VIDEO Young at Heart - Un film senzational cu batrani care reinventeaza rock-ul

de S.B.     HotNews.ro
Duminică, 13 aprilie 2008, 15:34 Life | Prin oraş

Imaginea inedita a unei doamne in varsta de 92 de ani, cantand "Should I Stay or Should I Go" alaturi de un cor format doar din persoane de varsta a treia a captivat deja atentia in intreaga lume.

Filmul Young at Heart, construit in jurul unui grup de batrani care reinventeaza muzica rock a anilor 70-90, va incepe sa ruleze din aceasta saptamana in cinematografele din SUA. Criticii de film se asteapta la un succes urias, iar fragmentele video urmatoare va vor arata de ce.

"Young at Heart" infatiseaza un grup de cetateni americani de varsta a treia care interpreteaza, intr-un mod original, piese de succes de la Sonic Youth pana la James Brown.

Video: Young at Heart - Staying Alive


Video: Young at Heart - I will survive



Video: Young at Heart - Fix You'



Filmul a debutat in 2006 ca documentar la televiziunile din Marea Britanie si a devenit una dintre productiile favorite la festivalurile de film din 2007 si 2008 de la the Los Angeles si Sundance. "Youg of Heart" urmeaza sa apara pe marile ecrane din Statele Unite ale Americii, Franta, Belgia, Elvetia, Germania, Japonia si Australia.




















5993 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Frumos pachet, dar este o minciuna (Duminică, 13 aprilie 2008, 16:09)

    Alex [anonim]

    Propaganda ieftina, in contextul recesiunii care ii domina.
    Sint curios cine este producatorul.
  • 0 (2 voturi)    
    Ce timpenie (Duminică, 13 aprilie 2008, 16:33)

    Licuriciul consternat. [anonim]

    Doamne cit de interesant poate sa fie, ard de nerabdare sa-l vad, va dati seama, film cu "batrani care reinventeaza rock-ul" !!!!

    Ce dreaq va prostiti ma cu titluri din astea care polueaza stirile?
    • 0 (0 voturi)    
      superb (Duminică, 13 aprilie 2008, 17:21)

      ada [anonim] i-a raspuns lui Licuriciul consternat.

      daragule , ar fi bine sa ti minte imaginile astea si cind vei fi ca ei , sa vedem daca tu poti sa faci ceea ce fac ei si sa ai inca dorinta de viata pe care ei o au la aceasta virsta.masi bucura sincer sa fie asa , dar ma indoiesc, tu , nu te respecti pe tin insuti dar pe altii , asa ca batrinetea ta va fi plina de intuneric si nu de muzica , care sa-ti inveseleasca sufletul.ia aminte la ceea ce spui si gindesti sar putea sa ti se indeplineasca
      • -1 (1 vot)    
        A, inca ceva (Duminică, 13 aprilie 2008, 20:04)

        Licuriciul tinerel [anonim] i-a raspuns lui ada

        ...si nu mai lasati toate babaciunile sa posteze mesaje aici, trimiteti-le la filmu asta superb, oricum n-au ce face toata ziua.
  • -1 (1 vot)    
    Heart Atac (Duminică, 13 aprilie 2008, 17:05)

    dani [anonim]

    Suna jalnic! Clipurile 2 si 3 aduc a prohod. Top sau flop...vom vedea. Si penibilul isi are priza lui la public.
  • -1 (1 vot)    
    die die die (Duminică, 13 aprilie 2008, 17:28)

    hova da god [anonim]

    ai de viatza mea....
    ala cu tubu de oxigen e mortal...
    ce sa rezolutioneze?:)
    eventual sa faca un rmx la piesele vechi... :)
    ce tare...park e coru bisericii :))
  • 0 (0 voturi)    
    re (Duminică, 13 aprilie 2008, 18:14)

    ALIN [anonim]

    Bai frate eu nici nu am vazut despre ce e vorba ,dar din punctul meu de vedere ganditi-va cati dintre voi peste 5 ani sau 1 an, va mai amintiti vreo''manea'sau macar vreo melodie a 'vedetelor 'romanesti.RESPECT.
  • 0 (0 voturi)    
    cosmar! (Duminică, 13 aprilie 2008, 18:38)

    inca tanar [anonim]

