Fara copii sub 10 ani - una dintre regulile de acces la concertul Metallica

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Luni, 21 iulie 2008, 12:49 Life | Prin oraş

Aproximativ 24.000 de spectatori sunt asteptati la concertul pe care Metallica il va sustine miercurea aceasta in Bucuresti, pe Stadionul Cotroceni. Iata cateva informatii referitoare la accesul pe stadion.
 
Accesul in incinta stadionului se va face intre orele 16:00 si 20:00. Posesorii biletelor pentru Tribuna 1, Gazon A si Peluza vor putea intra de pe strada Dr. Lister, iar cei care detin bilete pentru Tribuna 2 vor avea acces de pe Calea 13 Septembrie (Hotel Mariott).

Posesorii de bilete in Gazon B sunt rugati sa verifice pe bilet informatiile despre calea de acces ce trebuie urmata. Din cauza faptului ca exista doar doua cai de acces, pentru a evita aglomeratia se recomanda spectatorilor sa vina la stadion cat mai devreme.

Este interzis accesul in incinta locatiei cu camere foto profesionale, video si aparate de inregistrat audio, sticle, pahare, recipiente din plastic, mancare, bautura, droguri, arme si obiecte periculoase. De asemenea, spectatorii sunt rugati sa nu vina la concert cu obiecte voluminoase sau contondente (rucsaci, casti de motociclist etc.).

In timpul concertului, mancarea si bautura vor putea fi achizitionate doar pe baza de jetoane, si nu cu bani in numerar. Pretul unui jeton este de 2,5 lei, acestea putand fi procurate de la casieriile din stadion. Momentan nu exista informatii referitoare la numarul standurilor de bauturi, conform organizatorilor.

La concertele Metallica, Lenny Kravitz si Iron Maiden, din cauza temperaturilor foarte ridicate, va fi interzis accesul copiilor sub 10 ani pe gazon. 























3771 vizualizari

  • -9 (11 voturi)    
    Oldies... (Luni, 21 iulie 2008, 15:20)

    Weather [anonim]

    Ce mai vor si babacii astia de al Melatica?Bunicu era innebunit dupa ei,ce-i drept,dar chiar sub 10 ani cine sa vina sa-i vada?poate sub 50 sa fie doar niste gagici fitoase ahtiate dupa barbati trecuti...
    • +7 (7 voturi)    
      ...but goodies (Luni, 21 iulie 2008, 15:38)

      mozzy [utilizator] i-a raspuns lui Weather

      pai cica or sa vina 24 000 de oameni, sau pe intelesul tau cam cat strang cocalarii tai la 240 de concerte in parculetele dintre blocuri (am socotit si masinile parcate in apropiere)
      • 0 (6 voturi)    
        de fapt...but goldies (Luni, 21 iulie 2008, 16:12)

        Weather [utilizator] i-a raspuns lui mozzy

        Dar cu cine sa discuti de fapt ...
    • +4 (6 voturi)    
      ... but goodies (Luni, 21 iulie 2008, 15:41)

      mikitriki [anonim] i-a raspuns lui Weather

      "Babacii" astia (ca si altii de varsta lor) au dat tonul muzicii pe care o reprezinta. Sunt si vor ramane niste grei ai genului. Spre deosebire de muzica pe care o asculti tu, rock-ul nu are varsta, iar babacii astia vor avea fani si dupa ce... nu vor mai fi...
      • -6 (8 voturi)    
        Istorie (Luni, 21 iulie 2008, 15:57)

        Weather [anonim] i-a raspuns lui mikitriki

        Rockeri mai intilnesti acum doar prin baruri de mina a doua (numite de ei "selecte" in fapt niste spelunci fara clienti).Majoritatea celor care conteaza astazi uman si financiar,adica generatia X pina in 40 de ani ,asculta manele si hip-hop.Pe linga ei rockerii au exact aceeasi semnificatie ca si un grup de babe comuniste scandind sloganuri anticapitaliste...
        Cit despre cei 24.000...sa fim seriosi.Tot atitia ar veni sa-l vada si pe Fidel Castro.
        • 0 (2 voturi)    
          Concerte (Luni, 21 iulie 2008, 16:23)

          Supra [anonim] i-a raspuns lui Weather

          Si tu la ce concerte te-ai duce?
          • -4 (4 voturi)    
            Superstar (Luni, 21 iulie 2008, 19:19)

