Corina Chiriac: Sunt onorata sa fiu prietena cu Adi Minune si cu alti cativa manelisti. Castiga si canta mai bine ca mine

de G.M.     HotNews.ro
Joi, 15 septembrie 2011, 17:17 Life | Showbiz

Corina Chiriac
Foto: Agerpres
Cantareata Corina Chiriac a declarat, in cadrul unei emisiuni la Realitatea Tv, ca "este onorata sa fie prietena cu Adi Minune, cu sotia sa si alti cativa cantareti de manele".

"Sunt convinsa ca castiga mai bine ca mine si ca canta mai bine ca mine", a mai spus Corina Chiriac, una dintre cele mai succes soliste de muzica usoara din anii '70.


Corina Chiriac in duet cu Adi Minune


Citeste mai multe despre   






















3429 vizualizari

  • +18 (20 voturi)    
    nu imi vine sa cred... (Joi, 15 septembrie 2011, 17:36)

    vai de noi.. [anonim]

    a primit muti bani sa se amestece in mocirla...
    pacat...
    • +14 (16 voturi)    
      OK (Joi, 15 septembrie 2011, 18:25)

      adriana [anonim] i-a raspuns lui vai de noi..

      Da, bine, Corina Chiriac. Spala-te pe cap cu ei... Poate ii ajuti sa emigreze in Antarctica, sa scapam de ei.
    • +12 (14 voturi)    
      e victima ghinionului de nesansa (Joi, 15 septembrie 2011, 18:29)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui vai de noi..

      totdeauna a vorbit tare,ca la surzi, a incercat sa atraga privirile umbland cat mai lejer,iar acum la batranete se gandeste ca la azil e mai nasol decat femeie de serviciu la manelisti....
  • +17 (19 voturi)    
    sunt eu degenerat? (Joi, 15 septembrie 2011, 17:46)

    intrebatoru [anonim]

    in general nu fac listo de oameni cu disabilitati fizice, dar de adrian copilu minune am voie sa rad sau este lipsit de etica


    adica emisiunea , ce o fi ea, nu este putin discriminatoare, este normal sa aduci pitici , sa ii dai le tv pentru amuzamentul meu ?

    si corina chiriac, in final, ce spera ? sa fie si ea invitata la o chermeza sa mai cante, sa ii mai lipeasca cineva o bancnota cu scuipat pe frunte ? asa lare foamea ?
  • +11 (13 voturi)    
    ... (Joi, 15 septembrie 2011, 17:49)

    Gabi [anonim]

    Ha!? Deh, senectutea...
  • +7 (9 voturi)    
    a mai murit una (Joi, 15 septembrie 2011, 17:51)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    asta e, RIP
  • +13 (15 voturi)    
    lol (Joi, 15 septembrie 2011, 17:52)

    adib [anonim]

    Odata cu virsta intervine si senilitatea.
  • +13 (17 voturi)    
    Corina! (Joi, 15 septembrie 2011, 17:57)

    Berzelius [utilizator]

    Te-ai coborat chiar atat de jos incat onoarea se masoara in banii castigati???
    De neiertat!
    Imi pare, sincer, nespus de rau, dar daca si persoanele considerate "valori" ajung sa afirme asa ceva, atunci... nu mai am speranta...

    Imi rasuna in minte acordurile pe care le cantai in copilaria mea:
    "Sa o poftiti, va rog frumos, la masa mea,
    Cand va-ntalniti, cu fericirea,
    Casa cu flori, strada Sperantei, la parter,
    O mai astept si... mai sper"

    Mai am la ce sa sper, de-acum?
    • +8 (14 voturi)    
      Ce ma unge la suflet ! (Joi, 15 septembrie 2011, 18:06)

      haulica [anonim] i-a raspuns lui Berzelius

      Nici nu va puteti imagina cat de bucuros sunt...
      Pai pe asta si pe muuulte altele le injuram noi in anii ´80,ca ne "indobitoceau" cu muzica lor de doi lei..(altceva nu exista la radio).ei nenicilor,eram cam cu 25-30 de ani lumina in fata voastra ( ) ..acum convingeti-va!
  • +11 (13 voturi)    
    spune-mi cu cine te-aduni.... (Joi, 15 septembrie 2011, 17:57)

