Cum sa fii mireasa pentru inca o zi

Loredana va fi prima mireasa Bride Parade

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Miercuri, 29 aprilie 2009, 14:01 Life | Prin oraş

Bride Parade
Foto: danielphotography.ro
Bride Parade, prima parada de mirese din Europa, va avea loc pe 17 mai 2009, de la ora 10:00, in centrul Bucurestiului, informeaza organizatorii. Avangarda paradei va fi formata din Loredana, prima mireasa Bride Parade, masini de epoca, cinci fotomodele imbracate in rochii de mireasa create special pentru acestea si o fanfara de prestigiu.

Orice femeie viseaza si cauta rochia de mireasa perfecta, pentru a fi in centrul atentiei intr-unul dintre cele mai importante momente ale vietii de cuplu. Din pacate, rochia nu este purtata decat o zi, ca atare Bride Parade le indeamna pe doamne sa fie mirese pentru inca o zi.

Bride Parade va avea loc pe traseul Piata Victoriei, Calea Victoriei, Bulevardul Libertatii, Piata Constitutiei (in fata Palatului Parlamentului) si va dura aproximativ patru ore.

Inscrierile se pot face pe site-ul www.brideparade.ro, in perioada 23 aprilie - 16 mai 2009. Participantele pot veni impreuna cu prietenii si familia pentru a lua parte la eveniment. La finalul paradei, se va organiza o tombola cu premii in valoare totala de peste 4.000 Euro: sesiuni foto, o rochie de mireasa sau de seara, sesiuni make-up si coafura, aranjamente florale si multe altele.

Premii:

O rochie de mireasa sau de seara (la alegerea castigatoarei), in valoare de 1.500 Euro;
Doua sesiuni foto de logodna, in valoare totala de 1.000 Euro;
rei servicii de albire dinti, in valoare totala de 800 Euro;
Doua cine pentru doua cupluri, in valoare totala de 200 Euro;
Un aranjament floral (doua buchete mireasa, nasa si 2 lumanari), in valoare de 300 Euro;
Doua sesiuni de machiaj, in valoare totala de 300 Euro;
O sesiune de hair-styling, in valoare de 300 Euro.

Miresele participante vor fi organizate in grupuri tematice (exemplu: grup foto – aparate foto in maini si la gat; grup rock – par despletit, bocanci, machiaj strident; grup romantic – voal amplu, rochii diafane, buchete de flori; grup business – serviete, palarii). Participantii vor defila cu steaguri, stegulete si bannere.

La sfarsitul evenimentului, fotografii si filme din timpul paradei vor fi prezentate pe site-ul www.brideparade.ro.

Bride Parade este o idee nascuta din pasiunea fotografului daniel:photography, din credinta Reigna Couture ca mireasa trebuie sa fie regina la cel mai important bal, nunta ei, si din dorinta de a oferi tuturor mireselor participante o zi speciala numai a lor, o zi in care sa fie tratate ca niste regine: sa fie fotografiate, filmate, prezentate unui oras, unei tari intregi, rasfatate cu premii si surprize.

Organizatori evenimentului sunt daniel:photography (www.danielphotography.ro) si Reigna Couture (www.reignacouture.com).


Citeste mai multe despre   





















2576 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Parada de mirese (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:08)

    Iulia [anonim]

    Super idee!!!!!!!! Multumesc ca ati facut-o publica, ma voi inscrie si eu!!!!

    Iar Loredana e preferata mea, ma bucur enorm ca o sa fie acolo! Poate reusesc sa imi fac o poza cu ea.
  • 0 (0 voturi)    
    super (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:22)

    florin [anonim]

    nevasta-mea s-a inscris si m-a innebunit de vreo 2 zile cu bride parade-ul asta. acum, ca am citit la voi despre ce e vorba, am inteles de ce e asa de incantata. o las sa se duca!
  • 0 (0 voturi)    
    o idee super originala (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:27)

    ada [anonim]

    Mi se pare super tare ideea.
    Dupa ce iti cumperi o rochie de mireasa pe care dai cine stie cat, nu ai ce sa faci cu ea decat sa o tii in dulap ... asa ai ocazia de a o mai purta odata... super tare :D
    felicitari organizatorilor ! chiar tare ideea
  • 0 (0 voturi)    
    Arta !!! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:33)

    Ovidiu Pistritu [anonim]

    Trebuie sa recunosc ca totul se bazeaza pe talent si experienta. Bravo Nasule !!!
  • 0 (0 voturi)    
    super (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:36)

    raluca [anonim]

    Orice femeie regreta ca poarta rochia de mireasa doar la nunta. Mi se pare super cool ideea de a o purta inca o data, de data asta la o parada. Poate ma inscriu si eu dupa ce ma intorc de la mare.
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:39)

    Radu [anonim]