            Weather [anonim] i-a raspuns lui Supra

            Adi the Wonder si Gutza the Best
        • +3 (3 voturi)    
          rock-ul cel mai tare (Luni, 21 iulie 2008, 16:28)

          valix [anonim] i-a raspuns lui Weather

          daca vrei sa stii daca ar fi fost bilete mai multe ar fivenit mai multi. eu am 30 de ani si ascult rock, asa ca lasa-ma tu cu manelele tale. si nu merg in baruri de mana a doua. in compania in care lucrez sunt destui rock-eri si crede-ma ca vorbesc de topul companiei.
        • +3 (3 voturi)    
          Din pacate (Luni, 21 iulie 2008, 16:35)

          ictin [anonim] i-a raspuns lui Weather

          Asa e adevarul. Romania a devenit o tara de cocalari cretini, idioti si imbecili, care asculta hause si manele si se plimba noapte cu ochelarii de soare sa fie si cuul ca restul imbecililor. Si sa nu uitam ca se duc la baruri trendy si dau 100 de mii pe o bere, dar cand o cumpara au grija sa ii vada toata lumea cand dau banii. Si nu in ultimul rand isi pun pe rablele de masini subwoofere de enspe mii de watii in care dau drumul la bubuitura constanta si apoi se plimba cu ele la 12 noaptea sa fie siguri ca capteaza atentia.
          Si sa nu uiti si tu baietasi ca rockerii au inceput revolutia in '89 nu cocalarii care stateau ascunsi in vre-un canal facand pe ei de frica pana s-a terminat totul.
        • +3 (3 voturi)    
          .....Prostie Fara numar, fara numar!!! (Luni, 21 iulie 2008, 16:45)

          bugsy [anonim] i-a raspuns lui Weather

          Te inseli amarnic. Generatia X s/a format, a crescut si continua sa existe cu Black Sabbath, LED ZEP, Iron Maiden, Judas Priest si Metallica. Este cat se poate de simplu. Cand gen X se forma nu existau manele, ca gen imbecil muzical. Este imposibil ca dupa ce ai inceput cu Paranoid sau Master Of Puppets sa bagi... fara numar, fara numar!
          Daca vrei sa vezi adevarata GEN X (father and son), vin/o la Metallica si apoi la Iron Maiden
          • +3 (3 voturi)    
            Eu cred ca glumeste (Luni, 21 iulie 2008, 21:02)

            Bogdan [anonim] i-a raspuns lui bugsy

            Eu cred ca sus-numitul Weather a vrut doar sa glumeasca, desi in sinea lui e rocker sadea: a inceput cu Pink Floyd (pentru ca pe vremea aia 'tallica inca nu se nascuse), iar acum face bascalie pe forumuri... :)

            "Misery, you insist that the weight of the world..."
            • +2 (2 voturi)    
              "My friend of Misery" (Luni, 21 iulie 2008, 22:29)

              bugsy [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

              .......unul din cele mai bune cantece Metallica, chiar daca nu prea se regaseste in playlist/ul de concerte.

              Fara gluma, chiar crezi ca glumeste? sa fi inceput cu Pink Floyd?!!?? Nu pare a fi de pe "DARK SIDE OF THE MOON" , cu atat mai mult din MEDDLE!


              "Misery!
              You insist that the weight of the world
              Should be on your shoulders"
              • +1 (1 vot)    
                nu, nu e de pe "Dark Side..." (Marţi, 22 iulie 2008, 11:02)

                Bogdan [anonim] i-a raspuns lui bugsy

                > "Nu pare a fi de pe "DARK SIDE OF THE MOON" , cu atat mai mult din MEDDLE!"

                Corect; pare a fi mai mult din "Atom Heart Mother" :D:D:D (Off-topic: a fost recent filmul, pe MGM, parca...)
                • +1 (1 vot)    
                  ....sau din ANIMALS! (Marţi, 22 iulie 2008, 11:35)

                  bugsy [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

                  Tot off topic si tot Pink Floyd: tot recent, nu mai stiu pe ce canal, au fost THE WALL (movie) si Zabrinskie Point (coloana sonoara PF). Deci, se poate, exista alternative!
                  • +1 (1 vot)    
                    Animals... (Marţi, 22 iulie 2008, 13:25)

