VIDEO Elena Basescu s-a casatorit sambata cu Bogdan Ionescu/ Traian Basescu, dupa ceremonia religioasa: "A plecat fata lu' tata"

de R.M., I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 11:54 Life | Showbiz

Elena Basescu si Traian Basescu ajung la biserica
Foto: Agerpres/AP
Elena Basescu, fiica cea mica a presedintelui Traian Basescu, s-a casatorit sambata cu Bogdan Ionescu. Ceremonia religioasa ce a avut loc biserica Sfantul Spiridon din Capitala s-a incheiat in jurul orei 19:15, la final presedintele Traian Basescu spunandu-le jurnalistilor: "A plecat fata lu' tata". De asemenea, intrebat daca isi doreste nepoti, Traian Basescu a raspuns: "Da, da". Sarbatorirea evenimentului are loc la Palatul Snagov, intr-un cort special amenajat in gradina acestuia.

Elena Basescu si Bogdan Ionescu se casatoresc religios
Foto: Agerpres
Elena Basescu si Bogdan Ionescu au ajuns la biserica Sf. Spiridon impreuna cu membrii familiilor lor, chiar inaintea inceperii ceremoniei. Elena Basescu a purtat o rochie alba, ampla si a avut un voal lung pe cap si un buchet de trandafiri roz, potrivit Mediafax.

Printre cei care au asistat la eveniment se numara lideri PDL, intre care Adriean Videanu, Cristian Preda, Traian Ungureanu, liderul FCD, Adrian Papahagi, dar si Printul Paul si Printesa Lia si fiul lor, Carol Ferdinand, imbracat in uniforma de ofiter al armatei romane. Dupa inceperea slujbei a ajuns si liderul PNR, Mihail Neamtu.

In curtea bisericii s-au aflat angajati ai unei firme de protectie si paza care se afla la biserica pentru toate nuntile care au loc aici.

Slujba a fost oficiata de mai multi preoti, condusi de PS Vicentiu Ploiesteanu, vicar patriarhal.

In cele doua capete ale strazii Serban Voda din fata bisericii Sf. Spiridon s-au aflat si doua grupuri de cate aproximativ 30 de protestatari care l-au huiduit atat pe presedinte, cat si pe ceilalti invitati si au scandat lozinci antiprezidentiale.

De asemenea, pe strada, in fata bisericii, s-a aflat un grup de aproximativ o suta de simpatizanti carora li s-au impartit trandafiri roz si care la sosirea mirilor si a familiei prezidentiale au aplaudat si le-au transmis urari. De altfel, Traian Basescu i-a si salutat pe acestia si a ridicat un trandafir cazut pe asfalt si i l-a dat unei jurnaliste.

Traian Basescu a condus-o pe fiica sa de la masina si pana in biserica.

Spre deosebire de cununia civila, la biserica li s-a permis cameramanilor si fotoreporterilor in prima parte a slujbei.




Elena Basescu si Bogdan Ionescu, la cununia civila
Foto: Agerpres
Inainte de intrarea in sediul primariei sectorului 2, unde a fost oficiata cununia civila de catre primarul Niculai Ontanu, Traian Basescu a fost aplaudat de cativa simpatizanti, dar si huiduit de un grup de protestatari, care scandau "Demisia!", "Demisia!".

In jurul orei 12.05, Traian Basescu a parasit sediul primariei, huiduit de un grup de circa 100 de persoane.

Nasii sunt Aura-Mari Mustea-Serban si Razvan Mustea-Serban, iar mireasa a fost insotita, conform traditiei romanesti, de o singura domnisoara de onoare si un singur cavaler de onoare, respectiv verisoara sa primara Raluca Basescu si prietenul lor Codin Maticiuc.

Conform unui comunicat de presa al celor doi miri, la nunta vor participa aproximativ 600 de persoane, prieteni si cunostinte ale lor, ale parintilor lor si ale nasilor.

Meniul ales contine, printre altele, caviar, pasta de jambon, sarmalute in foi de vita si de varza, costita, mamaliguta, smantana, rulada de curcan, pulpa de vitel.

"Aranjamentele florale si decoratiile sunt simple, am ales flori de gradina, trandafiri, bujori si hortensii in tonuri de roz fane, culoarea-tematica a intregului eveniment", se arata in comunicatul celor doi, care precizeaza ca verighetele au un design simplu, din aur rose, fara diamante si au costat impreuna 500 de euro.



