VIDEO Guns N' Roses la Bucuresti: doua ore intarziere, huiduieli si fani surpriza / Miron Cozma a fost prezent la concert

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Miercuri, 22 septembrie 2010, 5:19 Life | Prin oraş

Guns N'Roses la Bucuresti
Foto: Bety Blagu / HotNews.ro
Desi fusese anuntat pentru ora 20:30, concertul Guns N' Roses din Capitala a inceput abia la 22:15, spre nemultumirea romanilor, care au huiduit de mai multe ori pana la aparitia lui Axl Rose pe scena. Printre surprizele spectacolului de marti, 21 septembrie, s-au numarat interpretarea piesei Don't Cry (cantecul nu fusese inclus in setlistul ultimelor concerte), dar mai ales prezenta lui Miron Cozma la eveniment, cu toate ca fostul lider al minerilor are interdictia de a intra in Bucuresti pana in 2012.

In deschiderea concertului Guns N' Roses a cantat trupa canadiana Danko Jones. Spectacolul a inceput putin dupa ora 20:30, desi trupa ar fi trebuit sa urce pe scena la 19:00.

Desi este cunoscut obiceiul lui Axl Rose de a intarzia inceputul concertelor Guns N' Roses, fanii romani au inceput sa huiduie si sa fluiere pe parcursul pauzei de aproape doua ore ce a urmat recitalului Danko Jones. Manifestarile de nemultumire au incetat abia atunci cand GNR a urcat pe scena.

Cu ocazia concertului din Bucuresti, Axl Rose a interpretat alaturi de colegii sai 27 de piese, patru dintre acestea fiind preluari: Live And Let Die (Paul McCartney), Another Brick In The Wall (Pink Floyd), Knockin' On Heaven's Door (Bob Dylan) si Whole Lotta Rosie (AC/DC).

Au fost foarte bine primite de public piesele Sweet Child O' Mine si November Rain, dar mai ales melodia Don't Cry, cantata mai ales de spectatori (Axl a intervenit abia la jumatatea piesei).

Pe parcursul serii, Axl a schimbat mai multe accesorii vestimentare, a confundat Transylvania cu Bucurestiul ("welcome to the jungle, Transylvania!") si si-a pus un steag romanesc in jurul gatului, spre finalul serii.



Printre cei prezenti la Romexpo s-a aflat si Miron Cozma. Desi are interdictie de a intra in Capitala pana in 2012, fostul lider al minerilor din Valea Jiului a primit o derogare si a avut permisiunea de a fi in Bucuresti pe 20 si 21 septembrie pentru a-si duce sotia la medic, scrie kamikazeonline.ro.

Permisiunea lui Miron Cozma de a intra in Capitala a expirat la miezul noptii (00:00), in conditiile in care concertul Guns N' Roses s-a terminat la ora 00:40.

Nu este prima oara cand GNR are probleme cu fanii. In urma cu trei saptamani, formatia Guns N' Roses a parasit scena de la arena O2 din Dublin (Irlanda), dupa ce un spectator a aruncat cu o sticla in Axl Rose. Artistul a intrerupt concertul in huiduielile publicului. Cu doar cateva zile inaintea incidentului din Dublin, Axl a refuzat sa paraseasca scena festivalului Reading (UK), iar la sfarsitul concertului de la Leeds a adresat injurii la adresa organizatorilor, care intrerupsesera curentul (tot din cauza intarzierii solistului GNR).

Sebastian Bach, fostul solist al grupului Skid Row si prieten cu Axl Rose, a explicat luna trecuta, in cadrul unei emisiuni radio, motivele pentru care solistul Guns N' Roses ii lasa pe fani sa astepte: are nevoie de timp pentru a-si incalzi vocea.

"Toti au teorii legate de faptul ca el se comporta in felul asta. De fapt nu e mare mister aici. Mi-a spus ca sursa pentru toata aceasta nebunie este vocea. Este de datoria lui sa cante asa si uneori ii vine greu sa atinga acele sunete", a explicat la momentul respectiv Sebastian Bach.

