VIDEO / Marius Moga si Anda Adam socheaza cu "Punani"

de Daniel Ionescu     HotNews.ro
Marţi, 29 aprilie 2008, 1:41 Life | Showbiz

Anda Adam (Foto:anda-adam.ro)
Lansata chiar in postul Pastelui, noua melodie a Andei Adam, compusa de Marius Moga, se numeste "Punani", care in limba indiana inseamna organ sexual femeiesc sau vagin in argou jamaican.

Desi sunt in engleza, versurile sunt si mai incendiare: "Misca-ti pasarica si mergi sa faci singura niste bani". Piesa beneficiaza de un videoclip realizat de fratele micului Mozart, care a avut premiera pe 24 aprilie in emisiunea lui Maruta de la Pro Tv, "Happy Hour".

Versurile scandalizatoare au atras deja reactii virulente pe bloguri sau forumuri. 

Melodia va face parte dintr-o campanie antipiraterie si este inclusa pe cel mai recent album al Andei Adam, care va fi lansat in mai si care este compus integral de Marius Moga.

Clipul, semnat de fratele regizor al compozitorului, Iulian Moga, s-a filmat la inceputul lui aprilie, intr-o singura locatie, linga restaurantul Cina, din Piata Revolutiei, pe parcursul a 18 ore. Scenariul reprezinta o lupta intre mai multi dansatori de street-dance, printre care si carismaticul Denice, un artist de culoare care a colaborat si cu Mariah Carey, scrie "Click!".

Anda Adam a renuntat si la hainele mulate in favoarea unei rochii semnata Balizza. Tinuta, accesorizata cu strasuri si pene, costa 5.000 de lei, iar taieturile indraznete i-au pus Andei in valoare formele voluptuoase.

Cateva din versurile melodiei "Punani"

"Make yourself some money, girl
Move your punani, go make yourself some money
Close your eyes, take it slow
Feel it down, deep down your soul
I take you high, high above
Now tell me: isn't it this love?
Move your punani, go make yourself some money"

Urmariti premiera melodiei "Punani" de la "Happy Hour". Sursa video: YouTube





















7701 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    this is shit (Marţi, 29 aprilie 2008, 9:21)

    bogo [anonim]

    moga my ass! s-a prostit si asta...
  • 0 (0 voturi)    
    mdeah (Marţi, 29 aprilie 2008, 10:13)

    mihai [anonim]

    nu ii inteleg targetul melodiei asteia. o mananea mai elevata?
  • 0 (0 voturi)    
    ce porcarie!! (Joi, 1 mai 2008, 18:14)

    rakmmy [anonim]

    lipsa de talet, gust si decenta. intr-un cuvant,o porcarie!!!
  • 0 (0 voturi)    
    esti o urata (Marţi, 10 iunie 2008, 14:47)

    carla [anonim]

    dupa ce ca este urata mai este si proasta, nu stiu ce dracu a vazut papusa aia masculina la botoasa si siliconata asta. daca as fi ca el nu m-sa uiata la ea nici cu frundul. pacat de bietul baiat.asata il strica cel mai rau,cel mai mare defect al lui este anda. lasa-te de sportul asta ca oricum
  • 0 (0 voturi)    
    FAINA MELODIE (Joi, 12 iunie 2008, 23:09)

    CLYDE [anonim]

    super melodia desi versurile sunt vulgare voi nu stiti sa apreciati asta e defectul vostru
  • 0 (0 voturi)    
    anda adam (Marţi, 1 iulie 2008, 10:56)

    diana [anonim]

    Voi sunteti prosti sunt cea mai mare fana anda adam asa ca
    Tineo tot asa anda!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    anda adam (Vineri, 4 iulie 2008, 13:22)

    madlen [anonim]

    mai.....eu nush ce vreti voi sincer?dak ziceti ca nu va place anda adam la ce intrati pe site-urile in care este ea?numai ca sa faceti comentarii aiurea?acum nu zic ca e o mare cantareata ....dar sincer este printre putinele vedete in romania care canta super live...acum ca sia scos acest nou clip punani...sincer o fi el cu niste cuvinte vulgare...dar si asa romanii nostri nu prea stiu engleza asa ca nu e o nenorocire...nush dar romanii nostri sunt tare invidiosi...sincer...la ea chiar nu este de comentat asa mar elucru...ca doar nu o fi cn stie ce femeie de aia....cum ar fi sa nu aiba voce...uite ca sa va arat compartatio cu aia de la rbd....sa nu imi spuneti voi ca anda adam canta mai prost dek aia live......CANTA DE 100 DE ORI MAI BN...asa ca lasa-ti fata impace
  • 0 (0 voturi)