Concertul Metallica la Bucuresti: evenimentul de entertainment cel mai rapid aprobat

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Joi, 3 aprilie 2008, 11:44 Life | Prin oraş

Metallica
Foto: Emag!c Entertainment
Este oficial: dupa atatea stiri despre summit-ul NATO si strazi blocate, romanii amatori de concerte au parte si de o veste buna: Metallica revine la Bucuresti! Discutiile pentru confirmarea concertului s-au finalizat in mai putin de o saptamana.

Spectacolul, organizat de Emag!c Entertainment, va avea loc pe 23 iulie, pe Stadionul Cotroceni, trupa confirmand concertul dupa doar cateva zile de negocieri.

"Programul nostru de evenimente de pe anul acesta nu includea si Metallica, dar ne bucuram ca am reusit sa-i facem loc atat de repede in agenda show-urilor Emag !c. In urma numeroaselor mesaje primite de la fanii Metallica, am contactat vinerea trecuta managementul trupei si am discutat despre posibilitatea de a include Romania in turneul din vara aceasta. Confirmarea a venit in mai putin de o saptamana, este cel mai rapid booking de piata de entertainment romaneasca"  a declarat Laura Coroianu, director executiv Emag!c Entertainment.

Una dintre cele mai apreciate formatii rock din istorie, Metallica a luat fiinta in 1981. De-a lungul carierei, a lansat opt albume de studio, doua albume live, doua EP-uri, noua videolipuri, a vandut peste 100 de milioane de discuri in toata lumea si a fost recompensata cu 7 premii Grammy.

In prezent, trupa lucreaza la cel de-al noualea material de studio, ce urmeaza a fi lansat anul acesta. Tot in 2008, Metallica va reveni la Bucuresti dupa aproape un deceniu de la primul concert sustinut in Romania.

Biletele costa 350, 250, 200, 120, respectiv 100 de lei, in functie de pozitia in stadion. Acestea vor fi puse in vanzare incepand de sambata, 5 aprilie, ora 00.00, pe www.myticket.ro, urmand ca de luni, 7 aprilie, biletele sa fie disponibile si in magazinele Diverta.

La cererea expresa a trupei, membrii fan-clubului oficial Metallica vor avea la dispozitie 24 de ore de exclusivitate pentru a putea achizitiona bilete..

Urmareste piesa St. Anger, de pe albumul cu acelasi nume (2003)





















10578 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Wow (Joi, 3 aprilie 2008, 12:02)

    Claudiu [anonim]

    Maiden si Metallica. Ce an...
    • 0 (0 voturi)    
      concerte (Joi, 3 aprilie 2008, 13:04)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

      la doua saptamani distanta:)
  • 0 (0 voturi)    
    The Real Summit : HEAVY METAL SUMMIT!!! (Joi, 3 aprilie 2008, 12:23)

    bugsy [anonim]

    Metallica, Iron Maiden, Judas Priest, Manowar, ... a heavy summer summit in Bucharest!
  • +1 (1 vot)    
    ... (Joi, 3 aprilie 2008, 12:38)

    setosu [anonim]

    fratilor, bagati si voi mai multe standuri cu apa, sa nu mai murim ca la rolling stones !
  • 0 (0 voturi)    
    Sa nu uitam... (Joi, 3 aprilie 2008, 13:38)

    Florin [anonim]

    ..de Judas Priest
  • 0 (0 voturi)    
    ce pretzuri!!!! (Joi, 3 aprilie 2008, 13:54)

    marius [anonim]

    metellica va cinta la vara si in cehia la praga iar excursia la acest concert 3 noptzi cazare + bilet concert este de 89 euro adica undeva la 3 milioane pe cind vad ca in romania numai intrarea la acest concert se apropie de aceasta suma
    • 0 (0 voturi)    
      concert metallica cehia (Joi, 3 aprilie 2008, 14:53)

      r [anonim] i-a raspuns lui marius

      metellica va cinta la vara si in cehia la praga iar excursia la acest concert 3 noptzi cazare + bilet concert este de 89 euro adica undeva la 3 milioane pe cind vad ca in romania numai intrarea la acest concert se apropie de aceasta suma


      Imi poti spune de unde pot cumpara un astfel de bilet?
      • 0 (0 voturi)    
        ....de aici poti cumpara (Joi, 3 aprilie 2008, 15:07)

        bugsy [anonim] i-a raspuns lui r

        Metallica Live in Praga - 03 Iunie 2008
        www.exploretravel.ro/index.php?



