Presedintele Sarkozy, fermecat de stiloul lui Basescu (VIDEO)

de D.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 februarie 2008, 8:38 Life | Showbiz

Postul de televiziune francez Canal+ a prezentat imagini cu presedintele francez, Nicolas Sarkozy care s-a aratat impresionat de stiloul cu care a semnat la Bucuresti, impreuna cu omologul sau roman, Traian Basescu, parteneriatul dintre Romania si Franta. Clipul - postat pe internet - il arata pe seful statului francez cum priveste atent stiloul, in aseaza pe masa, apoi il ia in mana si il pune in final in buzunar, dupa ce i-a cerut permisiunea lui Traian Basescu.



Nicolas Sarkozy este poreclit de francezi presedintele "bling-bling", fiind cunoscut pentru pasiunea sa pentru lucruri scumpe si stralucitoare.

De altfel, presedintele francez continua sa scada vertiginos in sondaje, informeaza Le Point. Potrivit publicatiei, 39 la suta dintre francezi se declara in favoarea lui Sarkozy, in timp ce 58 la suta dintre ei sunt nemultumiti de actiunile sefului statului. Nicolas Sarkozy a pierdut 10 procente fata de luna ianuarie si 19 % in raport cu luna noiembrie, anul trecut.

Aceasta situatie are loc pe fondul promovarii unei politici economice care a dus la scaderea puterii de cumparare a populatiei, dar si expunerii in public a vietii private a lui Sarkozy.























11597 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Stiloul? (Marţi, 12 februarie 2008, 9:18)

    RA [anonim]

    Era stiloul predecesorului sau Chirac pe care il tot cauta si la gasit tocmai in Romania. Ha Ha Ha.
  • 0 (0 voturi)    
    Daca postati un film verificati ca merge... (Marţi, 12 februarie 2008, 9:39)

    Dan [anonim]

    Daca postati un film verificati ca merge...
    • 0 (0 voturi)    
      merge (Marţi, 12 februarie 2008, 15:07)

      The Wisest Fool [utilizator] i-a raspuns lui Dan

      Mie imi merge.
    • 0 (0 voturi)    
      Merge (Marţi, 12 februarie 2008, 17:14)

      releu [anonim] i-a raspuns lui Dan

      verifica-ti calculatorul sau conexiunea Internet...
  • 0 (0 voturi)    
    top ten newz (Marţi, 12 februarie 2008, 10:06)

    respect [anonim]

    Cand lumea nu are ce face, se ia de chestii mici.
    Era plin paharul cu apa din care a baut bietul om ? Ce marca de apa servetzele au avut la masa?
    Ati consumat toata hartia igienica de la toalete ?
    Cu cate sute de grame s-a ingrashat soferul limuzinei lui Nicolas Sarkozy cat a asteptat in parcare ?
  • 0 (0 voturi)    
    Stiri pentru cretini (Marţi, 12 februarie 2008, 10:38)

    Dan_ [anonim]

    Stimabililor ! Draga presa ! Tovarasi !
    Cat aveti de gand sa ne mai imbacsiti neuronii cu stiri pentru cretini ? Asta-i stire ? Peste tot numai tampenii din acestea ne serviti. Nu pot sa uit cum a tratat EVZ. evenimentul de saptamana trecuta: "Sotul Carlei Bruni in vizita la Bucuresti". Voua nu vi se face scarba asa cate-odata de ce prezentati oamenilor ? Sa nu-mi veniti cu minciuna: "asta se cere, asta dam". Asta se cere pentru ca VOI ati indobitocit lumea sa ceara asa ceva. Asta nu-i nici macar presa mondena. E presa de tomberon !
    • 0 (0 voturi)    
      bravos (Marţi, 12 februarie 2008, 14:50)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Dan_

      ..mi-a placut comentariul...acid si la obiect...salut
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Marţi, 12 februarie 2008, 11:29)

    Andrei [anonim]

    Mie mi s-a părut amuzant, cel puţin felul în care cercetează stiloul îl face să semene cu un personaj animat.
    • 0 (0 voturi)    
      De ce (Marţi, 12 februarie 2008, 23:08)

      Clujeanu' [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Dar poate ar fi trebuit sa se scriu undeva si ce a semnat cu stiloul ala si ce implicatii are pt Romania, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    il est bien!... (Marţi, 12 februarie 2008, 14:11)

    parpanghel [anonim]

    Il est bien - ce clip, pas le type! Evidémment :-))
  • 0 (0 voturi)    
    protocol (Marţi, 12 februarie 2008, 16:27)

    barfly [anonim]

    In lumea diplomatica, stilourile cu care se semneaza tratate sau acorduri internationale sunt considerate suveniruri, iar protocolul CERE sa fie luate de semnatari. Daca NU l-ar fi luat ar fi fost neam prost. Alo, sectia de politica externa!
  • 0 (0 voturi)    
    protocol (Marţi, 12 februarie 2008, 17:18)

    Dumitru [anonim]

    Domnule Barfly, aveti pretentii prea mari de la niste jurnalisti care scriu stiri la norma. Sectie de politica externa? Doua domnisoare studente care traduc de pe internet nu inseamna sectie de politica externa..
  • 0 (0 voturi)    
    Mare presedinte (Marţi, 12 februarie 2008, 18:56)

    nicodim [anonim]

    Suburbiile pariziene asteapta la cotitura pt a se razbuna pt decimarea din 2005 sau 2006.
    Sarko a scazut in10 luni de mandat de la 59 la 39%
  • 0 (0 voturi)    
    Stiloul ? Traditie diplomatica. (Marţi, 12 februarie 2008, 19:58)

    Dan B. Charles [anonim]

    O traditie diplomatica, dupa semnarea unui tratat bilateral international, stiloul sa fie retinut de semnatatrii. Stilourile, deobicei au ingraved data si numele TRATATULUI. Sunt alte probleme importante anul acesta pentru Romania.
    VOTUL DEMOCRATIC UNINOMINAL CU DOUA TURURI DE SCRUTIN PE CIRCUMSCRIPTII ELECTORALE? SINGUR SI UNIC VOT UNINOMINAL. nemerniceanu- si banditii va vor pacalii din nou si vor mai sta la dictatura inca 18 ani.
    Ocupati-va de subiectele serioase si vitale altfel tara v-a fi desfintata si dizolvata de colosul EU.
    4/5 milioane au plecat, si 8 tinari din 10 vor pleca din tara in urmatorii ani. Canalia ilescu si compania vor mai ramane din romani in tara.
    • 0 (0 voturi)    
      absolut de acord (Vineri, 15 februarie 2008, 8:44)

      Mia [anonim] i-a raspuns lui Dan B. Charles

      presa se deda trup si suflet diversiunii. E adevarat ca subiectele importante cer mai multa munca, gandire etc, asa ca ramanem activi in planul firimiturilor cu care umplem jurnalele.
      In alta ordine de idei, de unde a scos autorul articolului ca in Franta Sarko e cunoscut pentru gustul sau pentru obiecte stralucitoare ?! Traiesc in Franta de multi ani si n-am auzit de asa ceva ! Dar DACA cumva asta e adevarat, atunci sa afle jurnalistii romani ca omologii lor francezi nu-si pierd vremea cu astfel de "stiri" care oricum nu intereseaza pe nimeni.
  • 0 (0 voturi)    
    haha (Duminică, 17 februarie 2008, 21:38)

    tyby [anonim]

    mont blanc...intradevar un stilou super..am si eu unul