No Pants Subway Ride 2016: Bucurestenii, invitati sa mearga astazi cu metroul, fara pantaloni

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 10 ianuarie 2016, 14:23 Life | Prin oraş

No pants subway ride 8
Foto: Facebook
Evenimentul No Pants Subway Ride (Fara pantaloni la metrou), care are loc la nivel mondial incepand din 2002, este planuit sa se desfasoare pentru a doua oara si in Bucuresti, duminica, de la ora 15.00, cand locuitorii orasului sunt invitati sa se plimbe cu metroul fara sa poarte pantaloni.

Evenimentul No Pants Subway Ride se va desfasura pentru al doilea an consecutiv si in Bucuresti, duminica, de la ora 15.00, iar intalnirea participantilor va avea loc la iesirea de metrou Unirii - Hanul lui Manuc, informeaza Mediafax.

Bucurestenii sunt invitati sa se plimbe cu metroul fara sa poarte pantaloni, "cu mentiunea importanta de a veni in boxeri sau pantaloni scurti, nu in chiloti tanga sau tetra", potrivit paginii de Facebook a evenimentului.

Participantii trebuie sa aiba la ei un rucsac sau o sacosa pentru a depozita pantalonii, o cartela de acces la metrou sau bani pentru ea si mult entuziasm. De asemenea, acestia trebuie sa poarte haine normale de iarna (palarie, caciula, manusi etc.).

Participantii la manifestare isi vor scoate pantalonii in interiorul statiei de metrou, inainte de a intra in vagoane. La eveniment pot participa persoanele care sunt dispuse sa renunte la pantaloni la metrou si care au abilitatea de a-si pastra o atitudine indiferenta cu privire la acest lucru.

De asemenea, participantii la manifestare trebuie sa se poarte cat mai normal posibil si sa nu interactioneze cu alti oameni prezenti la eveniment pe care nu ii cunosc. In cazul in care sunt intrebati de oameni de ce circula in acest mod, ei le vor spune acestora ca "au uitat pantalonii acasa" si ca le este, intr-adevar, "un pic rece". Totodata, trebuie sa insiste ca este o coincidenta faptul ca si alte persoane si-au uitat in aceeasi zi pantalonii acasa.

In plus, participantii trebuie sa stea in vagon cum ar sta de obicei. Pot citi o revista sau o carte sau pot desfasura activitatile pe care le au de fiecare data cand circula cu metroul.

Totodata, in acest an, evenimentul din Capitala va avea si o dimensiune sociala. Astfel, persoanele care au acasa haine de care nu mai au nevoie le pot aduce intr-o punga separata si le pot oferi organizatorilor evenimentului pentru a fi donate unui camin care se ocupa de persoane nevoiase.

Evenimentul No Pants Subway Ride este planuit sa se desfasoare duminica, de la ora 15.00, in peste 60 de orase din lume, intre care New York, Amsterdam, Barcelona, Berlin, Boston, Brisbane, Copenhaga, Helsinki, Lisabona, Londra, Los Angeles, Madrid, Miami, Montreal, Paris, Praga, Riga, Roma, San Francisco, Stockholm, Sydney, Toronto, Vancouver si Washington DC.


Citeste mai multe despre   











Citeste pe ​Stirile ProTV

VIDEO Scandal la un liceu din Targu Jiu, dupa gestul facut de directoare la banchet

Daca maine ar fi ultima zi din viata voastra, pe cine ati vrea sa executati? Nu este un test psihologic, ci o intrebare cu care directoarea unei scoli din Targu Jiu a incercat sa ii amuze pe elevii care participau la un banchet de final de an.
5277 vizualizari
  • +9 (15 voturi)    
    Tampenie (Duminică, 10 ianuarie 2016, 14:33)

    EugenEugen1 [anonim]

    Exista vreo explicatie logica pentru care sa renunt la pantaloni ???
    • +3 (3 voturi)    
      exista (Duminică, 10 ianuarie 2016, 15:07)

      mbembe [utilizator] i-a raspuns lui EugenEugen1

      Lipsa de creeri!
    • +5 (5 voturi)    
      Boicotati miscarea in Europa- e fara sens (Duminică, 10 ianuarie 2016, 16:39)

      maian Tudoriu [anonim] i-a raspuns lui EugenEugen1

      Aceasta miscare este o de prostie fara margini si lispita de orice sens, iar a o cautiona echivaleaza cu a nu avea toate doagele la cap.

      Marturisesc ca, la inceput am crezut in vreun scop ascuns, dar dupa ce am cautat pe internet, ( wikipedia, etc) nu am gasit niciunde EXPLICATIA / MOTIVATIA fenomenului.