Citeste mai multe despre   



















20805 vizualizari

  • +41 (75 voturi)    
    Doua comentarii (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:04)

    Mih. [utilizator]

    1)Tinerilor miri, conform traditiei, "casa de piatra!"
    2)Protestatarii, niste borfasi si/sau dusi cu capu'.
    • -22 (60 voturi)    
      doar atit? (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:28)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

      3) iar nuntasilor, bani din ce in ce mai multi ,,, si doar atit.
      4) socrului mic ii uram sa-i vina bunul simt in organism.
      • +1 (39 voturi)    
        EBA e o pata de murdarie pe imaginea lui Basescu (Duminică, 2 septembrie 2012, 0:44)

        tjax2k [utilizator] i-a raspuns lui Anonim AntiBasescu

        Oricat l-ai aprecia sau detesta pe Basescu, nu poti sa nu recunosti ca fiica-sa e o agramata proasta care nu are ce cauta in Parlamentul European. Daca nu o chema Basescu, nu ajungea nicaieri. Urat din partea presedintelui ca a incurajat-o sa intre in politica, in loc sa o lase sa o ia intr-o alta directie unde sa reuseasca prin forte proprii. Ar fi devenit probabil o chelnerita sau o secretara de succes.
        • +2 (16 voturi)    
          nu e vina lui ci a .... (Duminică, 2 septembrie 2012, 4:44)

          exilatul [utilizator] i-a raspuns lui tjax2k

          lingailor care formeaza poporul roman si care se gasesc in orice partid..e caracteristic romanilor sa si puna odraslele in functii daca au posibilitatea..
        • -6 (18 voturi)    
          Matale esti foarte tanar, sau ... (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:40)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui tjax2k

          ... sau ai trecut prin viata degeaba.

          Sunt de accord ca e agramata.

          Nu cred insa ca cariera ei politica i se datoreaza presedintelui. Daca te uiti in parlament, ai sa vezi ca jumatate sau mai multi parlamentari is chiar mai prosti.

          Ca sa reusesti in politica tre' doar sa fii muncitor. Io de lene n-as acuza-o pe Elena Basescu.
    • -14 (50 voturi)    
      "Ma-ta" are cratima! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 21:02)

      transalpinarum [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

      A plecat fata lu' tata/
      Am scapat de agramata
      • +6 (16 voturi)    
        mda (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:13)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui transalpinarum

        marlanii, in schimb, au ramas in preajma, cu sau fara ..cratima.

        asta este nivelul usl.
        sper ca nu toti cei 7.4 milioane sunt la fel de marlani ca usl'amistii de pe net sau, mai rau, ca cei de au tzinut sa faca..urari, "in direct", la nunta.

        urare demna de cacaraii palgiatori: "casa de piatra, in cimitir". :(

        voi confundati greselile, din emotivitate, cu agramatismul, cand agramatismul este problema tuturor romanilor.

        profesori universitari, pe sticla, in vazul lumii, folosesc "ca si" in locul simplului "ca", intr'o veselie.
        eu, ca si profesor...in loc de, eu, ca profesor.
        sa intelegem ca n'ar fi profesor, ci ar fi ceva, ca si...
        sau infinitivul in locul conjunctivului.
        sa nu mai vorbim de jurnalistele cu microfonul, cate agramatisme. si alea sunt profesioniste, cel putin teoretic.

        asa ca, mai bine ocupativa de propriile probleme, lasati oamenii sa nunteasca.
        casatoria face parte din viata omului, oricine ar fi, oricare i'ar fi religia, pozitia sociala, averea, functia.
        e un moment in care ar trebui sa revenim la niste sentimente omenesti.

        multa fericire tinerilor casatoriti !
    • +19 (39 voturi)    
      casa de piatra mirilor (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 21:48)

      fc [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

      iar neoamenilor care urla afara le doresc lor, copiilor si nepotilor o nunta asa cum incearca sa o strice pe ce a ficei Presedintelui! Aceste creaturi care urla afara probabil ca nu stiu ce inseamna taina nuntii ci doar ststutu PCR si banii lui viculescu-felix informatorul
      • +2 (2 voturi)    
        Bacaleureat=nota zero. (Duminică, 2 septembrie 2012, 21:15)

        cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui fc

        "fiica Presedintelui".
        Te refereai la Kim-Ir-Sen????????
    • -1 (17 voturi)    
      EBA+SIDA=EBOLA (Duminică, 2 septembrie 2012, 2:49)

      Mai mult de un neuron [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

      Eba către SIDA : Să mori tu ! Ba să mori tu, că te-am umplut de SIDA:..
      • 0 (10 voturi)    
        Ai venit sa lasi cacareze neuronale (Duminică, 2 septembrie 2012, 13:35)

        ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Mai mult de un neuron

        si ti-ai dat singur plus.
        Asta e nivelul vostru n-aveti ce face.
    • +2 (10 voturi)    
      Casa de piatra tinerilor casatoriti (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:41)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Mih.

      Am remarcat si eu ca evenimentul a fost de un rafinament deoseebit si de bun simt totodata. Era de asteptat ca doamnele sa fie ca din poveste inclusiv Elena Udrea. Ma bucur ca asa mai spalam si noi imaginea tarii, tinand cont ca o mana de inapoiati salbatici platiti de USL au fost pusi sa huiduie si la biserica unde s-a petrecut sfanta taina a casatoriei. Cat de prozaici au fost si cata prostie se pate aduna intr-o categorie de oameni pe care o foloseste cu succes cei de la putere!!! Oricum, conteaza ca binele si frumosul su invins uratenia si involutia lor. Casa de piatra tinerilor casatoriti! Au fost superbi, parintii la fel, iar oaspetii pe masura.
      • +2 (2 voturi)    
        Mi-a crescut.... (Duminică, 2 septembrie 2012, 21:18)

        cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Glicemia!
        "domane din poveeste...etc..."
        Si imi pare bine ca scriiiiiii!
        Cheama si matale un exeget sa corecteze....
  • +50 (66 voturi)    
    Astia sunt USL-istii, fara caracter! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:11)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Sunt momente in viata in care ura, imbecilitatea, frustrarea si mentalitatile comuniste trebuie sa dea prioritate bunului simt.
    Cum USL si sustinatorii lor comunisti numai bun simt nu au, dovada fiind totala izolare a tarii si guvernarea dezastruoasa, nu ne puteam astepta la altceva, decal la circul grotesc gen Ghise.
    Mi-e sila!!!
    • +27 (37 voturi)    
      Nimic de adaugat! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 20:39)

      IDT [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Doar sa fie fericiti si sa le aduca repede nepotei viitorilor bunici. Casa din piatra si multe bucurii! Acum nu este loc decat pentru urari de biine. Se aude, cacarai fanatici?
      Multa sanatate, bucurie si liniste socrilor!!!
      • +3 (15 voturi)    
        cand vezi cata atentie se da unei pitipoance... (Duminică, 2 septembrie 2012, 4:54)

        nb2k [utilizator] i-a raspuns lui IDT

        ... unei analfabete fara valoare, cum sa nu te enervezi? Ce e fanatic in asta? Daca se casatorea Basescu si lumea tipa la nunta lui, poate ti-as fi dat dreptate. Dar cand o nulitate ca EBA se casatoreste si i se acorda atentie de parca e printesa Angliei, atunci consider ca am tot dreptul sa ma enervez.
    • +2 (8 voturi)    
      USLASII NU SE DEZMINT! (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:24)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Au fost si vor ramane doar niste caraghiosi de doi bani. Pentru ei valoare morala e dor ce propaga antenele. Din pacate au contaminat si o mare parte a opiniei publice, gratie antenelor voiculesciene, pacat ca acest aspect nu se mediatizeaza. Astia sunt in stare sa inlocuiasca chiar si minerii - noi muncim nu gandim - la o adica, chiar cu bata. Va mai amintiti campania de huiduieli impotriva lui Plesu, Liiceanu, etc.? Ar fi o buna tema de cercetare: rolul antenelor in evolutia/ regresul societatii romanesti. Oare jurnalistii, sociologii, politologii au curajul sa se inhame la asa ceva sau inca se tem de sistemul voiculescian? Ar fi interesant cam cati dintre protestatari se mai informeaza si altfel decat prin antene. Daca se continua astfel unde vom ajunge? Asta arata nivelul nostru de civilizatie, no coment...
  • -34 (58 voturi)    
    Iata ce se intampla (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:13)

    Con_stan_tin [utilizator]

    cand amesteci profesia cu familia.
    • +22 (40 voturi)    
      Ce se-ntâmplă când... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:44)

      Geos Costan [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      Cetăţenii confundă profesia cu familia. Sau USL-ul...
    • +24 (42 voturi)    
      iaca.. (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:44)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

      marlania de romania.

      zilierii lui varanu !
      pentru ca e nunta. o fi ridicat ziua de lucru la o suta noua. ciuntacu, micea vitezistu, gashca de mercenari de la tonomate, au fost de fata, intamplator, caci demonstratia a fost, in mod sigur, spontana, neautorizata.
      a inchis jandarmeria ochii, sa fie dusa multumit.
  • +36 (52 voturi)    
    Casă de piatră! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:18)

    becicherec [utilizator]

    Nu mi se pare deloc de bun simț manifestarea nemulțumirilor la un asemenea eveniment.Ori plătește Felix?
    • -26 (42 voturi)    
      bun simt ? (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:59)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui becicherec

      poate nu e , dar ce fac acestia cu gasca lor de "nepotisme" e bun simt ?
      • +28 (44 voturi)    
        cocosule ! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:48)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        sezi bland, nu sari la bataie, ca ai luat o arma gresita.
        vorbesti de nepotism in casa usl ?
        casa facuta din cumetri, socri, gineri, veri, prieteni din scoala, etc ?!

        sirbu/dr. tonta/daciana, ce'ti spun ?
        dar chitzoi/rusanu ?
        dar, cacarau/conu dinu/fina ?

        e jenant sa dai cu bata in balta, cand stropii te uda pe tine insuti.

        demonstratia aia este marlanie curata.
        deci, nici vorba de bun simt.
      • +16 (26 voturi)    
        Imi pare rau (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 21:15)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        ca cei doi pacalici nu au macar atita bun simt ca Basescu.
        • -3 (9 voturi)    
          cine ? (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:34)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          eba si sida ?
    • +25 (31 voturi)    
      Nici mie (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 20:50)

      Ana Armanca [utilizator] i-a raspuns lui becicherec

      Se scumpesc gazele, electricitatea, mâncarea şi nemulţumiţii nu ies să protesteze, nu le pasă, nu-i deranjează că rămân cu buzunarele goale. În schimb ies să protesteze la o cununie religioasă. Aţi ajuns în Absurdistan, aici nu există bun simţ. Sau varanul aruncă mulţi bani pe astfel de manifestaţii.
    • -3 (9 voturi)    
      Hainele noi ale imparatului (Duminică, 2 septembrie 2012, 11:11)