"Nu este usor sa canti la acele tonalitati. Face tot ce poate, iar uneori ii trebuie chiar si 45 de minute ca sa-si incalzeasca vocea si sa cante Sweet Child O' Mine."



Citeste mai multe despre   



















12672 vizualizari

  • +5 (15 voturi)    
    tipic (Miercuri, 22 septembrie 2010, 6:21)

    Beatrice [anonim]

    1.Acesta reprezinta un articol de CACAT.
    2.Din cate imi amintesc, am fost la aproape toate concertele rock din Bucuresti din 2008 pana azi si nici o trupa nu a cantat 27 de melodii... prin urmare consider ca intarzierea lor a fost si uitata de fanii care s-au simtit foarte bine si le-a vibrat muzica in vene!
    3.RESPECT GUNS'N'ROSES PENTRU CA AZI M-AU IMPRESIONAT!
  • +7 (13 voturi)    
    intreb si io, mai naiv (Miercuri, 22 septembrie 2010, 8:47)

    ionescu [anonim]

    nu poa' sa vina cu 2 ore mai devreme sa-si dreaga vocea ?
  • +10 (10 voturi)    
    Miron Cozma (Miercuri, 22 septembrie 2010, 9:43)

    Razvan007 [utilizator]

    Miron Cozma sa fie arestat.
    • 0 (0 voturi)    
      interdictie? (Joi, 23 septembrie 2010, 15:15)

      Alecu [anonim] i-a raspuns lui Razvan007

      Parca avea interdictia de a intra in Bucuresti. Sau poate ca nu sint eu la curent si nu mai are interdictie?
  • +3 (3 voturi)    
    rockul si minerii (Miercuri, 22 septembrie 2010, 9:50)

    dacul liber [anonim]

    Miron Cozma a avut trupa rock: Moby Dick.
    vezi "Capete Infierbantate"
  • +2 (6 voturi)    
    undeva la mijloc (Miercuri, 22 septembrie 2010, 10:33)

    layla [anonim]

    Trupa din deschidere a fost ok..nu au sunat prost..insa m-am cam plictisit de chestiile hetfield wannabe asa..
    Despre intarziere...nu e o chestie care sa te socheze..si din cate auzeam in public la coada la intrare mai toata lumea in gluma in serios vbeau despre asta...obositoare asteptarea si de aceea nici publicul nu a fost receptiv din prima... adevaru e ca au cam exagerat..acum avand si exemplul de la sonisphere e cam greu sa spui "ca domle asa e la concert rock nu e ca la opera"..atunci aia cum au putut sa intre atatea nume mari cam ca dupa ceas elvetian..cand riscul era oricum muuult mai mare sa se intinda treaba?..deci un minus la profesionalism din punctul meu de vedere
    Cat despre prestatie sincer la primele doua piese AXL avea volumul din setari cred f mic ...iar chitara era f tare..insa mai apoi s-a reglat treaba si sincer unele piese au fost impresionante...E clar ca e obositor pentru voce si ca avea nevoie de repaos dupa 2 piese...dar mi-a placut cum a sunat..
    Cat despre show asa in general...aici au stat cam slaban...inafara de 2 artificii, flacari si video=uri pe fundal...cam atat..aici nu sunt obiectiva pentru ca ma tot gandesc la concertul maiden din 2008 care e un punct de referinta in privinta asta..
  • +2 (6 voturi)    
    rock (Miercuri, 22 septembrie 2010, 11:18)

    titi [anonim]

    "spre nemultumirea romanilor, care au huiduit de mai multe ori pana la aparitia lui Axl Rose pe scena" multi am fost acolo dar daca a mai auzit cineva huiduieli...(la concerte se mai si tipa , urla, zbiara)
    si daca cu atat reusesti sa ramai dupa un concert.....ramai cu miron cozma
  • +4 (8 voturi)    
    guns! (Miercuri, 22 septembrie 2010, 11:33)

    ioana [anonim]

