VIDEO 12 fani ai lui Michael Jackson s-au sinucis dupa moartea starului pop

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 1 iulie 2009, 15:54 Life | Muzică

12 fani ai lui Michael Jackson s-au sinucis din cauza depresiei provocate de vestea mortii starului pop, a anuntat presedintele celui mai mare fan club online al cantaretului, MJJcommunity.com.

Gary Taylor, presedintele MJJcommunity.com, a anuntat ca fanii care au decis sa isi puna capat zilelor provin din mai multe tari, iar unul dintre cei care s-a sinucis era din Marea Britanie, potrivit LiveLeak.com. "Este foarte grav faptul ca acesti oameni au vrut sa se duca dupa Michael Jackson, mai ales ca Michael nu ar fi vrut niciodata asta. El ar fi vrut ca ei sa fie vii", a afirmat Gary Taylor.



Pe site-ul YouTube a fost postat un clip in care fanii lui Michael Jackson sunt sfatuiti sa nu se gandeasca la sinucidere, pe fondul depresiei provocate de moartea starului pop.

Michael Jackson, care a murit saptamana trecuta, in urma unui stop cardiac, va fi inmormantat duminica. Trupul sau neinsufletit va fi expus vineri la ferma sa Neverland, insa nici familia nici avocatii nu au anuntat deocamdata daca starul pop va fi inmormantat la Neverland.


Citeste mai multe despre   



















6449 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Doamne (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:06)

    Rhadoo [utilizator]

    Treabuie sa fi ori prea obsedat, ori dus cu capul sa te sinucizi din asemenea motive...
    • -2 (6 voturi)    
      invatati sa scrieti (Miercuri, 1 iulie 2009, 17:28)

      aaaa [anonim] i-a raspuns lui Rhadoo

      trebuie sa FII, nu trebuie sa fi
      • +2 (2 voturi)    
        Da (Miercuri, 1 iulie 2009, 17:52)

        Rhadoo [utilizator] i-a raspuns lui aaaa

        Scuze... n-am fost atent... ;) Mersi.
  • +1 (9 voturi)    
    E bine ca sunt asa de putini (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:10)

    Axul [anonim]

    De ce sa nu se sinucida? Daca MJ a fost dumnezeul lor, este bine sa il urmeze peste tot.
    Tineti aproape, fanilor, nu va lasati!
    • 0 (4 voturi)    
      E bine ca sunt asa de putini (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:25)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui Axul

      Axul, esti tare ! De mult n-am ma ras asa...
    • +1 (1 vot)    
      esti nebun? (Vineri, 3 iulie 2009, 15:00)

      utilizatoare [anonim] i-a raspuns lui Axul

      Cum sa transmiti un asemenea mesaj? Niciun motiv nu e suficient de bun sa te sinucizi, nu mi se pare un "omagiu" potrivit

      Sau in ironia ta ai vrut sa zici ca fanii MJ nu sunt o pierdere prea mare pt omenire?
    • 0 (0 voturi)    
      Axul (Duminică, 5 iulie 2009, 2:55)

      Miki [anonim] i-a raspuns lui Axul

      :))
      Funny comentariu, mi-a placut
    • 0 (0 voturi)    
      haha :| (Sâmbătă, 1 august 2009, 14:33)

      eu :) [anonim] i-a raspuns lui Axul

      cea mai mare prostie pe care am auzit-o pana acum...sincer... 'este bine sa il urmeze peste tot' ce chestie... esti sigur ca este bine? /:)
      poate michael a fost 'dumnezeul' lor.. dar ce fel de dumnezeu e asta care nici macar nu stie de existenta fanilor lui.......... ce nasol... in loc sa creada intr-un Dumnezeu adevarat... un Dumnezeu bun si caruia ii pasa de ei... ei cred intr-un om :| ...un om:)) cu ce e mai diferit michael jackson decat noi? :-?? faptul ca a ajuns celebru intr-adevar l-a facut sa para mai special.. dar nu este ;) si sincer..nu cred ca asta l-a facut pe deplin fericit si nu l-a facut nici nemuritor........eu zic sa fiti mai atenti la dumnezeii pe care vi alegeti... eu am ales deja :) un Dumnezeu pe care sunt gata sa il urmez peste tot....si stiu ca merita :)
  • +5 (5 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:24)

    ee [anonim]

    o fi vreun ministru de-al nostru fan michael?
  • -1 (5 voturi)    
    Nu stiu daca sint putini....e doar inceputul! (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:26)

    Elvis [anonim]

    Va dati seama ce i-ar fi facut astia daca l-ar fi intilnit in carne si oase ( viu)?. Asemenea specimene oricum nu ar trebui sa umble libere pe strazi. Sa va fie tarina usoara fratilor, ca sa dansati ca ....Maicaaaaall!
  • +2 (2 voturi)    
    prostie sau nebunie. (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:36)

    Lucianmotzul [anonim]

