Tataee, componentul trupei B.U.G. Mafia, a accidentat grav cu masina un barbat care circula pe un scuter

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 10 august 2008, 15:08 Life | Muzică

Tataee de la BUG Mafia, implicat intr-un grav accident
Foto: Rompres
Tataee, unul dintre componentii trupei hip-hop B.U.G. Mafia, a lovit sambata seara, cu masina, un barbat care circula pe un scuter. Barbatul accidentat a fost transportat la spital cu rani grave. Accidentul s-a petrecut sambata seara, in jurul orei 22:00, in dreptul localitatii Vladimir, cand trupa B.U.G. Mafia se intorcea de la un concert sustinut la Timisoara, anunta Realitatea Tv.

Masina condusa de Tataee a incercat sa depaseasca un scuter intr-o zona in care depasirea era interzisa. Barbatul aflat pe scuter, care nu purta vesta reflectorizanta, a virat în acelaşi timp la stânga, prin fata autoturismului şi a fost lovit în plin.

Politistii fac cercetari pentru a stabili cui apartine vina pentru producerea accidentului.




















5459 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    Cit era cocainemia? (Duminică, 10 august 2008, 15:52)

    Weather [anonim]

    Pacat ca la noi nu se determina decit alcoolul din singe.Oricum lucrurile curg spre desemnarea victimei ca unic vinovat.Sau sa speram ca in curind penitenciarela vor beneficia de concerte in circuit inchis cu bugmafia si sisulafamilia ??
  • +1 (3 voturi)    
    Hmmm..... (Duminică, 10 august 2008, 16:00)

    pamfletaru [anonim]

    Parerea mea este ca principala vina o au guvernantii de ieri si azi. Daca existau autostrazi nu se ajungea la asemenea accidente. Sa nu mai vorbim ca oricine poate conduce un scuteras mic. Stie nu stie reguli de circulatie are dreptul sa circule cu asa ceva! Hmmm.... sa fie oare normal asa ceva?

    Soferul ce cauta sa depaseasca pe acolo?

    Si totusi daca era zona cu depasirea interzisa barbatul pe scuter ce cauta sa faca stanga? Ce cauta fara vesta?

    Marea dilema: cine e vinovat? Soferul masinii, scuteristul sau guvernantii?
    • +1 (1 vot)    
      depasire (Duminică, 10 august 2008, 16:39)

      SM [utilizator] i-a raspuns lui pamfletaru

      din cate stiu eu NU este interzisa depasirea scuterelor in zona de actiune a indicatorului ci doar a altor autovehicule, cu exceptia motocicletelor fara atas (cred ca asta include si scuterele). gresesc?
      • 0 (0 voturi)    
        ai dreptate (Luni, 11 august 2008, 10:56)

        kllaus [anonim] i-a raspuns lui SM

        este foarte greu de determinat cine a gresit aici. Se lasa loc suficient de interpretari. Din punct de vedere al legii atat timp cat nu ai depasit linia continua poti depasi orice biciclist, caruta sau motociclist. Ca doar nu o sa stai cativa km in spatele unui biciclist pana cand dispare interdictia.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Duminică, 10 august 2008, 16:39)

      Opposite [anonim] i-a raspuns lui pamfletaru

      Vinovat e acarul. Dormea in post.
    • 0 (2 voturi)    
      amandoi (Duminică, 10 august 2008, 16:50)

      Florian [anonim] i-a raspuns lui pamfletaru

      Pai vina apartine amandorura cu toate ca "intentia de a vira la stanga" pare bagata "din oficiu`". Oricum victima are deseori castig de cauza cand nu intervine banul dar asta e...spitaliare usoara scuteristului si distractie placuta lui tataee fara permis (teoretic)
    • +2 (6 voturi)    
      romanu' cauta scuze.. (Duminică, 10 august 2008, 16:56)

      alin [anonim] i-a raspuns lui pamfletaru

      era intr-o zona in care depasirea era interzisa! e suficient!!! putea sa aiba si 10 veste de veste reflectorizante si sa fie cel mai mare campion la scutere de pe planeta, soferul a ales sa ignore o regula elementara de circulatie, deci este vinovat.
      Guvernantii sunt de vina doar pt ca nu pun niste pedepse mai serioase pentru tot participantii la trafic.. oricum nu au grija sa fie aplicate nici macar cele care exista deja.
      • +1 (1 vot)    
        depasire (Luni, 11 august 2008, 3:47)

        SM [utilizator] i-a raspuns lui alin

        NU este interzisa depasirea scuterelor, motocicletelor fara atas, bicicletelor, carutelor etc...
  • +1 (1 vot)    
    ... (Duminică, 10 august 2008, 16:49)

    nashu_mare [utilizator]

    Din descriere reiese ca vinovat e cel de pe scuter. Depasirea este permisa atunci cand sunt depasite carute sau motorote (atata timp cat nu se incalca linia continua parca).