    Artistu' [anonim]

    Banii "vorbeste", la asta se reduce onoarea doamnei Chiriac destul de greu incercata si de destul de multi pe vremea lui Ceasca prin culise dupa cate se aud :). hiper jenant !
  • +8 (10 voturi)    
    :))) (Joi, 15 septembrie 2011, 18:15)

    Adrian [anonim]

    "convinsa ca castiga si ca canta..."

    nice!
  • +4 (6 voturi)    
    yuck! (Joi, 15 septembrie 2011, 18:16)

    hash [anonim]

    .
  • +4 (4 voturi)    
    o intrebare (Joi, 15 septembrie 2011, 18:17)

    costi [anonim]

    Plateste impozite prietenul dv? mica mea pensie e impozitata. ce ziceti de asta dna ''artista''?
  • +5 (7 voturi)    
    corina ! (Joi, 15 septembrie 2011, 18:19)

    am [anonim]

    Corina, stiu ca ai spus-o in baiaie de joc si cu un gust amar al realitatilor care ne inconjoara..........
    alta explicatie ,ca unul care te cunosc,nu gasesc.
  • +5 (7 voturi)    
    Cortina (Joi, 15 septembrie 2011, 18:31)

    Alionte [anonim]

    Nici nu e de mirare ca sunt prieteni. Femeia a facut primul pas, vorbeste deja ca intr-o manea, se exprima cu picioarele la propriu si la figurat: "ca canta, ca castiga". Suna ca dracu' cum ar zice un tip celebru. Daca tot ii invidiaza, sa se apuce si ea de manele ca renteaza si iti aduce amici noi si surprinzatori. Dezgustator!!
    • +1 (1 vot)    
      ai dreptate (Joi, 15 septembrie 2011, 20:06)

      nu conteaza [anonim] i-a raspuns lui Alionte

      traiasca cacofonia!
  • +2 (4 voturi)    
    nimic despre cacofonii (Joi, 15 septembrie 2011, 18:31)

    ciprian [anonim]

    "că câştigă şi că cântă"???? Oau! şi "că" ce-o mai fi făcând mai bine???
  • +1 (5 voturi)    
    vai! (Joi, 15 septembrie 2011, 18:40)

    mitica [anonim]

    Corina, cat face radical din 4?
    • +2 (4 voturi)    
      "Corina, cat face radical din 4?" (Joi, 15 septembrie 2011, 19:06)

      tzaranu [anonim] i-a raspuns lui mitica

      "Nu stiu dar sunt convinsa ca castiga mai bine ca mine si ca canta mai bine ca mine"
      :))))))
  • +3 (5 voturi)    
    despre Corina Chiriac (Joi, 15 septembrie 2011, 19:10)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Stimata doamna,zau ati gresit cantand in duet cu acel individ! Gestul dvs. aduce a prostitutie intelectuala,pacat.
  • -4 (8 voturi)    
    Toată stima (Joi, 15 septembrie 2011, 19:11)

    George Pop [anonim]

    Toată stima pentru Corina Chiriac! Ca profesionist al muzicii uşoare, are competenţa să se pronunţe fără prejudecăţi snoabe în legătură cu un coleg de breaslă. Faptul că în plus o face public fără să se teamă de consecinţele pentru imaginea ei într-o ţară în care intoleranţa culturală este o mare şi nemuritoare tradiţie, e dovadă de integritate morală.
    • +1 (3 voturi)    
      Sunt fericit! (Joi, 15 septembrie 2011, 20:29)

      Vlad083 [anonim] i-a raspuns lui George Pop

      Sunt perfect de acord cu dumneavoastra si cu dna Corina Chiriac. Si oricat venin ar improsca asa-zisii "intelectuali" de pe acest site, artistii rromi isi fac treaba foarte bine si fac bani buni pe merit deplin!

