Elena Basescu, pe Twitter: Mi-am pastrat numele

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 15:23 Life | Showbiz

Twitter Elena Basescu
Foto: captura ecran
Elena Basescu a anuntat pe contul sau de Twitter, dupa cununia civila cu Bogdan Ionescu, oficiata la primaria Sectorului 2, ca si-a pastrat numele in urma casatoriei.

"Mi-am pastrat numele, ma numesc in continuare Elena Basescu", a scris ea intr-o postare pe Twitter.

Fiica cea mica a presedintelui a postat si cateva fotografii din interiorul Primariei Sectorului 2, unde presa nu a avut acces pe durata desfasurarii cununie civile, potrivit Mediafax. In fotografii, cei doi miri apar alaturi de parinti si de nasi, dar si de primarul Sectorului 2, Neculai Ontanu, care a oficiat cununia civila. De asemenea, in fotografii, Traian Basescu o tine de mana pe fiica sa cea mica.

Ceremonia de oficiere a casatoriei civile dintre Elena Basescu si Bogdan Ionescu a durat aproximativ zece minute, iar la eveniment au asistat circa 30 de persoane.

La eveniment au asistat membrii familiilor mirilor si prieteni ai acestora.

Elena Basescu era imbracata cu o rochie roz fane, iar Bogdan Ionescu purta un costum gri inchis. Ea avea un mic buchet din flori rosii, iar el avea o floare rosie in buzunarul de la piept al sacoului. Presedintele Traian Basescu a purtat un costum negru, avand o cravata de culoare violet, pe care acesta o considera norocoasa inca de la alegerile prezidentiale din 2009.

Casatoria religioasa va fi oficiata sambata dupa-amiaza, la biserica Sf.Spiridon din Capitala, iar petrecerea va avea loc la Palatul Snagov, unde sunt asteptati aproximativ 600 de invitati.




















7407 vizualizari

  • +18 (28 voturi)    
    normal (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:07)

    behemot [utilizator]

    are si un nume frumos al naibii.
    • +13 (21 voturi)    
      da, da (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:13)

      behemot [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      chiar e mai bine sa te cheme basescu decat sida. basescu e mai bine si decat cacarau. norocul ei ca a avut de unde alege.
    • +17 (25 voturi)    
      Neah (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:21)

      roadrunner2n [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      e o decizie pur si simplu practica. I-ar lua mult prea mult sa isi invete noul nume si, sa fim seriosi, la ce ar folosi atat efort din partea ei ? :D
    • +17 (25 voturi)    
      EBA e o nulitate cu nume de presedinte (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:25)

      nb2k [utilizator] i-a raspuns lui behemot

      Singurul motiv pentru care a ajuns europarlamentar e pentru ca e fata lui Basescu. Daca nu era, nu o vota nimeni. Probabil ca mai are de gand sa mai ramana in politica, iar daca isi schimba numele in Elena Ionescu nu o mai voteaza nimeni. Asa, numele Basescu inca mai inseamna ceva si normal ca incearca sa profite de el cat mai mult.
      • +4 (8 voturi)    
        zestrea Elenei (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 20:30)

        taranistu [utilizator] i-a raspuns lui nb2k

        un post de ambasador la Paris
  • -6 (24 voturi)    
    Casa de piatra! (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:20)

    Atcika [utilizator]

    Casa de piatra , frumoaso!
  • +7 (13 voturi)    
    si ce? (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 16:53)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    E un eveniment privat, nu ne intereseaza... parlamentarului european Elena Ionescu Basescu ii urez sa se imprieteneasca cu limba romana si, in general, cu mandatul pe care l-a "cistigat" prin "vot".
  • +8 (12 voturi)    
    Pai Ionesti (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 17:04)

    miguelito [utilizator]

    sint cu sutele de mii, pe cind basesti?
    • +1 (5 voturi)    
      Ooopsss (Sâmbătă, 1 septembrie 2012, 23:39)

      miguelito [utilizator] i-a raspuns lui miguelito

      acum imi dau seama: pai stiti cit timp si bani pierzi ca sa-ti schimbi numele si apoi sa revii la cel initial?
  • 0 (6 voturi)    
    Casa de piatra! (Duminică, 2 septembrie 2012, 13:36)

    AndaAndreea [utilizator]

    Nu-mi vine sa cred cata rautate au unii oameni in ei! Fata asta s-a casatorit si a fost una dintre cele mai frumoase zile din viata ei. Daca va este greu sa va bucurati pentru ea, macar lasati-o in pace, pentru Dumnezeu! Ce fel de oameni sunteti??!
    Casa de piatra, Elena, sa fii fericita si sa devii o femeie implnta, distinsa si eleganta, ca si mama ta!
    • +1 (1 vot)    
      rautacisme (Luni, 3 septembrie 2012, 18:02)

      ClarObscur [anonim] i-a raspuns lui AndaAndreea

      deh... "Poți să ai şi eşecuri, poți să ai şi succesuri. Pot să fie oameni care nu vor sa vorbesc cu tine".. rautacsime, parol...