    Ori ai plecat dupa primele piese ori chiar nu stii despre ce vorbesti! concertul a fost foarte tare, a intarziat ce-i drept, dar asta nu inseamna ca showul a fost prost. din contra, a meritat, si-au dat silinta, au respectat publicul care i-a vazut pentru prima data live si au facut ceva ce trupele in general nu prea mai fac in ultima vreme. Dupa bis, la revedere, pa va iubim, s-au intors pe scena cand deja toata lumea era pe picior de plecare si au salutat publicul! Axl a vb cu publicul si si-au luat la reveedere "cum se cade"! merita banii, merita asteptarea, merita tot!
  • +3 (7 voturi)    
    articolul e scris cumva de organizatori? (Miercuri, 22 septembrie 2010, 11:43)

    Ov [anonim]

    cred ca articolul a fost scris de organizatori. Ei sunt singurii vinovati pentru sonorizarea de rahat si pentru organizarea penibila ... cred ca niste incepatori s-ar fi descurcat mai bine. Iar motul de pe marele rahat a fost ca ni s-a refuzat returnarea contravalorii jetoanelor ramase.
    Baietii de la Guns s-au descurcat super ok.

    RUSINE D&D East Entertainment ... Entertainment my ass
  • +2 (6 voturi)    
    Cum se numeste formatia? (Miercuri, 22 septembrie 2010, 12:19)

    Exal Rouz [anonim]

    Vocea din stirea video vorbeste de formatia "GUNSES Roses".

    O pronuntie la fel de sugubeata ca si profesionalismul autorilor acestui articol.
  • -2 (10 voturi)    
    G'NR sucks! (Miercuri, 22 septembrie 2010, 12:23)

    touretul [anonim]

    FATALAI post-glam rock. Axl Rose e o primadona plina de ifose, tot asa cum publicul lui e plin de snobi. n-au mai compus nimic nou de 18 ani si traiesc din amintiri. mare formatie, cu doua albume la activ. WHATTA CRAP!
  • -2 (6 voturi)    
    concert (Miercuri, 22 septembrie 2010, 13:15)

    florin nes [anonim]

    Cel mai prost organizat concert dintotdeauna in Romania. Cozi la intrare, cozi la bar, cozi la wc. 3 piese le-am auzit din coada de la wc. Sunetul groaznic, berea jumate spuma.
    RUSINE
    DEZAMAGITOR
    • +2 (4 voturi)    
      AMAZING CONCERT! (Miercuri, 22 septembrie 2010, 21:16)

      john richards [anonim] i-a raspuns lui florin nes

      de asta te plangi tu, de cozi la wc si de bere??? Pentru ce teai dus tu defapt, pentru bar sau pentru unul dintre cele mai mari grupuri din ultimii 20 de ani?
  • +1 (5 voturi)    
    ! (Miercuri, 22 septembrie 2010, 13:27)

    rng [anonim]

    Mi-au placut interviurile, persoanele alese. Ce sa inteleaga natia manelelor? Credeau ca le cinta Guta!
  • -3 (5 voturi)    
    dezamagitor (Miercuri, 22 septembrie 2010, 15:07)

    Raluca [anonim]

    Groaznic a fost tot; plecand de la organizare si pana la vocea obosita a lui AXL. Mi-a parut ingrozitor de rau, iar asta pt. el. Ar trebui "sa iasa la pensie". Sarea de la o tonalitate la alta total aiurea, falsa ingrozitor, mugea ca o vaca beata si urla uneori pt ca nu mai avea putere sa mai tina linia melodica. Sincer imi pare rau. Dar cd-urile le ascult cu mare placere.
  • +2 (4 voturi)    
    Felicitari GUNS AND ROSES (Miercuri, 22 septembrie 2010, 15:26)

    bogdeus [anonim]

    decat pana la 23.. astia suntem :) a fost un concert foarte frumos, trupa s-a comportat profesionist. cat despre intarziere.. era anuntat la ora 21. a cantat trupa din deschidere, si la 20-30 de minute dupa ei au intrat GNR (sau GANSES cum zic reporterii profesionisti). as merge oricand din nou si as plati si triplu pe bilet sa ii vad. daca cativa obositi care probabil aveau bilete in fundul curtii au plecat mai devreme, asta nu ilustreaza " dezamagirea fanilor". in urma acestui articol constat ca nu meritam ca natie sa fim vizitati de o trupa de anvergura aceasta. oameni mici, probleme mici. felicitari GNR, si multumesc pentru vizita!
  • +2 (4 voturi)    
    de la fata locului (Miercuri, 22 septembrie 2010, 15:36)

    bogdanel [anonim]