      Doar ca e vorba de niste comedieni americani in 2003 care s-au specializat pe pranks.
      NU EXISTA motivatie intelectuala, militanta...nimic. Doar sa fim prosti pe pielea naostra la propriu.
      Pana si in pozele de exemplu sunt date persoane din Mexic unde e cald si bine.

      A o propaga in Romania, e dupa mine, si nu o zic cu lejeritate, impotriva firii. Nu e nimic mai mult decat:" HAI SA ARAT CAT DE PROST POT FI".
  • +8 (14 voturi)    
    Generatia McDonald's a fost intrecuta:)) (Duminică, 10 ianuarie 2016, 14:41)

    abramburelu [anonim]

    Fiecare este liber sa faca ce doreste, dar parca uneori este bine sa nu iti exprimi prostia.
  • +3 (3 voturi)    
    And the purpose (Duminică, 10 ianuarie 2016, 15:08)

    V. Veroiu [utilizator]

    Is? Ah, because we can.
  • +4 (4 voturi)    
    Schimbare de "paradigma"! (Duminică, 10 ianuarie 2016, 15:16)

    EllenaS [utilizator]

    Daca pana acum vedeam la metrou pe cineva fara pantaloni, as fi zis ca e nebun! Acum o sa zic ca e "cool"!
  • +5 (5 voturi)    
    Dovada ca prostia e infinita (Duminică, 10 ianuarie 2016, 17:04)

    a [anonim]

    E si asta un mod de a aduce la lumina prostii sa ii vada toata lumea.
  • -1 (3 voturi)    
    Prostia este mare! (Duminică, 10 ianuarie 2016, 20:41)

    Popor de prosti [anonim]

    Suntem un popor de prosti fara personalitate care copiaza toate sarbatorile americanilor ( gen Halloween) si orice prostie care este mediatizata (No Pants Subway Ride, Bucket challenge etc). Umblati in chiloti in metrou, si apoi va plangeti ca va sunt violate femeile sau agresate pe strada de islamisti (Koln). Ne meritam soarta.
    • -1 (3 voturi)    
      prostie. (Duminică, 10 ianuarie 2016, 20:52)

      alin [anonim] i-a raspuns lui Popor de prosti

      Prostia e mare la tine. Nu orice femeie dezbracata vrea sa se culce cu tine. Violul e viol indiferent cum e imbracata respectiva. Ce legatura are evenimentul de la metrou cu violul ? Esti animal si nu te poti stapani , vezi un fund si trebuie sa il ... ?
      • 0 (2 voturi)    
        Popor de prosti (Duminică, 10 ianuarie 2016, 21:22)

        Prostia este mare! [anonim] i-a raspuns lui alin

        "Ce legatura are evenimentul de la metrou cu violul????? " Glumesti nu?! Daca ai gandi cat de putin ti-ai dat seama singur! Daca lucrul asta este atat de ok de ce dam o lege sa umble toate femeile dezbracate???
        Suedia este tara cu cele mai multe violuri din Europa, si culmea, cei mai multi violatori 80% sunt Musulmani. Asta nu iti spune nimic???

        http://www.frontpagemag.com/point/175434/1-4-swedish-women-will-be-raped-sexual-assaults-daniel-greenfield

        In momentul cand organizezi evenimente de genul in care femeile umbla goale pe strada, cum crezi ca reactioneaza acesti oameni??? Se abtin si trec mai departe, nu?

        "No brain subway ride" asa ar trebui sa se numeasca miscarea asta, pentru ca oamenii astia nu au creier! Si pe langa ei sunt cei care ii sustin!
  • +1 (1 vot)    
    Frig (Duminică, 10 ianuarie 2016, 21:06)

    S [anonim]

    Nu e cam frig pentru asa ceva? Mai la vara, domnilor...
  • +2 (2 voturi)    
    Experimente mediocre (Duminică, 10 ianuarie 2016, 23:16)

    Vlad-I [utilizator]

    Experimente tipice individului mediocru, nu-i pentru fierari betonisti, dar nici pentru indivizi cu o cultura rafinata. Din cand in cand se produce o revolutie culturala, oamenii se rup de vechea cultura, si aste sunt incercari tampite in acest sens.
  • +1 (1 vot)    
    O cocalarie suprema (Luni, 11 ianuarie 2016, 0:52)

    Locke Lamora [utilizator]

    Faptul ca devenim tot mai multi creaza un dezavantaj major, se inmultesc si tampitii.