                    Franz [anonim] i-a raspuns lui bugsy

                    Asa cred si eu, Bugsy, se pare ca s-a regasit in concertele Pink Floyd din 78-79... erau pe-acolo niste animale roz, gonflabile, cu nasul rotund ca o priza, care pluteau pe deasupra spectatorilor intrebandu-se ce cauta acolo... Cam asa si cu Weather... ce cauta el aici? Vorba lui Florian Pittis: "Daca nu va place muzica noastra, e un restaurant vizavi unde gasiti sigur ce va place" (Poezia Muzicii Tinere)
                  • +1 (1 vot)    
                    pink floyd si metallica = muzica buna (Marţi, 22 iulie 2008, 14:11)

                    outside_the_wall [utilizator] i-a raspuns lui bugsy

                    Daca e ceva ce regret in viata asta, e ca nu am apucat un cocert Pink Floyd. Au o muzica elaborata in care au foarte mult suflet. Asculti melodiile lor de sute de ori cu aceeasi emotie. Dupa parerea mea, cei care inteleg muzica lor stiu ce insemna muzica. Acestia nu vor asculta niciodata aberatii (manele si toate cu***le cu fuste scurte care se declara "vedete").

                    Cit despre Metallica, au o muzica diferita dar de buna calitate, mai ales piesele vechi pina la load/reload + cover-urile de pe garrage inc. - piesele lor mai noi nu prea stiu). Am fost mai demult la un concert de-al lor si nu m-au dezamagit. Ulrich a aparut (ca de obicei) in adidasi si pantaloni scurti si a inceput sa bata bestial! Inca mai era Newsted in trupa. Acum au un alt basist cu gitul gros, conform traditiei. :)
                    • 0 (0 voturi)    
                      echoes (Marţi, 22 iulie 2008, 16:12)

                      meddle [anonim] i-a raspuns lui outside_the_wall

                      Nu e prea tarziu sa te duci. Am fost la Roger Waters acum un an la Praga. In afara de doi blonzi cu moci de finlandezi care stiau toate versurile, nu pareau prea multi ca au idee cine e dude de pe scena pt. care or platit biletul. Si la sfarsit a fost toata sala in delir (sa tot fi fost vreo 16 kilo oameni).
                      Iar concertul.... best of my life, de departe, la fel si pt. toti cei care l-au mai vazut si cu care am vorbit. Cica si pe Gilmour il mai tin salele destul de bine, cat sa dea din corzi de ramai mut.....
        • +1 (1 vot)    
          W.A.S.P. (Marţi, 22 iulie 2008, 14:06)

          Pongo [utilizator] i-a raspuns lui Weather

          "Rockeri mai intilnesti acum doar prin baruri de mina a doua (numite de ei "selecte" in fapt niste spelunci fara clienti)"- de acord, dar nu uita sa vezi daca CEO-ul tau nu cumva intra in categoria asta....
  • +1 (5 voturi)    
    looseri..... (Luni, 21 iulie 2008, 17:07)

    whatever [anonim]

    adevarul este k se asculta tot mai putin rock si asta din cauza ca subcultura promovata la toate posturile si mai nou si in scoli a acaparat tot mai multi tineri si nu numai. bai tata (ala cu barurile de 2 lei) sunt cantareti de rock care au mai multa scoala decat o sa ai tu si familia ta la un loc. nu stii cat ii 2 plus 2 sau cine a fost ion creanga si vii sa vorbesti asa despre niste oameni la care ar trebui sa le pupi picioarele. mare tantalau teo facut mata.
  • 0 (4 voturi)    
    Dave (Luni, 21 iulie 2008, 17:21)

    Mustaine [anonim]

    Fara Dave Mustaine, Metallica a ajuns o caricatura de formatie care canta cu Limp Bizkit si Linkin Park in turneu.
    Este exemplul perfect de prabusire de la mare inaltime
    • +2 (4 voturi)    
      Cliff Burton (Luni, 21 iulie 2008, 18:29)

      Mimoza [anonim] i-a raspuns lui Mustaine

      Marele succes al formatiei Metallica l-a constituit CLIFF BURTON... din '81 pana in '86...
      Nu plecarea lui Dave a fost marea lor cumpana, mai ales ca Dave a fost inlaturat din formatie pentru problemele pe care le avea cu alcoolul si drogurile...
      Cand a murit Cliff Burton au avut o problema. Melodia Orion nu a mai fost cantata de Metallica, de atunci ,decat o singura data, la 20 de ani de la moartea lui, la el la mormant...
      Si faptul ca Metallica a ramas o mare formatie o dovedeste faptul ca va chinuiti atat de tare, toti, sa-o denigrati, cand ar putea sa va lase reci...
      • +2 (2 voturi)    
        esti departe (Marţi, 22 iulie 2008, 2:37)