    Acolo e si drum european parca...
    • 0 (2 voturi)    
      parca (Duminică, 10 august 2008, 17:03)

      Florian [anonim] i-a raspuns lui nashu_mare

      parca era vorba doar de mopede si biciclete, din cate imi aduc aminte. daca acel scuter nu era moped, nu cred ca avea voie sa-l depaseasca.
      • +1 (1 vot)    
        depasire (Luni, 11 august 2008, 3:48)

        SM [utilizator] i-a raspuns lui Florian

        indicatorul zice asa: "depasirea autovehiculelor interzisa cu exceptia motocicletelor fara atas"
  • +4 (4 voturi)    
    Vinovata este societatea (Duminică, 10 august 2008, 17:03)

    Florin [anonim]

    Guvernantii nu incearca sa indrepte tara, iar romanii nu stiu ca fata de occidentali conduc ca ciobanii, oricum suntem niste ciobani manelisti deci nu putem conduce ca oameni civilizati. In conceptul uni roman sa conduci in mod "descurcaret" este o problema de orgoliu si se cred inteligenti foc daca se tot strecoara prin trafic. Eu unul locuiesc de 13 ani in Spania si am putut sa vad diferenta intre amicii mei romani si spanioli. Majoritatea romanilor nu stau la coada se baga in fata (chestie de educatie si bun simt), se schimba de pe o banda pe alta intr-o veselie, devin nervosi nevoie mare daca cineva face o mica greseala uitand ca ei au condus ca niste barbari mai inainte, asta arata ca romanul este incapabil sa-si faca autocritica si sa se cunoasca. Mii de romani afara au carnete cumparate in tara fara sa faca scoala punand in pericol viata cetatenilor de aici.
    • +1 (1 vot)    
      de acord (Duminică, 10 august 2008, 22:18)

      bubuloiul [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      Idem si in Franta.
      Alta e amabilitatea si respectul intre soferi. Nu exista "ciobanii" pe care ii intalnesti la tot pasul pe potecile carpatine numite pompos "drum european".
      Se conduce mult mai respectuos, fara claxoane si semnale cu farurile "in ceafa".
  • 0 (6 voturi)    
    Aiurea sunteti (Duminică, 10 august 2008, 19:20)

    Mihnea [anonim]

    Unii din voi chiar nu au nici o treaba cu sofatul dar vorbesc. Cunoscatorilor, motoarele, inclusiv scuterele pot fi depasite pe linie continua. Ala nu purta vesta si era pe drum national, deci 2 infractiuni ale scuteristului. Puneti mana pe decret inainte sa comentati.
    In alta ordine de idei, nu as vrea sa ma intalnesc cu voi in trafic, cine stie, dati cu bicicleta in mine si ziceti ca ati cazut din avion.
    In ultimul rand, daca sunteti asa soferi, voi ce ati fi facut daca unu, nesemnalizat in miez de noapte va taie fata cu scuterul...
    Cine e de vina? Toti incultii care vorbesc peste tot fara sa aiba habar!
  • -1 (5 voturi)    
    Aiurea sunteti (Duminică, 10 august 2008, 19:20)

    Mihnea [anonim]

    Unii din voi chiar nu au nici o treaba cu sofatul dar vorbesc. Cunoscatorilor, motoarele, inclusiv scuterele pot fi depasite pe linie continua. Ala nu purta vesta si era pe drum national, deci 2 infractiuni ale scuteristului. Puneti mana pe decret inainte sa comentati.
    In alta ordine de idei, nu as vrea sa ma intalnesc cu voi in trafic, cine stie, dati cu bicicleta in mine si ziceti ca ati cazut din avion.
    In ultimul rand, daca sunteti asa soferi, voi ce ati fi facut daca unu, nesemnalizat in miez de noapte va taie fata cu scuterul...
    Cine e de vina? Toti incultii care vorbesc peste tot fara sa aiba habar!
  • -1 (5 voturi)    
    cred ca umflatu era beat mort !si vede noapatea (Duminică, 10 august 2008, 19:46)

    Gugmafia [anonim]

    altfel nu imi explic cu poate cineva sa loveasca un amarat pe o trotineta
    • +2 (2 voturi)    
      mda... (Luni, 11 august 2008, 8:49)

      pamfletaru [utilizator] i-a raspuns lui Gugmafia

      Sa presupunem ca mergi in mijlocul zilei cu 50km/h (nu mai mult). Mergi paralel cu un scuter!

