Un parasutist a aterizat fortat in curtea unui post de radio

de A.M., D.G.     HotNews.ro
Miercuri, 23 aprilie 2008, 12:29 Life | Prin oraş


Parasuta incalcita
Foto: dob.ro
In aceasta dimineata, redactia Radio Guerrilla a primit un invitat mai special. Unul dintre parasutistii care faceau o demonstratie cu ocazia Zilei Fortelor Terestre a fost nevoit sa aterizeze fortat in curtea redactiei, mai precis in crengile unui copac.

Situatia a fost "in pom" pana cand parasutistul a fost data jos cu ajutorul Pompierilor si a Politiei.


Sosirea pompierilor
Foto: Alina Maria Bot





















Contactat de HotNews, directorul postului Radio Guerrilla, Mihai Dobrovolschi spune: "A ramas cu parasuta incalcita intr-un copac. Nu a patit nimic, dar a ramas acolo mai mult de o jumatate de ora, pentru ca nu a vrut sa taie bretelele parasutei. A preferat sa astepte venirea Pompierilor, din motive de..."economie de parasuta".


Recuperarea parasutistului
Foto: Alina Maria Bot





















Se pare ca motivul aterizarii fortate a fost vantul puternic.

Tot din cauza vremii neprielnice, un alt parasutist a aterizat intr-un copac in zona Patriarhiei, din centrul Capitalei. Niciunul dintre cei doi nu a fost ranit.

Mai multe detalii poti citi pe dob.ro



















3521 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Trupele NATO (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:02)

    Stoewer [anonim]

    Mda, mareata demonstratie a trupelor NATO, aliat de nadejde al Marelui Frate, stalp al axei Washington-Ciorogarla. Mai ales faza cu taiatul bretelelor arata clar vointa de fier a otelitelor trupe NATO, numai bune de trimis in Afganistan

    Mi-ar fi placut sa pice invers, du de alta, dar ar fi fost un titlu fain "O parasuta la Patriarhie".
    • -2 (2 voturi)    
      armata incompetenta (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:15)

      geo [anonim] i-a raspuns lui Stoewer

      avem o armata incompetenta cu oameni care urmaresc decat sa isi faca vile, case, masini etc....

      patetic !
      • +2 (2 voturi)    
        mda (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:50)

        gopo [anonim] i-a raspuns lui geo

        invata romana...
  • -1 (3 voturi)    
    Femeie... (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:36)

    Overmind [anonim]

    Explicatia e simpla: era femeie.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va bagatzi (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:40)

    Marcu Celcu Arcu [anonim]

    Vad ca tot felul de neaveniti isi dau cu parerea,ba mai mult, arunca cu noroi!.
    Sa le fie rusine!
    Tot respectul pentru organizatori!
  • 0 (0 voturi)    
    sigur ca da! (Miercuri, 23 aprilie 2008, 13:50)

    vogel [anonim]

    si o alta parasuta a cazut pe scari zilele trecute. cam neatente parasutele astea, umbla asa hai-hui prin bucuresti.
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:13)

    mais [anonim]

    pe dob.ro scrie si arata in poza ca era barbat. de unde pana unde e pe hotnews femeie?
  • 0 (2 voturi)    
    destepti am fost, destepti suntem inca (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:26)

    eu [anonim]

    bineinteles, nu puteau lipsi comentariile mirlanesti si misogine. Vorbeste si nea Ion, ca si el e om. In rest, ne pricepem la toate, mai ales la ce trebuie sa faca altii; la ce trebuie sa facem noi mai avem niste probleme, dar pentru astea avem, in schimb, scuze si explicatii.
  • -1 (1 vot)    
    parasutist (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:27)

    parasutistul [anonim]

    Waw! Era barbat!!! Rescrie-ti naibii stirea!

    http://www.dob.ro/Articole/Smart%20News/1291/Incredibil!-O-parasuta-a-atacat-Guerrilla!-Era-insotita-de-un-barbat.
  • +2 (2 voturi)    
    Hmmm .. (Miercuri, 23 aprilie 2008, 14:46)

    Nelson Mandravela [anonim]

    Am fost acolo de cand nu venise nici politia sau pompierii, pana cand l-au dat jos. A fost un barbat toata ziua. Nu a ptit numic si omul a spus ca din cauza vantului puternic nu a mai putut controla "cearsaful".
  • +1 (1 vot)    
    erau o data o ceata de parasutisti... (Miercuri, 23 aprilie 2008, 15:21)

    Nautilus [anonim]

    ...ageamii, care nu stiau cu ce se mananca o parasuta (semanau destul de bine cu unii de pe Hotnews:) in avion, gata de primul lor salt, si tremurau ca frunza de plop

    Instructorul catre primul: -Tu, la usa!
    Asta se foieste, trage de curele, da se se dea inapoi...
    I: - Ce-i, te mananca la c----?
    P: - D-D-Da....
    Instructorul: - Jos, lasule! Il zvarle afara
    Urmatorul la fel, si al treilea
    Al patrulea parasutist vine drept, increzator si pregatit
    I: - Pe tine nu te mananca la....?
    P: - Nu, deloc!
    I: - Uite intr-adevar un elev curajos. Cum te cheama?..
    P: - Maria!

    ~Nautilus
  • 0 (0 voturi)    
    curtea radio guerilla? (Miercuri, 23 aprilie 2008, 19:58)

    martor [anonim]

    care curte radio guerilla? c ca radio guerilla abia daca are un trotuar ce naiba! era, cel mult, langa curtea restaurantului Bucur... oricum era in strada(se si vede in poze). asta probabil e o noua metoda de promovare a radioului respectiv si a site-ului personal a lu' nea Dobro. eu ascult radio guerilla dar asta mi se pare putin cam patetic...
  • 0 (0 voturi)    
    cine ar fi in pom (Sâmbătă, 26 aprilie 2008, 19:24)

    victor L [anonim]

    Poete, imi pari a fi in criza ,te-a parasit muza.
    Iar in pom imi pare a fi cu totul altcineva!