        Merlin [anonim] i-a raspuns lui Mimoza

        mimoza tata..esti departe. ceea ce spui este o mare prostie.....Metallica este o formatie de succes datorita stilului unic, inconfundabil pe care nimeni nu il poate imita. Incepand cu Lars care bate in tobe de multe ori anapoda (si totusi suna super ca stie ce face) si pana la batranul James care nu ridica nici pe departe 8 octave precum o facea cineva. Cliff a fost un basist al trupei. Unul foarte bun. Totusi dupa moartea lui trupa a mers mai departe. Si ca sa iti intaresc faptul ca esti departe intreaba la concert (pe fanii mai tineri) cati au auzit de Cliff Burton. - To live is to die
        • +1 (3 voturi)    
          Nu Mimoza e departe, Merlin nu e aproape. (Marţi, 22 iulie 2008, 6:50)

          Franz [anonim] i-a raspuns lui Merlin

          Bre, Merline, ce indrugi tu acolo despre opt octave si batut aiurea-n tobe? Hai sa te lamureasca taica, nu de alta, dar se vede treaba ca e nevoie. Hetfield nu e Yma Sumac (si nici n-are nevoie sa fie) iar Ulrich nu bate deloc aiurea. Ca n-ai priceput tu nimic o dovedeste si exemplul pe care l-ai dat (To Live Is To Die), melodie pe versurile lui Cliff si care e inclusa in albumul in care Ulrich (ala de zici ca bate aiurea) reuseste o adevarata virtuozitate tehnica suplinind intreaga sectie ritmica (Newsted aproape ca nu se aude si nici nu ai senzatia ca ar trebui sa se auda) . Zici ca Burton a fost doar un basist ?!? Pai, dragul meu, pan-aici, da. Dar ce basist a fost Cliff? Ce, Doamne iarta-ma, n-ai ascultat niciodata Pulling Teeth / Anesthesia, Master of Puppets, Orion sau For Whom The Bell Tools (apropo, introul melodiei e facut pe bas, nu pe chitara armonie - tot o gaselnita a lui Cliff)... Gandeste-te ca, daca in '87 Newsted a fost ales intr-un moment de deruta (nu-i usor sa iti vezi prietenul mort sub autocar), in 2001, Trujlio, a fost ales pentru ca era in stare sa cante partiturile lui Cliff. Dovada e ca in concerte au reaparut vechile melodii din perioada Cliff. Zici ca fanii tineri n-au auzit de Cliff Burton. Pai, stimabile, aia nu sunt fani, ci ascultatori de Nothing Else Matters. Despre ametitul ala de Dave, cu Mustaine al lui? In afara de The Four Horsemen, nimic din ce-a facut in Metallica nu merita atentie. Tot respectul pentru Megadeth, dar... conceptul lor muzical a ramas sub Kill'em All. Ghinion, n-au avut un Cliff Burton la dispozitie. Multumim Cliff, Long live Rock'n-Roll!
          • +1 (1 vot)    
            Kaizer Franz (Marţi, 22 iulie 2008, 10:53)

            Bugsy [anonim] i-a raspuns lui Franz

            ...se vede, esti fan Metallica adevarat. nu un ascultator de Nothing Else.... sau The Unforgiven. Daca nu ma insel, la auditia pentru postul de basist, pentru inlocuirea lui Jason, Rob Trujillo (pe care Ozzy l/a recomandat celor de la Metallica) a cantat Pulling Teeth/Anesthesia si i/a cucerit din prima pe 'tallica boyz.
            Soory pentru Dave Mustaine, dar inca nu si/a inchis ranile (frustrarile) dupa excluderea din Metallica.
            "Rust In Peace" este raspunsul sau la "....Justice For all"
            iar "Countdown To....." la Black album. Ambele sunt albume de colectie! Oricum, respect pentru Dave, a avut puterea sa o ia de la capat dupaa episodul Metallica si dupa abuzul de alte substante.
            CLIFF'EM ALL!!!
            • 0 (0 voturi)    
              M vs M (Marţi, 22 iulie 2008, 11:47)

