Ultima strigare pentru Metallica si Iron Maiden: bilete suplimentare la cele doua concerte

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Marţi, 15 iulie 2008, 13:23 Life | Prin oraş

Iron Maiden
Foto: Emag!c Entertainment - Simon Fowler
Dupa succesul concertului Judas Priest din cadrul B’ESTFEST AFTERSHOCK, fanii muzicii rock mai au inca doua motive de bucurie: se suplimenteaza numarul de bilete pentru concertele Metallica si Iron Maiden!

Pentru show-ul Metallica se vor pune in vanzare inca 1000 de bilete, in diferite zone: Gazon A (180 lei), Gazon B (100 lei), Tribuna 1 – Sector F(250 lei) si Tribuna 2 – Sector B (180 lei). Acestea vor fi disponibile incepand de joi, 17 iulie, ora 00.00, pe www.myticket.ro.

Pentru concertul Iron Maiden se vor pune in vanzare inca 1500 de bilete in Gazon A (130 lei), care vor putea fi achizitionate incepand de sambata, 19 iulie, de pe www.myticket.ro (ora 00.00) si din magazinele Diverta (sambata dimineata). Alaturi de aceasta suplimentare, pentru Iron Maiden mai sunt inca disponibile bilete si in Gazon B si in tribune.

La concertele Metallica, Lenny Kravitz si Iron Maiden, din cauza aglomeratiei si a temperaturilor foarte ridicate, va fi interzis accesul copiilor sub 10 ani in zonele Gazon A si Gazon B. Parintii care au cumparat deja bilete in aceste zone rugati sa contacteze serviciul de ticketing la numarul de telefon 0722 704 191 sau la adresa de e-mail office@myticket.ro pentru a li se returna valoarea biletelor, informeaza un comunicat.

Agenda evenimentelor Emag!c Summer Fest ‘08 cuprinde concertele Metallica (23 iulie), Lenny Kravitz (26 iulie) si Iron Maiden  (4 august), ce vor avea loc pe Stadionul Cotroceni.




















2269 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    O sa se stea ca sardelele pe stadion. (Marţi, 15 iulie 2008, 16:04)

    suparat [anonim]

    Stimati organizatori,
    Sper ca cei care si-au luat bilete si intentionau sa vina la concert cu copiii, dar le interziceti acum accesul „din cauza aglomeratiei” pe care tot dumneavoastra ati realizat-o prin suplimentarea biletelor, sa va dea in judecata.

    Ce vina au miile de fani care si-au cumparat bilete din timp la concertele pe care le „organizati” ca sunt persoane care, din comoditate - ca sa nu spun „in cel mai pur stil romanesc”, au lasat pe ultima suta de metri achizitia biletelor?
    • 0 (0 voturi)    
      suplimentare bilete (Marţi, 15 iulie 2008, 16:29)

      vesel [anonim] i-a raspuns lui suparat

      am venit in tara la o saptamana dupa ce biletele fusesera puse in vanzare, si n-am mai apucat. Cum adica, cei care vor sa vada concertul sunt de vina !!?? locatia este de vina, esti un egoist ca vrei sa vezi tu, confortabil, iar altii sa ramana pe-afara
    • 0 (0 voturi)    
      care e logica? (Marţi, 15 iulie 2008, 16:49)

      sardeaua [anonim] i-a raspuns lui suparat

      ai dreptate cu ce spui in primul paragraf. Insa al doilea paragraf nu are nicio logica. Ce are a face comoditatea cu numarul de bilete disponibile? Si daca nu era niciun "comod" si se vindeau toate biletele la Metallica din prima zi nu tot aia era?

      Ideea e ca aceste suplimentari nu cred ca au vreo motivatie sentimentala, de genul: sa prinda loc toti cei care isi doresc sa vada trupa respectiva (comozi sau nu). Ci sunt doar manate de dorinta de profit mai mare. Altfel nu se explica
      de ce se suplimenteaza biletele la gazon la Iron Maiden, daca mai sunt locuri in tribune. Adica fanii ramasi pe afara au cum sa prinda totusi un loc, chiar daca la un pret mai piperat. Dar mai bine sa faca organizatorii un ban in plus si pe gazon sa se lesine de caldura si inghesuiala.
  • 0 (0 voturi)    
    lamuriri (Marţi, 15 iulie 2008, 17:07)

    suparat [anonim]

    vesel: Nu sunt egoist. Se puteau cumpara bilete direct de pe internet cu un credit card. Eu asa mi-am luat.

    sardea: da, ai dreptate. Scuza-ma dar am prea multi nervi. In al doilea paragraf m-a refeream la faptul ca cei care si-au luat bilete pe gazon cand s-au pus la vanzare vor fi nevoiti sa se inghesuie.
    La prima suplimentare de bilete pt Metalica au spus ca vor reamplasa scena. A fost OK, nu m-am ingrijorat. Acum insa mai fac o suplimentare, ca de, suntem in Romania si cred ca pot sa faca orice.

