VIDEO Carlos Santana l-a injurat pe George Bush in fata a 20.000 de romani

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 iulie 2009, 21:40 Life | Prin oraş

Santana la B'ESTFEST 2009
Foto: Alex Barbulescu
Legendarul chitarist Carlos Santana a sustinut sambata, 4 iulie, un concert de doua ore la Bucuresti, in cadrul festivalului B'ESTFEST. Printre piesele cantate de Santana in cadrul B'ESTFEST, Ziua 3, s-au numarat Corazon espinado, Smooth, Black Magic Woman, A Love Supreme. In aceeasi zi de festival au mai cantat trupele The Charlatans, The Ting Tings, Looptroop Rockers si The MOOod.

"We, like Bob Marley, John Lennon, Jimi Hendrix... one love... we want to heal the planet, we want to heal our mind. The only way to heal ourselves is to recognise there's only two things on this planet. Two things on this planet: love and fear. Love is ourselves. Fear... shhh! Fear is very expensive. If you wanna know how expensive fear is, ask George Bush, he knows that. F*** George Bush!" a spus Carlos Santana, in aplauzele a peste 20.000 de spectatori. 

Celebrul Carlos Santana sustine in aceasta vara un turneu european ce va cuprinde 15 spectacole. Turneul a debutat chiar la Bucuresti, in cadrul B'ESTFEST 2009, Santana declarandu-se deosebit de entuziasmat de acest concert.

"Desi initial negocierile cu agentul s-au purtat pentru o durata mai mica a spectacolului, Santana a insistat sa modificam programul astfel incat sa aiba la dispozitie peste doua ore pentru intregul sau show, pregatit special pentru Romania. Este prima oara cand primim o astfel de cerere, iar surpriza este cu atat mai mare cu cat vine din partea unui artist de talia lui Carlos Santana", a declarat Laura Coroianu, Director Executiv Emagic.



Citeste mai multe despre   






















4635 vizualizari

  • -7 (11 voturi)    
    Nu e Carols ...... (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 22:21)

    Dolfi [anonim]

    ca nu canta ... cantece de Craciun.

    Bun si Santana, insa maine urmeaza KINGS OF METAL.

    Manowar rulez.

    They can’t stop us
    Let 'em try
    For heavy metal
    We would die!
    • +1 (5 voturi)    
      . (Duminică, 5 iulie 2009, 11:21)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui Dolfi

      Other bands play
      Manowar kill!
  • +6 (8 voturi)    
    de ce nu l-au interzis ? (Sâmbătă, 4 iulie 2009, 23:53)

    blacklist [anonim]

    Santana nu cumva e Satana ! Sa vorbim cu liberalii sa -l interzica fratilor si Manowar... astia chiar ca trebuie trimisi acasa ! :) Traiasca maneaua si partidul oricare ar fi el, ca dau mici cu totii
    • -3 (3 voturi)    
      nu ti-a iesit (Duminică, 5 iulie 2009, 16:02)

      r123 [utilizator] i-a raspuns lui blacklist

      Santana e un om destul de religios, a si scos albume pe teme religioase ca si Bob Dylan. Sau si astia doi sunt niste manelisti spalati mental cum faceati voi pe toti astia religiosi in comenturile din stirile cu olandezii ?
  • -4 (12 voturi)    
    slabut (Duminică, 5 iulie 2009, 2:14)

    sucaa [utilizator]

    ma asteptam la altceva. ma asteptam sa-l vad cu muzicuta atarnata de gat cantand Knocking On Heaven's Door. ma asteptam la altceva...
    slabut pt banii ceruti pe bilet. extrem de slabut... doar o coloana sonora a telenovelelor.
    sa speram ca maine manowar se va tine de cuvant si ne va arata ce-nseamana power metal :)

    metal kings!!!
  • +1 (7 voturi)    
    oi (Duminică, 5 iulie 2009, 3:37)

    horhalau [utilizator]

    Alt satanist, daca prindeti idea...
  • +4 (4 voturi)    
    Roackere, partidul te vrea tuns (Duminică, 5 iulie 2009, 11:39)

    Roacker [anonim]

    ....
  • -1 (7 voturi)    
    catre suuca (Duminică, 5 iulie 2009, 12:02)

    corina [anonim]

    bai frate, du-te la bob dylan daca vrei din astea!
  • +4 (4 voturi)    
    vezi titlu! (Duminică, 5 iulie 2009, 13:50)

    anonim [anonim]

    asta ai retinut tu din concert (ca l-a injurat pe...); inseamna ca a venit deaba (Santana) pana in România.
  • +3 (3 voturi)    
    Da (Duminică, 5 iulie 2009, 18:35)

    Eugen din Montreal [anonim]

    Normal ca dupa atatea manele ascultate, romanii sa nu fie capabili sa aprecieze muzica lui Santana.... oricum la concert s-au dis multi din snobism.....
  • 0 (2 voturi)    
    1969-2009 (Duminică, 5 iulie 2009, 19:42)

    StefanB52 [utilizator]

    Woodstock 1969 - Bucuresti 2009! E un drum!
  • -3 (5 voturi)    
    W (Duminică, 5 iulie 2009, 20:01)

    dcoios [anonim]

    Nu puteti sa ne relatati mai mult despre timpeniile pe care le spun artistii care ar trebui sa-si vada de arta lor ?!Santana mare artist pe care-l ascult cu placere dar ar da dovada si de inteligenta daca ar fi mai retinut la injuraturi fara nici un rost. banuies ca de atita mariutza a uitat ca Bush nu mai e presedinte!
  • +2 (4 voturi)    
    @dcoios (Duminică, 5 iulie 2009, 21:57)

    koz [anonim]

    ideea era ca Santana l-a folosit pe Bush mai degraba ca un simbol - nu se referea punctual la presedintele SUA, ci la mentalitatea care a fost asociata cu imaginea lui Bush (frica=>inarmari=>razboaie). cel putin in cifrul asta au sens pentru mine cuvintele lui Santana. acestea mi-au adus aminte, de asemenea, de ce spunea nemuritorul Bill Hicks: http://www.youtube.com/watch?v=Q95kX_EP2Nk