              Mustaine [anonim] i-a raspuns lui Bugsy

              Bugsy eu zic ca Metallica a avut puterea sa o ia de la capat fara Dave trupa fiind tinuta in spate de Burton.
              Dupa moartea acestuia matalicii s-au prabusit incet si sigur. Pe de alta parte Megadeth a urcat incet si sigur. La ora actuala diferenta de valoare este clara intre cele 2 formatii: Metallica canta...ceva, Megadeth rocks.
              • +1 (1 vot)    
                M&M (Marţi, 22 iulie 2008, 12:31)

                bugsy [anonim] i-a raspuns lui Mustaine

                Mustaine,
                Metallica nu prea avea cum sa o ia de la capat dupa plecarea lui Mustaine ptr. ca... tocami era la inceput de cariera. Lui Dave nu i se datoreaza mai nimic din succesul Metallica de la lansare (cu exceptia catorva cantece de pe kill em all si.... ride the lightning,. asta zice Dave)

                In rest,
                intre M vs M eu aleg M&M!!!

                Imi place Metallica,
                respect Megadeth!

                impresionanata scena din filmul SOME KIND OF MONSTER, cand Dave si Lars stau de vorba intr/o camera de hotel Din Frisco si Dave ii reproseaza lui Lars (si implicit si lui Jaymz) ca l/au abandonat prea usor.
      • +2 (2 voturi)    
        :) (Marţi, 22 iulie 2008, 8:10)

        Ciprian [anonim] i-a raspuns lui Mimoza

        cauta Metallica Live at Rock Am Ring 2006, 20 de ani de la Master, si o sa vezi Orion, pe scena, in fata a vreo 100 000 de oameni:D
    • +1 (1 vot)    
      Esti sigur de ce spui ? (Marţi, 22 iulie 2008, 13:33)

      Franz [anonim] i-a raspuns lui Mustaine

      Nu de alta, dar anul asta, la Rock am Ring, au cantat cu Offspring si Serj Tankian (System Of A Down). Sigur n-ai confundat Metallica cu cine stie cine? Si o parere, apropo de ideea ca fara Mustaine, Metallica s-a prabusit... de la mare inaltime !!! Cum putea sa se intample asa, din moment ce Metallica s-a "scuturat" de Mustaine INAINTE de Kill'em All si in conditiile in care, pana la albumul mai sus amintit, in afara de cei din Bay Trashers Area (San Francisco) nu prea-i stia nimeni?
      • 0 (0 voturi)    
        Da! (Marţi, 22 iulie 2008, 14:04)

        Ciprian [anonim] i-a raspuns lui Franz

        Da!..cinta tot Master-u' cap-coada, de la Battery la Damage Inc...
      • +1 (1 vot)    
        P.S. (Marţi, 22 iulie 2008, 14:06)

        Ciprian [anonim] i-a raspuns lui Franz

        Stii?..as lua-o ca pe o jignire, dar acum, chiar nu-mi pasa...ascult Metallica de la 12 ani, am 29 acum..le stiu fiecare riff, not to mention the lyrics...sa confund Metallica?:))..eu?:))
        • +1 (1 vot)    
          Desi nu cred ca e vina mea, scuze! (Marţi, 22 iulie 2008, 14:34)

          Franz [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

          Daca te uiti, eu i-am raspuns lui Mustaine, nu tie. Dintr-o eroare (a mea, a adminului de aici), raspunsul adresat, repet, lui Mustaine a aparut aici. Stiu ca, incepand cu 2006, "Orion" a reaparut in concerte, deci nu aveam niciun motiv de a contrazice, cu atat mai putin de a jigni pe cineva. Ca o acolada, am 39 de ani si ascult rock de vreo 26. Am avut bafta de a-i descoperi pe Metallica in 1983 si de-atunci ii tot ascult (ce-i drept, St Anger mi s-a parut cam degeaba, dar... asta e). No offense, No Remorse :)
      • 0 (0 voturi)    
        Summer Sanitarium Tour 2003 (Marţi, 22 iulie 2008, 15:07)

        Mustaine [anonim] i-a raspuns lui Franz

        Franz sigur nu am confundat. Din pacate cu "super trupe" din astea canta Metallica acum.
        Turneul s-a numit Summer Sanitarium Tour 2003. Detalii pe wikipedia sau google pe net
        http://en.wikipedia.org/wiki/Summer_Sanitarium_Tour_2003
        • 0 (0 voturi)    
          Multam (Marţi, 22 iulie 2008, 17:39)

