​VIDEO Lady Gaga, devansata in topuri de Andreea Banica

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Luni, 27 septembrie 2010, 16:50 Life | Muzică

Lady Gaga, devansata de Andreea Banica
Foto: captura nielsenmcradio.com
Andreea Banica a intrecut-o pe Lady Gaga intr-un top din Bulgaria, piesa Love in Brasil aflandu-se mai sus in clasament decat celebra melodie Alejandro, informeaza Cat Music.
 
Cantecul Love in Brasil, lansat de Andreea Banica in luna iunie, a reusit sa se claseze pe pozitia a treia intr-un top bulgaresc realizat in saptamana 13 - 19 septembrie 2010. Artista o devanseaza astfel pe Lady Gaga, hit-ul Alejandro aflandu-se pe locul patru in clasament.

Topul este alcatuit pe baza celor mai difuzate piese la radiourile din Bulgaria, pe parcursul unei saptamani.

La mijlocul lunii iulie, Andreea Banica a lansat un clip pentru piesa Love in Brasil, materialul video inregistrand pana in prezent 1.500.000 vizualizari pe YouTube. Videoclipul Alejandro al celebrei Lady Gaga a adunat, de la inceputul lunii iunie si pana acum, peste 84 de milioane de accesari.

Andreea Banica nu este singurul artist roman difuzat de radiourile din Bulgaria, in top mai aflandu-se si nume ca Deepcentral (locul 6), DJ Sava (feat. Raluka) (locul 7), Tom Boxer (feat. Antonia) (locul 11) si Dan Balan (locul 16).



Citeste mai multe despre   





















2832 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Minunat. (Luni, 27 septembrie 2010, 17:00)

    uwe [utilizator]

    Auzi, da` Queen pe ce loc e intr-un top din Polonia? Pentru ca ne putem lauda si ca Inna i-a intrecut la scor de neprezentare.
    • +2 (2 voturi)    
      exact (Luni, 27 septembrie 2010, 17:07)

      un om [anonim] i-a raspuns lui uwe

      Celebra Inna cu plagiat de prin Deep Dish si altii si cu melodii "la mare, la soare" rupe gura tineretului francez si european. Ce sa mai, Freddy Mercury ar fi fost saracul invidios pe fundul ei atotconvingator.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa nu fim rai cu Gaga (Luni, 27 septembrie 2010, 17:05)

    traian [anonim]

    Nu poti compara mere cu pere si vestita piata muzicala bulgara cu sud estul Europei sau Europa sau Scandinavia.
    Avem destule exemple pe bune ca romanii pot pe bune sa intre in topuri adevarate.
    Este ca si cum intre mancarea super sofisticata de la televizor si sarmalele din farfuria din fata eu o prefer pe cea pe care o pot lua in furculita...
    Asta nu este comparatie,este o cale destul de interesanta de promovare a romancei.Dar atat.
  • +5 (5 voturi)    
    Si ? (Luni, 27 septembrie 2010, 17:43)

    Florin [anonim]

    Cu toata buna intentie de a intelege sensul acestei stiri, nu reusesc.

    "Lady Gaga devansata in topuri de Andreea Banica",

    dar ai uitat sa mentionezi ca este vorba despre un radio de mahala din Bulgaria, adica fix zero!

    Nu pot sa interpretez aceasta stire drept o incercare nereusita de a-i da un fel de valoare piesei lui Andreea Banica, in realitate stirea ne dezvaluie cat de proaste sunt radiorule (si) in Bulgaria.

    Dincolo de faptul ca am pierdut timpul citind acest articol, am mai pierdut si minute bune incercand sa ma exprim civilizat atunci cand trebuia sa va injur.
  • +1 (1 vot)    
    Versurile (Luni, 27 septembrie 2010, 18:31)

    Dragos [anonim]

    Pe mine ma omoara versurile....e vb de Brasil, canta in engleza si zice "Brasil ale", cu toate ca eu aud un fel de "Brasil adel ade"...ce mama naibii e "ale/ade/adel" ala? VIne din franceza?
  • 0 (0 voturi)    
    lady gaga (Marţi, 28 septembrie 2010, 22:01)

    ANA [anonim]

    nu mai faceti asemenea comparetii. andreea banica nu merita so spele nici pe picioare pe lady gaga.muzica romaneasca nu e cunoscuta si ascultata de nimeni nici macar de romani. muzica proasta , fara voci si talente. banica de 10 ani se chinuie sa stea pe piata si lady gaga intr un an a cucerit o planeta. o cunoaste america pe banica? nu mai faceti reclame la muzica romaneasca cu toate ratatele si prostele romaniei . nu avem niciun talent pa
  • 0 (0 voturi)    
    Andreea canta mai bine! (Vineri, 1 octombrie 2010, 11:38)

    Mari [anonim]

    Ambele sunt duse cu pluta si speculeaza sexualitatea la maxim... numai ca un o face romaneste - afisand la greu funduri goale fara prea mult buget, iar cealalta are buget si cu el depaseste limitele inspirand dezgust si uimire, captivandu-te astfel in fata televizorului! Pe langa astea, Andreea canta mai bine si melodia asta chiar e placuta!