      The Special One [utilizator] i-a raspuns lui becicherec

      Despre ce respect vorbim noi aici,

      Se casatoreste Sida cu o pitipoanca care nu stie cand sa se opreasca cu botox, si cavaler de onoare e Poponet ( imi place textul de la hotnews, "prietenul lor Codin Maticiuc", cred ca e prima data cand are in presa fara sa fie luat la misto :-)) )

      Imi pare rau ca trebuie sa iau rolul fetitei din poveste, dar baietii astia, din pct de vedere al bunului simt, sunt in fundul gol.
  • -30 (46 voturi)    
    Update...ora 12,29... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:31)

    cristian_n [utilizator]

    S-a maritat deplomata.
    La intrare,la iesire....cor de incantatii pt maretele realizari ale familiei basesciene....
    Last news:A fost vazut varanu" impartind dolari si droguri....
    • -19 (35 voturi)    
      update 00.21 (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 19:53)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      Cearșaful nunții a fost pătat cu portocaliu și verde, culorile partidului.
      • +13 (23 voturi)    
        Oare (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 21:18)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        chiar simti o mare bucurie scriind astfel de timpenii?
        • 0 (2 voturi)    
          nu (Duminică, 2 septembrie 2012, 18:18)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ty

          da din el umorul.
          sanchi.
  • +27 (45 voturi)    
    Ma intreb... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:34)

    Atcika [utilizator]

    Ma intreb daca aceste " doamne" , ca nu le pot numi tovarase, unele si aceleasi, care de luni de zile nu fac altceva, din zori si pina-n noapte, decit sa gasesca vreun loc unde sa stea si sa se agite strigind ' demisia", deci, ma intreb din ce oare traiesc? Banuiesc , din niste pensii de boala....asa declara majoritatea...Se vede cit sint de bolnave, daca pe ger, pe caldura, ziua, noaptea, oricind, ele sint prezente la " datorie'. Poate ar fi oportun sa fie trimise la munca, avind in vedere sanatatea maxima de care vad ca dispun....
    • +10 (12 voturi)    
      pai multi (Duminică, 2 septembrie 2012, 0:30)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui Atcika

      si-au pierdut pensiile si ajutoarele de handicap de cand au inceput sa se faca verificari, deci de aceea protesteaza doamnele cu pricina, ca vor ramane fara ajutoare si se vor trezi ca trebuie sa munceasca.
      • +4 (6 voturi)    
        ajutoare? (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:35)

        roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui dj

        Mamei mele de la tara dintr-o pensie de 450 lei i s-au retinut luna asta 40 de lei, se pare ca pentru referendum. Cei in masura se pot sesiza, e adevarat ca in Oltenia se retin bani din pensii???? Mama nu a fost la vot, de ce trebuie sa plateasca pentru votul de 200% masluit de pucisti??? S-au dat amenzi si se platesc din pensiile celor necajiti? Rog ancheta.
    • +5 (7 voturi)    
      academia stefan gheorghiu.... (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:30)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Atcika

      are absolventi de "cinste" care vor milita pana-n mormant pentru idealurile demult pierdute. Aceste "doamne" freustrate sunte fostele propagandiste de partid, nici o femeie normala si cu scaun la cap nu se complace intr-un astfel de circ. IGNORATI-LE! Numai asa vor pricepe cat sunt de penibile.
  • +28 (42 voturi)    
    ,,protestatari" (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 12:53)

    sirb [utilizator]

    Extraordinar! parerea mea e ca ,, protestatarii" lui Voiculescu se puteau abtine azi! Orice om de bun simt se bucura cand vede o ceremonie de casatorie indiferent cine se casatoreste! Copii aceea nu au facut rau nimanui deci nu au de ce sa aiba parte de huiduieli la casatoria lor , Varanu si ,, protestatarii lui sa se duca d..qu!
  • +25 (43 voturi)    
    Slugile lui Felix (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 13:14)

    hotnewsfil [utilizator]

    Nu un grup de 'protestatari', ci un grup de 'protestatari-derbedei - slugi de-ale lui Felix'.
  • +27 (43 voturi)    
    ce idioti (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 13:16)

    Teo61 [utilizator]

    atata bun simt nu au sa respecte un moment privat din viata cetateanului Traian Basescu!
    • -17 (35 voturi)    
      respectul se castiga . (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:53)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Teo61

      si acest sinsitru a pierdut orice urma de respect castigata cu mult timp in urma .
      • +12 (20 voturi)    
        Am putea face un test (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 21:22)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        sa vedem cine se bucura de mai mult respect: presedintele Basescu, premierul plagiator sau sau fostul interimar mincinos.
        • -4 (6 voturi)    
          tu ai placa fixata ... (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:35)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui ty

          vezi in articol ceva legat de vreun interimar ?
      • +5 (7 voturi)    
        Postacule (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:26)

        catri81 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        in numele cui vorbesti? Uite ca eu si multi ca mine il respectam pe Presedinte?Dar noi facem parte din cei care gandesc.....
    • +14 (24 voturi)    
      Nu e vb de respect (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:27)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Teo61

