Girafa din fata Muzeului Antipa a fost vandalizata

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 22 august 2012, 14:25 Life | Prin oraş

Girafa vandalizata
Foto: Facebook.com
Celebra girafa din fata Muzeului Grigore Antipa a fost vandalizata in noaptea de sambata spre duminica (n.r. 18 august 2012. "Persoane necunoscute au vandalizat girafa din fata muzeului. Aceasta era girafa care s-a plimbat pe la pasajul din Piata Universitatii in cadrul proiectului "Muzeul Antipa invadeaza mediul urban" si cea care v-a intampinat atunci cand ati venit in vizita. Le multumim tuturor celor care s-au pozat alaturi de ea si celor care s-au purtat decent cu ea. Speram ca in viitor sa avem suficiente fonduri pentru a o restaura", este postat pe pagina oficiala a Muzeului, pe Facebook.


Citeste mai multe despre   






















4564 vizualizari

  • +7 (17 voturi)    
    Antipa vs Shaorma (Miercuri, 22 august 2012, 14:35)

    A78 [utilizator]

    Astia ne sunt romanii , in special cea mai teribila specie : bucurestenii .

    Le multumim .

    Si acum , mai baga o manea si mai comanda o shaoarmã cu de toate . Fara numar ....
    • -7 (7 voturi)    
      Cele mai jegoase locuri din Bucuresti (Miercuri, 22 august 2012, 14:48)

      MarianEugem [utilizator] i-a raspuns lui A78

      Gara de Nord si caminele studentesti. Adica exact acolo unde gasesti cea mai mare concentratie de tarani provinciali veniti la Capitala sa nu moara de foame. Ei sunt cei mai asidui consumatori de shaorme cu de toate. Ca "ie eftin".
    • +1 (5 voturi)    
      mda, bucurestenii (Miercuri, 22 august 2012, 14:48)

      Lol Lolovici [utilizator] i-a raspuns lui A78

      Cum suna o generalizare de genul: astie ne sunt romanii, in special bucurestenii, in special bucurestenii care comenteaza pe hotnews, si mai in special bucurestenii care comenteaza pe hotnews primii?

      Nu suna asa placut nu? Poate atunci e mai bine sa nu faci generalizari doar ca sa te simti bine ca nu faci parte din grupul respectiv.
    • 0 (6 voturi)    
      Raus! (Miercuri, 22 august 2012, 15:24)

      radu.ncv [utilizator] i-a raspuns lui A78

      Bravo ma, desteptule! 80% din acea specie sunt tarani veniti la capitala.
      E de inteles de ce Bucurestiul e plin de gunoaie, cand trenurile ce vin spre capitala-s pline de aceste gunoaie.
      Populatia Bucurestiului e un mare mozaic format din tigani, tarani, bucuresteni si oameni din alte orase.
  • -16 (22 voturi)    
    cine sa fie ? (Miercuri, 22 august 2012, 14:36)

    e_boda [utilizator]

    Or fi sustinatorii lui TB, care au organizat acolo un miting ? Or fi confundat girafa cu Voiculescu, Patriciu, Iliescu, Vantu, Ponta, Antonescu sau care mai sunt dusmanii poporului..:)
    • +4 (6 voturi)    
      Sau (Miercuri, 22 august 2012, 14:48)

      CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui e_boda

      Mai degraba ai fost tu sau sustinatorii uslului, ca sa dati vina pe sustinatorii lui Traian Basescu.

      Mai incercati cu mai multa inteligenta, daca aveti, pentru ca oamenii s-au mai desteptat si nu mai sunt chiar asa usor de pacalit. Unii.
      • -3 (3 voturi)    
        Păi dacă ne uităm la cei care demonstrează acolo (Miercuri, 22 august 2012, 15:58)

        Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

        Ne și mirăm că n-au mâncat-o cu totul. Specia târâtoare băsistă din fața Palatului Victoria e un fel de vierme de gălbează, ce prinde stinge....
      • 0 (0 voturi)    
        care inteligenta ? (Miercuri, 22 august 2012, 17:46)

        gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

        ...ca daca faci suma IQ-urilor USLinosilor din toata tara si numarul ala n-are cum sa aibe mai mult de 2 cifre :)
    • +2 (2 voturi)    
      Nu! E o confuzie imposibila. (Miercuri, 22 august 2012, 14:51)

      triciupa [utilizator] i-a raspuns lui e_boda

      Girafa e un animal pasnic, simpatic, curat, care-si duce cu onestitate viata sa de patruped. Aia de care vorbesti tu, desi tot patrupede, sunt la polul opus!
    • -5 (9 voturi)    
      Susținătorii lui TB nu știu cum arată o girafă (Miercuri, 22 august 2012, 15:23)

      Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui e_boda

      Pentru râme- că ăștia sunt- girafa e o chestie abstractă. Așa că și-o fi spus că e cine știe ce...
      • +3 (3 voturi)    
        Dr tu? (Miercuri, 22 august 2012, 15:56)

        Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

        Tu, care insulti semeni si concetateni de-ai tai, pentru simplul fapt ca nu-ti impartsesc opiniile, ce esti, cum esti, cum te consideri?

        Nu vreau sa cred ca esti reprezentantul tipic al electoratului vre-unei aliante care se da tare democrata!
        • -2 (2 voturi)    
          Conțărani, viermuși, momeală... (Miercuri, 22 august 2012, 16:37)

          Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui Dani.El

          Nene , m-ai prins. Gata, m-am predat. Mă consider extraordinar de prost pentru că n-am plecat din țară când trebuia- adică prin 1993- ca să prind o nouă generație de viermi de gălbează care sunt înnebuniți după tovarășul Kondukător General, Traian Băsescu.
          • 0 (0 voturi)    
            Totusi ... (Miercuri, 22 august 2012, 23:06)

            Dani.El [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

            ... se pare ca ai dreptate intr-o privinta. Aia ca esti extraordinar ...

            De ce trebuie sa fiu fan Basescu sau fan bolsevicii de la usl? Tu nu stii sa gandesti decat in alb si negru?

            Oricum, continui sa insulti oamenii ... asta in lipsa de argumente.

            Inca sper ca nu esti reprezentantul tipic usl!

            A, si inca ceva! Daca vrei sa pleci, acum este si mai usor. Mai greu este insa sa si faci ceva dincolo, caci acolo chiar trebuie sa muncesti si sa gandesti. Asta doar daca nu te gandeai la Coreea de Nord sau China. Stai, ca nici in China nu mai merge fara munca, asa ca ai grija!
        • 0 (0 voturi)    
          girafa (Miercuri, 22 august 2012, 16:38)

          mihail nica [utilizator] i-a raspuns lui Dani.El

          adevarat graiesti !
  • +1 (1 vot)    
    Camere si paza (Miercuri, 22 august 2012, 16:42)

    Alfabetix [utilizator]

    Muzeul este vis-a-vis de guvern si ar trebui sa fie camere de supraveghere in zona. Politia locala nu mai patruleaza demult orasul, iar grija institutiilor statului acum e cearta politica, nu treburile obstei, deci nu ma mir ca apar vandalisme inutile.
    Daca muzeul deschide subscriptie pentru inlocuirea girafei, o sa contribui pentru ca era un lucru frumos si vesel!
  • 0 (0 voturi)    
    Victima (Miercuri, 22 august 2012, 17:08)

    Florin Cj [utilizator]

    O victima colaterala ... :)