Mihaela Radulescu + Elan Schwartzenberg = divort

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Miercuri, 17 septembrie 2008, 11:35 Life | Showbiz

Mihaela Radulescu si fiul Ayan
Foto: AGERPRES
Pana acum nu au lasat sa scape niciun semn ca relatia lor ar fi pe butuci, asa ca vestea a picat ca din cer: Mihaela Radulescu si Elan Schwartzenberg s-au hotarat sa divorteze.

Cei doi au fost impreuna 10 ani si s-au casatorit in 2004, an in care s-a nascut si fiul lor, Ayan. O casnicie pentru care Mihaela a renuntat si la propria religie, convertindu-se la iudaism, se termina acum, dupa 4 ani.

Dintr-un interviu acordat publicatiei Cancan de catre Elan Schwartzenberg reiese ca cei doi se vor desparti elegant si ca vor avea in continuare relatii amiabile. Atat Mihaela, cat si Elan au simtit, de mai multa vreme, ca singura solutie ramasa este divortul, hotarand, in cele din urma, sa si treaca la fapte.

Din punct de vedere legal, Ayan va ramane in grija Mihaelei, despre care Elan spune ca este "ambitioasa si o mama extraordinara!". Neoficial insa, cei doi isi vor creste copilul impreuna, dupa cum declara tatal. Mihaela Radulescu nu a putut fi contactata, insa Elan crede ca, daca ar fi sa se razgandeasca, Ayan ar fi singurul motiv.

"Ne-am despartit de multa vreme, cu discretie si grija pentru copilul nostru. Nici eu, nici Elan nu avem altceva de comentat, suntem in cele mai bune relatii si nu va straduiti sa aflati scandaluri, caci nu exista", a declarat Mihaela pentru Libertatea.

Fum fara foc?
Cu toate ca “scandalurile nu exista”, cei doi divorteaza “din motivele pentru care probabil majoritatea se despart', declara Elan. Vesnicele intepaturi si concurenta Mihaelei cu “zana” Andreea Marin sunt arhicunoscute, iar personalitatea pe care i-o recunoaste si sotul Mihaelei - “este o femeie orgolioasa si ambitioasa” - a dus la certuri cu insisi colegii de trust.

Cu doar cateva zile in urma, Mircea Badea declara despre Mihaela ca “E un pic prea sensibila si orice fel de atitudine sau comentariu care nu e vecin cu idolatrizarea persoanei domniei sale, automat e o dezamagire”. Se referea la recentul scandal in care poza trucata a vedetei, imagine a unei campanii antifumat, a fost prezentata ca fiind reala in cadrul unei emisiuni a postului Antena 2.

In acelasi timp, cu o avere estimata la 65 milioane de dolari, trecutul omului de afaceri Elan Schwartzenberg nu este chiar de afisat la gazeta de perete. Schwartzenberg a fost cercetat de DNA, la inceputul acestui an, pentru detinerea unui teren in Combinatul Petrobrazi, acordat in conditii suspecte.

De asemenea, in 2003, omul de afaceri a fost acuzat pentru faptul ca nu a inregistrat suma de 1.341.808 dolari in contabilitatea firmei Exclusiv Site Development.

In anul 2000, Cristalle Securities Limited si Lunara Investments Limited, doua societati partenere in afaceri, l-au acuzat pe Schwartzenberg pentru inselaciune. Omul de afaceri le-ar fi inselat cu o suma de circa doua milioane de dolari.
























37435 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Mihaelo (Miercuri, 17 septembrie 2008, 11:55)

    zet [anonim]

    Vine un moment in viata pitipoancelor (atitudinea face pitipongshipul, nu ma luati ca Mihaela e desteapta si nush ce) cand se uita in urma si se intreaba: nu cumva am irosit anii care au trecut pe langa mine? Mi s-a parut ca sunt "de top", dar daca nu a fost nik de capul meu?
    Noroc ca exista pe lumea asta si oameni seriosi (dau un exemplu oarecare: fizicienii care au realizat LHC. Mai sunt nenumarate alte exemple). Nu sunt vedete, dar ei sunt motorul civilizatiei.
    • 0 (6 voturi)    
      da! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 13:00)

      eugenia [anonim] i-a raspuns lui zet

      Bravo! Frumos spus!
  • -2 (6 voturi)    
    Vedeta (Miercuri, 17 septembrie 2008, 12:14)

    Jidanu [anonim]

    S-a trezit sa-si schimbe religia milenara.
    Pentru ce? Pentru iudaism.
    De-aia i-a ajutat Dumnezeu.