    Sotia mea s-a inscris dupa ce a vazut comunicatul pe Mediafax. O sa ma duc si eu cu ea, sa o duc cu masina si sa o iau cand se termina. Am citit ca e unic evenimentul si chiar mi se pare asa. Toate prostiile la care m-a tarat inainte de nunta, targuri si alte de-astea, mi se par inutile. Asta e altceva.
  • 0 (0 voturi)    
    impactul asupra publicului (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:41)

    PltCapsuna [anonim]

    Nu suna rau...ba dimpotriva, legat de indraznetul, romanticul si mai ales ineditul acestui eveniment nu pot spune decat ca sunt curios la maxim.
    Succes!!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce idee minunata! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:47)

    Roxanica [utilizator]

    Ma bucur ca s-a gandit cineva sa faca asta. Chiar mi-am dus rochia la curatat saptamana trecuta si credeam ca nu o voi mai purta niciodata...
    Sper sa fie soare.
    Miresicilor, trebuie sa mergem!
  • 0 (0 voturi)    
    bride parade (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:53)

    Andreea [anonim]

    Bride Parade mi se pare o idee EXCELENTA!!! Este fantastic pentru o mireasa sa poata retrai ziua in care intreaga atentie se focalizeaza asupra ei! E un eveniment la care as participa cu mare drag !
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo (Miercuri, 29 aprilie 2009, 15:58)

    Geambasu Iuliana [anonim]

    foarte frumos ... ma bucur ca s-a gandit cineva si la noi
    abia astept sa defilam pe calea victoriei
  • 0 (0 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:01)

    Gabriel Preda [anonim]

    Interesant concurs :)

    Unde ma pot inscrie?

    Gabi
  • 0 (0 voturi)    
    asta da parada (Miercuri, 29 aprilie 2009, 16:03)

    alexa [anonim]

    foarte tare ideea. e si normal sa aiba si femeile o parada, mai ales in cinstea celui mai frumos moment al vietii lor. Hai Miresicilor!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 29 aprilie 2009, 17:08)

    ... [anonim]

    asta nu are vreo 50 ani ?
  • 0 (0 voturi)    
    interesant (Miercuri, 29 aprilie 2009, 18:09)

    sorin [anonim]

    Cosmarul oricarui barbat, sa vada 100 mirese in fata lui, hehe! Ca pot fi toate ale lui! Una peste alta, ma duc sa casc si eu gura pe acolo, poate imi gasesc jumatatea.”
  • 0 (0 voturi)    
    Mireasa pentru inca o zi! (Miercuri, 29 aprilie 2009, 21:40)

    danybv [anonim]

    In viata fiecarei femei, o amintire frumoasa ramane pentru totdeauna ziua in care s-a imbracat in mireasa. Ne amintim cu drag acea zi tocmai pentru ca este o zi unica in viata noastra. De aceea aceasta actiune de a redeveni mireasa pentru inca o zi, ne va readuce in minte si vom resimti bucuria pe care am trait-o atunci, dar acum , altfel, cu alte emotii si alte simtiri. Felicitari pentru aceasta initiativa, astept cu nerabdare evenimentul si doresc mult succes celor ce au avut aceasta initiativa.
    • 0 (0 voturi)    
      Daca... (Joi, 30 aprilie 2009, 9:54)

      ceska777 [anonim] i-a raspuns lui danybv

      ...as fi fost mireasa (ne-am casatorit doar civil), daca eram in Romania, daca nu as fi timida, as merge si eu SIGUR la Bride Parade. Cine nu ii are pe acesti trei daca, sa faca bine sa mearga la parada mireselor, da?!
  • 0 (0 voturi)    
    Inca o data printesa (Joi, 30 aprilie 2009, 12:46)

    Kyia [anonim]

    Fiecare mireasa este printesa in ziua nuntii, si isi doreste sa pastreze ceva din sentimentul acesta pentru totdeauna. Ce ocazie ar fi mai potrivita decat BRIDE PARADE?
    Eu m-am inscris, sa imi etalez din nou rochia si sa fiu in centrul atentiei. Doamnelor, lasati timiditatea acasa si indrazniti sa straluciti din nou, in public!
  • 0 (0 voturi)    
    femeile (Joi, 30 aprilie 2009, 13:46)

    cucu [anonim]

    sufera de egocentrism, regreta saracile ca nu mai sunt in centrul atentiei.

    mare fis o,turma de femei imbracate in alb.

    sper sa nu fie confundate cu oile.
    • 0 (0 voturi)    
      Loredana (Joi, 30 aprilie 2009, 15:41)

      jasminnex [anonim] i-a raspuns lui cucu

      Dupa ce ne-a plictisit in ultimul film al lui Sergiu Nicolaescu acum o sa o vedem si mireasa. Asta e cosmar. Sa-i aminteasca cineva cati ani are si sa-i faca cadou o oglinda. De asta si de "singura ta placere" n-o sa scapam niciodata. :(
  • 0 (0 voturi)    
    excelent (Miercuri, 6 mai 2009, 22:47)

    Daniela [anonim]

    Ce ma bucur! Imi pregatesc rochia, e prin dulap pe undeva. Ce tare!