    Ce ar fi ca toti la care le moare cineva foarte drag si apropiat sa se sinucida nu ar mai fi oameni pe pamint ,am dispare ,am venit in lumea asta pe rind ,plecam pe rind ,trist ,f trist dar adevarat ,nimeni nu este nemuritor ,sa tina minte toti cei tari; care conduc destinele lumi; sa facem o viata mai frumoasa si mai buna pe ntru oameni ;care toti sint trecatori prin aceasta lume .
    • +1 (1 vot)    
      Venim pe rand (Miercuri, 1 iulie 2009, 16:48)

      Helfdane [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      plecam pe sarite. Sau venim pe rand plecam razand :) dar nu tot pe rand.
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Miercuri, 1 iulie 2009, 17:02)

    un anonim [anonim]

    parca si iliescu era fan michael jackson
    ce mai asteapta?
  • +2 (4 voturi)    
    E foarte bine! (Miercuri, 1 iulie 2009, 17:04)

    Dumnezeu [anonim]

    Cu cat mai multi retarzi morti, cu atat mai mare IQ-ul mondial.
  • +3 (3 voturi)    
    Sinucigasul tot sinucigas ramane ! (Miercuri, 1 iulie 2009, 17:25)

    gheorghe [anonim]

    Asta e stire de kkt ! Probabil ca 12 oameni pe toata planeta oricum se sinucid in 3 zile ! Statistic vorbind !
    Trebuie sa fii bolnav sa te sinucizi. Astia oricum aveau boala, le mai trebuia doar motivul !
    Si s-a nimerit ca a murit MJ. Daca nu murea el probabil ca s-ar fi sinucis de prea multa plictiseala sau ca si-a scritit Labus piciorul !
  • 0 (0 voturi)    
    sinucidere... (Miercuri, 1 iulie 2009, 23:51)

    aurelia [anonim]

    eram in liceu cand am facut cu toata clasa o vizila la spital colegei care incercase sa se sinucida cand Michael Jackson s-a casatorit. era atat de obsedata de el ca se semna doar "liliana jackson"... dar, ma rog, adolescentii fac multe creinoizitati...
  • -1 (1 vot)    
    pacat (Joi, 2 iulie 2009, 12:10)

    luci [anonim]

    ca sunt asa putini sau ca nu se intampla si la alti "mari artisti"....
    cine se aseamana se aduna.... oamenii cu cap inteleg ce spun...
  • +1 (1 vot)    
    Trist (Vineri, 3 iulie 2009, 14:43)

    MB [anonim]

    ca lumea nu invata de loc din trecut, ba mai rau, continua sa se invirta hipnotizata (cu ochii lipiti de tabloide) mai departe.

    Au mai fost cazuri de sinucideri si in cazul altor celebritati, nici acum nu s-a gindit nimeni sa trimita un mesaj si fanilor "hardcore" sau macar sa ii puna in garda pe cei din anturaj...

    Mai oribil e cind citesti comentarii de genul "foarte bine, de ce nu au murit mai multi?" sau "mai scapam de niste nebuni", etc.. e halucinant ! nu stiu daca se realizeaza meschinaria, chiar daca e un comentariu anonim si, poate, la misto.... nu conteaza tipul dereglarii psihice? nu vorbim de descreierati ucigasi, ci de niste rataciti momentan ... nu conteaza ce a facut MJ (oricum de ce, cum doar niste biografii o pot face, nu tabloidele) , nu poti transfera gramada de "gunoi" pe alti indivizi si sa ii judeci ca atare.
    In concluzie, pacat, de doua ori pacat.
  • 0 (0 voturi)    
    ramin fara cuvinte (Marţi, 7 iulie 2009, 9:47)

    gpi [anonim]

    regele muzicii pop nu mai e!
    dar cine l-a vazut ca a murit?chiar el a fost? ... sunt atitea intrebari... poate chiar sosia lui a murit si adevaratul michael sa retras,sunt atitea locuri pe lumea asta. ...
  • 0 (0 voturi)    
    the best (Miercuri, 8 iulie 2009, 22:19)

    dragos [anonim]

    Mi se pare chiar o dobitocenie sa te sinucizi pentru o vedeta oricare ar fi ea. Pe semne ca aceia aveau probleme mintale grave. Si cum adica sa-l iubesti pe Michael sa fii indragostit de el ? Daca ai fi fost sa zicem pe scena in primul rand ti-ar fi zambit si atat il durea pe el undeva de tine. Si eu am fost fan inrait si inca imi place dar pana la a-l idoliza e mult. Sunt mandru de ce a facut si il apreciez mult a fost si va ramane probabil cel mai bun dintre toti artistii.
  • 0 (0 voturi)    
    fiecare face ceea ce simte (Duminică, 12 iulie 2009, 16:25)

    andreeea [anonim]

    michael jakson .... TRUE.... DUMNEZEU SA L IERTE.... UN ADEVARAT TALENT....NU VA MAI FI NIMENI CA EL NICIODATA ..