VIDEO Massive Attack revine in Romania

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Joi, 8 aprilie 2010, 19:02 Life | Prin oraş

Massive Attack
Foto: myspace.com/massiveattack
La doi ani de la prima vizita in Romania, formatia Massive Attack revine in Bucuresti pe data de 27 iunie, informeaza One Event. Evenimentul va avea loc la Zone Arena din cartierul Floreasca, Bd. Barbu Vacarescu, in cadrul turneului Heligoland European Tour 2010.
 
Recunoscuti ca pionerii initiatori ai stilului trip-hop si ca una dintre cele mai inovatoare si mai influente trupe ale generatiei lor, Massive Attack au lansat, in cei 20 de ani de cariera, cinci albume de studio, doua EP-uri, 16 single-uri, o compilatie si doua coloane sonore, vandute in mai mult de 10 milioane de exemplare in toata lumea.
 
De-a lungul timpului trupa a avut colaborari cu nume de marca ale industriei muzicale printre care Madonna, David Bowie, Tracey Thorn, Sinead O’Connor, Damon Albarn (Blur), Tricky sau Neneh Cherry.
 
Duo-ul compus din Robert "3D" Del Naja si Grant "Daddy G" Marshall  (membri fondatori ai grupului), va prezenta in premiera la Bucuresti noul lor album, Heligoland, aparut pe piata in luna februarie, dupa o pauza de aproape 7 ani de la precedentul material de studio, 100th Window.

Biletele pentru concertul Massive Attack sunt disponibile online la Eventim.ro, in retelele Germanos, librariile Carturesti si Humanitas, magazinele Vodafone, Sala Palatului la urmatoarele categorii de pret in functie de pozitia in arena: Gazon A – 130 lei, Gazon B – 80 lei, Tribuna (pe scaune) – 160 lei, pana la data de 29 aprilie. Dupa aceasta data preturile vor fi urmatoarele: Gazon A – 145 lei, Gazon B – 95 lei, Tribuna (pe scaune) – 175 lei.

Concertul Massive Attack de pe 27 iunie 2010 este produs de One Event.

Vezi aici site-ul trupei si pagina de myspace.

 


Citeste mai multe despre   



















2557 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    ... (Joi, 8 aprilie 2010, 19:31)

    gogu [anonim]

    in aceeasi zi cu rammstein si alice in chains...nasol
  • +1 (1 vot)    
    ... (Joi, 8 aprilie 2010, 20:09)

    Aph [anonim]

    Noul album este intr-adevar foarte reusit, a meritat asteptarea dupa "100th Window"! Este de apreciat ca au ales Romania in prima jumatate a tarilor in care vor concerta, pe site insa nu aparem deocamdata in lista...
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:05)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Aph

      Gata, a aparut si pe site!
  • 0 (0 voturi)    
    Opener (Joi, 8 aprilie 2010, 21:03)

    Slipping Husband [anonim]

    Ii vad oricum o saptamana mai tarziu la festivalul Opener de la Gdynia unde pentru 350 RON (Zloty, RON, tot aia... e paritate) plus 200 drumul am patru zile de Pearl Jam, Massive Attack, Pavement, Gorillaz, Grace Jones, Skunk Anansie, The Hives si inca alti cativa. Mult mai misto line-upul de anul asta decat anul trecut, dar oricum Gdansk si Gdynia sunt superbe ca dealtfel toata Polonia. Luati trenul Chopin de la Budapesta Keleti si va treziti dimineata in Katowice. Sau zburati prin Londra, ca e mai ieftin. Polska FTW!
  • 0 (0 voturi)    
    suprapunere (Joi, 8 aprilie 2010, 22:46)

    idm [anonim]

    e neplacut ca se suprapune cu rammstein, eu as merge la ambele, dar o sa renunt la massive attack sonisfere... poate nu sunt singurul si se reprogrameaza?
  • 0 (0 voturi)    
    Suprapunere (Vineri, 9 aprilie 2010, 7:44)

    Anonimtm [anonim]

    Intradevar este pacat ca se suprapune Massive Attack cu Rammstein si Alice in Chains, dar eu tot la Massive Attack voi merge. Noul lot album este, probabil albumul anului 2010. Plus ca Massive Attack este unul dintre cele mai bune acturi live, la nivel mondial, de vreo 20 de ani incoace.
  • 0 (0 voturi)    
    De ce??? (Vineri, 9 aprilie 2010, 12:01)

    Catalina [anonim]

    in aceeasi zi cu rammstein si alice in chains...nasol

    God damn it!!! :((
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat ca se suprapun (Vineri, 9 aprilie 2010, 15:39)

    Alex [anonim]

    Pacat ca e in aceeasi zi cu Rammstein si Alice in Chains. Altfel, as fi mers sigur.
    Mi-a parut rau ca i-am ratat prima data. Acum din nou...
  • 0 (0 voturi)    
    concert 2010 (Duminică, 11 aprilie 2010, 12:12)

    zoriedna [anonim]

    ce idiotenie sa bagi 2 manifestari in aceeasi zi e putin zis nasol