      Astia sunt platiti, dovada e ca sunt cam aceeasi protestatari peste tot. Cand ai morcovu precum voiculescu esti disperat.
      Toate se vor plati, stai linistit, e karma.
  • +28 (44 voturi)    
    Fericire si Casa de piatra! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 13:55)

    gabi999 [utilizator]

    Cat despre "urlatorii" cu demisia, vad ca mai are USL bani de platit catre "urlatori".
    • +5 (7 voturi)    
      Mai are, dar in mod evident ... (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:50)

      Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui gabi999

      ... din ce in ce mai putini.

      In plus, USL (de fapt oamenii cu bani din spatele panaramelor scoase-n fata) isi confirma inca o data capacitatea de a-si da cu stangu-n dreptu'. Era la mintea cocosului ca toti oamenii cumsecade pe care pana acuma USL a reusit sa-i pacaleasca nu vor aprecia amestecul de politica la o nunta. Da' de-aia tot au organizat un mic scandal, atat cat ii mai tine buzunarul.
  • -21 (43 voturi)    
    bravo! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 14:13)

    Mazeta [utilizator]

    Rar o asemenea bună creștere și simplitate. Elena Băsescu a avut o atitudine cu adevărat creștinească: s-a smerit în fața acuzațiilor aduse familiei sale, întorcând și celălalt botox.
    • +14 (28 voturi)    
      Stimate Mazeta (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:41)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Poate tii minte de prin liceu ca in viata omului exista cam trei momente deosebite si anume: nasterea, nunta si moartea. Acum tu te alaturi cretinilor care protesteaza si faci glumele(proaste) pe seama miresei. Voi chiar nu puteti separa viata personala a personajului de viata politica/sociala ?
      Astept sa scrii un necrolog amuzant la decesul euro-parlamentarului de mare succes Adrian Severin.
      • -14 (24 voturi)    
        Ok, (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:09)

        miguelito [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        din 3 a mai ramas una.
      • -10 (24 voturi)    
        Separam, separam... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:41)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        ... dar ce ne facem ca domnul in cauza (viitorul sot) era sa primeasca si el o mica sinecura de la statul roman tot asa "separand viata personala de viata politica" ... sa fie si ei aproape unul de altu ca astia tineri care se iubesc...cum sa fie ea la Bruxelles si el la Bucuresti? Parisul e mai aproape...

        http://www.adevarul.ro/actualitate/eveniment/Syda_lu-_EBA-_diplomat_ilegal_0_236376856.html#
        • +4 (8 voturi)    
          Macar sotul Elenei Basescu ... (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:55)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          ... a about bunul simt sa demisioneze dupa doar o zi. Il vezi tu pe plagiator renuntand la doctorat sau demisionand?
    • +19 (31 voturi)    
      Dobitocilor (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:20)

      Anjo [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Si tu te incadrezi in aceeasi categorie. Cum te-ai simti tu daca la nunta ta ar veni un grup de protestatari sa urle tot felul de prostii? Sa te faca in fel si chip? Crezi ca ti-ar prii nunta? La noi in tara nu exista o lege care sa stipuleze clar ce inseamna intimitate. Vin toti derbedeii si toti sceleratii sa urle impotriva cuiva chiar si in momente care depasesc cu mult "atributiile" functiei publice. Inainte de a fi persoana publica este o persoana privata care are dreptul legal sa beneficieze de anumite protejari pentru aceste actiuni. In locul lui Basescu eu angajam cateva firme de paza sa le traga ghiortoilor o mama de bataie de sa uite cum ii cheama. Este un eveniment privat asa ca am dreptul sa ma protejez de asemenea specimene.
    • +16 (28 voturi)    
      Mi-e doar scarba. (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:09)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Ajunge sa vad doar cine posteaza si mi-e deja scarba.Postul nu mai trebuie citit ,n-are rost.
    • +4 (6 voturi)    
      Mazeta (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:31)

      catri81 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      (ce bine ti-ai ales Id ul).Nu te supara dar esti o nulitate ca de altfel toti postacii uslisti. Nu stiti decat sa jigniti .Iti transmit virtual un scuipat drept in fata.
  • +29 (47 voturi)    
    Cum apar monştrii ăştia?! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 14:29)

    marius v [utilizator]

    Este absolut revoltător că au apărut nemernicii aceia care au huiduit şi au strigat. De-a dreptul grețos! Ființe lipsite de viață personală, ca să nu mai vorbim de etică sau morală. Ceva între parameci și tenie.
    • -19 (37 voturi)    
      etica ? morala ? (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:58)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui marius v

      pai atunci sa discutam de aceste aspecte cand fetele domnului basescu au fost implicate activ in campania anti suspendare ...