    - intr-adevar s-a intarziat. insa, asa cum ne sta bine, si noi am intarziat: la ora 7:30 cand am ajuns la concert jumatate din oameni asteptau sa intre, iar coada de masini se intindea pana la rondul din fata Romexpo;
    - organizarea a fost relativ ok, insa Politia rutiera putea sa-si faca datoria mai bine, insa a preferat sa lucreze doar 75% =). asa ca a fost super aglomerat pana la intrare;
    - Danko Jones sucks. dar deobicei asa e cu trupele astea care canta in deschidere; de-aici si huiduielile;
    - n-au plecat oameni, ba din contra, au venit unii si mai tarziu;
    - sonorizarea a fost cam proasta, asta deoarece vocea solistului abia se auzea; show-ul a fost reusit, iar performerii profesionisti;
    - pisi, se vede cand scrii un articol pe genunchi; macar de-ai fi fost acolo =)
  • 0 (2 voturi)    
    GN'R (Miercuri, 22 septembrie 2010, 15:49)

    cam [anonim]

    Subscriu celor scrise de TIPIC..si la fel de "maronie" a fost si lipsa de bun-simt a total-necunoscatorilor care au afirmat asemenea bazaconii despre eveniment.
  • +2 (4 voturi)    
    ha (Miercuri, 22 septembrie 2010, 16:33)

    Radu Valahu [anonim]

    fratilor uitati ca cei de la GNR de altadata(printre care a mai ramas Axl Rose)erau numiti "The Most Dangerous Band In The World", doar nu credeati ca Axl si-a pierdut din vechile obiceiuri.Cei ce s-au dus la concert trebuiau sa stie la ce sa se astepte, cat despre vocea lui a fost la asteptari, urmariti clipurile de pe you tube sa vedeti filmari de aseara....cum pot sa zica unii ca Axl nu a avut niciodata voce cand el este recunoscut mondial ca unul dintre cei mai buni vocalisti din istoria rockului.
  • +1 (1 vot)    
    jurnalisti (Miercuri, 22 septembrie 2010, 16:35)

    Radu Valahu [anonim]

    si ca sa va faceti o idee cate stiu cei care scriu despre GNR...ascultati cum zice asta de la A1 lui axl :))
    http://www.antena3.ro/life-show/muzica/show-ul-guns-n-roses-a-inceput-cu-doua-ore-intarziere_107434.html
  • 0 (2 voturi)    
    Gunses Roses? (Miercuri, 22 septembrie 2010, 17:25)

    alex.rosca [utilizator]

    Imi dau seama ca reporterita din filmul NewsIn cunostea foarte bine trupa despre care vorbeste. "Gunses Roses"????... iar la sfarsit: "Organizatorii au declarat ca intarzierea formatiei este confidentiala!"...
  • +1 (3 voturi)    
    poftim?! (Miercuri, 22 septembrie 2010, 17:53)

    iulia [anonim]

    a fost super tare concertul! nu stiu despre ce vorbesc astia! a meritat asteptarea in frig!! romanii ar trebui sa fie mai putin dezamagiti si mai mult multumiti!
  • +2 (4 voturi)    
    Minciuni (Miercuri, 22 septembrie 2010, 18:11)

    Marius [anonim]

    Nu mai scrieti articole mincinoase... e adevarat ca au intarziat, dar nicidecum nu a fost un concert prost...
    Voi dati parerile unor frustrati si atat. De ce nu dati si parerile celor cateva mii de oameni care au stat pana la sfarsitul concertului si au aplaudat minute in sir????
  • 0 (2 voturi)    
    tare vocea din video :) (Miercuri, 22 septembrie 2010, 18:19)

