deja clasica pentru opulenta din Zambaccian.
  • Cititorii HotNews.ro sunt invitati sa posteze in articol imagini cu biroul si calculatorul lor. Cum e in spatele bloggului tau, cum e in fata calculatorului tau? Fotografiile postate prin intermediul formularului de mai jos vor aparea si in sectiunea HotReporter.


Citeste mai multe despre   






















6192 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    lux? (Miercuri, 10 iunie 2009, 14:44)

    bobo [anonim]

    Lux? Ala-i lux?
    • +4 (6 voturi)    
      opulenta (Miercuri, 10 iunie 2009, 14:56)

      editor [anonim] i-a raspuns lui bobo

      sper ca-i mai potrivit. aveti dreptate, lux era discutabil
    • +4 (10 voturi)    
      :))) (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:05)

      I [utilizator] i-a raspuns lui bobo

      mistic lux :)) Nastase incearca sa-si croiasca o alta imagine, mai tinereasca. Si-au dat si ei seama (PSD) ca electoralul lor, oamenii mai in varsta, scade de la un an la altul (in mod natural... oamenii mor..)

      Dar pentru mine tot un hot ramane care e tinut in brate de colegii parlamentari, nu cumva sa ajunga sa fie judecat! Norica se lauda zilele trecute ca ei se uita acolo in comisie prin dosare si deci ei si judeca desi nu au aceasta competenta. Avizul Parlamentului e necesar doar pentru a fi siguri ca respectivul parlamentar nu e hartuit dar in nici un caz sa judece ei cauza! Amin!
    • +1 (1 vot)    
      buzz (Joi, 11 iunie 2009, 11:45)

      aka bombo [anonim] i-a raspuns lui bobo

      geoane' s eo bombo, iea sa kemam noi maine la partid ceva tineret care se da p mess, gen, k sa ii atragem la noi la pe-se-de gen, u see? k ashtia s aku viitoru'...che zich?
  • +5 (11 voturi)    
    Multumim (Miercuri, 10 iunie 2009, 14:54)

    bogdan192 [anonim]

    Noi, cititorii fidel ai blogului, ii multumim revistei pe aceasta cale pentru ca a adus din nou in atentia publicului acest distins personaj al minunatei lumi politice romanesti.

    Ba ce dracu, credeam ca a murit nasta odata cu dosarele DNA. Speram din tot sufletul ca macar daca nu-l putem arunca in puscarie, sa-l aruncam in uitare. Dar se pare ca poti cumpara orice cu destui bani. Chiar si niste publicitate in reviste de rahat.
  • +2 (6 voturi)    
    Da' ce vede... (Miercuri, 10 iunie 2009, 14:59)

    eu [anonim]

    Da' ce vede de la distanta aia?
    • 0 (2 voturi)    
      R3 (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:03)

      sonashi [utilizator] i-a raspuns lui eu

      el stie ce vede de la distanta aia, asa ca sa nu ii ducem noi grija, ca are cine
  • +2 (2 voturi)    
    mai tineti minte (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:01)

    gica [anonim]

    cand a aparut nastase la tv cu o zi inainte de alegerile cam cand candida si dumnealui la presedentie (citez aproximativ):

    "Circula in anumite cercuri informatia cum ca, datorita aglomeratiei la sectiile de votare, cei care voteaza cu PD sa se prezinte la vot duminica, iar cei care voteaza cu PSD sa se prezinte la vot luni. NU ESTE ASA! Se voteaza numai duminica!"

    Cam asta despre cat de in largul sau este dl Nastase cu calculatoarele si Internetul.
  • +4 (10 voturi)    
    Poziţie de lucru (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:08)

    ha [anonim]

