VIDEO Patricia Kaas va reprezenta Franta la Eurovision

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 30 ianuarie 2009, 21:41 Life | Muzică

Patricia Kaas
Foto: AGERPRES
Patricia Kaas a fost desemnata, vineri, de postul public de televiziune francez sa reprezinte tara la Eurovision anul acesta, anunta cotidianul Le Parisien. Concursul este programat pe data de 16 mai, la Moscova.

Patricia Kaas, care a vandut, de-a lungul carierei, 16 milioane de albume in intreaga lume, revine in 2009 pe scena dupa o pauza de 3 ani, cu un nou album, "Kabaret".
Potrivit unui comunicat al televiziunii franceze, citat de Le Parisien, participarea la Eurovision reprezinta, practic, o dubla lovitura pentru "la Mademoiselle qui chante le blues", care ar urma sa dea "o nota exceptionala reprezentarii Frantei pe cea mai mare scena a cântecului european".

Patricia Kaas s-a nascut pe 5 decembrie 1966 la Forbach, in Franta, fiind cel de-al saptelea copil al familiei. Tatal sau, miner, era francez, iar mama, nemtoiaca. Este actrita si cantareata, insa muzica a facut-o cunoscuta in intreaga lume.




Citeste mai multe despre   























6456 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    participare (Vineri, 30 ianuarie 2009, 22:13)

    li [anonim]

    ..o nota exceptionala reprezentarii Frantei pe cea mai mare scena a cântecului european" ar da-o Carla Bruni :)) parca il si vad pe Sarkozy cu mobilu' ca s-o voteze....
  • +3 (3 voturi)    
    Manelistu (Vineri, 30 ianuarie 2009, 23:23)

    George [anonim]

    Si parca ii vad ca noi vom fi reprezentati de vreu-un manelist sau mai stiu ce amator
    • 0 (0 voturi)    
      Nu conteaza (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 1:10)

      mns [utilizator] i-a raspuns lui George

      Poate ar trebui sa lasi manelistii si eurovisionul si sa-ti repari tasta de dupa 0, mai scapa si crede lumea ca ai pus intentionat cratima aia acolo.
  • 0 (0 voturi)    
    Patricia Kaas (Sâmbătă, 31 ianuarie 2009, 15:44)

    DR Marutza [anonim]

    Minunat! Ceilalti concurenti sunt doar o umplere de program in comparatie cu aceasta mare vedeta! E frumoasa, sexy in bunul sens al cuvantului (care n-are nimic a face cu ceea ce inteleg romanii prin "sexy"!), e talentata pana la Dumnezeu, are melodii minunate cu texte asisderea! Bun gust parca prea mult pentru ceea ce a devenit Eurovizionul !
    Invatati cei care luati decizii in Romania! Si precis ca va reprezenta Franta prin cu totul altceva decat prin obligatoriul fluturat de steaguri tricolore. INvatati, romani, invatati si renuntati la desuetudini si baloane de sapun cu pretentii dar fara consistenta!
    • 0 (0 voturi)    
      auzi shefu' (Duminică, 1 februarie 2009, 0:24)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui DR Marutza

      N-avem noi fatzã de fofoloance din astea
      • 0 (0 voturi)    
        Pentru "auzi shefu' " (Duminică, 1 februarie 2009, 9:28)

        Dr Marutza [anonim] i-a raspuns lui gigi

        Mistocareala verbala si tragerea de bracinari ca semn de amicitie , lipsa de respect unul fata de altul, etc...nu duc nicaieri!
        Sa imitam "occidentul" nu doar la naravuri , ci sa luam de la ei ce au bun si frumos. Da', nu! Ca noi suntem capre raioase cu coada pe sus!
        I-ati auzit pe Blondie?? Ce era daca ne reprezentau ei anul trecut? Dar daca mama lor i-a facut sudezi si i-a nascut pe plaiul miorotic, nu ne trebuie. Tot inainte cu ai nostri , care-i avem (si nici astia dintre cei care ar merita!).
        Elena canta bine si arata frumos, dar treaba cu schimbatul tinutei de cateva ori (oricat de spectaculoasa ar fi!), s-a fumat de mult la Eurovizion. Oricum, ii doresc succes!
        PS Asta nu inseamna ca tarile cu traditie la EVC n-o dau in bara, si asta destul de des!
        • 0 (0 voturi)    
          Elena... (Duminică, 1 februarie 2009, 10:46)

          CoanaKiritza [anonim] i-a raspuns lui Dr Marutza

          "Elena canta bine si arata frumos"... pentru meleaguri mioritice... iar cantecul nu spune nimic.
          Nu avem pe cine trimite nici pe jumatatea nivelului Patricie Kaas!
        • 0 (0 voturi)    
          scuze dar e vorba de Biondo.... (Luni, 2 februarie 2009, 13:38)

          ditzi [anonim] i-a raspuns lui Dr Marutza

          scuze dar e vorba de Biondo....nu de Blondie...e o mare diferenta de stil muzical
  • 0 (0 voturi)