      Ador Corina Chiriac si recent am descoperit manelele si nu stiu de ce le-am urit pana acum. Sunt cea mai sincera forma de muzica din Romania la ora actuala, si Occidentul vede asta mult mai clar decat noi.
      • +1 (1 vot)    
        Re: (Vineri, 16 septembrie 2011, 1:18)

        George Pop [anonim] i-a raspuns lui Vlad083

        Mie personal nu îmi plac manelele, dar mă deranjează intoleranţa brutală care îl caracterizează pe rumân. De aceea apreciez gestul Corinei Chiriac. Uitaţi-vă numai la comentariile din această pagină. S-a spus repetat despre Corina Chiriac că e senilă, despre Adrian Minune că nu ar trebui să apară la TV pentru că e mic de statură (!) şi altele. Asta o fi vocea civilizaţiei apărând gusturile fine? Mie nu mi se pare.

        Indiferent ce s-ar spune, afirmaţia Corinei Chiriac e un semn de onestitate, de colegialitate şi de decenţă.
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Joi, 15 septembrie 2011, 19:20)

    caca [anonim]

    mi-am cumparat niste lamaie ca-mi venise.....
  • -2 (8 voturi)    
    Ipocrizia in Romania (Joi, 15 septembrie 2011, 19:24)

    Intelectualul [anonim]

    Ce nu v-a convine domnilor? V-a deranjeaza adevarul?

    Manelele sunt o forma de muzica foarte frumoasa si cu un mesaj social si profund spiritual. Daca nu sunteti in stare s-a intelegeti aceasta atunci e problema dumneavoastra.

    Bravooooo domamna Chiriac. Intelectualii din Romania v-a iubesc.
    • +1 (3 voturi)    
      Ma bucur (Joi, 15 septembrie 2011, 20:26)

      Vlad083 [anonim] i-a raspuns lui Intelectualul

      Ma bucur sa vad o atitudine corecta intr-o mocirla de ura rasiala.
      Sunt 100% de acord cu Dvs.
      BRAVO CORINA pentru maturitate!!
    • 0 (2 voturi)    
      Care-i treaba? (Joi, 15 septembrie 2011, 21:16)

      hatru [utilizator] i-a raspuns lui Intelectualul

      Ce treaba ai tu cu intelectualii, loaza? sa nu spui ca faci parte dintre ei ca ma omori cu rasu'.Dupa cum scrii nu te incadrezi nici la absolventii de gimnaziu....
    • -2 (2 voturi)    
      Erata (Vineri, 16 septembrie 2011, 0:00)

      Intelectualul [anonim] i-a raspuns lui Intelectualul

      Abia acum observat greselile din comentariu :)

      Ma simt atat de ridicol...

      In loc de "adevarul" trebuie "adevaru".

      Corect este "Manelele e o forma de muzica"
      deoarece manele este un subiect colectiv.

      In loc de "s-a intelegeti" trebuie pus "s-a o intelegeti"

      Va multumesc. Semnat
      Prf. Dr. Ing Dan Șmenaru, Muzicolog, corespondent al Academiei Romane, filantrop si diletant.
  • +2 (4 voturi)    
    "ca canta" (Joi, 15 septembrie 2011, 19:32)

    CosmiN [anonim]

    Pai normal, "ca canta" cand e vorba de manelisti. Doar nu putea fi "ca canta" in contextul unei muzici de calitate. Ai luat-o razna, batrano! Daca te-ar mai asculta cineva ai canta si tu manele, da' nu poti pt "ca canta" ei mai bine ca tine!!!! Huoooo!
  • +3 (5 voturi)    
    Corina Chiriac.Penibil. (Joi, 15 septembrie 2011, 19:33)

    mircea [anonim]