        ...nu sunt chiar preturile despre care spune marius, dar oricum merita. si cred ca si atmosfera de la concertul din praga va fi mai adevarata decat cea de la buc.

        succes!
      • 0 (0 voturi)    
        metallica in cehia (Vineri, 4 aprilie 2008, 0:36)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui r

        s-o crezi tu ca o sa te coste doar 89 de euro excursia biletu si cazarea,incearca tu sa vezi ce tzeapa-ti iei o sa te duca peste 200 de euro crede-ma ca am patit-o si asta in afara de alte cheltuieli care o sa le ai pe acolo.
    • 0 (0 voturi)    
      ce vorbesti ? (Duminică, 13 aprilie 2008, 9:37)

      Tony [anonim] i-a raspuns lui marius

      cel mai ieftin bilet e 100 ron si la un loc bun :) biletul ajunge pana la 350 ron numa in tribunele stadionului
  • 0 (0 voturi)    
    BuYaKA!!! (Joi, 3 aprilie 2008, 13:56)

    Dan [anonim]

    Nu mai am loc in calendar si bani de concerte. Care cumpara un rinichi? Pe bune.
  • 0 (0 voturi)    
    Hehe (Joi, 3 aprilie 2008, 14:01)

    Morrison [anonim]

    Cand am anuntat pe METALHEAD acum 1 luna ca vin METALLICA nu ne-a luat nimeni in serios.... sau marog aproape nimeni :D
  • 0 (0 voturi)    
    Parerea mea (Joi, 3 aprilie 2008, 14:10)

    gelu [anonim]

    Frectie, i-am vazut acum vre-o 3 ani la Paris. Niste mortaciuni, aproape ca dormeau pe scena. Nu merita banii mai bine mergeti la Maiden, ACDC, Stones, etc. daca vreti sa vedeti spectacol. Metallica la Antipa cu ei.
    • 0 (0 voturi)    
      Really ? (Joi, 3 aprilie 2008, 15:18)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui gelu

      mey baiat ...dormeai in timpu' concertului ?
      • 0 (0 voturi)    
        nu chiar (Joi, 3 aprilie 2008, 15:44)

        gelu [anonim] i-a raspuns lui Eu

        Eu nu dar ei da, cine stie poate or fi avut o noapte agitata. In plus sonorizarea a fost execrabila se auzea foarte prost, cert este ca au fost huiduiti de cateva ori bine de tot.
    • 0 (0 voturi)    
      baaaaa (Vineri, 4 aprilie 2008, 0:07)

      florin [anonim] i-a raspuns lui gelu

      esti nebun omule,am fost acum 2 ani la Donington Castle si a fost bestial,mai gandeste-te
    • 0 (0 voturi)    
      esti un tampit (Vineri, 4 aprilie 2008, 14:00)

      @gelu [anonim] i-a raspuns lui gelu

      prietene, daca erai drogat sau beat normal ca n-ai auzit nimic. Eu am fost la paris la acelasi concert si inca este evenimentul vietii mele. Astept pe cel de la Bucuresti... Metallica este cea mai buna formatie rock a tuturor timpurilor!
      • 0 (0 voturi)    
        pardon :)) (Duminică, 13 aprilie 2008, 15:22)

        graffitti [anonim] i-a raspuns lui @gelu

        rock?...vrei sa spui metal ?
  • 0 (0 voturi)    
    Carpe diem baby!!! (Joi, 3 aprilie 2008, 15:33)

    gabitza_sta [anonim]

    Abia astept. asta da vara. Metallica din nou la Bucuresti...nu speram sa se mai intample chestia asta.
    Mai e mult pana pe 23 iulie????
    G.
  • 0 (0 voturi)    
    Metallica (Joi, 3 aprilie 2008, 19:27)

