Julie Mayaya de la "Vocea Romaniei": Este ca un vis din care tot astept sa ma trezesc

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 27 decembrie 2012, 7:19 Life | Showbiz

Julie Mayaya, care a devenit "Vocea Romaniei" in finala ce a fost difuzata pe 26 decembrie, la Pro TV, a declarat, intr-un interviu pentru Mediafax, ca participarea la acest show este ca un vis din care tot asteapta sa se trezeasca.

Reporter: Cum a inceput cariera ta muzicala si cat timp studiezi in fiecare zi?

Julie Mayaya: Am inceput sa cant de mica, de pe la 15 ani, cand am inceput sa cant cu Victor Lavric. Desi initial am tratat cantatul ca pe un hobby, o activitate placuta in timpul liber, am inceput sa indragesc scena, iar acum a devenit un full-time job. Nu pot spune cate ore pe zi studiez, nu am un program fix. Studiez fiecare piesa in parte pana cand reusesc sa mi-o insusesc. Asta poate dura de la o ora la doua zile, depinde de piesa.

Rep.: Cum ai ajuns sa participi la show-ul "Vocea Romaniei" de la Pro TV?

J. M.: Am urmarit un pic din sezonul trecut al "Vocii Romaniei" si mi-a placut ce am vazut. Am vrut sa ma incerc pe mine, sa vad pana unde pot ajunge. Preselectiile au inceput mult mai devreme decat ma asteptam si era cat pe ce sa le ratez. Am avut noroc cu o prietena de-a mea, Cristiana Sarmei, care, practic, m-a luat de manuta si m-a dus sa ma inscriu la preselectii. Daca nu era ea, cred ca ma vedeati la "Vocea Romaniei" - sezonul al treilea.

Rep.: Cum s-a schimbat viata ta dupa aparitia la primele editii ale emisiunii "Vocea Romaniei"?

J. M.: Inca de la difuzarea blind-urilor (auditiile pe nevazute, n.r.) lumea a inceput sa ma recunoasca pe strada, sa-mi ceara poze si autografe. Pagina mea de Facebook a fost invadata de cereri de prietenie si mesaje

interviu integral pe Mediafax























20278 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    !!!! (Joi, 27 decembrie 2012, 9:39)

    Alex2009 [utilizator]

    Julie a ridicat standardul Vocii Romaniei la un nivel foarte apropiat de perfectiune. Va fi extrem de greu...imposibil, de fapt... sa mai apara cineva de nivelul ei. Plus ca e o persoana incantatoare. Deasemenea, un om extraordinar cu o voce speciala e si Vizi Imre, foarte aproape de un one man show.
    Toti finalistii de acum, si nu numai, sunt peste finalistii VR de anul trecut.
    Iar de acum standardul va fi Julie Mayaya.
    • -7 (9 voturi)    
      si intr-adevar (Joi, 27 decembrie 2012, 12:30)

      je2012 [utilizator] i-a raspuns lui Alex2009

      este si romanca suta la suta, ca trei sferturi din din finalist! Ce sa zic!
      • -3 (9 voturi)    
        Calm man (Joi, 27 decembrie 2012, 12:58)

        efz [utilizator] i-a raspuns lui je2012

        Ca asa , cu ajutorul TV, se implementeaza multiculturalismul si in Ro. Din pacate.
        • -7 (9 voturi)    
          fair enough! dar emisiunea (Joi, 27 decembrie 2012, 13:35)

          je2012 [utilizator] i-a raspuns lui efz

          trebuie re-denumita.
          • +5 (5 voturi)    
            Praf (Joi, 27 decembrie 2012, 19:12)

            Muschit [utilizator] i-a raspuns lui je2012

            Din cauza unora ca voi ni s-a dus vestea in lumea intreaga.
      • +6 (8 voturi)    
        Zile triste pentru rasiști (Joi, 27 decembrie 2012, 13:19)

        Sore [utilizator] i-a raspuns lui je2012

        M-aș fi mirat ca acest eveniment să nu-i fi "stimulat" pe rasiști și pe naționaliști să-și dea în stambă. Dacă ăia care sunt români 100% nu sunt la fel de buni ca ăia care nu sunt 100%, ce să-i faci?
        • 0 (4 voturi)    
          ideea este ca nu poti (Joi, 27 decembrie 2012, 16:41)

          je2012 [utilizator] i-a raspuns lui Sore

          numi vocea romaniei o emisiune concurs in care concureaza si englezi si francezi si luxemburghezi. ii spui "cea mai tare voce" sau oricum alftel. tot la fel cum nu poti numi un indian ministru al culturii in romanica (chiar daca incapabilii de la noi) au facut-o mai demult. este ilogic si inseamna ca in toata tara nu e un roman capabil sa "minstruiasca" minsterul culturii! Oameni capabili sunt, doar ca nu se murdaresc cu politichia de dambovitza, sau nu se vrea a fi descoperiti. dar oricum asta e cea mai mica problema comparativ cu ciuma rosie care a castigat alegerile!
          • +2 (2 voturi)    
            greşit! (Vineri, 28 decembrie 2012, 0:47)

            Ioana Munteanu [utilizator] i-a raspuns lui je2012

            Fă-i români pe francezii, englezii, patagonezii aceia, asimiliează-i, fă-i să-ţi fie devotaţi şi să te iubească şi nu vei avea decît de cîştigat! Românii vor fi mai buni, vor avea ce învăţa de pe urma acestei deschideri. Altfel, rămîn "puri" (de unde naiba?) şi înapoiaţi.
  • +10 (10 voturi)    
    Nationalism desantat! (Joi, 27 decembrie 2012, 18:12)

    dicsof [utilizator]

    Mai oameni buni,cei care o tineti langa cum ca Julie nu ar fi romanca,cum adica nu-i romanca? I-ati facut testul ADN si a iesit ca nu e urmasa lui Traian si Decebal?!?!?! E nascuta,crescuta,educata in Romania,din mama cetatean roman,ea la randul ei e cetatean roman.Ce inseamna "100% roman"? Voi sunteti in regula la "mansarda"?In ce secol traiti?
  • +1 (1 vot)    
    Bravos, Pro Tv (Vineri, 28 decembrie 2012, 9:40)

    samariteanul [utilizator]

    Ma bucur ca dupa jenanta emisiune "Romanii au talent"in care v-ati facut de tot rasul,v-ati revenit si ati lasat sa castige cel mai bun la Vocea Romaniei!!!!Bravos,poate reusiti sa faceti si stirile voastre sa nu mai inceapa si sa se continuie cu violuri,crime si alte atrocitati pe care nimeni nu poate sa intereseze,poate doar pe voi!!!!
    Ps. As da o lege prin care stirista care promoveaza toata mizeria asta morala,sa fie violata pana cand isi da seama cat rau face!!!!
    In rest numai de bine si sper intro calitate a emisinilor voastre,mai buna si mai intelept aleasa,ca pana acuma.............a fost jejnant!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Bravos,Julie!!!!! (Vineri, 28 decembrie 2012, 9:42)

    samariteanul [utilizator]

    Ai fost cea mai buna si iti meriti banii si laudele de rigoare!!!!