    Alex [anonim]

    cine e astia gansizroziz? :)
  • -1 (3 voturi)    
    cel mai prost concert rock de dupa "revolutie" (Miercuri, 22 septembrie 2010, 18:51)

    rockistu [anonim]

    ala nu a fost concert rock,penibili si un axl intirziat si plin de ifose,sint de 10 ani in turneu si asta pentru ca nimeni nu le mai cumpara cd-urile alea 2 mari si late care erau la moda in anii 90.daca nu aveai unde sa mergi sa asculti chitara si sa dai peste 100 ron si-au gasit fraierii dar pina a spune ca astia mai cinta ceva e cale lunga,praf guns!
  • +1 (3 voturi)    
    Despre concert ! (Miercuri, 22 septembrie 2010, 20:03)

    kodryx [anonim]

    Super tare trupa...unii au multe albume..dar proaste..baietii au putine dar marfa...decat sa dai publicului mult si prost mai bine putin si bine...cat despre concert a fost k muzical..dar restul organizarea..cam naspa...cu sunetul nu-s de vina artistii ci sunetistii lor...oricum bvo celor ce au putut sa i aduca si pe la noi...!
    • +2 (4 voturi)    
      GNR (Miercuri, 22 septembrie 2010, 20:55)

      melania [anonim] i-a raspuns lui kodryx

      A fost o prestație de zile mari!!!
      A meritat toată așteptarea, la care, de altfel, ne-am așteptat! :D
      Un Axl Rose de zile mari, cu celebra-i voce de n-șpe mii de octave, care nu m-a dezamăgit. Mă bucur că am făcut efortul de a merge din Tg. Mureș la București pentru spectacolul ăsta. Aș merge și mâine, din nou!!!
  • +2 (2 voturi)    
    cum au ajuns toti diletantii sa faca evenimente? (Miercuri, 22 septembrie 2010, 21:58)

    hop si eu [anonim]

    pana CAND? pana cand nu o sa ne mai pese DOAR de prestatia artistului si de ce spectacol a facut pe scena? pana cand o sa mai uitam toate mizeriile si umilintele la care suntem supusi? de ce un schimbul banilor platiti pe un bilet, mult sau putin, nu primim si respectul cuvenit? de ce trebuie sa ne simtim ca niste "vite" atunci cand intram la spectacol? de ce zecile de minute petrecute la cozi, imbulzeala si nesiguranta? de ce mersul la wc este o aventura? de ce proasta inspiratie in pozitionarea lor si proasta estimare a numarului acestora? de ce nu pot avea o bautura rece sau un pahar de bere care sa nu fie pe jumatate plin cu spuma? de ce am fost obligati sa platim 5 ron pe o bucata de plastic roz fara a ni se da posibilitatea sa returnam acel plastic? unde este respectul organizatorilor? unde este mandria noastra? pana CAND?
    • 0 (0 voturi)    
      Hop si tu! (Luni, 27 septembrie 2010, 19:08)

      kreekit [anonim] i-a raspuns lui hop si eu

      Pai pentru trupa m-am dus la concert. M-am asteptat la bun simt si am si primit. Sa-ti propun solutii: vino devreme, ia-ti scutece pentru adulti, imbata-te inainte, dak nu poti sa estimezi de cate beri esti in stare inseamna fie ca ai baut deja prea mult, fie k ai nevoie de ajutorul cuiva care te cunoaste macar putin. Si sa stii ca berea face spuma. Un guler de doua degete alaturate se poarta si-n civilizatie. Ia gandeste-te! Mmmmmmmmmmmmmm
  • +2 (4 voturi)    
    Prostul pana nu-i fudul,nu-i prost destul (Joi, 23 septembrie 2010, 0:54)

    Babymasti [utilizator]

