Noul album al Carlei Bruni - despre droguri si cei 30 de iubiti ai sai

de A.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 iunie 2008, 16:26 Life | Showbiz

Carla Bruni
Foto: Pierre Even - carlabruni.com
Prima doamna a Frantei canta despre cei 30 de iubiti pe care i-a avut, precum si despre droguri 'grele' pe noul sau album, "Comme si de rien n'etait". Carla Bruni insista ca albumul nu a fost inspirat de relatia cu presedintele Sarkozy.

In Le Figaro se mentioneaza ca melodiile, diferite de ce a cantat Bruni pana acum, precum si versurile indraznete de pe "Comme si de rien n'etait" ("Ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat") fac din noul album al Carlei un adevarat succes muzical.

Criticul Bertrand Dicale (Le Figaro) scrie, in cronica albumului care se va lansa pe 21 iulie, ca Bruni a adoptat mai mult stilul muzical frantuzesc si exuberanta anilor '60. "Sunt un copil, in ciuda celor 40 de ani ai mei si a celor 30 de iubiti pe care i-am avut", canta Bruni in melodia "Une enfant" ("Un copil"), potrivit lui Dicale, care apreciaza aceasta piesa ca fiind cea mai buna de pe album.

In alta piesa, "Ma came" ("Esti drogul meu"), Bruni canta: "Esti drogul meu. Mai letal decat heroina din Afganistan si mai periculos decat cocaina columbiana". Bruni se afla la cel de-al treilea album de cand a renuntat la cariera de fotomodel pentru muzica.

Bruni a declarat in mod repetat ca a scris cantecele inainte de a-l intalni pe Sarkozy, asadar ascultatorii nu ar trebui sa faca o legatura intre versuri si sentimentele ei fata de presedintele Frantei, arata Reuters.

Intr-un interviu acordat revistei VSD, Bruni spune ca este extrem de constienta de dezavantajele de a fi in acelasi timp si muzician, si sotia celui mai puternic om din Franta. "Oamenii nu percep albumul doar din punct de vedere muzical. Criticile, folositoare de altfel, risca sa fie influentate, in bine sau rau, de faptul ca sunt sotia presedintelui. A trebuit sa ma protejez intr-un fel. Cand am lucrat la album, nu am luat legatura decat cu cei din anturajul meu muzical", a spus Bruni.

Pe masura ce se apropie data lansarii, Bruni, care s-a descris ca o persoana care isi face tot timpul griji, nu este pe deplin multumita. "Inca am regrete. Daca m-as asculta in continuu, nu m-as opri din a face schimbari asupra melodiei", a spus Carla.

Carla Bruni - "Quelqu'un M'a Dit"























704 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    o prima doamna cu libidoul unui adolescent de 15 a (Miercuri, 11 iunie 2008, 16:54)

    maria_eugenia [anonim]

    Toata lumea stie ca prima domana a Frantei nu este deloc o doamna. Cala Bruni, ca multe alte femei intretinute, are drept motivatie promordiala lenea. O puternica dorinta de a nu munci, desi banii trebuie sa vina de undeva si in cantitate foarte mare pentru a satisface si cele mai marunte servicii, le motiveaza pe aceste femei, care sunt tavalite de catre cine trebuie ,si nu numai ,in schimbul unei vieti pline de comoditati si lux. Aceasta femeie nu a facut nimic in viata. Singurul efort pe care l-a facut vreodata a fost cand l-a nascut pe fiul ei (sau poate nici atunci).
    • 0 (0 voturi)    
      adevarul dupa mariuca-biscuit (Joi, 12 iunie 2008, 9:32)