    Aia nu e poziţie de lucru! Bag mâna-n foc că nu a stat mai mult de 5 minute în poziţia aia.
    1.Uitaţi-vă un pic numai la pozitia mâinilor (în special a palmelor pe tastatură). Mai mult de 2 min nu cred că ai cum să stai să scrii ceva la tastatură.
    2.Uitaţi-vă la umeri: aplecaţi în faţă, poziţie nefirească pentru corpul uman. Dacă nu cumva oboseşti, sigur a doua zi te trezeşti cu o durere de umeri de nu ştii ce-i cu tine.
    3. Spatele, în special coloana.... doamne fereşte să stai aşa o oră, sau 2...
    4. Ca să vezi ceva la monitor de la distanţa aia, fie ai binoclu, fie ai rezoluţia de 800x600. Toate recomandările văzute de mine sunt ca monitorul să fie la distanţă de o mână (adică dacă îţi întinzi mâna să atingi monitorul cu palma, nu cu cotu', sau să îţi iei prelungitor)

    Din câte am observat (sunt programator de ceva ani), trebuie să stai într-o poziţie cât mai comodă când lucrezi. Poziţia lui AN e una dintre cele mai incomode pe care le-am văzut. Ceea ce mă duce la concluzia ca pentru AN e mai importantă imaginea decât funcţionalitatea.
    • +1 (5 voturi)    
      Si eu stau la fel (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:29)

      ROZALINDA [anonim] i-a raspuns lui ha

      Bai, nu imi place bombonel, dar si eu stau asa cand scriu ! :-)
      Zau ca e relaxant. mai incearca..
      • 0 (0 voturi)    
        Aiurea (Miercuri, 10 iunie 2009, 22:13)

        serbanTeodor [utilizator] i-a raspuns lui ROZALINDA

        Aia e pozitia de poza - picior peste picior ca tinereii- pe care i-au sugerat oamenii care sunt platiti ptr a-i imbunatatii imaginea ca pozitia asta il face sa nu mai para la fel de invechit, comunist si trecut cum e in realitate. Ca si de altfel faptul ca omu stie cu blogu' sugereaza un Nastase up to date. Asteptam poze cu pozitia ptr Tweeter si Hi5.
  • +3 (5 voturi)    
    Apple (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:13)

    mihai1982 [utilizator]

    Apple is cool :)
  • +6 (12 voturi)    
    Prost gust (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:16)

    CezarN [utilizator]

    Prost gust! Asta este ce afiseaza Adrian Nastase.
    Probabil ca omul nu a putut construi depozite in ritmul in care "agonisea" si si-a transformat propriul birou intr-unul.

    Sa ai mai multe dosare la DNA decat fire de par ti-au ramas in cap, sa fugi de judecata ca dracu' de tamaie si sa afisezi la metru patrat icoane prin casa mi se pare culmea neamprostiei. :-)
  • +6 (10 voturi)    
    se poate? (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:36)

    Mihai-G [utilizator]

    Eu as vrea sa vad o poza cu Nastase in spatele unor bare metalice.
  • +3 (7 voturi)    
    lux si eleganta (Miercuri, 10 iunie 2009, 15:54)

    viorel [anonim]

    tot un taran ramane, un taran cu camasa roz :)
  • +3 (5 voturi)    
    mai slabeste-ne (Miercuri, 10 iunie 2009, 16:02)

    dorin [anonim]

    Snob pe toata linia, practic e obligat sa foloseasca Mac.
  • +4 (4 voturi)    
    e la misto (Miercuri, 10 iunie 2009, 16:10)

    mircea [anonim]

    io vad ca omu isi citeste blogu'. de ce sta cu mainile pe tastatura. sa fie vreun touch pad prin zona pe unde isi tine cremvushtii?

    De-aia zic: e la misto. Gen profesori universitari expirati care-si fac poza cu un stilou in mana, ca sa dea impresia ca ei scriu ceva... LAME.