    Cred insa ca ma las de fumat.
    Daca se tine si ea de promisiune.
    • 0 (4 voturi)    
      "S-a trezit sa-si schimbe religia milenara. " (Miercuri, 17 septembrie 2008, 15:23)

      Gelu [anonim] i-a raspuns lui Jidanu

      In timp ce iudaismul e mai recent, mai New Age, asa-i ...??! debil.
    • +1 (3 voturi)    
      Mihaela nu si-a schimbat religia! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 16:28)

      Catavencu [anonim] i-a raspuns lui Jidanu

      Cum poate sa-si schimbe religia cineva ce nu a avut asa ceva?
      Crestinismul tiganilor este doar un mimetism, pentru a lasa impresia ca sunt la fel ca romanii. Daca gasesc o oferta mai buna, nu stau mult pe ganduri. Ca dovada, Mihaela...
    • +1 (3 voturi)    
      milenara cui? (Joi, 18 septembrie 2008, 0:08)

      aurelia [anonim] i-a raspuns lui Jidanu

      Cui ii e milenara religia ortodoxa? Ca ce chestie? Ne-am nascut intr-o religie si trebuie sa traim cu ea ca si cu doi ochi sau 10 degete la picioare? Ca ce chestie? Si apoi ce anume spune ca ortodoxismul este intr-adevar "calea cea dreapta" in afara limbii greci cu orthos + doxos, daca intelegi ce vreau sa spun...????????????
      Si pentru musulmani religia lor e milenara, si pentru evrei, si pentru budhisti! De ce ai detine tu cheia?????? Buricul Pamantului sau cum?
      Mai gandeste-te!
      • -1 (1 vot)    
        Neuronul zglobiu (Joi, 18 septembrie 2008, 21:58)

        picpoc [anonim] i-a raspuns lui aurelia

        Cand a spus "milenara", s-a referit la poporul din care face ea parte. Ca altele or fi milenare pentru altii, da, dar nu e relevant pentru noi, mai capete de rumegus. Chiar nu intelegeti nimic?
  • +1 (7 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 17 septembrie 2008, 12:26)

    dan[dana] [anonim]

    Imi pare rau sa aud despre divorturi. Mai ales ca este un baietel la mijloc. Daca ei au hotarat asa, ca nu mai e loc de nimic, asta e. Imi pare rau pentru Mihaela, care, buna-rea, e o femeie ce se implica in proiecte din ce in ce mai apreciabile. Din pacate banii nici nu aduc fericirea, si nici nu o intretin.
  • +3 (7 voturi)    
    planta tv (Miercuri, 17 septembrie 2008, 13:11)

    idolized bimbo [anonim]

    Oribila e matricea asta a mediocritatii, rulajul asta perpetuu de oameni de plastic ambitiosi si mame model intre o sedinta de solar si o emisiune tv facuta sub standardul pe care l-ar avea niste maimute.

    Evident ca dupa ce te flateaza fatzaul tau de vedeta prezent peste tot in reclame si panouri publicitare, dupa ce tot ce atingi devine instant vulgar si luceste plasticos, iti permiti sa scrii carti ipocrite despre viata ta si despre "omul" care esti si nu ai probleme in a da sfaturi altora despre ce trebuie sa faca in pat.
  • -2 (6 voturi)    
    Nu ne obliga (Miercuri, 17 septembrie 2008, 13:28)

    releu [anonim]

    nimeni sa ne uitam la emisiunea ei si la tv unde se transmite, ca sa le facem rating si din ea vedeta sau mai stiu eu ce. Si de ce in alte tari pot fi vedete, dar in Ro pitipoance ? Pt ca suntem invidiosi, educati ca romanul tre sa fie sarac si amarat si daca altul nu e, e un borfas....
    Nevasta mea a renuntat la confesiunea catolica si s-a facut ortodoxa..... E vreo problema ? Iudaismul trimilenar, daca crestinismul e bimilenar.
    Divorteaza a 2-a oara. E viata ei pe care o traieste ea, nu noi.
    Cititi ca prin Cehia, Polonia, ca sa nu mai zic de Franta, germanai, SUA etc... una si alta si cadem pe spate, ce grozavi sunt aia dom'le, dar in Romania nu se poate, noi tre sa fim saraci...
    • +2 (4 voturi)    
      grija altuia ne omoara (Miercuri, 17 septembrie 2008, 15:08)

      carmen [anonim] i-a raspuns lui releu

      vezi ca e al teilea divort. Uite de aia nu putem noi sa traim, de grija vedetelor si divelor ca Mihaela.
    • +2 (4 voturi)    
      cam greu cu aritmetica si ortografia (Miercuri, 17 septembrie 2008, 15:40)

      anda irimia [anonim] i-a raspuns lui releu

      A divoratat a treia oara: Tiganu ( numele de fata)- Radulescu - Banica - Schwarzenberg ( cei trei soti ).
      Dar, de fapt, ce ai vrut sa spui?
  • -1 (3 voturi)    
    Te astept Mihaela sa te re-botez ortodox (Miercuri, 17 septembrie 2008, 13:38)

    PF Daniel [anonim]

    Sintem bucurosi sa o reprimim in turma noastra o oita credincioasa ratacita. Mai ales cind ne mai pica si o restaurare de biserica.....
    • +2 (2 voturi)    
      Capra aegagrus hircus (Miercuri, 17 septembrie 2008, 22:29)

      bAlan [anonim] i-a raspuns lui PF Daniel

      Capra, nu oaie.... Pozitie, nu credincioasa...
  • 0 (0 voturi)    
    next (Miercuri, 17 septembrie 2008, 14:20)

    ginerica [anonim]