    Decat asemenea declaratii,daca are ceva minte facea o declaratie de retragere.Ce mai vrea.Nu o mai baga in seama pustii din muzica,si vrea sa creada ca mai este pustoaica,asa ca s-ar multumi si cu Adrian Minune sau alti manelisti,numai sa mai fie bagata in seama.Macar daca i-ar fi soptit lui Minune sa spuna el ca o place.Sa facut de ras.Cred ca nu voi mai putea sa-i ascult cantecele,cu toate ca sunt dintr-o generatie pentru-care C.Chiriac era cineva.A fost si sfarsit o prost.
  • +3 (5 voturi)    
    Caracter slab, romanesc... (Joi, 15 septembrie 2011, 19:49)

    Luxor [anonim]

    Banii tiganilor cumpara usor romanii fara caracter.
    Poporul nostru este plin de oameni care pentru cativa arginti devin slugile celor ce ne urasc.
    Corina nu vrea sa gandeasca prea mult, pe ea nu o intereseaza ca banii manelistilor alimenteaza lumea interlopa a tiganilor.
  • +2 (4 voturi)    
    wow (Joi, 15 septembrie 2011, 20:01)

    Rudarel Aristotel [anonim]

    "ca castiga:, "ca canta"... succes fara cacofonizare bag seama ca nu se poate. Macar ti-au dat semnificativ, mamaie?
  • +1 (1 vot)    
    CC (Joi, 15 septembrie 2011, 20:10)

    SIMA ION [anonim]

    Daca i- ati fi avut in vedere pe Siminica, Farimita Lambru, Romica Puceanu, Gabi Lunca as fi zis: " Aceasta Doamna are cultura muzicala", pe cind asa,...
    Totusi, va mai dau o sansa: admit ca ati spus- o in sens ironic.
  • -2 (4 voturi)    
    Sunt uimit (Joi, 15 septembrie 2011, 20:23)

    Vlad [anonim]

    Cat de radicala este Romania "intelectuala" impotriva manelelor.

    Eu unul cred ca Dna Corina Chiriac este foarte curajoasa si inteleapta sa afirme lucrurile astea. Nu inteleg deloc atitudinea aceasta clar rasista pe care o etaleaza 100% din comment-urile de mai sus.

    BRAVO CORINA si BRAVO ADI MINUNE!

    Castiga bani pe merit si sunt mult mai celebri peste hotare decat oricare alti muzicieni romani contemporani!
    • 0 (2 voturi)    
      Asta-i culmea! (Joi, 15 septembrie 2011, 23:24)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      Adrian X (n-am retinut cum il cheama) e MUZICIAN?

      Si tot tu esti uimit? :)) :)) :))
  • 0 (2 voturi)    
    Nimic surprinzator (Joi, 15 septembrie 2011, 20:49)

    George [anonim]

    Se stie ca tovarasa Corina Chiriac este de etnie tiganca. Cat despre cacofonia realizata de "cantareata"... "... ca canta mai bine ca mine"... Una extrem de reusita, si care da masura gravelor lacune pe care tovarasa Chiriac le are in ceea ce priveste gramatica limbii romane.
  • -1 (1 vot)    
    si eu sunt onorat... (Joi, 15 septembrie 2011, 21:50)

    cornel [anonim]

    ... ca nu sunt prieten cu cei pe care tastatura nu suporta sa-i mentionez...

    sunt multumit ca nu am avut taria sa vizionez pana la capat clipul atasat...

    din pacate copiii nostri au "sansa" sa urmareasca doar asa ceva; devine usor de inteles de ce ei obtin rezultate pe masura...
  • +1 (5 voturi)    
    Da Corina. (Joi, 15 septembrie 2011, 22:17)

    Maria Cristina 1316113614616 [anonim]

    Am citit cu interes toate comentarile voastre de pana acum.Eu sant departe de tara dar daca va intalniti cu Corina,spuneti-i din partea mea doar atat:Corina,ai fost TOP si acum esti FLOP!!!
  • 0 (2 voturi)    
    O apă şi-un pămănt (Vineri, 16 septembrie 2011, 0:43)

    TzigansesRoses [anonim]

    Ţigani în suflet şi în gănd.