Nimicul Paris: Am cravata mea, sunt gunoier

de Mantzy     HotNews.ro
Luni, 29 septembrie 2008, 3:27 Life | Prin oraş

poza caine
Foto: HotNews.ro
Dupa cainele rosu, cainele cu trei capete si cateaua astronauta, un nou tip de caine fenomenal s-a descoperit sau, ma rog, s-a pierdut in Bucuresti: cainele ubicuu. Aparent, cainele ubicuu e unul banal, negru, cu un nume previzibil: Negrutzu, ca sa nu iasa in evidenta. Abia la o privire mai atenta veti observa ca are o cravata alba. Asta daca il vedeti pe la un tomberon mai central, ca in suburbii si-o da jos.




















2627 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    manzty (Luni, 29 septembrie 2008, 11:39)

    dana [anonim]

    ma fa o poza mai clara cu numaru', poate poate il gaseste cineva!!!! am si eu catzel, doamne fereste sa se intample ceva rau..... :( as recurge la orice sa il gasesc
    • +1 (3 voturi)    
      draga dana (Luni, 29 septembrie 2008, 12:39)

      cetateanul suspendat [anonim] i-a raspuns lui dana

      pe prea putina lume intereseaza soarta lui negrutzu. Ideea era alta. N-ai inteles.
      • +4 (4 voturi)    
        tu n-ai inteles (Luni, 29 septembrie 2008, 13:51)

        CRISTI [anonim] i-a raspuns lui cetateanul suspendat

        Dana voia sa fie si ceva util in articolasul lui Mantzy.
  • -2 (4 voturi)    
    Evident, se vorbeste in necunostinta de cauza (Luni, 29 septembrie 2008, 22:43)

    mitzy [anonim]

    Cand un animal are o dunga de-a lungul gatului a carei culoare difera de culoarea ce predomina blana acestuia, aceea se numeste cravata.

    Evident, difera de cravata "agent de vanzari tomberoane" pe care o poarta acest autor.
  • -1 (1 vot)    
    jurnalism (Marţi, 30 septembrie 2008, 17:25)

    testo [anonim]

    bay mantzy imi pare rau sa iti spun dar esti cam idiot. orice proprietar de animale stie ce este o cravata la un caine. oricum multa bafta "mantzy" iti prezic un viitor de succes cu asa pseudonim.
  • 0 (2 voturi)    
    WTF reloaded (Marţi, 30 septembrie 2008, 17:49)

    anaz [anonim]

    ...si apropos, daca nu cunosti sensul anumitor cuvinte (in cazul de fata UBICUU) asculta un sfat batranesc: nu le utiliza.

    Chiar daca ai facut o referinta la anunt, in care se enumera mai multe zone, terminologia folosita de tine nu e nicidecum amuzanta si nici macar potrivita. Ubicuu este un adjectiv/adverb, rar, sec, si foarte putin popular (cu toate ca hotnews are cititori de inteligenta medie si peste medie sunt convinsa ca nu-l agreeaza).

    Ca sa inchiei pe limbajul tau...///
    • 0 (2 voturi)    
      Ia zi-ne tu cum e cu terminologia (Marţi, 30 septembrie 2008, 20:26)

      Mantzy [anonim] i-a raspuns lui anaz

      Ai reusit sa scrii 8 randuri fara sa aduci nici un argument. Hai ca te ajut eu. Deci tu spui:

      1. ca nu stiu ce-i aia "ubicuu" (desi cred ca esti de acord cu mine ca orice natarau stie sa deschida dexonline.ro si sa afle - tadaaam)

      2. ca nu l-am folosit corect.

      3. ca nu e amuzant.

      Nici una dintre afirmatiile astea nu sunt valabile doar pentru ca asa spui tu. Te astept cu argumentele si poate mai discutam.
  • +1 (1 vot)    
    Jurnalism (Miercuri, 1 octombrie 2008, 4:04)

    Ray [anonim]