      corina [anonim] i-a raspuns lui maria_eugenia

      E foarte reconfortant sa vezi ca unii oameni, precum maria de mai sus, chiar stie adevarul dom'le! Si il stie din surse sigure, nu pleaca urechea la tabloide si la zvonuri menite sa creasca circulatia unor scursuri de publicatii, nuuuu, ea stie cel mai bine pentru ca sta alaturi de "Cala" Bruni zi de zi, si o cunoaste mai bine decat se cunoaste Carla insasi.
      Daca e sa iti aplicam acelasi tratament si tie, atunci maria-eugenia imi pare rau sa iti spun ca de fapt tu esti o frustrata de peste 30 de ani, dezolant de singura si ingrozitor de acrita.
      Nu ii iau apararea Carlei sau a sotului ei, insa judecati de genul asta sunt puerile si spun mai multe despre cel care le emite, si nu despre subiectul barfelor.
      • 0 (0 voturi)    
        draga mea, (Vineri, 13 iunie 2008, 14:14)

        maria_eugenia [anonim] i-a raspuns lui corina

        eu am 56 de ani, am o fata de 30 de ani si astept peste 4 luni sa fiu bunica unui baietel. Daca imi permit sa judec pe altii si sa mai arat cu degetul nu este din acreala si din frustrare , ci din experienta si din plictis.
    • 0 (0 voturi)    
      pt maria eugenia (Joi, 12 iunie 2008, 14:18)

      ana [anonim] i-a raspuns lui maria_eugenia

      da dupa tine cum trebuie sa fie o doamna ca sa fie doamna? Citesc mesajul tau si imi dau seama ca trebuie sa fie foarte trist sa fii ingusta la creier si foarte frustrata. Mai cauta ca e posibil sa descoperi cum "cala" a facut ea personal mai multi bani ca sotul ei.
      • 0 (0 voturi)    
        comentariul meu (Vineri, 13 iunie 2008, 12:02)

        maria_eugenia [anonim] i-a raspuns lui ana

        era strict pentru " Cala" . Imi pare rau daca te-ai simtit vizata
  • 0 (0 voturi)    
    pentru maria-eugenia (Sâmbătă, 14 iunie 2008, 9:18)

    aurelia [anonim]

    Maria-Eugenia, este intr-adevar de neconceput sa arunci cu pietre in oameni astfel. Nu ii cunosti, nu i-ai intalnit niciodata, nu stii nimic despre probleme din viata lor, nu intelegi nimic depre ei, dar JUDECI. Este foarte ingust sa privesti o persoana care vorbeste despre droguri si iubiti prin prisma lenei. De ce LENE?????????? Pentru ca la 40 de ani s-a maritat cu presedintele Frantei? Asta e lenea? A te marita cu cineva celebru? Cat despre bani, da, nimeni nu ar dori s amunceasca cel putin 8 ore pe zi si sa ajunga mereu acasa cu gandulo ca nu are ce pune pe masa. Nu toti avem ca ideal in viata sa sosim acasa, sa facem supa si sarmalele pentru EL, sa ne pumen bigudiuri si sa dam cu matura zilnic. Nu toate femeile au ca ideal de viata in toamna sa puna muraturi, sa faca dulceturi si zacusca. Este doar o optiune de viata. Este minunat sa faci ceea ce simti ca iti face placere, ca e vorba de dulceturi sau de cantece scandaloase. Nimeni nu poate judeca "Asa e bine, asa e rau." in situatia aceasta. E doar o alegere de viata. De ce sa arunci cu pietre cu Carla?
    P.S. Si eu consider ca s-a casatorit cu Sarko mai mult datorita puterii lui politice, dar asta nu o califica drept lenesa si intretinuta. Numai faptul ca fost fotomodel si este cantareata spune ca nu a stat doar pe banii altora in viata. Arunca cu piatra doar daca nu ai nici un pacat!
  • 0 (0 voturi)    
    avocat din oficiu (Luni, 9 februarie 2009, 2:26)

    anonim [anonim]

    eu am citit despre carla bruni ca provine dintr-o familie bogata si deci e de presupus ca nu a avut nevoeie sa fie intretinuta ........