FOTOGALERIE David Guetta a concertat la Romexpo

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 octombrie 2010, 17:20 Life | Prin oraş

David Guetta la Romexpo
Considerat de multi drept cel mai bun DJ de muzica house din lume, David Guetta a concertat vineri, 15 octombrie, la Romexpo Bucuresti, in fata a 6.500 de persoane, informeaza organizatorii. Printre surprizele serii s-a numarat aparitia pe scena a unui robot dansator de trei metri, cu ocazia piesei Around the World a celor de la Daft Punk.

Seara a inceput cu warm-up set-urile lui DJ Almud si Muzzaik, pentru ca apoi David Guetta sa dea drumul propriului "set", cu melodia Getting Over You.

Printre surprizele pregatite de DJ-ul francez s-a numarat cel mai nou single al sau, Only Girl (piesa facuta impreuna cu cantareata Rihanna), prezentat pentru a doua oara live. Nu au lipsit nici cantece ca Sexy Bitch, Love Is Gone, Club Can't Handle Me, When Love Takes Over, I Got a Feeling sau Memories.

Setul francezului a continut si cateva piese din repertoriul altor artisti, iar la binecunoscutul Around the World al celor de la Daft Punk a aparut pe scena un robot dansator de aproape trei metri. Mai tarziu publicul a avut sansa sa vada robotul de aproape, pentru ca acesta a intrat in public.

Alaturi de ritmurile lui Guetta, atmosfera de petrecerea a fost intregita de peretele de led-uri de 8x4 m amplasat in spatele artistului (pe care au rulat animatii spectaculoase si mesajele de indemn la petrecere, in limba romana, ale artistului catre public) si de cele 14 ecrane amplasate in sala.

Concertul lui David Guetta a fost organizat de Deadcode Production, in parteneriat cu Festivalul Peninsula. Superstarul francez s-a aflat in Capitala in cadrul seriei de evenimente internationale Deadcode Production Diamond Series, care a inclus si concerte in Bratislava, Debrecen si Praga.


Citeste mai multe despre   



















2595 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    cel mai bun Dj (Duminică, 17 octombrie 2010, 8:58)

    wasabi [utilizator]

    Conform revistei Dj Mag ..cel mai bun DJ la ora actuala este Armin van Buuren urmat de Tiesto . Nu stiu de unde ati scos`o pe asta cu David Guetta pe primul loc.
    • +1 (1 vot)    
      DA! ESTE CEL MAI BUN DJ DE ELECTRO HOUSE (Luni, 18 octombrie 2010, 14:36)

      ciprian [anonim] i-a raspuns lui wasabi

      da mah! este cel mai bun dj de electro house. armin si tiesto sunt pe trance! atentie la stiluri...sunteti cate unii cu muzica cum sunt femeile la condus!...pilaf! :))
      • 0 (0 voturi)    
        Inca un frustrat... (Luni, 18 octombrie 2010, 14:53)

        Ana [anonim] i-a raspuns lui ciprian

        ... care are probleme cu femeile...
        • 0 (0 voturi)    
          frustrata esti tu de realitate... (Luni, 18 octombrie 2010, 15:28)

          ciprian [anonim] i-a raspuns lui Ana

          bai pitzi' ...esti in aer? ai carnet? chiar mergi cu ochii inchisi in trafic? ESTE O REALITATE MAMI, nu o frustrare! Frustrata esti tu ca esti femeie si probabil sursa din care ai provenit! Clar ai lipsuri mari la neuroni :)) hai..dute tare!
          • 0 (0 voturi)    
            saraca maica-ta!!! (Luni, 18 octombrie 2010, 20:13)

            marian [anonim] i-a raspuns lui ciprian

            esti trist ba' baiatule...imi pare rau de tine! macar aici sa fii si tu un dur si "sa bagi spaima in femei" :-)))
            • 0 (0 voturi)    
              bine zis! (Marţi, 19 octombrie 2010, 0:16)

              ramon [anonim] i-a raspuns lui marian

              HaHaHa :)) LOL... ce scriu eu si ce raspunzi tu =)) sa stii ca am treburi mult mai importante decat sa ma conversez aiurea cu un "deviat de la subiect" si probabil si in real-life.. L-) ..Hai, spor la tastat ca nici nu mai intru sa-ti citesc dileala de o ai in cerebel...m-am lamurit! Total deplasat-dezaxat! bafta la prostie in continuare!!! Oricum ai un mare "L" pe frunte! :)) Ai viitorul compromis...esti ostracizanta! Trist dar adevarat... :(( Hai, fugi la DEX! :-h
  • -1 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 17 octombrie 2010, 19:54)

    Christina [anonim]

    Daca ai citi mai bine ai vedea ca scrie " considerat de multi drept cel mai bun DJ".. nu e oficial
    Si eu fac parte din acei "multi"
    Go Guetta!!! <3<3<3
    • 0 (0 voturi)    
      Daca citeati si mai bine (Luni, 18 octombrie 2010, 11:58)

      Mi [anonim] i-a raspuns lui Christina

      Daca citeati si mai bine ati fi vazut ca scrie "cel mai bun DJ de muzica HOUSE" ceea ce e probabil corect.