VIDEO Actorul american Paul Walker a murit intr-un accident de masina

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 1 decembrie 2013, 9:04 Life | Showbiz

Paul Walker
Foto: Facebook
Actorul american Paul Walker, celebru pentru rolurile din seria de filme de actiune "Fast and Furious" ("Furios si iute"), a murit sambata, intr-un accident rutier produs in apropiere de Los Angeles, California, au anuntat agentii de relatii publice ai vedetei pe retelele de socializare, transmite AFP.

"Cu inima indoliata trebuie sa confirmam ca Paul Walker a murit astazi intr-un tragic accident de masina", se arata in mesajul postat sambata seara pe pagina oficiala de Facebook a actorului.

"El era pasager in masina unui prieten si amandoi si-au pierdut viata", au precizat agentii vedetei. Un mesaj similar a fost difuzat si pe Twitter.

Potrivit presei americane, masina in care se afla actorul s-a izbit de un copac si a luat foc.

Paul Walker avea 40 de ani si a devenit celebru interpretand rolul Brian O'Connor din seria de succes "Fast and Furious". El a jucat in cinci din cele sase lungmetraje ale seriei, alaturi de Vin Diesel si Michelle Rodriguez.


Vezi imagini surprinse la putin timp dupa accident
(sursa: TMZ.com):




























30112 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    :( (Duminică, 1 decembrie 2013, 10:12)

    nonyx [utilizator]

    Ce coincidență de tot ... rahatul! :( Îmi pare sincer rău, era unul dintre actorii mei preferați.
  • +9 (9 voturi)    
    Too fast (Duminică, 1 decembrie 2013, 10:42)

    Alex S [utilizator]

    Too fast...too furious. Glumesc, odihneasca-se in pace.
  • +2 (12 voturi)    
    NO WAYYY !!!!!! (Duminică, 1 decembrie 2013, 10:50)

    TheTrinitY [utilizator]

    Dumnezeu sa il odihneasca!!!!!! God bless him !

    Reactia lu nevasta-mea ....

    "du-te ma, tu faci misto ..." !!!!!!!

    Multi oameni mor de tineri, ar trebui sa ne dea de gandit !
    Bun actor, bun bun actor !
  • +1 (13 voturi)    
    Ironia (Duminică, 1 decembrie 2013, 13:32)

    dandra [utilizator]

    altul care filmeaza si nu coboara sa ii ajute.
    parca a mai fost o faza ca asta la accidentul printesei Diana.
    E mai important video ul lui pe youtube decat viata unuu om.
    toate peste toate, dragus and alcohol, are bad, Mmmkay?
    • +9 (13 voturi)    
      E usor sa comentezi din scaun (Duminică, 1 decembrie 2013, 15:00)

      Nababucordonmosor [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Am un amic care a coborat din masina proprie ca sa ajute intr-un accident pe autostrada. A fost spulberat de un camion care nu l-a vazut. Soferul camionului spunand ca nu avea ce sa caute in loc nemarcat un pieton pe autostrada, dupa o curba. Amicul meu e mort de vreo 4 ani. Vorba aceea: prostii sunt vii iar de eroi sunt pline cimitirele. BTW: toti cei implicati in accidentul in care a vrut sa ajute amicul meu au plecat pe picioare acasa. Singurul mort fiind el.

      Daca va uitati cum arde acea masina va dati seama ca nu mai aveti ce scoate din ea. Pasagerii erau morti de mult. Chiar daca nu arsi insa din cauza gazelor toxice. Coborand si ajutand cel care filma nu putea face decat un singur lucru: sa mai puna inca o viata in primejdie.