    Urmeaza andreea marin ?
  • +1 (3 voturi)    
    O intrebare (Miercuri, 17 septembrie 2008, 15:31)

    Sim [anonim]

    Daca se va recasatori pentru a n-shpea oara si viitorul sot va fi musulman, va trece si la islam? Nu mi-a placut niciodata de aceasta persoana, nici ca femei, nici ca om de TV.
  • +1 (1 vot)    
    Publicitate gratuita! (Miercuri, 17 septembrie 2008, 16:21)

    george [anonim]

    Este cea mai raspandita si mai iefitna metoda de a reinvia oameni de televiziune! Ganditi-va oamenilor!!! Mie mi se pare o stire banala pentru ca nu fac parte din target, dar obesrvand reactia femeilor colege cu mine mi s-a parut locic ce se intampla!!! Apropo stie cineva de ce se desparte?!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      Da stiu de ce (Miercuri, 17 septembrie 2008, 18:57)

      Informer [anonim] i-a raspuns lui george

      A trecut la fapte in cazul campaniei antitutun.
  • 0 (0 voturi)    
    tot ce e legat de M.R. are o duhoare (Joi, 18 septembrie 2008, 9:47)

    messer [anonim]

    n-o fi avind vreo legatura asa-zisul divort cu campania aia publicitara murdara prin care cei doi au jefuit bani publici?
    Ce si-au zis ei, ia sa facem o perdea de fum si sa disparem in spatele ei cu bani cu tot; si nu ne mai trage nimeni la raspundere.
    • 0 (0 voturi)    
      Un divort fabricat (Joi, 18 septembrie 2008, 17:05)

      ana [anonim] i-a raspuns lui messer

      Parerea mea este ca divortul lor e o "facatura" , se despart oficial pentru a putea musamaliza campania antifumat. Daca divortau "pe bune" Elan, care este un domn, nu scotea nicio vorba, din gentilete. E adevarat ca vorbeste foarte frumos in interviu, dar din pacate pentru el, tocmai faptul ca vorbeste il tradeaza.
  • 0 (0 voturi)    
    Which Mihaela? "Witch" Mihaela ??? (Joi, 18 septembrie 2008, 11:23)

    Lord British [anonim]

    Care mihaela?

    Who is she, my dear friends?

    Actrita? Cantareata? Cu ce se ocupa? Ce face?

    Parerea mea dintotdeauna a fost ca e o nulitate, in afara sa dea din gura nu stie sa faca altceva. Adica, nimic concret. Bla bla la TV poate aproape oricine caruia i se ofera ocazia, si spatiu de emisie. Slava Domnului avem o gramada de bagatori de seama pe posturile TV !!!!
    Iar fraierii stau in fata TV-ului gura cascata si se minuneaza ce desteapta e.

    Iar la faza cu schimbatul religiei, parerea mea e ca este (ca multi romani de altfel) o persoana fara coloana vertebrala.

    Pe cat facem pariu ca daca ar pleca 2 ani din tara, s-ar intoarce si n-ar mai putea vorbi corect romaneste??
  • 0 (0 voturi)    
    Voi (Vineri, 19 septembrie 2008, 14:22)

    cristina [anonim]

    Voi n-aveti viata personala? Cine va credeti sa judecati pe altii ca si cum sunteti in papucii lor? E doar ignoranta sau si gramezi intregi de invidie si rautate? Mai bine ati pune mana sa munciti pana aveti timp sa stati gura casca la altii si sa va dati cu parerea despre ce valoare au si ce-ar mai trebui sa faca.
  • +1 (3 voturi)    
    Sa se impace (Marţi, 23 septembrie 2008, 9:12)

    pt [anonim]

    Mihaela, indiferent de ce v-ati certat incercati ambii de a trece peste moment si impacati-va. Sa nu uiti ca nu mai esti la prima tinerete si ca cel mai bun sot dintre toti pe care i-ai avut, cred ca este Elan. Lasa prejudecatile si gandestete la copil, la voi.....
    Cum poti da cu piciorul la un barbat asa de bun?
    Eu as fi foarte fericita sa aud ca nu va mai despartiti.
    Va urez sa fiti intelepti ambii si sa stiti sa treceti cu bine peste acest moment neplacut.
  • -1 (1 vot)    
    A durat prea mult! (Sâmbătă, 25 octombrie 2008, 17:52)

    Doina [anonim]

    Ce asa oameni de isprava si ea si sotul ei !!!!!!
    Ea se mai marita de 10 ori si mai schimba si religia.Asta stie sa faca de mica .O sa-i schimbe ca chilotii...
  • 0 (0 voturi)    
    raduleasca (Luni, 27 octombrie 2008, 14:51)

    tonici petroniu [anonim]

    o femeie greu de suportat,exhibitionista,pana la extrem si la 39 ani,mahalagioaica mare,tupeu mare mare,ia-ta cum poti deveni mare vedeta in romania