          Franz [anonim] i-a raspuns lui Mustaine

          M-am uitat, mersi pentru link. Cred ca ori le era "foame" rau, ori au incercat... naiba stie ce. Eu stiam de alt Summer Sanitarium din 2000, impreuna cu System Of A Down si Korn. Oricum, dupa (o-e)roarea "St Anger", cine in afara de Limp Bizkit si Linkin Park s-ar fi incumetat sa cante in deschidere? Dar de aici si pana la afirmatia ca "Fara Dave Mustaine, Metallica a ajuns o caricatura de formatie"... e, aici putem dialoga, pentru ca e clar ca parerile noastre sunt divergente. Ascult Megadeth, insa nu-mi pare c-ar avea substanta. De gustibus, poate, insa - in afara de "Peace Sells...", "Rust In Peace... Polaris", "Hangar 18" si "My Darkest Hour" (amandoi stim in memoria cui a compus-o Mustaine) , nu pot sa spun c-am remarcat ceva, in afara de virtuozitatea incontestabila pe grif. Ce-i al lui e-al lui! Oricum, Metallica vs Megadeth e o discutie veche intre fanii rock, care nu se va incheia prea repede. Ma bucur sincer ca au loc astfel de discutii. Inseamna ca rockul nu numai ca n-a murit sub avalsa de clubberi si copii-minune, ci este reprezentat puternic de oameni care stiu ce vor si, mai ales, stiu sa scrie. PS: Abia astept sa se apropie concertul Maiden... sa vedem atunci discutii gen DiAnno vs Dickinson (sper sa fim de acord in a-l exclude din discutie pe Blaze Bayley) sau, oldies but goldies-ul deja, Iron Maiden vs Judas Priest :) Din pacate ar fi superfluua reactualizarea Blackmore vs Page, dar... cine stie, poate se vor gasi amatori. Contradictia naste progresul :)
          • 0 (0 voturi)    
            Progresul (Marţi, 22 iulie 2008, 18:44)

            Mustaine [anonim] i-a raspuns lui Franz

            Pt mine thrash inseamna in primul rand Slayer. Restul sa stea la coada :)
  • 0 (2 voturi)    
    Metallica (Luni, 21 iulie 2008, 18:46)

    Razvan [anonim]

    Metallica rules and Hetfield is God !!!
  • -1 (1 vot)    
    aoleu weather m/(t)aica (Luni, 21 iulie 2008, 21:45)

    cs_guest [anonim]

    deci cand vad ce scrie weather ma felicit inca o data ca am plecat din ro acu' ceva ani ... e grav
  • 0 (2 voturi)    
    muzica adevarata (Marţi, 22 iulie 2008, 10:29)

    laie [anonim]

    sunteti praf tandari toti, tre' sa ascultati muzica religioasa ca becali in maybach, habar n-aveti de muzica :)
  • 0 (0 voturi)    
    Setlistul posibil Metallica (Marţi, 22 iulie 2008, 12:16)

    Dan [anonim]

    setlist-ul posibil Metallica href="http://tataru.info/blog/?p=13">aici</a>
    Puteti si asculta online.
    • 0 (0 voturi)    
      Are You With Metallica? (Marţi, 22 iulie 2008, 12:50)

      bugsy [anonim] i-a raspuns lui Dan

      DECI:

      01. Creeping Death
      02. For Whom The Bell Tolls
      03. Ride The Lightning
      04. Harvester Of Sorrow
      05. The Unforgiven
      06. Leper Messiah
      07. …And Justice For All
      09. No Remorse
      10. Fade To Black
      11. Master Of Puppets
      12. Whiplash
      13. Nothing Else Matters
      14. Sad But True
      15. One
      16. Enter Sandman

      Encore:

      17. Last Caress
      18. Motorbreath
      19. Seek & Destroy


      Danke Dan!
      • 0 (0 voturi)    
        ce-ai zice de... (Marţi, 22 iulie 2008, 17:48)

        Franz [anonim] i-a raspuns lui bugsy

        Welcome Home in locul lui The Unforgiven? Ca-n Lituania :)
        • 0 (0 voturi)    
          mie/mi convine... (Marţi, 22 iulie 2008, 19:10)

          bugsy [anonim] i-a raspuns lui Franz

          ....SANITARIUM este in MY TOP 10 BEST Metallica songs.
  • 0 (0 voturi)    
    So what ?! (Marţi, 22 iulie 2008, 14:48)

    Dolfi [anonim]

    Asta a fost vineri la St. Petersburg.
    Paote So What in locul Motorbreath?

    Sper sa fie mai bestial decat in '99 pe National.

    So fucking what!
    Yeah