    Bombo, meri pe strada daca te tine, amesteca-te cu oamenii simpli care au muncit o viata si nu au nimic, intra in casele lor si vezi cum sta treaba de fapt.
  • +3 (7 voturi)    
    ADRIAN NASTASE Nr.1 în ROMÂNIA (Miercuri, 10 iunie 2009, 16:15)

    Levap [anonim]

    Profesorul Adrian Năstase administrează cel mai bun şi studiat
    blog din România, care polarizează interesul numeroşilor comentatori
    de vârste şi formaţiuni diferite. Fără exagerare se poate spune că
    a declanşat şi întreţine un adevărat curent al opiniilor descătuşate
    de prejudecăţi, o forţă care împinge România spre un final fericit.
    Este capabil de mare performnă politică şi administrativă, în ţara noastră,
    în UE şi - de ce nu - ONU .
    • +1 (3 voturi)    
      paveleee (Miercuri, 10 iunie 2009, 16:39)

      otonel [anonim] i-a raspuns lui Levap

      m-am stricat de ras. imi place cum scrii.
    • 0 (0 voturi)    
      nastase si poporul! (Joi, 11 iunie 2009, 0:13)

      goe [anonim] i-a raspuns lui Levap

      "Fara exagerare se poate spune"... ca ar vrea el sa "impinga Romania" (ahem) la deal, spre un "final fericit"... Pana atunci insa trebuie sa se multumeasca cu mana ursului (din padure). Sau poti sa-i imprumuti mana ta, mai poetule de curte, sunt sigur ca o sa-ti intoarca favoarea cu cea mai mare placere. Asteptam pozele pe blog! :)))
    • 0 (0 voturi)    
      :))))))))))))))))))))))))))) (Joi, 11 iunie 2009, 6:46)

      I [utilizator] i-a raspuns lui Levap

      hai ca ti-am dat plus pt umor ;)
  • +4 (4 voturi)    
    neam prost si credincios de parada (Miercuri, 10 iunie 2009, 16:52)

    Radu [anonim]

    Ce interior kitsch... Si nu inteleg ceva: daca e asa de credincios pe cat vrea sa para, nu stie ca Doamne-Doamne pedepseste furtul? Sau l-a mituit si pe el?
  • -2 (2 voturi)    
    macar (Miercuri, 10 iunie 2009, 17:33)

    guta [anonim]

    Un singur lucru imi place la Bombo, macar apreciaza arta, si ii multumesc pentru muzeul hartilor din bucuresti
  • -4 (4 voturi)    
    "redactia" (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:18)

    andrei [anonim]

    dar cum sta basescu si asculta telefoanele, ne puteti arata, "redactia hotnews'?
  • -1 (3 voturi)    
    ce-i aia ? bazar ? (Miercuri, 10 iunie 2009, 18:20)

    unu [anonim]

    mai bine s-ar face negustor de vechituri.
    se poate asocia cu precupetul basescu
  • -3 (5 voturi)    
    an:cistigatorul blogoscar-ului politicienilor (Miercuri, 10 iunie 2009, 19:08)

    un privitor [anonim]

    ps1.
    e singurul politician profesionist(in afara de noi amatorii),de la care am auzit la tv, una din cauzele pertinente a recrudescentei faptelor antisociale in rindul tiganilor: lipsa muncii si educatiei organizate, care inainte de "89 era acoperita prin munca masiva a acestora la CAP-uri si IAS-uri.Acestea s-au desfiintat si nepunindu-se ceva solid in loc,s-a deschis cutia pandorei.....daca se stie cauza,sa vedem planul de masuri a celor care renunta la unul din putinii oameni de stat,care-i avem...apoi,rezultatele...sper ca le vine mintea la cap, in al 12-lea ceas..
    ps2.singurul premier,sub care: s-au pif in functiune 170km autostrada(buc-fetesti),construit 400 de sali de sport,programul"laptele si cornul"(care atragea si pe copii de tigani la scoala),site-urile: e-licitatie,e-guvernare,it-istii opriti sa emigreze,intrarea in nato,finalizare pregatire intrare ue,s-a realizat prima crestere economica-dupa criza interna de dupa "89,etc
    • +2 (2 voturi)    
      .... (Miercuri, 10 iunie 2009, 19:44)

      sam [anonim] i-a raspuns lui un privitor

      Bine, bine, cunosc laudele, impaunarea specifica fiecarui comunist, ca altfel nu-i sade bine, dar de hot e hot? A furat cot la cot cu ceilalti hoti din cauza carora oamenii de rand din tara asta traiesc ca niste animale bicisnice, la limita existentei????
      • 0 (2 voturi)    
        propunere (Miercuri, 10 iunie 2009, 22:33)

        robotzika [utilizator] i-a raspuns lui sam

        ...sa facem 2 liste: una cu politicienii pentru care am baga mana in foc ca nu au furat niciodata si una cu cei care credem ca sunt capabili sa faca ceva pentru tara asta. eu una nu as putea sa trec pe nimeni pe prima lista, in schimb l-as trece sigur pe adrian nastase pe a doua.
    • +4 (4 voturi)    
      Ar putea scrie pe blog si dintr-o celula cu wifi (Miercuri, 10 iunie 2009, 19:54)

