Prin ce cluburi cu pretentii mai mergem?

de Andreea Ghinea     HotNews.ro
Luni, 7 ianuarie 2008, 18:05 Life | Prin oraş

Fiecare dintre noi iesim prin cluburi, pub-uri, baruri sau discoteci pentru cateva ore de distractie. In general se merge pe principiul "sunt cu prietenii mei, asta inseamna ca ma simt bine", dar nu intotdeauna, fiindca mai conteaza si locatia. Fie ca optam pentru un club mai simplu, fie ca mergem intr-un club de fite, vrem sa ne simtim bine.

Daca intrebi pe cineva "Care este cel mai trendy club din Bucuresti?" raspunsul va fi Bamboo, acesta este primul in topul cluburilor cu pretentii din Bucuresti. Bamboo este cel mai cunoscut club frecventat de lumea buna, de vedete, fie ca sunt actori, cantareti sau pur si simplu oameni de afaceri.

Kristal Glam Club este, de asemenea, un club in care coktailurile si bauturile exotice sunt printre atractiile principale, dar si preturile sunt pe masura. Acest club este situat pe strada J.S. Bach nr 2, in sector 2, Bucuresti.

Club Fuchsia, situat pe strada Ion Brezoianu nr 18, este un club care se autodefineste print-o atmosfera incendiara si garanteaza distractie 100%, dupa cum se afirma pe site-ul oficial www.fuchsia.ro.

Daca ajungeti pe Strada Bacani nr 3, o sa gasiti acolo Clubul Cabaret, un loc care prinde viata dupa miezul noptii si unde tinuta este obligatorie, ceea ce este normal pentru un club cu pretentii.

Clubul Bonsai, de pe Magheru nr. 24, se afla si el printre fruntasii topului. Cu o capacitate de aproximativ 500 de persoane, acesta este o optiune foarte buna pentru cei care cauta distractie si lume buna, in week-end devenind neincapator pentru cei dornici de experiente noi.

Clubul Fratelli este mai deosebit, ziua este o atmosfera linistita, un loc unde iti bei cafeaua sau iei micul dejun, dar seara totul se transforma, clubul devine neincapator si se danseaza pana dimineata. Deoarece este un club de fite, clientii se situeaza intre middle class si high class, dar si preturile sunt pe masura clientilor. Contactat telefonic, unul dintre patronii clubului a declarat ca, in prezent, clubul functioneaza doar pe str. Nicolae Golescu, nr. 5. Cel din Calea Floreasca 159 a fost devastat in urma unui incendiu, pe 3 ianuarie a.c.

Lista acestor cluburi continua cu Clubul Gaia. Potrivit unui reprezentant al clubului, acesta este situat pe langa Lacul Floreasca, pe strada Banu Antonache, nr 44, in perioada septembrie-mai. Pe timpul verii, clubul isi muta locatia pe str. Tarmului, nr. 19. In cazul clubului Gaia, parerile sunt impartite: in timp ce unii spun ca e club de fite 100%, altii afirma ca este doar un club obisnuit.

Oricum, lista poate continua. Daca stiti astfel de cluburi, spuneti-ne si haideti sa descoperim impreuna avantajele si dezavantajele lor, dar si a celor de mai sus.























7011 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Articol scris saptamana trecuta (Luni, 7 ianuarie 2008, 23:42)

    jamal [anonim]

    Intre timp, dragii mei, Fratelli a ars. Asa ca fratilor, ar fi bine sa va orientati fitzele in alte directii.
  • 0 (0 voturi)    
    multumim pentru observatie (Marţi, 8 ianuarie 2008, 10:22)

    andreea ghinea [anonim]

    Multumim pentru observatie, dar recomandarea era pentru Clubul Fratelli din Calea Floreasca 159. Cel care a ars este Clubul Fratelli de pe Nicolae Golescu. Inca o data, multumiri pentru ca ne-ati atras atentia
    • 0 (0 voturi)    
      observatie reloaded (Marţi, 8 ianuarie 2008, 11:09)

