Magazinele Gap se vor deschide si in Romania

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:39 Life | Prin oraş

Retailerul Gap comercializeaza imbracaminte, accesorii si produse de ingrijire pentru barbati, femei si copii. Gap Inc., cu peste 3.100 de magazine deschise in intreaga lume, intentioneaza sa includa si Romania pe harta francizelor sale, alaturi de Grecia, Bulgaria, Croatia si Cipru.

Romanii vor putea cumpara produsele Gap si Banana Republic abia dupa 2009.

Grecia este prima pe lista care va beneficia de francizele Gap: in 2009 se va inaugura deschiderea primului magazin Banana Republic, conform gapinc.com.

Gap Inc. a semnat un contract de franciza cu liderul in retailul grecesc, Marinopoulos Group, obtinand in acest fel dreptul de a deschide reprezentante Gap si Banana Republic in aceasta regiune.























2641 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    cool (Joi, 24 ianuarie 2008, 2:11)

    Alex [anonim]

    Competitie serioasa la haine.Avantaj clientul.
  • 0 (0 voturi)    
    Banana Republic (Joi, 24 ianuarie 2008, 3:20)

    Paul [anonim]

    'Banana Republic' se potriveste cateodata asa de bine Romaniei!
  • 0 (0 voturi)    
    Lui Paul... (Joi, 24 ianuarie 2008, 6:37)

    dorin [anonim]

    in afara de aluzii ..sper sa le vedeti , cumparati si voi produsele Banana Republic...care au o calitate DEOSEBITA...Exista o anumita diferenta de oferta intre Canada si SUA...In Canada sunt mai mult produsele clasice ale firmei pe cind la outlet-ul de linga NYC /Woodberry/...mai mult sport...si la preturi foarte bune....Au tiparele exceptionale...."Le vine bine" aproape oricui...
  • 0 (0 voturi)    
    Banana Republic (Joi, 24 ianuarie 2008, 8:10)

    Stoewer [anonim]

    Dupa informatii confidentiale, in Bucuresti se vor deschide 2 magazine "Banana Republic": unul in Piata Victoriei si unul in Cotroceni.
  • 0 (0 voturi)    
    Magazine Gap (Joi, 24 ianuarie 2008, 9:01)

    Sebi [anonim]

    Stimata redactie!

    Mai sus ati scris ca "Pana acum, doar cei din SUA, Anglia, Canada, Franta, Irlanda si Japonia aveau acces la produsele Gap".

    Este cat se poate de fals - exista magazine Gap si in Ungaria, Austria, Cehia, etc. Ar trebui sa va mai documentati...
    • 0 (0 voturi)    
      hello (Duminică, 27 ianuarie 2008, 11:09)

      oana [anonim] i-a raspuns lui Sebi

      Ma bucur tare mult ca in sfarsit apare si aici .Cred ca preturile vor fi umflate ca din state cumperi o pereche cu 60$ iar aici cu 200@ e cam mare diferenta .sunt tari ce e drept dar de permis nu o sa isi permita oricine.Si nu cred ca o sa gasim aceleiasi produse ca in vest. ABIA ASTEPT SA MA MIR.
  • 0 (0 voturi)    
    preturi... (Joi, 24 ianuarie 2008, 9:06)

    shefu [anonim]

    Daca e prin franciza, sa vezi preturi ce baga grecii, ca la Mark&Spencer (ca tot de ei e operata franciza). Tot prin greci vine si H&M. Si sa vezi competitie(!!!), ioc.