      Berzelius [utilizator] i-a raspuns lui un privitor

      hai sa le luam pe rand:
      ps1. Daca o fi cum spui (desi eu nu l-am auzit vreodata punand problema) are dreptate DAR de ce atata timp cat a fost PSD-ul la guvernare (si a cam fost!) n-a luat masuri pentru a corecta problema?

      ps2. majoritatea celor 400 de sali de sport s-au facut in graba si bataie de joc, cu probleme mari de realizare (infiltratii de apa prin acoperis, stare vizibil degradata s.a. la scurt timp dupa inaugurare); "laptele si cornul" au ajutat oarecum copiii, mai mult insa i-au ajutat pe intreprinzatorii selectionati "pe spranceana" sa faca afaceri in cadrul scolilor. In plus, copiii de romi trebuie motivati sa vina la scoala nu pentru mancare, ca nu suntem in Bangladesh, ci pentru studiu!
      Site-urile de e-licitatie, e-guvernare etc. au fost paravane pentru derularea unor contracte de milioane de euro cu firme de "mare prestigiu" (vezi SIVECO & Co "abonate" practic la astfel de lucrari) si care, dupa ce ca s-au facut de mantuiala, multe din ele functioneaza deplorabil. Dar nu conteaza, banu' sa iasa! Intamplator am cunosc detaliat un astfel de caz.
      IT-stii nu au fost opriti sa emigreze! Daca te referi la celebra lege de scutire de impozit pentru ITsti, atunci afla draga Privitorule, ca respectiva e o mare DISCRIMINARE a celor care lucreaza in IT pe baza unei HARTII. Eu nu am terminat una din cele X domenii prezentate in faimoasa lege si deci nu ma incadrez la scutire de impozit. Ca si mine sunt mii de alti informaticieni, care au ales calea EMIGRARII (pentru mai multe motive, unul din ele fiind chiar acesta). Ai fost vreodata la un interviu complex, la care sa treci de partea teoretica, de algoritmica si code testing, dupa care, sa ti se spuna "Pai nu va incadrati la scutirea de impozit!" Banuiesc ca NU.
      Asa ca legea asta a facut mai mult RAU decat bine.
  • 0 (0 voturi)    
    dosarele... (Miercuri, 10 iunie 2009, 23:52)

    royo [anonim]

    Citez: ".....Langa calculator se poate observa o stiva de dosare ...." De care a scapat mititelul protejat de imunitatea asta de care se tot chinue sa scape pentru a ajunge in instanta..... Oare in dulapiorul de sub birou cate dosare mai are?
  • +1 (1 vot)    
    omg (Joi, 11 iunie 2009, 0:11)

    Pistache [utilizator]

    Ce kitsch ordinar si ce idei are un parvenit despre cum trebuie sa arate o incapere...Daca nu ar fi furat in halul in care a facut-o as fi in stare sa fac misto de el, dar asa face el misto de noi....stai-ar in gat...
  • +1 (1 vot)    
    mie... (Joi, 11 iunie 2009, 5:21)

    dr pepper [anonim]

    mi-a placut camasa aia roz...
    cre ca are si posheta asortata...
  • 0 (0 voturi)    
    hei redactia!!! (Joi, 11 iunie 2009, 6:04)

    dr pepper [anonim]

    mie chiar mi-a placut camasha aia roz!!!!!
    sau chiar sintetzi fani nastase...
  • 0 (0 voturi)    
    powered by (Joi, 11 iunie 2009, 10:57)

    ovid [anonim]

    Nastase: Powered by Mac. MacTamara.