Nico si Vlad Mirita s-au calificat in finala Eurovision

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 21 mai 2008, 5:21 Life | Showbiz

Nico si Vlad
Foto: TVR
Nico si Vlad Mirita, reprezentantii Romaniei la Eurovision s-au calificat in finala competitiei dupa ce au trecut de prima semifinala. Nico si Vlad au castigat preselectia interna pentru Eurovision cu melodia "Pe o margine de lume".

Alaturi de Romania au mai obtinut calificarea in finala, in urma semifinalei din aceasta seara: Grecia, Rusia, Finlanda, Bosnia-Hertegovina, Israel, Azerbaidjan, Armenia, Norvegia si Polonia.

Nico si Vlad Mirita se vor confrunta in finala din 24 mai cu Marea Britanie (pozitia 2), Germania (pozitia 4), Franta (pozitia 19), Spania (pozitia 22) si Serbia (pozitia 23), tari participante direct in finala.


Pe-o margine de lume
























8176 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    melodia este... (Miercuri, 21 mai 2008, 8:55)

    Florin [anonim]

    Foarte frumoasa, pacat ca acest concurs este unul bazat pe relatii politice si de buna vecinatate intre tari. Cel putin asa l-am perceput eu pina acum. Poate anul asta sa se mai schimbe ceva. Succes dragilor.
    • +1 (3 voturi)    
      pacat (Miercuri, 21 mai 2008, 10:07)

      Gil [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Dupa parerea mea are o linie melodica tipic romaneasca. Chiar daca am fi prieteni cu toti europenii, cred ca n-am avea nicio sansa la locul I.
      Pacat...Nimic original.
  • +1 (3 voturi)    
    Cu ei ne mandrim (Miercuri, 21 mai 2008, 10:29)

    El Gogu [anonim]

    Baiatul asta cu lipici la comunitatea gay si mamaia care nu a avut un hit adevarat in toata viata ei artistica au avut in semifinala o prestatie aproape lamentabila. Fie ca a fost de vina sonorizarea, fie ca au fost sabotati, spre sfarsitul melodiei se auzeau doua voci care cantau doua melodii diferite.
    Le tinem pumnii pentru a castiga finala si pentru a demonstra inca odata triumful mediocritatii si al talentului promovat prin nepotism intr-un domeniu care nu reprezinta una din prioritatile Romaniei.
  • +1 (3 voturi)    
    Biondo (Miercuri, 21 mai 2008, 10:41)

    666 [utilizator]

    Si de-ar castiga Galaxovisionul, felul in care s-au infipt (au fost infipti) in concurs imi face greata. Nici nu ma mir ca am uitat de programarea semifinalei; parca nici n-ar participa Romania. Ciudat, inca ma simt reprezentat de suedezi - lipsind ei, nici nu mai conteaza.
  • 0 (4 voturi)    
    ma lasi !??! (Miercuri, 21 mai 2008, 10:53)

    albinutza [anonim]

    nico e o artista adevarata, iar "baiatul asta cu lipici"are voce buna.
  • +2 (2 voturi)    
    Piesa de rahat, interpretare de rahat! (Miercuri, 21 mai 2008, 12:08)

    Eli48 [anonim]

    De la piesa, ce sa cerem!? Nimic, in conditiile in care e de rahat! Nu mai comentam modul in care s-a ajuns ca aceasta melodie sa ne reprezinte in concurs. Interpretarea de aseara a fost, la fel, de tot rahatul. Imbracat jalnic, ca la nunta la Titu, in blugi, Mirica a fost peste ton, tot timpul piesei. Nico a dat-o in strachini, incercand floricele care au dus-o departe, pe campii, iar in momentele de "doua voci", amandoi au luat-o total razna. Ideea de a canta parti din text si in italiana e, la fel, cretina. Cantec de rahat, interpretare de rahat, costume de rahat, tvr de rahat, cu toata liota lor de lichele. Jenant!
    • 0 (0 voturi)    
      ne lashi? (Joi, 22 mai 2008, 14:58)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Eli48

      Important este ca ne-am calificat in finala ......chiar si asa cu piesa si interpretarea de rahat....cat despre lipici la lumea gay.... sunt altii de exemnplu Biondo care sunt gay....dar nu cred ca trebuie sa ne legam de asta?
      Nu uitati ....ne-am calificat in finala si cum traim intr-o tara libera fiecare are dreptul sa spuna ce vrea. ........chiar si carcotashii.
  • 0 (0 voturi)    
    super melodie (Miercuri, 21 mai 2008, 12:57)

    io [anonim]

    Ati vazut melodia spaniola? Geniala:

    http://www.youtube.com/watch?v=udVl4XNx4PM&feature=related
  • +1 (1 vot)    
    Jenibil (Miercuri, 21 mai 2008, 18:01)

    anonim [anonim]

    Sa zicem ca au avut emotii, dar in finala nu mai merge asa.S-au calificat pt ca au concurat cu niste melodii de toata jena.Draga Nico, ori iti dregi vocea aia, ori de ce te-ai mai dus la Eurovision?Ati fost penibili amandoi.Stiam ca melodia e mai lenta, parca va alerga cineva, Vlad o luase inainte rau, iar la refren a lasat-o vocea pe Nico, parca ragusisei, sa nu mai vorbim ca nu a existat nici o sincronizare cand ati cantat impreuna, cred ca Vlad a vrut sa te acopere cand a vazut ca ai luat-o pe aratura.Daca nu faceti fata emotiilor, stati bai nene acasa, nu ne faceti de tot rahatul.Desi am auzit ca Nico inainte a avut probleme cu vocea, in cazul asta trebuia sa va retrageti.Daca stii ca ai probleme cu vocea si faci tratament stai in banca ta, nu iti bate joc, reprezinti o tara, nu te-ai dus la Mamaia pe plaja sa fredonezi.
  • +1 (1 vot)    
    Biondo trebuia sa fie in semifinala! (Miercuri, 21 mai 2008, 18:25)

    Veritas [anonim]

    Cand mi-aduc aminte ce porcarie au facut ca sa-i elimine pe Biondo si sa-i scoata pe astia 2 in frunte, nici nu ma mir ca nimeni nu a sesizat ca e o semifinala... Personal nu le doresc decat sa li se intample odata ce au facut ei, sa vada cum e...Mi-e indiferent ce or sa faca in finala, si daca ar castiga premiul nu m-as simti deloc mandra pentru RO, ca prea mi-a fost rusine pentru ce s-a intamplat atunci.
  • +1 (1 vot)    
    ma mir (Miercuri, 21 mai 2008, 22:06)

    antimanelist [anonim]

    Nu inteleg cum de melodia care sa reprezinte Romania nu e o manea... Ce poate fi mai pur romanesc decat o manea care vorbeste despre unul care e smecher si a furat, are bani, mertan tunat si femei garla si - in consecinta - mor dusmanii lui! Motiv pentru care este un erou popular, un model demn de urmat! Poate imi explica cineva discrepanta enorma dintre melodia aleasa (care, conform standardelor actuale e clar pentru fraieri) si ceea ce se asculta de 95% dintre romani in exclusivitate, respectiv manele.