      sau cand donsoara eba a candidat pentru PE stiind ca este un dezastru din orice punct de vedere si total nerecomandata pentru acel post , si stiind ca este "bagata" acolo doar pt. ca este "fata lu' tata" ...
      sau despre gasca de prieteni buni ai ei care au fost propulsati in politica si functii innalte (gen ministru) , singura lor calificare fiind multi bani mosteniti de la tata si prietenii facute prin cluburi ..

      acestea sunt aspecte revoltatoare , si tot revoltator este cum acest ins abuziv se afla la cotroceni contrar vointei a 7.4 mil oameni .. el fiiind pus acolo doar de 5.2 mil .
      • +16 (28 voturi)    
        Intreaba (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:30)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Pe antonescu despre nevasta sa si pe ponta tot asa. Eba a candidat INDEPENDENT, o MAAAAARE diferenta intre ea si celelalte doua, ajunse acolo fiind puse pe liste de catre sotii lor asa ca in cazul ebei nu vb de nepotism ca nu poti, e taman invers, nepotismul e la USL.
        • -3 (9 voturi)    
          ce comparatie ... (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:37)

          adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

          compari calificarile/competentele cu nevestele lui ponta si antonescu ? ... LOL

          independenta .. a ? pe ce lume traiesti ?
          daca nu o chema basescu si nu era fata lui tata .. cine ar fi aleso ?
          • +2 (4 voturi)    
            agramat mic (Duminică, 2 septembrie 2012, 13:43)

            ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            te cam dai in fapt :)
          • +1 (1 vot)    
            si care-i problema daca o cheama basescu? (Luni, 3 septembrie 2012, 4:37)

            gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

            faptul ca lumea a ales-o doar pt ca e fata lui traian basescu arata cat de mult il apreciaza pe tac'sau si numele de basescu. diferenta este ca pe valean si nevasta lui ponta (nici nu stiu cum o cheama) nu le- ales nimeni, au fost puse pe o lista iar oamenii au votat un partid, adica nepotism curat. poti intelege diferenta asta? nu poti, ca nu te duce capul, la cum scrii. si ca vorbim de competente, ce competente are ma nevasta lui ponta? valean stiu ca ia 5000 de euro pe luna de la patriciu, deci cred ca ceva competente o avea.
      • +13 (25 voturi)    
        Serios (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 18:53)

        spysoby [utilizator] i-a raspuns lui adrian8

        Da EBA e in parlament european pe cont propriu oarecum(cusprijinul lui Basescu evident).Dar nu uita ca si AdinA Valeanu si Daciana Sirbu (fata lui tata care a si dat zestre si partidul.Asa ca ciocul mic.Cit despre contestatari lui Basescu au tot dreptul sa protesteze unde vor dar numai in acest fel nu.Cind ve-ti intelege aceste lucruri va ve-ti numi oameni pina atunci nu.O seara frumoasa
        • 0 (6 voturi)    
          Grea limba romana! Cit despre gramatica...?! (Duminică, 2 septembrie 2012, 2:50)

          MaraZ. [utilizator] i-a raspuns lui spysoby

          Cita vreme vei scrie: «Cind ve-ti intelege aceste lucruri va ve-ti numi oameni pina atunci nu.» si nu «Cind veti intelege aceste lucruri va veti numi oameni pina atunci nu.», e pierdere de timp sa-ti mai ia in seama cineva parerile!!!
  • +22 (36 voturi)    
    Tinerilor casatoriti ... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 14:51)

    Diletant [utilizator]

    ... le doresc numai bine, intelegere, respect reciproc si pace in relatia lor!
    Domnului Presedinte, Traian Basescu, ii doresc niste nepotei si ... multa multa intelepciune ... si acum si dupa 2014!
  • +14 (30 voturi)    
    Atat stiu. (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:33)

    GEugen [anonim]

    Din pacate unii nu inteleg ce este libertatea, si ajung sa faca acte de huliganism. caci atat este ce fac ei huliganism , e totusi o petrecere privata un eveniment la care Presedintele este doar un participant.
  • +13 (29 voturi)    
    CASA DE PIATRA SI NUMAI FERICIRE! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:33)

    Nicolleta [utilizator]

    Cat de negru trebuie sa-ti fie sufletul si sa huidui la un astfel de eveniment?
    Cineva, acolo sus, sigur vede nemernicia.
  • +20 (34 voturi)    
    RUGAMINTE (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:53)

    danradub [utilizator]

    Ii rog pe cititorii hotnews din alte orase sa nu creada ca toti bucurestenii sunt asemenea celor care vocifereaza la evenimente in legatura cu politica.
    Acestia sunt un grup intre 50-200 insi care sunt angajati precum figurantii la emisiunile tv..
    Se manifesta in functie de starea materiala si capacitatea de a intelege timpurile pe care le traiesc..
    Acestia nu sunt locuitorii Bucurestiului, sunt un grupuscul jalnic si ignorant.
    Suntem diferiti si asta este bine.
    • +4 (6 voturi)    
      E de inteles... (Duminică, 2 septembrie 2012, 2:57)