    Doamne, poate nu ma credeti, dar am plans! Mi se pare ingrozitor de trist. Trebuie sa am grija sa nu vada si fii-meu vreo secventa din filmul asta, ca ar fi un film de groaza pentru el, nu de alta, dar desi nu are decat trei ani jumate, e speriat de batranete! Si imi spune ca el nu vrea sa fie batran ca strabunicul, care sta, sarmanul, in scaun cu rotile!
  • 0 (0 voturi)    
    cred ca nu intelegeti... (Duminică, 13 aprilie 2008, 19:08)

    mona [anonim]

    in ultimul clip nu este important ce sau cum canta, ci tocmai faptul ca el canta si ca are disponibilitatea sufleteaca sa faca asta. in romania, evident, totul se loveste de penuria de educatie.
    • 0 (0 voturi)    
      in romania... (Luni, 14 aprilie 2008, 15:45)

      aurelia [anonim] i-a raspuns lui mona

      in romania ei nu ar avea succes caci educatia noastra muzicala are alti parametri: sani imensi, fund cat mai obraznic, picioare cat mai mult dezvelite, par cat mai mult si mai ciufulit. vocea nici nu mai face parte din criterii...
  • 0 (0 voturi)    
    atentionare (Duminică, 13 aprilie 2008, 20:21)

    l. matei [anonim]

    Batranetea este o boala care se ia !!!
    Fiecare varsta are farmecul ei si fiecare clipa merita savurata.
    Se spuna ca tineretea este o stare de spirit, asa ca indiferent de puterile fizice de moment este bine sa-ti traiesti viata la intensitate maxima pentru ca alta nu se stie daca mai ai.
  • 0 (0 voturi)    
    Eutanasia (Duminică, 13 aprilie 2008, 20:23)

    Dr(y) Gin [anonim]

    Pentru "inca tanar". De fapt pentru copilul lui. Asa, pe la 30 de ani, ca dupa aia incep sa se vada riduri si alte alea si e bine sa ne educam copiii ca e nesanatos sa fii batran.
  • 0 (0 voturi)    
    comentariile anterioare (Duminică, 13 aprilie 2008, 22:51)

    MB [anonim]

    explica de ce in Romania vor fi intotdeauna batrini la coada pt medicamente, de ce or sa fie atacati in permanenta, si in permanenta se vor agata cu disperare de "mineca" celor mai tineri ... pt ca la noi batrin e echivalent cu "si-a mincat malaiul" si nu mai vedem farima de frumusete intr-o fiinta umana, indiferent de virsta ... si asta e o explicatie a starii in Romania, din toate punctele de vedere ..
  • 0 (0 voturi)    
    PS (Duminică, 13 aprilie 2008, 23:05)

    MB [anonim]

    :))))) videoclipurile sint super ! ... uneori stingace , dar ce conteaza ? I will survive!! :)
  • 0 (0 voturi)    
    comparatie (Luni, 14 aprilie 2008, 0:30)

    viraoli [anonim]

    Pe langa faptul ca este vorba despre oameni batrani si foarte batrani, comparatia este si mai dura cu romania: unii tineri nu inteleg ca de fapt ei la varsta pe care o au nu sunt capabili de performante asemanatoare!!! Si toate astea izvorasc din educatie, stil de viata si atitudine. Traiasca manelele!!
  • +1 (1 vot)    
    asta muzica, nu playback! (Luni, 14 aprilie 2008, 1:44)

    elionescu [anonim]

    Poate unele dintre artiste stau cam prost la capitolul 'silicoane' , poate n-au cine stie ce voce sau miscare scenica, DAR chiar traiesc ceea ce canta! In engleza se zice PERFORMANCE ...
    Oamenii astia dau un nou sens versurilor din cantece precum 'I will survive' sau Staying alive :-)
  • +1 (1 vot)    
    young of heart (Luni, 14 aprilie 2008, 8:38)

    pappy [anonim]

    Marin Preda spunea in ''Cel ma iubit dintre pamanteni''...

