UPDATE Biletele pentru primul si al doilea concert ale lui Andre Rieu s-au epuizat dimineata, respectiv dupa-amiaza zilei de miercuri. Violonistul anunta un al treilea concert in Piata Constitutiei

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 10 decembrie 2014, 14:46 Life | Muzică

Andre Rieu, conferinta de presa la Bucuresti
Foto: Catalina Filip
Biletele pentru cel de-al doilea concert al celebrului violonist Andre Rieu in Romania (vineri, 12 iunie 2015, Piata Constitutiei, Bucuresti), puse in vanzare astazi, 10 decembrie, la ora 13.00, s-au vandut in timp record in aceasta dupa-amiaza. Andre Rieu anunta un al treilea concert, duminica, 14 iunie 2015. Biletele sunt disponibile in reteaua Eventim.

Faimosul violonist Andre Rieu a inregistrat astazi un nou record absolut de vanzare a biletelor in Romania, unde va concerta in premiera in iunie 2015, in Piata Constitutiei: in numai cateva ore de la punerea in vanzare, au fost epuizate si toate cele 12.500 de bilete pentru cel de-al doilea concert anuntat in cursul zilei de astazi. Biletele pentru primul concert anuntat s-au epuizat in trei ore.

Al treilea concert Andre Rieu va avea loc duminica, 14 iunie 2015, in Piata Constitutiei, iar biletele sunt disponibile prin Eventim si partenerii autorizati.

"Dragi fani din Romania, sunt coplesit de primirea calduroasa pe care mi-ati facut-o ieri, la sosirea mea la Bucuresti pentru a anunta primul nostru concert in Romania. Ne-ati intampinat cu sufletul deschis si noi ne vom deschide inimile catre voi. Astept cu nerabdare sa ne revedem cu totii in iunie, in Piata Constitutiei, pentru cateva seri magice, pline de muzica, dans si romantism la lumina stelelor!", le-a transmis Andre Rieu fanilor sai romani.























7216 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    Semn bun (Miercuri, 10 decembrie 2014, 15:39)

    Mirobo [utilizator]

    Inseamna ca romanii au apetitul crescut pentru rafinament (cultura).
    • +2 (2 voturi)    
      De unde ai tras concluzia asta? (Joi, 11 decembrie 2014, 1:14)

      Phil Austin [utilizator] i-a raspuns lui Mirobo

      Doar vazand buclele, papionul si dantela de pe manecile proprietarului de castel? Nici o autoritate culturala serioasa nu-l ia in considerare.
  • -6 (10 voturi)    
    . (Miercuri, 10 decembrie 2014, 15:48)

    utilizator1 [utilizator]

    Kitch ul suprem al muzicii vocal simfonice, acum si in Romania.
    Interzis persoanelor sub 65 ani.
    • +6 (10 voturi)    
      Bineinteles, (Miercuri, 10 decembrie 2014, 16:22)

      boghar [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

      ca este un kitch, ce muzica e aia fara de dusmani, cicalaca, fa "Ponta" zmolito, etc. Si ce muzica e aia care nu este cantata de un interpret pe care nu-l cheama, Salam, Vijelie, Minune etc.

      P.S. Sa stii ca am fost ironic! Am tinut sa precizez, pentru ca neuronul tau sigur nu a reusi sa desluseasca ironia.
      • +2 (2 voturi)    
        boghar, te incurci singur! (Joi, 11 decembrie 2014, 1:20)

        Phil Austin [utilizator] i-a raspuns lui boghar

        Sa stii ca pe lumea asta nu exista doar salam si rieu. Exemple sunt multe: Frederico Jusid, Ketil Bjornstad, Armand Amar, Max Richter, Zbigniew Preisner... Asculta mai multi muzicieni, nu doar salam si rieu, si ai sa realizezi ce e kitschul. Iar mistocareala cu "neuronul" pastreaz-o, ca nu il cunosti pe utilizator1. Sau e simplu sa te dau viteaz de dupa taste...
    • +1 (5 voturi)    
      ma faci sa rad (Miercuri, 10 decembrie 2014, 17:44)

      un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

      arunci cu noroi ...deci existi.
      te citez: "Kitch ul suprem al muzicii vocal simfonice" . Ai zis vocal....dar individul canta la vioara. Sigur stii despre ce vorbesti? Ma indoiesc!
      Ca sa il citez si pe Caragiale acum:
      "Amice....esti [...] "
      • -2 (4 voturi)    
        Draga oarecare, (Miercuri, 10 decembrie 2014, 18:39)

        utilizator1 [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

        André Rieu abia atinge vioara in concertele lui.
        André Rieu si orchestra lui masacreaza arii celebre cu un ranjet permanent pe fata si cu gesturi grosolane de falsa veselie.
        André Rieu nu este muzica, este o afacere.
        Dar nu trebuie sa ma credeți, puteti sa plătiți, sa va duceti si sa va convingeți.
        • +1 (3 voturi)    
          ca sa vezi (Miercuri, 10 decembrie 2014, 20:28)

          marmarin [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

          tocmai ne-ai dovedit ca habar nu ai despre ce este vorba. Andre Rieu si orchestra lui nu cata muzica simfonica in concertele mari, de genul celor ce le va sustine in Romania. Cred ca esti un amarat de manelist , care moare de invidie ca poate avea loc un concert asa de mare in care nu se canta manele ci in special muzica buna, specifica diferitelor popoare din intreaga lume. Sunt multe de spus dar una peste alta esti departe de adevar.
        • +2 (2 voturi)    
          si (Miercuri, 10 decembrie 2014, 20:41)

          marmarin [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

          uitasem sa spun ca nici nu cred ca avea vioara. Era flacara violet . O fantoma cu un stradivarius. In rest ....... snobismul la romani la loc de cinste.
    • +3 (3 voturi)    
      kitchissimo (Miercuri, 10 decembrie 2014, 18:23)

      calista [utilizator] i-a raspuns lui utilizator1

      ai perfecta dreptate, m-am ratacit la un spectacol si a fost grobian - poleiala, prost gust, submediocritate, iluzii pastelate. Unii chiar nu cred, dar altii stiu. Si totusi, de gustibus....
      • -1 (1 vot)    
        calista (Miercuri, 10 decembrie 2014, 20:30)

        marmarin [utilizator] i-a raspuns lui calista

        Ce gusturi fine ai tu? Esti o culta draga si mai dai si lectii. Snobismul la loc de cinste .
  • -1 (1 vot)    
    Vai tu . . . (Miercuri, 10 decembrie 2014, 16:50)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . sa stii ca in prostia noastra nici nu ne-am dat seama! Ce ironie fina domne, ce ironie.