    Am incercat sa citesc aproape toate articolele pe care le-am gasit scrise despre concertul Guns, ca sa-mi fac o parere cat de cat obiectiva. Ceea ce ma frapeaza in primul rand este greseala si abureala oamenilor de a pune organizarea, asteptarea, fumul de mici sau orice alta mizerie laolalta cu concertul in sine si cu perfomanta trupei. De-asta daca citesti orice articol, iti lasa senzatia ca eram 20 000 de oameni acolo care il urau pe Axl, nu-l mai gaseau pe Slash si erau deranjati de tot felul de factori perturbatori. Dar nu, nu a fost asa, cel putin nu de unde am stat eu, atat la modul propriu, cat si figurat. Performanta trupei a fost senzationala, vocea lui Axl nu este "ragusita", "falsa" (am citit undeva o parere cum ca ar fi facut chiar playback). Desigur, omul avizat.
    Alta retardare care ma irita este nemultumirea tuturor ca "prima jumatate a concertului a fost plictisitoare si de abia pe la sfarsit au cantat pentru public." Daca nu se stiau piesele de la inceput, este poate pentru ca nu venisera special pentru Guns, poate se intalnisera cu prietenii lor sa scuipe niste seminte si sa manance un mic. Sindrom care vad ca se tot raspandeste ca si ciuma. Ca si la Dylan sau Aerosmith, "de ce nu a cantat piesele cunoscute, nu am stiut mai mult de 3 piese!" Pentru ca nu esti un fan si pentru ca te multumesti sa spui ca iti plac Guns N' Roses, daca stii November rain. Poate suna surprinzator pentru unii, dar orice trupa are si alte melodii bune in afara de cele pentru care au devenit faimosi.
    In rest, numai respect. Mi-a placut trupa, mi-au placut melodiile, atmosfera, publicul, mi-a placut Axl, mi-a placut momentul cu steagul. Si ca raman eu cu convingerea ca a meritat si ca as mai merge de 100 de ori, ar parea suficient. Ce este deranjant este ca toti cei care nu au fost lasa comentarii "Acum ma bucur ca nu am venit" sau "Ce bine ca mi-am vandut biletul". Nu, ati fost fraieri si ati pierdut. Mie una mi-au schimbat pozitiv viziunea pe care o aveam despre ei.
    • +1 (1 vot)    
      Aprob! (Luni, 27 septembrie 2010, 19:00)

      kreekit [anonim] i-a raspuns lui Babymasti

      Mersi! Ai spus totul! Eu sunt mai scurt: m-am simtit ca pustiul de-acum 20 de ani! Si ma simteam tare bine cand ii ascultam! Let's LIVE AND LET DIE!
  • +3 (3 voturi)    
    senzational (Joi, 23 septembrie 2010, 12:17)

    ziggy [anonim]

    Cine a fost dezamagit de intarziere inseamna ca nu avea de ce sa vina....Axl intotdeauna intarzie mult sau foarte mult.
    Cine a fost dezamagit de cozi inseamna ca nu a fost la alte concerte
    Cine a fost dezamagit de prestatia formatiei inseamna ca l-a vazut la tv sau a aflat de la prieteni
    Cine zice ca a fost playback inseamna ca e cretin si ca ar fi trebuit sa ii placa la nebunie nu sa critice vocea
    ....a fost foarte misto iar omu' a dat tot ce a avut mai bun din el....a cantat 2 ore si ceva fara prea multe "artificii"....just music ...foarte tare
  • +1 (1 vot)    
    fals (Joi, 23 septembrie 2010, 15:11)

    andrei [anonim]

    Pauza dintre recitalul trupei Danko si concerul GnR nu avea cum sa fie de 2 ore in conditiile in care Danko a intrat la 20:30, a cantat circa 1 ora iar GnR a intrat in jurul orei 22:15 - 22:30.
    Cat despre huiduieli eu personal nu am auzit asa ceva, dar de ce sa nu scriem noi articole "incitante" :(. Mai corect ar fi fost sa fie mentionate problemele de sunet de la primele 2 piese
    • -1 (1 vot)    
      rw (Joi, 23 septembrie 2010, 16:16)

      R [anonim] i-a raspuns lui andrei

      Crede-ma pe cuvant ca au fost chiar mai mult de 3 reprize de huiduieli. Ii auzeam langa mine. Depinde unde ai stat
      • 0 (0 voturi)    
        huiduieli? (Luni, 27 septembrie 2010, 18:54)

        kreekit [anonim] i-a raspuns lui R

        langa scena nu s-au auzit nn! concert rock, nu? n-am auzit de manusi de catifea la evenimente d-astea. Zoe! Fii barbata!
  • +1 (1 vot)    
    ghiolbani si cocalari (Joi, 23 septembrie 2010, 15:29)

    dani [anonim]

    din ceea ce vad eu pe imaginele luate de reportezi vad numai cefe late. cum sa le placa la toti ghiolbanii muzica asta? trebuia bagat si un Gutza si un adi prin deschidere ca sa le placa si lor.
    Iar a 2a chestie... ce treaba avea GNR cu Cozma? Nu vedeti ca scrieti numai lucruri de tot cacatul?
  • +1 (1 vot)    
    a fost super (Joi, 23 septembrie 2010, 22:47)