      MaraZ. [utilizator] i-a raspuns lui danradub

      ca cei din provincie nu-i confunda pe bucurestenii cu bun simt cu acesti "scoliti" la postul Tv Antena3!
      Sa fiti sanatosi cu totii! De-a Domnul sa le vina mintea la cap si celor "plecati de acasa" (la manifestatii platite de-alde felix&Co)...
  • -22 (40 voturi)    
    Putea ... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:58)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... sa aiba o nunta linistita in familie daca isi dadea demisia la timp. Ceea ce fac protestatarii e absolut normal. Ai in acelasi loc pe unul care sfideaza democratia si vointa poporului pe fata si e otreapa de fica'sa ajunsa europarlamentar fara nici un merit in afara de nume. Asa ... nici poze la iesirea din primarie nu au mai facut ...
    • +17 (29 voturi)    
      ai copii? (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:14)

      ggna [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      esti bun crestin? ti-ar placea sa se casatoreasca? Nu, te rog, nu raspunde...
      • -13 (27 voturi)    
        Eu nu ... (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:43)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui ggna

        ... am calcat in picioare democratia asa ca orice asemanare este inutila ...
        • +12 (20 voturi)    
          calcat democratia ? (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 22:02)

          the [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          nu, gigi kent, tu ai calcat in altceva, de-aia esti asa de furios ...
          • -3 (5 voturi)    
            Cand dai de rahat sa fii bucuros! (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:40)

            Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui the

            Uite ce norocos e Basescu!
            • +2 (4 voturi)    
              Tu cred (Duminică, 2 septembrie 2012, 13:46)

              ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

              ca esti in extaz continuu :)))
        • +5 (7 voturi)    
          Despre ce (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:37)

          catri81 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          vorbesti? Da-mi si mie exemplu de incalcare a democratiei de catre Presedinte. Cred ca voi ati calcat in picioare bunul simt.
        • +5 (7 voturi)    
          Gigi... (Duminică, 2 septembrie 2012, 10:07)

          Costin1968 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          ...sa nu spui ca stii ce e aia democratia...?! Ha,ha,ha,ha...!!!Pentru tine democratia o fi ceea ce a fost religia pentru raspopitul pastor Gadea...Nu e, Gigi...nu e...!!!
    • +4 (6 voturi)    
      Asa (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:35)

      catri81 [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      sa-ti ajute D-zeu tie si celor care au huiduit la asa un eveniment. Sunteti animale nu oameni si va mai si laudati cu asta postand comentarii aberante.
    • +1 (1 vot)    
      alegatorul turmentat (Duminică, 2 septembrie 2012, 20:52)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Lasa ma nea kent ca ea mai are o sansa -ca e tanara -sa inteleaga si/sau sa invete ceva si oricum au votat pentru asta niste cetateni ca si pentru : becali analfabetul, valean sotia prea-fericitului interimar, de 2 mandate fica psd-istului impuscat inoo sarbu si soata pontosului-care in 8ani a spus o fraza scurta intr-un interviu tv- , severin ciubucarul, vadim fara cuvinte,norica nicolai cea care si-a trimis nepoata cu cartela sa voteze si a scos-o pe geam din parlament ............mai vrei ?Astea sunt publice , ce alti temb elomani fara nici o sansa- mai sunt pe acolo ,dumnezeu cu mila !
  • +1 (15 voturi)    
    Asteptam (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:10)

    miguelito [utilizator]

    episodul 2: biserica.
  • +17 (31 voturi)    
    Domnule Presedinte, (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 20:07)

    dan tulceanu [utilizator]

    Va urez sa aveti numai bucurii de la copii. Marlanii nu trebuie bagati in seama, atata pot , atata stiu, atata fac. Asta este o ocazie in care "fortele combatante" de obicei fac o pace temporara. Dar asta numai in cazul in care exista fair-play si onoare de ambele parti. Se vede ca USL nu cunoaste aceste cuvinte.
    Inca odata va doresc numai bucurii si forta pentru a ciurui nemernicii.
    Nu va lasati, dreptatea si oamenii corecti sunt de partea dumneavoastra.
  • +17 (29 voturi)    
    casa de piatra tinerei familii (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 20:42)

    maical [utilizator]

    rusine sa le fie celor care au raspuns si azi la apel si s-au adunat sa faca galagie intr-un asemenea moment. Cine n-a organizat o nunta si nu stie ce stres este pe capul mirilor sau al parintilor...Orice om normal se bucura de casatoria doi tineri, si le ureaza toate cele bune, cei ce striga pe strazi dovedesc din nou lipsa de bunt simt, tulburand un moment unic in viata unor oameni. urez casa de piatra tinerilor! Iar socrului mic taria sa se abtina de la facilitati create noii famillii, sunt destul de mari sa se descurce.
  • -3 (7 voturi)    
    Felicitari si casa de piatra ! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 23:38)

    Kingster [utilizator]

    Dar mi -as dori ca dreapta romaneasca sa nu mai fie reprezentata de TB ...
  • +4 (10 voturi)    
    base (Duminică, 2 septembrie 2012, 1:29)

    rocknum [utilizator]

    acum intr-adevar putem spune ca "Basescu e fericit acum" :)))
  • 0 (6 voturi)    
    Felicitari si ... (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:26)