    Dupa concert o sa ii reclam pe organizatori la OPC sa verifice daca au vandut mai multe bilete decat le permite suprafata.
  • +1 (1 vot)    
    suplimentare bilete ! (Marţi, 15 iulie 2008, 18:37)

    gabriela bondoc [anonim]

    fac parte din cei care si-au cumparat in primele zile bilete pe gazon.
    nu sint de acord cu suplimentarea la infinit, vreau sa merg la concert in conditii civilizate, nu in inghesuiala si aglomeratie infernala!
    mi se pare nesimtire romaneasca si goana dupa profit!
    trebuie sa existe o limita de nr de persoane si amenzi mari pt cei care isi bat joc de fani. si daca exista asa mare cerere, n-au decat sa mai faca un concert!
    voi vinde biletele !
    mai bine ma lipsesc...
    • 0 (0 voturi)    
      merg orice-ar fi (Marţi, 15 iulie 2008, 21:21)

      matallica fan [anonim] i-a raspuns lui gabriela bondoc

      Te lipsesti? Inseamna ca nu astepti de vreo 10 ani sa-i vezi in concert... De ce te-ai mai chinuit sa iti iei in primele zile?

      Nu vor fi 1000 de bilete in zona de gazon A, vor fi maxim 200. si oricum aglomeratia era by default, mai ales in fata, pt ca toata lumea vrea sa prinda loc la gard.
  • 0 (0 voturi)    
    show me the money!!!!! (Marţi, 15 iulie 2008, 23:24)

    bugsy [anonim]

    Organizatoirii sunt cel putin inconstienti. E clar ca speculeaza la maxim prezenta a doua nume grele , maiden si metallica, pentru a face bani la greu. dar trebuie sa se gandeasca si la evenutuale consecinte ale vanzarii in exces de bilete in zona din fata scenei. apropo, concertul metallica a fost anuntat "sold out" de doua ori pana acum!
    atunci, de unde suplimentari de bilete?
    au facut gaselinta cu modificarea scenei si au obtinut loc in plus pentru alte 1500 bilete. cred ca e o mare porcarie ce au facut si sper din toata inima sa nu fie probleme la concerte.
    pentru aceste doua concerte trebuiau cautate alte locatii, ar fi putut sa anticipeze ca maiden si metallica sunt concerte de la 25.000 de fani in sus!

    metal up your ass!
    up the maiden!
  • 0 (0 voturi)    
    locatia e problema (Joi, 17 iulie 2008, 0:39)

    mihnea [anonim]

    Eu nu inteleg de ce au organizat concertul pe un stadion asa mic. Ce, credeau ca nu o sa vina lume destula :)) .... asta e chiar amuzant. Chiar daca si Metallica si Iron Maiden (si cred ca si Kravitz) au mai fost in RO, asta nu inseamna ca ii amplasezi pe un stadion "second-hand".
    Sunt convins ca se va prezenta mult mai multa lume decat la alte concerte "in premiera"

    Metallica a fost acum 10 ani, Iron Maiden si mai de mult, sunt alte generatii de fani acum care in urma cu 10 nu au prins concertele sau erau prea mici sa se gandeasca la asta.

    In legatura cu varsta nu stiu ce sa zic, sunt tzari in care este interzis sub o anumita varsta accesul la unele concerte, sau eventual doar in zona din fata scenei. Voi poate nu stiti ce a fost acum 10 la Metallica in primii 20m de stadion :)), eu nu mi-as lasa copilul de 10 ani acolo.
    • 0 (0 voturi)    
      interzis accesul copiilor sub 10 ani (Duminică, 20 iulie 2008, 17:38)

      ladyinblack [anonim] i-a raspuns lui mihnea

      "In legatura cu varsta nu stiu ce sa zic, sunt tzari in care este interzis sub o anumita varsta accesul la unele concerte, sau eventual doar in zona din fata scenei. Voi poate nu stiti ce a fost acum 10 la Metallica in primii 20m de stadion :)), eu nu mi-as lasa copilul de 10 ani acolo."

      Cred ca in tarile respective iti spun de la inceput ca nu au acces copiii. Eu i-am intrebat pe cei de la Emag!c despre copii si au zis ca e ok daca are 9 ani impliniti. Am luat bilete la gazon B si acum s-au razgandit! Le-am scris sa-mi schimbe biletele de la gazon, cu bilete la tribuna a II-a si sa suporte diferenta drept despagubire.
      Nu numai ca n-au fost de acord dar mi-au si vorbit ca unei tampite...

      Nu sunt de acord nici eu cu copiii dusi in fata scenei, dar la gazon B n-am vazut niciodata terenul umplut la refuz. Nici la Metallica acum 9 ani, si nici la Rolling Stones anul trecut.
      Chiar daca e mai mic terenul, la Iron Maiden nu s-au vandut toate biletele la gazon B, deci refuz sa cred ca va fi atat de aglomerat cum spun ei.
      • 0 (0 voturi)    
        ai dreptate (Luni, 21 iulie 2008, 1:43)

        mihnea [anonim] i-a raspuns lui ladyinblack

        in zona B de obicei e liniste si pace ... bine liniste nu este :)) ... dar este "calma" atmosfera.
        Parerea mea este ca au probabil cerere mare in zona respectiva si incearca o redistribuire a spectatorilor, pentru ca nu cred ca-i doare pe ei nici cat negru sub unghie de copiii nostrii.

        Oricum, daca nu se trezesc cu macar 10 procese atunci noi nu suntem democratie iar drepturile noastre sunt 0