    Doru Oprea [anonim]

    A fost super concertul. Eu am avut la Golden Circle si am fost foarte aproape scena. I-am asteptat 19 ani din liceu asa ca nu m-a deranjat asteptarea de 2 ore. Vocea lui nu mai era ca acum 20 de ani...dar era el Axl Rose si suna foarte bine. M-as mai duce oriunde dupa ei la concerte.
  • +1 (1 vot)    
    guns (Vineri, 24 septembrie 2010, 15:47)

    costache luminita [anonim]

    Voi, astia care doar stiti sa criticati...
    A fost vreunul dintre voi la vreun concert GUNS in strainatate ???????
    Nu cred, de fapt sunt ferm convinsa ca nu. Ce pretentii ai de la o trupa de talia lor cand ii pui sa cante intr-o parcare???? Intai sa oferim minimum de conditii necesare pentru astfel de trupe, si pe urma sa criticam!!
    ORGANIZAREA DE TOT RAHATUL NU S-A VAZUT?
    De ce nu scrie nimeni absolut nimic de asta???? La fel a fost si la Aerosmith, diferenta a fost doar ca GUNS au intarziat, ca de obicei. Si ce? Nu stiati acest lucru? Ce v-ati fi asteptat ca in Romania sa fie punctual? Ani de-a randul sute de mii de oameni i-au asteptat si 3 ore si n-au mai fost atat de deranjati!
    Nu v-a luat Axl din fata blocului de unde scuipati seminte si ascultati manele sa veniti la el la concert. Multi dintre voi n-ati auzit cu siguranta mai mult de 2 balade si v-ati trezit acolo din nu stiu ce motive. Normal ca n-ati inteles absolut nimic.
    Mai bine ar fi sa ramaneti acolo unde sunteti, in mediocritatea voastra.
    Indiferent cate articole de rahat o scrieti ca sa va afirmati, va garantez ca n-o sa-si amintesca in veci cineva de numele voastre si n-o SA reusiti vreodata sa umbriti acesti monstrii sacrii, care indiferent daca vreti voi sau nu, vor dainui etern asa cum sunt: aroganti, nesimtiti, drogati......

    P.S. Pregatiti-va rapid articolele de rahat, ca pe 2 octombrie vine si Ozzy! Abia astept sa vad ce cusur ii mai gasiti si astuia? Ca e prea batran si nu mai alearga ca acum 30 de ani?????? Dar, ma rog, voi sunteti inteligentii si atotcunoscatorii, asa ca mult succes sa-l improscati si pe asta cu noroi!!!!!!
    SA VA FIE RUSINE!
    Iar despre D&D.... SE VEDE CA PANA ACUM ATI ORGANIZAT DOAR NUNTI LAUTARESTI IN CORTURI!!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Respect! (Luni, 27 septembrie 2010, 18:46)

    kreekit [anonim]

    S-au simtit si ne-au facut sa ne simtim superb! Dovezi sunt energia pe care au risipit-o si faptul ca, la sfarsitul concertului, au multumit tuturor si si-au exprimat regretul ca n-au venit mai devreme in Romania. Eu unul m-as duce si maine la acelasi concert!
    TIPIC a spus totul!
  • +1 (1 vot)    
    @me! (Luni, 27 septembrie 2010, 18:48)

    kreekit [anonim]

    Ma, cine dracu e miron cozma?
  • 0 (0 voturi)    
    concert (Marţi, 28 septembrie 2010, 12:33)

    gabi [anonim]

    articol mincinos..eu am fost la concert si toata lumea a apreciat prestatia baietilor....a fost cel mai bun concert guns n roses de anul acesta
  • -1 (1 vot)