      Si va adresez o intrebare: cu cu extinctorul din masina credeti ca puteati stinge incendiul?
    • +3 (5 voturi)    
      E demonstrat experimental (Duminică, 1 decembrie 2013, 18:22)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      si prin exemple din viata reala, ca in situatii extreme cand ar trebui sa faca ceva, oamenii nu fac. Fiecare asteapta ca altul sa faca ceva, efect de turma, nimeni nu face nimic.
      E arhicunoscut un caz din NY cand o femeie a fost omorata noaptea pe strada, sau ceva de genul asta, a implorat dupa ajutor si nimeni nu a facut nimic desi sute de martori au declarat ulterior ca au fost aware de ce se intampla dar ca au crezut/asteptat ca ALTCINEVA sa faca ceva/sune la politie, etc.
    • +1 (1 vot)    
      Da sigur... (Luni, 2 decembrie 2013, 8:40)

      Amoredivino [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      O mașină care arde violent nu se mai poate stinge cu un extinctor auto. Nici cu zece extinctoare din acestea tip spray pe care îl ai în mașină.
      Doar pompierii o mai pot stinge, de la distanță. Am fost odată la un astfel de incendiu...și dogoarea se simțea de la 10 metri, nu te puteai apropia.
      Extinctoarele auto se pot folosi doar dacă focul este încă mic, înainte de a mistui tapițeria sau motorul.
      Apoi apare și pericolul exploziei rezervorului. Cu benzina nu este de joacă. Mașinile diesel iau foc mai greu. Astea pe benzină...o scânteie este suficientă.
  • +3 (3 voturi)    
    R.I.P (Duminică, 1 decembrie 2013, 13:53)

    potaissa [utilizator]

    Sa-l ierte Dumnezeu .
  • +3 (3 voturi)    
    MARE PIERDERE (Duminică, 1 decembrie 2013, 14:10)

    BratuCosmin [anonim]

    UN ACTOR CE PROMITEA MULT si totusi inca o lectie ca viata bate filmul!
  • +5 (5 voturi)    
    viata, viteza (Duminică, 1 decembrie 2013, 14:53)

    victor L [utilizator]

    Recent il vazusem intr-un film si mi-a placut; pacat, doar 40 de ani.
    Odihneasca-se in pace.
  • -4 (8 voturi)    
    RIP, scuze totusi (Duminică, 1 decembrie 2013, 16:56)

    rov -OBLIGATIVITATE VOT-CONDITIE DE MENTINERE IN UE! [utilizator]

    dar cum e posibil ca un Porshe sa ia foc ?!!!
    Oare se plateste de inutil de trei ori pretul???
    Daca nu lua foc scapau cu viata....
  • -2 (8 voturi)    
    bizon de hollywood (Duminică, 1 decembrie 2013, 17:00)

    blu3s0ul [utilizator]

    ce viteza avea berbecul de a facut masina praf? probabil era drogat sau baut.
    • +2 (4 voturi)    
      bizon de romania (Duminică, 1 decembrie 2013, 18:24)

      klaudyuxxx [utilizator] i-a raspuns lui blu3s0ul

      Nu el conducea masina...
      • +1 (3 voturi)    
        bizor sofer (Duminică, 1 decembrie 2013, 22:32)

        blu3s0ul [utilizator] i-a raspuns lui klaudyuxxx

        pai de ce nu conducea el masina? in stire nu se mentioneaza acest lucru.
        masina era incolacita in jurul stalpui...ma scuzi dar asa ceva la 50 km/h nu se intampla...deci soferul tot bizon ramane
        • 0 (0 voturi)    
          perseverenta in prostie (Luni, 2 decembrie 2013, 2:26)

          cris64 [utilizator] i-a raspuns lui blu3s0ul

          Mai, tu dupa ce ca esti prost, mai si perseverezi. Citeste al doilea paragraf de sub poza si vezi daca acum te prinzi. Daca si acum iti da negativ raspunsul, e clar: nu mai ai nicio sansa. Incearca cu furadan.
  • 0 (0 voturi)    
    MARE PACAT ! (Marţi, 3 decembrie 2013, 10:00)

    silvia_sunei1385883132370 [utilizator]

    Dumnezeu sa ii odihneasca sufletul !!