      Scuterul face dintr-o data stanga, fara semnalizare fara nimic. Adica iti taie fata. Evident il calci pentru ca nu ai timp nici sa reactionezi.

      Cine e de vina maestre? Tu masina, sau el scuter??

      Daca erai tu in locul soferului masinii cred ca dadeai din colt in colt si urlai cat te tineau bojocii ca scuteristul e un bou care nu s-a asigurat, ca nu purta vesta, ca l-ai vazut prea tarziu, ca ti-a sarit in fata si ti-a luat fata.... Nu???

      Cineva spunea mai sus ca nu exista respect pentru ceilalti participanti la trafic. ASA ESTE! Una e sa conduci in Germania, Austria, Franta, Spania si exemplele pot continua, si alta e sa conduci in Romania.

      Va dau eu exemplul cel mai clar. Stau la semafor si ma uit la meltenii care la nici macar o secunda dupa ce se pune verde incep si claxoneaza. Pai e normal asa ceva? In nicio tara civilizata nu se intampla asa ceva.
      • +1 (1 vot)    
        dar despre flashuri in ceafa? (Luni, 11 august 2008, 12:58)

        alex [anonim] i-a raspuns lui pamfletaru

        Claxonatul la semafor este expresia lipsei de bun simt cat si a prostimii "soferului".

        Ai uitat de cei care iti baga in ochi faza lunga sa te depaseasca pe autostrada, un gest de sofer prost crescut.
        Este ca si cum ai merge pe scara rulanta, si vine unul de la spate si te impinge cu mana la o parte sa mearga el mai repede.
        Urasc acesti soferi care te avertizeaza cu cateva flashuri de pe la 300 metri sa te dai din calea lor, ca vin ei ca berbecii (sau ca boii, ca tot coarne au).

        In schimb sunt si soferi care asteapta linistiti in spatele celui de dinainte, pana cand acesta ii face loc de trecere.

        Comentariul meu este cam in afara subiectului, insa doream sa spun asta, ca macar cei care citesc sa constientizeze ca flashuirea celui din fata da semn de idiotenie si proasta crestere...

        Fara doar si poate, este semn cocalaresc.
      • 0 (0 voturi)    
        stai (Luni, 11 august 2008, 13:18)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui pamfletaru

        linistit ca astia de-si dau cu parerea habar n-au de soferie, ei au ce au cu tatae ala. Ce-i intereseaza pe ei realitatea din teren, bine ca pot sa-l injure pe ala, ca si cum ar vreo importanta cine este.
        Pacifisti, biciclisti, ecologisti, anarhisti, etc....
  • 0 (2 voturi)    
    Roata se invarte (Duminică, 10 august 2008, 21:08)

    TTE [anonim]

    Asteptam un cover: "Pe soselele gri sa ne-ntelegem bine/ Pe sosele suntem noi care te facem pe tine!"
  • +1 (1 vot)    
    Corecturi (Duminică, 10 august 2008, 23:51)

    mns [utilizator]

    E vorba de Vladimirescu, nu Vladimir, iar concertul a fost la Periam. In zona respectiva saptamanal e accidentat un scuterist/motociclist.
    • 0 (2 voturi)    
      Corect :) (Luni, 11 august 2008, 1:46)

      SKBjull [anonim] i-a raspuns lui mns

      Mi-ai luat-o inainte.

      P.S. Domn primar Crisan , de ce nu revenim si noi la denumirea originala de Glogowetz, ca taranii astia de mitici, dupa ce ne-au adus rusii pe cap, dupa ce ne-au botezat comuna, acum nici macar nu reusesc sa-i scrie corect numele.
  • +1 (1 vot)    
    aseara (Luni, 11 august 2008, 13:36)

    alex [anonim]

    intre 9 si 10 veneam de la arad la timisoara. mergeam cam cu 90 la ora ca nu-s vitezoman si oricum era bezna afara si in afara de farurile celor de pe sens opus (care ma orbeau) nu vedeam mai nimic. deodata zaresc o luminita clipind in fata dreapta de parca cineva scapara o bricheta. ce sa fie frate? pai ce, un scuterist fara vesta care cica avea o lumina de pozitie alb rosietica si care clipea. de la mai mult de 20 de metri dracu'l vedea. un pic sa o fi calcat mai tare ca il spulberam fara sa-mi dau seama.

    grasu' ala de la bug mafia are fatza de teribilist frustrat, dar in cazul asta nu cred ca a fost vina lui.

    si inca ceva: toti amatorii de circulat pe 2 roti (motociclisti, biciclisti, scuteristi etc.) sa invete mai intai sa-ti tina echilibrul. 2/3 dintre ei is catastrofe la ghidon, merg ca (scuze de expresie) pishatul boului.