    ''...tineretea este un orgoliu ,rareori o valoare...''...

    ...asa ca lasati oamenii ,indiferent de varsta, sa se bucure de viata....
    • 0 (0 voturi)    
      ok, dar... (Luni, 14 aprilie 2008, 12:45)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui pappy

      ok, ii las, da' de ce nu ma lasa si ei pe mine? De ce-mi canta?
      • 0 (0 voturi)    
        alegere (Luni, 14 aprilie 2008, 13:16)

        Andrei (un tinerel, pe bune) [anonim] i-a raspuns lui Marian

        Poti alege sa te uiti, sau in cazul tau SA NU TE UITI. Ignoranta este cea mai rea boala si sincer nu ii pot compatimi pe cei ce sufera de ea. Dupa parerea ta, numai daca esti "cool" trebuie sa apari pe sticla sau silver-screen? Oamenii astia se bucura de putinele momente de viata pe care le mai au si arata ca, desi au o virsta inaintata si foarte inaintata, au ramas tineri la suflet.... Nu este un spectacol al penibilului, este un spectacol al vietii. Sper sa ai aceeasi vointa de viata ca si ei cand vei ajunge la varsta lor.
      • 0 (0 voturi)    
        de ce iti canta? (Luni, 14 aprilie 2008, 15:49)

        aurelia [anonim] i-a raspuns lui Marian

        cum "de ce imi canta?". mie nu imi canta manelistii. ghici de ce? si ghici de ce am impresia ca tie aia iti canta. ei sau "andrelele" sau alte silicoane blonde...
  • 0 (0 voturi)    
    frumos si emotionant (Luni, 14 aprilie 2008, 14:37)

    AlexHugel [anonim]

    Am vazut filmul intreg si pot spune ca doar clipurile prezentate nu sunt de ajuns ca sa-ti faci o impresie corecta despre Young@Hearts. Filmul in intregul lui este frumos si emotionant. In final te simti fericit si, daca ai pierdut pentru un moment din vedere lucrurile fundamentale pentru care viata merita traita, filmul asta are si putin rolul de a-ti reaminti ce este cu adevarat important. Fiecare cintec e ales cu un scop bine definit iar cuvintele spuse si cintate de oamenii acestia devin pline de intelesuri. Imi doresc pentru fiecare dintre voi sa vedeti filmul intreg (si cu subtitlurile de rigoare ca sa nu pierdeti nimic).
  • 0 (0 voturi)    
    rock-ul mereu tanar (Marţi, 15 aprilie 2008, 9:28)

    serban [anonim]

    Poate rock-ul i-a ajutat sa ramana tineri in gandire.E foarte clar ca manelele nu te pot ajuta aici.Am plans vazandu-i si mi-am dorit ca la varsta lor sa fiu tot atat de "tanara"(am aproape jumatate din varsta lor).Imi doresc sa vad filmul.
  • 0 (0 voturi)    
    Si eu am plans (Miercuri, 16 aprilie 2008, 9:47)

    Gabriela [anonim]

    Dupa citirea mesajelor mi-am dat seama ca sunt multi romani care au pierdut sensul vietii. Cei care nu au putut sa inteleaga ce inseamna frumusetea vietii si puterea de a o trai pana la capat, mi-e teama ca, nu vor apuca niciodata sa fie fericiti.
    Sa ma ajute Dumnezeu sa privesc viata la varsta lor la fel de frumos cum o fac ei, si pe mine si pe alti oameni buni la suflet. Cred ca in bunatatea sufletului sta toata frumusetea vietii.
  • 0 (0 voturi)    
    extraordinar (Joi, 17 aprilie 2008, 23:23)

    vasile [anonim]

    Sa dea domnul ca la virsta lor sa avem aceiasi bucurie in suflet si aceiasi placere de a trai si a cinta.Sintem prea ocupati cu zecile de probleme de zi cu zi fara sa ne mai gindim la frumusetea vietii.