      A [anonim] i-a raspuns lui andreea ghinea

      Mai informati-va inca o data, de fapt de cate ori este necesar ca sa aveti informatii corecte... Clubul Fratelli distrus in incendiu nu este cel situat pe Nicolae Golescu (in spatele Ateneului), ci cel din Lacul Tei. Iar la adresa Calea Floreasca 159 (Automatica) nu mai functioneaza Fratelli din primavara anului trecut.
  • 0 (0 voturi)    
    gaia (Marţi, 8 ianuarie 2008, 10:23)

    ramo [anonim]

    cine a vazut ce masini sunt parcate in fata la gaia seara cand e vreo petrecere, clar scoate clubul asta din categoria celor obisnuite. e adevarat ca interiorul e cam mic si nu te impresioneaza, dar totusi unii zic ca e cel mai "trandy" club in momentul asta
  • 0 (0 voturi)    
    fratelli (Marţi, 8 ianuarie 2008, 10:39)

    pache [anonim]

    cred ca articolul se refera la fratelli de langa ateneu...
  • 0 (0 voturi)    
    adresa gaia (Marţi, 8 ianuarie 2008, 11:31)

    jenel [anonim]

    pentru un articol din 7 ian,cred ca era normal sa treceti locatia de iarna a lui Gaia,adica in calea floreasca.
  • 0 (0 voturi)    
    cluburi si fitze (Marţi, 8 ianuarie 2008, 12:39)

    cosmin [anonim]

    acum inteleg o intrebare lansata pe mess !!!
  • 0 (0 voturi)    
    sugestie (Marţi, 8 ianuarie 2008, 12:42)

    cosmin [anonim]

    mie personal imi place foarte mult Oldies -Calea Mosilor 91, Bucuresti,
    • 0 (0 voturi)    
      E pentru Ella (Marţi, 8 ianuarie 2008, 13:25)

      jamal [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      Da, dar tu n-ai Q7 si probabil nici IQ tot atat, asa ca nu prea contezi.
      • 0 (0 voturi)    
        sa stiu si eu (Marţi, 8 ianuarie 2008, 19:27)

        numa asa [anonim] i-a raspuns lui jamal

        cam ce preturi is intr-un club ca si acesta? intreb ca is din provincie si is curios.

        un cocktail, intrarea, sticla de vin, sticla de sampanie, berea
  • 0 (0 voturi)    
    la cluburi cu prietenii (Marţi, 8 ianuarie 2008, 19:53)

    anna [anonim]

    pentru tinara ziariasta care`a intitulat acest articol.
    Cred ca suna mai romaneste daca se intituleaza asa:Prin ce cluburi mai mergem cu prietenii? decit Prin ce club cu prietenii mai mergem?
    ce parere aveti ,nu suna mai romaneste cu predicatul pe la mijloc nu la sfirsit ca in limba germana. Succes !!
    • 0 (0 voturi)    
      pentru anna (Miercuri, 9 ianuarie 2008, 9:33)

      cris [anonim] i-a raspuns lui anna

      titlul este "Prin ce cluburi cu pretentii mai mergem" asa ca nu vad nicio greseala de exprimare aici.
  • 0 (0 voturi)    
    CLUBUL SPICE (Marţi, 15 ianuarie 2008, 9:45)

    flo [anonim]

    merita sa incercati si CLUBUL SPICE, situat in cladirea cu Casa de Moda VENUS!
  • 0 (0 voturi)    
    a ars fratelli (Luni, 3 martie 2008, 1:42)

    andreiutza [anonim]

    bucurativa! a ars fratelli! aceasta meca a curvistinelor bucurestiului si a copiilor de bani gata nu mai exista! cel putin pana in toamna! se zvoneste prin targ ca chiar patronii ar fi dat foc la club ca sa ia asigurarea! huoooooooooooooooo!