VIDEO Reintalnire cu Michael: filmul "This Is It" a fost lansat la nivel mondial

de Sorana Mihailescu     HotNews.ro
Miercuri, 28 octombrie 2009, 7:31 Life | Muzică

Lansarea "This Is It"
Foto: Captura Youtube.com
Fanii lui Michael Jackson au asteptat cu sufletul la gura lansarea, la nivel mondial, a filmului "This is it" - care include inregistrari de la repetitiile megastarului pentru seria celor 50 de concerte pe care urma sa le sustina, incepand cu luna iulie, la Londra.

Premiera a avut loc la Los Angeles, la ora 2.00, ora Romaniei, si apoi in alte 15 mari orase ale lumii, cum ar fi New York, Berlin, Londra. Filmul va rula numai doua saptamani, potrivit parteneriatului incheiat intre Sony Pictures si Sony Music si The Estate of Michael Jackson. Pelicula va fi difuzata si in Romania, in 11 cinematografe din Bucuresti, Constanta, Cluj, Timisoara, Pitesti, Bacau, Iasi si Oradea.

"Acest film este un cadou pe care il facem tuturor admiratorilor lui Michael. In momentul in care am inceput sa punem cap la cap imaginile brute pentru realizarea filmului, ne-am dat seama ca aveam in fata ceva unic, extraordinar. Imaginile sunt o introspectiva intima si exclusiva in lumea creatoare a unui geniu" - a declarat regizorul Kenny Ortega, cel care s-a ocupat de organizarea concertelor londoneze, dar si de filmarea repetitiilor. "Pentru prima data, fanii il vor vedea pe Michael asa cum nu l-au vazut niciodata" - a mai spus Ortega, citat de agentiile internationale de presa.

Totusi, numerosi admiratori ai regelui pop vor sa boicoteze filmul. Ei spun ca pelicula ar musamaliza problemele de sanatate ale starului si stresul puternic resimtit de acesta cu putin inainte de debutul spectacolelor.

Intre timp, presa vorbeste tot mai mult  despre suferinta celor trei copii ai lui Michael. Intr-un interviu pentru cotidianul britanic "Mirror", La Toya Jackson a declarat ca acestia trec printr-o perioada extrem de grea si fac terapie psihiatrica pentru a intelege si accepta moartea tatalui lor. Cel mai mare - Prince Michael I (12 ani) a devenit introvertit, Paris (11 ani) poarta uneori hainele tatalui ei, iar Blanket (7 ani) plange mereu.


Citeste mai multe despre   





















4141 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Un inger ! (Miercuri, 28 octombrie 2009, 13:21)

    Paula [anonim]

    Vom trai vesnic cu vocea asta de inger in suflet !!!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu-l vom uita niciodata.A fost cel mai bun . (Miercuri, 28 octombrie 2009, 20:07)

    Michael [anonim]

    he isn't the king of pop, he is the king of the world
  • 0 (0 voturi)    
    tot respectul (Joi, 29 octombrie 2009, 9:36)

    Alex [anonim]

    Am vazut docuementarul aseara si mi-a placut foarte mult. Nu e deloc lacrimogen, nu prezinta in stil caracteristic american aceste ultime zile, nici macar nu are o voce de fudal. Sunt doar imagini puse cap la cap care alcatuiesc in final ceea ce se asteptau sa se intample in tot concertul. Practic este ultimul "concert" pe care MJ il ofera publicului. Si incredibil la varsta lui se misca super bine, nu stiu cate pastile a luat sau cat sport a facut ca sa execute miscarile astea dar eu nu pot decat sa il apreziez si felicit pentru ceea ce a fost. Si nu ma mai intereseaza cine castiga de pe urma acestui film important e ca noi am castigat o "istorie" pe care nu o vom uita curand si totodata, l-am mai vazut odata pe MJ asa cum era normal. Mutumim!
  • 0 (0 voturi)    
    michael jackson (Joi, 29 octombrie 2009, 11:22)

    vio [anonim]

    mi a placut Michael Jackson dintotdeauna dar acum ca nu l mai stiu in viata ma macina pur si simplu,nu este zi sa nu l ascult si sa l descopar mai bun,mai bun,mai bun....in tot ceea ce facea pentru noimare pacat ca s a stins!!
  • 0 (0 voturi)    
    rugaminte (Joi, 29 octombrie 2009, 11:33)

    vio [anonim]

    cand o sa apara si pe internet filmul this is it?
    • 0 (0 voturi)    
      fan mjj (Sâmbătă, 2 ianuarie 2010, 20:31)

      maria [anonim] i-a raspuns lui vio

      in sfarsit o idee buna eu visez la asta de cand o aparut chestia asta imi place MJJ orice ar fii indiferent de circumstante
  • 0 (0 voturi)    
    MJ This is it (Sâmbătă, 31 octombrie 2009, 22:29)

    maria [anonim]

    Am vazut acest film documentar de doua ori si poate mai merg sa-l vad, as vrea sa-l am DVD, de ce poate va intrebati, pentru ca am trait in aceeasi perioada cu un mare geniu muzical, si coregraf, o voce unica , un suflet mare .M-a surprins placut piosenia dintre MJ si regijor si dansatorii lui.
    erau magnetizati cu toti de prezenta lui. De altfel si K. Ortega ii recunoaste geniu, MJ un dar de la D-zeu pentru omenire.
    Mesajul lui in film era dragostea pt. omenire, si pt. planeta. Fii binecuvantat MJ