UPDATE Site-ul castigatoarei preselectiei Eurovision, Elena Gheorghe, spart de hackeri, a fost reparat

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Luni, 2 februarie 2009, 11:43 Life | Muzică

Hackerii au spart site-ul Elenei Gheorghe
Foto: elenagheorghe.ro
Site-ul Elenei Gheorghe, care va reprezenta Romania la editia din acest an a Eurovision, a fost spart de hackeri, scrie Zoso, pe blogul lui. "Ati ajuns sa-i furati pana si pe copii ca sa ajungeti la Euroshit. Rusinica voua. Sunteti niste jeguri. Scumbags!", scria pe pagina de start a site-ului elenagheorghe.ro.

Reprezentantii firmei PRINCESS HELENE SRL, care administreaza site-ul, nu au putut fi contactati.

Putin dupa ora 12,00, site-ul castigatoarei preselectiei din Romania a fost reparat si putea fi accesat de navigatori.

Melodia „The balkan girls", interpretata de Elena Gheorghe, va reprezenta Romania la finala Eurovision, organizata la Moscova, intre 9 si 16 mai. Piesa a fost compusa de Laurentiu Duta, Ovidiu Bistriceanu si Daris Mangal, pe versurile lui Laurentiu Duta si Alexandru Pelin.

"The balkan girls" a fost desemnata castigatoare prin votul juriului (50%) si cel al telespectatorilor (televoting - 50%).

Elena a obtinut 10 puncte din partea publicului si 12 puncte din partea juriului, fiind urmata in clasament trupa Blaxy Girls cu piesa "Dear Mama" (18 puncte) si de piesa "Stop" intepretata de Catalin (18 puncte).

Clasamentul final a starnit insa nemultumirea unei mari parti a publicului, care a apreciat ca trupa Blaxy Girls ar fi meritat mai degraba sa reprezinte Romania in finala de la Moscova.


Citeste mai multe despre   





















6071 vizualizari

  • +2 (16 voturi)    
    Mdea (Luni, 2 februarie 2009, 11:53)

    Saq [anonim]

    Sa fim seriosi, melodia celor de la blaxy girls e destul de lesinata si acum sa nu credeti ca stilul emo va face ravagii la eurovisionul de la moscova; melodia elenei este una reusita si sunt ferm convins ca se va incadra intre locurile 5-8 in 12 mai.
    Per ansamblu, melodiile de la preselectie au fost reusite, chiar se vede mana tinerilor de genul moga, duta, play & win, costi "costita", insa haideti sa fim realisti...doar nu credeti ca melodia fetelor rupea gura targului la euro...?
  • +2 (18 voturi)    
    emoizi (Luni, 2 februarie 2009, 12:00)

    whim [anonim]

    Emoizii nu stiu sa piarda, probabil acum isi taie venele cu lama; ce naiba, "dear mama" e melodie de eurovision? Cred ca glumiti....
    • +3 (11 voturi)    
      "Dear mama" nu e melodie de eurovision, ci e... (Luni, 2 februarie 2009, 12:27)

      outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui whim

      mult prea buna pt un concurs atit de jenant. In schimb, melodia aleasa e perfecta pentru concurs. Astfel de melodii comerciale cistiga Eurovision. Pacat, ca tipa are ceva voce si ar putea cinta ceva serios. Versurile sint de asemenea foarte slabe, incepind cu titlul de doi lei, care o sa scada sansele melodiei. Ce sa-i faci, asta avem, asta putem. Si apropo' de 'emo', conteaza cum arata sau cum cinta? Lordi cum au aratat si au cistigat. E.. Ne facem valuri degeaba.
  • +3 (3 voturi)    
    heh (Luni, 2 februarie 2009, 12:15)

    fanfan [anonim]

    au aranjat-o baietii de pe rstcenter.com. astia au spart si cocalari si pitzipoanca
  • +4 (8 voturi)    
    Bine ca Balkan Girls e mai buna (Luni, 2 februarie 2009, 12:17)

    Cristi [anonim]

    Uite un citat cu versurile:
    "Soldurile mele sunt pregatite sa radieze
    Acest cantec este asa de tare
    Si am atat de mult de aratat
    Am sa gasesc un baiat pentru un sarut
    Cine stie, poate ca el va fi printul meu

    REFREN

    STROFA 2
    Daca nu ai aflat
    Ce este dragostea
    Daca esti singur, dragul meu
    Deschide-ti mintea
    Esti unic
    Trebuie sa-ti traiesti vïata"

    Intradevar, e un super mega hit care face reclama la fufele din balcani! Mai bine scoteau una de sezon de genul: "La mare, la soare, fetitele sunt goale"
  • 0 (0 voturi)    
    zzz (Luni, 2 februarie 2009, 12:40)

    finish [anonim]

    asa arata pagina. asta e cache la google http://209.85.129.132/search?hl=ro&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=cache:elenagheorghe.ro&spell=1
  • +3 (3 voturi)    
    Felicitari (Luni, 2 februarie 2009, 14:12)

    Johnny [anonim]

    Forte bine i-au facut.
    Melodia asta nu merita sa reprezinte Romania.
    E o melodie de doi lei pe care din pacate, "marii compozitori" din Romania au ales-o sa ne reprezinte. O vom lua in mana ca si pana acum.
    • +1 (1 vot)    
      pai ,pe de o parte ai dreptate... (Luni, 2 februarie 2009, 17:28)

      muky [anonim] i-a raspuns lui Johnny

      ...caci si eu l-am vazut mai bun(la interpretare ) pe catalin josan,dar din pacate piesa se ia in ansamblu,si este apreciata ca un fel de show,si de aceea a fost aleasa aceasta piesa sa ne reprezinte la Eurovision.
      daca veti urmari Eurovision,veti vedea ca piese frumoase si interpretate bine nu vor castiga,dar vor fi apreciate piesele care pe langa muzica si o interpretare de exceptie mai spun ceva,sau impresioneaza prin ceva; ramane de vazut cu ce se prezinta ceilalti concurenti;daca sunt mai buni ,vor surclasa piesa romaneasca ,daca nu ,poate va urca pe podium; asta e,zarurile au fost aruncate. succes
  • +2 (2 voturi)    
    Site (Luni, 2 februarie 2009, 14:19)

    Ovidiu [anonim]

    Cred ca mai bine il lasau asa "spart", arata mai bine
  • -2 (2 voturi)    
    si eu vreau la Moscow (Luni, 2 februarie 2009, 15:43)

    eu [anonim]

    vai de hiturile noastre...pai intre o manea de la mandinga si o racnea de la black sex girl......mai bine ales o romanta interpretata de jean moscopol cu care voi rupe gura bolsevicilor...bolsevicilor din juriu...
  • +1 (1 vot)    
    vrem altfel de stiri (Luni, 2 februarie 2009, 16:53)

    monica L [anonim]

    De ce ne-ar interesa oare o astfel de stire? Cui ii pasa de eurovision si de pitipoancele si guristii care se baga-n seama cu asa ceva? Asta e o chestiune dead&burried.
  • -1 (1 vot)    
    FELICITARI (Luni, 2 februarie 2009, 17:20)

    constantin [anonim]