    Matrox [utilizator]

    Draga domnu Presedinte!
    In primul rand doresc fericire multa tinerilor casatoriti!
    Apoi va doresc putere de munca si sanatate!
    Iar in ultimul rand va rog sa reveniti din concediu. Va inteleg deplin. Ati avut nunta fiicei dumneavoatra. Dar va rog sa va ganditi si la aceasta tara!
    Se simte din ce in ce mai acut dezastrul prococat de guvernul Poanta! Vine iarna! Astia nu fac decat promisiuni. Trebuie sa reluati lupta!
  • +4 (10 voturi)    
    Huliganii dezlantuiti de Felix (Duminică, 2 septembrie 2012, 9:59)

    hotnewsfil [utilizator]

    Voi, cei care sunteti parinti sau bunici, oameni de toate convingerile, de toate conditiile sociale, mai mult sau mai putin scoliti, voi oameni de bun simt, nu v-ati cutremurat de indignare, nu ati fost revoltati pana la cer cand ati vazut ca o banda de huligani ordinari, tocmiti de Felix si instrumentati de de-ai lui Crin Antonescu huiduiau, zbierau ca niste animale turbate, dezlantuite, in fata unei biserici, cea in care se oficia casatoria unor tineri care venisera acolo sa isi lege destinele in fata lui Dumnezeu?
    Voua, huliganilor, cum v-ar veni daca alti huligani, mocirlosi ca voi, ar face un vacarm de mahala in fata bisericii in care copiii, nepotii, fratii sau surorile voastre s-ar casatoresc religios sau in care chiar voi va-ti casatori.
    Nu va ganditi, animale salbatice ce sunteti, suflete negre, ca tinerii ce se aflau un fata preotilor vor fi marcati de mocirla pe care ati provocat-o la intrarea in biserica de care si-ar fi dorit sa ii lege cele mai frumoase sentimente, amintiri, pentru intreg restul vietii lor?
    Va rog, huliganilor, despovarati societatea romaneasca de salbaticie si ura bestiala, urcati-va pe unul din varfurile muntilor Bucegi si auncati-va intr-o prapastie, Astfel v-ati mai spala o parte din pacatele vietii voastre mizerabile, ati dispare ca model patologic contaminant, care imbolnaveste tineretul, ati contribui la deblocarea tarii de pe ultima treapta in Europa.
    • 0 (4 voturi)    
      Nu, (Duminică, 2 septembrie 2012, 17:07)

      miguelito [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      cine seamana vint culege furtuna
  • 0 (8 voturi)    
    Huliganii asmutiti de Felix (Duminică, 2 septembrie 2012, 12:16)

    hotnewsfil [utilizator]

    Huliganii dezlantuiti de Felix
    Voi, cei care sunteti parinti sau bunici, oameni de toate convingerile, de toate conditiile sociale, mai mult sau mai putin scoliti, voi oameni de bun simt, nu v-ati cutremurat de indignare, nu ati fost revoltati pana la cer cand ati vazut ca o banda de huligani ordinari, tocmiti de Felix si instrumentati de de-ai lui Crin Antonescu huiduiau, zbierau ca niste animale turbate, dezlantuite, in fata unei biserici, cea in care se oficia casatoria unor tineri care venisera acolo sa isi lege destinele in fata lui Dumnezeu?
    Voua, huliganilor, cum v-ar veni daca alti huligani, mocirlosi ca voi, ar face un vacarm de mahala in fata bisericii in care copiii, nepotii, fratii sau surorile voastre s-ar casatoresc religios sau in care chiar voi va-ti casatori.
    Nu va ganditi, animale salbatice ce sunteti, suflete negre, ca tinerii ce se aflau un fata preotilor vor fi marcati de mocirla pe care ati provocat-o la intrarea in biserica de care si-ar fi dorit sa ii lege cele mai frumoase sentimente, amintiri, pentru intreg restul vietii lor?
    Va rog, huliganilor, despovarati societatea romaneasca de salbaticie si ura bestiala, urcati-va pe unul din varfurile muntilor Bucegi si auncati-va intr-o prapastie, Astfel v-ati mai spala o parte din pacatele vietii voastre mizerabile, ati dispare ca model patologic contaminant, care imbolnaveste tineretul, ati contribui la deblocarea tarii de pe ultima treapta in Europa.
  • -1 (1 vot)    
    calaretii fara cap (Duminică, 2 septembrie 2012, 20:29)

    fosta zoezoe [utilizator]

    Casa de piatra tuturor tinerilor casatoriti in acest sfarsit de saptamana si mai ales acestor tineri Eba si Bogdan, pedepsiti (???!!) de "legiunea jelitorilor " referendumului usl.
  • 0 (0 voturi)    
    Josnic (Luni, 3 septembrie 2012, 10:23)

    berger [utilizator]

    Cat de josnic trebuie sa fii ca sa ataci adversarul politic incercand sa distrugi nunta copilei lui? Dar ce sa mai astepti de la USL, dupa tot ce au facut in aceasta vara...