    Ted [anonim]

    tu spui ca dormeau pe scena? sa-i fi vazut in vara trecuta pe stadionul Wembley ce shgow au facut, mama mama, mi-am rupt gatul de la atata dat din cap... cel mai tare concert vazut in viata mea.... si i-am vazut si la Bucuresti cand au venit inainte...
    • 0 (0 voturi)    
      enter sandman (Vineri, 4 aprilie 2008, 12:34)

      Kirk Hammer [anonim] i-a raspuns lui Ted

      slip wiz oan ai oupan
      grippin the guitar tight

      deci e clar ca daca au cantat piesa asta i-a luat gaia, e normal, omenesc si firesc, melodia si spiritul ei o cere, trebuie s-o traiasca

      if song ends before i wake,
      catch my mic, if falls might break. care este
  • 0 (0 voturi)    
    kkk (Joi, 3 aprilie 2008, 19:33)

    agnet patogen [anonim]

    In atentia jurnalistilor prezenti la eventuala conferinta de presa: sa nu cumva sa fiti transpirati ca cei din metallica au mirosul foarte fin. Data trecuta au facut o remarca mitocaneasca pe tema asta....
    • 0 (0 voturi)    
      I put, recunosc (Vineri, 4 aprilie 2008, 12:44)

      reporters sans deodorant [anonim] i-a raspuns lui agnet patogen

      ce dovada mai clara ca jurnalistii sunt ancorati in sinergia evenimentului si in intensitatea trairii vrei dacat faptul ca miros a transpiratie? au fost in fata, s-au impins, au dat din pleata, au lesinat, si-au rupt hainele... nu asta inseamna un jurnalist adevarat de trash ???
  • 0 (0 voturi)    
    wow! (Joi, 3 aprilie 2008, 22:20)

    nicky [anonim]

    am aflat abia astazi la radio si mi s`a facut pielea gaina cand am auzit.Nu ma asteptam sa`i mai vad la bucuresti.Ma bucur enorm,deja nu ma am rabdare.....nu prea am inteles cand pun biletele in vanzare.....de sambata seara???
  • 0 (0 voturi)    
    MAI MULTA APA (Vineri, 4 aprilie 2008, 6:48)

    Cony [anonim]

    Multa apa pe stadion. La Stons a fost groaznic.
  • 0 (0 voturi)    
    sepultura'n batatura (Vineri, 4 aprilie 2008, 9:52)

    roacarul [anonim]

    meidan: tagadam-tagadam..
    metalica: shortest strooooaaa's been pulled for yooooaaaa........yoooooooooaaaaaa
    menauar: dgi-dgi-dgi-dgi...
    giudas: <ceva pitzigaiat>

    si sa nu uitam de inegalabilul rapsod nicu paleru: esti hoatza si frumoasa/nu te prefa sfioasa...

    baieti luati-o usor cu steigidavingul ca lumea se da la o parte
  • 0 (0 voturi)    
    bai oameni trebuie sa ne multumim (Vineri, 4 aprilie 2008, 15:20)

    nutzu [anonim]

    vara asta destule concerte da in comparatie cu cele de afara uriase ca pretz
  • 0 (0 voturi)    
    ceva vechituri (Vineri, 11 aprilie 2008, 12:14)

    xxx [anonim]

    Stie cineva care a mai fost la concertele lor daca mai canta la concert si din vechituri (master of puppets, one, etc)??
  • 0 (0 voturi)    
    nu prea mult st anger (Duminică, 13 aprilie 2008, 15:20)

    graffitti [anonim]

    in tribune stau numa idiotii, si asa nu se vede mai nimic de acolo....sa stea tariceanu in tribune....

    cat despre concert..yuppyy....sper doar sa nu fie numai st anger for it kinda sucks..cred ca pana si eu au simtit involutia :))plus ca toti ducem dorul lui hammett...

    long live metallica
  • 0 (0 voturi)    
    mda (Marţi, 29 aprilie 2008, 22:45)

    xxx [anonim]

    MDA... Metallica cand au inceput nu aveau bani sa isi cumpere paine sa isi faca sandvishuri. Si acum am ajuns sa nu pot io sa ma duc la concertele lor din cauza ca sunt prea scumpe. Si-au vandut sufletele cu preturile astea. Metallica music rules. Da membrii formatiei pot sa ma suga de p**a.